5 popularnych kryptowalut do kupowania i sprzedawania w funtach brytyjskich

Szukasz kryptowalut, które możesz kupować i sprzedawać w GBP? Czytaj. W tym artykule omówimy 5 różnych kryptowalut, którymi handluje się w funtach brytyjskich.

Jeśli przygotowujesz się do wejścia w świat kryptowalut, jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest to, czy chcesz Kup lub handel Twoje aktywa.

Handlując kryptowalutą, możesz spekulować ceną za pomocą instrumentów pochodnych, takich jak kontrakt na różnicę (CFD). Takie podejście ma wiele zalet – na przykład Twoje zyski nie podlegają podatkowi od zysków kapitałowych i zazwyczaj nie musisz wnosić opłat, aby uzyskać dostęp do swojej waluty.

Kupując kryptowalutę, płacisz za każdą jednostkę wybranej kryptowaluty, a następnie jesteś właścicielem tego zasobu. Czynność kupna i sprzedaży jest czasami nazywana „posiadaniem” lub „inwestowaniem” w kryptowalutę.

Chociaż terminy handel i inwestowanie są często używane zamiennie, ważne jest, aby zrozumieć, że mogą one w rzeczywistości odnosić się do różnych rzeczy – każda z własnym potencjalnym ryzykiem i korzyścią.

5 najpopularniejszych kryptowalut do kupowania i sprzedawania w funtach:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. EOS
 4. Marszczyć
 5. Ethereum Classic

Jeśli chcesz szybko i łatwo wejść na rynek kryptowalut w Wielkiej Brytanii, z 0% opłatami, sprawdź eToro Exchange!

W tym artykule przyjrzymy się 5 najpopularniejszym kryptowalutom do kupowania i sprzedawania w funtach brytyjskich (GBP). Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy inwestowanie w kryptowaluty / GBP może być odpowiednią strategią dla Ciebie.

Top 5 najczęściej wymienianych kryptowalut w funtach brytyjskich (GBP)

1. Bitcoin (BTC / GBP)

bitcoin

Jeśli zdecydowałeś się kupić kryptowalutę, zamiast nią handlować, mógłbyś to założyć Bitcoin był poza stołem (chyba że jesteś przygotowany na wydanie dużej ilości pieniędzy). Bitcoin to najdroższa kryptowaluta, jaką możesz kupić. Jednak dobrą wiadomością jest to, że można kupić tylko ułamek. To znacznie ułatwia trzymanie się mantry „nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić”!

Bitcoin został wprowadzony na rynek w 2009 roku i jest najpopularniejszą na świecie kryptowalutą do kupowania, sprzedawania i handlu. Niektórzy eksperci od kryptowalut uważają, że należy to traktować jako plan – prototyp wykorzystania łańcucha blokowego w finansach, w przeciwieństwie do jego ostatecznej (i doskonałej) formy. Ci ludzie często opowiadają się za alternatywami, takimi jak Bitcoin Cash lub Ethereum, które są bardziej skalowalne niż Bitcoin i zostały uruchomione w celu rozwiązania niektórych problemów, które nękały oryginalną kryptowalutę.

Mimo to, według badania przeprowadzonego przez Financial Conduct Authority (FCA), Bitcoin jest nadal najbardziej dominującym kryptowalutą, a także najbardziej rozpoznawalnym w Wielkiej Brytanii..

Jeśli szukasz kryptowalut do kupna i sprzedaży w funtach brytyjskich i uważasz, że Bitcoin to miejsce, od którego możesz zacząć, skutecznie zamierzasz handlować parą walutową BTC / GBP. Oznacza to, że za każdego kupionego Bitcoina będziesz sprzedawać równowartość GBP. W tej parze walutowej Bitcoin to waluta bazowa a GBP to podać walutę. Wartość waluty oferty powie Ci, ile będziesz musiał kupić, aby odpowiadać 1 jednostce waluty bazowej.

Ponieważ Bitcoin jest znany ze zmienności, możesz się zastanawiać “ czy powinienem handlować BTC / GBP? ” Lub nawet “ czy powinienem kupić Bitcoin w 2021 roku? ” Przyjrzyjmy się parze walutowej BTC / GBP, aby zobaczyć, dlaczego tak wielu inwestorów zdecydowało się na kup Bitcoin w funtach brytyjskich.

Prognoza cen bitcoinów: ile wart będzie bitcoin w 2021 roku i później?


Czy powinieneś kupić Bitcoin za GBP?

Wspomnieliśmy już, że Bitcoin to najczęściej kupowana, sprzedawana i wymieniana kryptowaluta na świecie. Ale co z funtem brytyjskim?

GBP jest również ważną walutą na rynku globalnym. Jeśli chodzi o obroty, to waluta fiducjarna (waluta regulowana przez rząd i niepowiązana pod względem wartości z towarami, takimi jak złoto lub ropa) jest czwartą najczęściej wymienianą walutą na świecie, a także trzecią najczęściej stosowaną walutą rezerwową.

Funt brytyjski uważany jest za jedną z „głównych” walut fiducjarnych na świecie. Inne główne waluty to:

 • Dolar amerykański (USD)
 • Euro (EUR)
 • Jen japoński (JPY)
 • Dolar kanadyjski (CAD)
 • Frank szwajcarski (CHF)

Ponieważ zarówno BTC, jak i GBP mają tak globalne znaczenie, ta para walutowa jest jedną z najpopularniejszych par krypto / fiat. W rezultacie może to być dobra opcja dla inwestorów, zwłaszcza jeśli podstawową walutą Twojego rachunku handlowego jest już GBP.

Czy rozważyłbyś handel BTC / GBP?

2. Ethereum (ETH / GBP)

ethereum

Ethereum to platforma blockchain, która została uruchomiona w 2015 roku. Był to pierwszy duży altcoin na świecie (alternatywa dla Bitcoina) i od tamtej pory utrzymuje swoją pozycję jako druga co do wielkości kryptowaluta.

Eter jest uważany za waluta użytkowa. Waluta użytkowa to taka, która została opracowana w celu spełnienia określonego celu – w przypadku Ether, aby zapłacić za platformę Ethereum, która wymaga zdumiewającej ilości energii do funkcjonowania. W przeciwieństwie do Bitcoina, który można wykorzystać do płacenia za różne towary i usługi. W rzeczywistości pierwsza transakcja Bitcoin w prawdziwym słowie została przeprowadzona przez mężczyznę na Florydzie, który kupił dwie pizze w 2010 roku!

Ethereum przez lata konsekwentnie działał i dobrze sobie radził z kryzysem finansowym, który pandemia koronawirusa spowodowała w marcu. Nie oznacza to jednak, że Ether nie podlega wahaniom cen. Podobnie jak większość kryptowalut, które można kupować i sprzedawać w funtach brytyjskich, jego cena może podlegać wielokrotnym wahaniom w ciągu dnia. To sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla inwestorów, którzy chcą długoterminowej stabilności z krótkoterminową zmiennością.

Czy powinieneś kupować Ether za GBP?

ETH / GBP może być dobrą parą dla inwestycji lub portfela handlowego, ale będzie to zależeć od różnych czynników – od apetytu na ryzyko po walutę bazową rachunku handlowego.

Dla inwestorów w Wielkiej Brytanii zakup Ether w GBP jest zazwyczaj prostą transakcją. Dzieje się tak, ponieważ funt szterling jest już ich podstawową walutą fiducjarną, co pozwala uniknąć konieczności uwzględniania wstępnej konwersji. Podczas gdy wielu inwestorów spoza Ameryki decyduje się na handel za pomocą USD, ci, którzy handlują przy użyciu GBP, mają siedzibę głównie w Wielkiej Brytanii.

Czy więc Ethereum to dobra inwestycja? A czy kupować Ethereum za funty brytyjskie? W 2018 roku średni dzienny poziom zmienności Ethereum wynosił od 5 do 20%. Jest to znacznie więcej niż w przypadku większości walut fiducjarnych (na przykład GBP / USD wynosi zaledwie 0,6%). Ponieważ Ether doświadcza krótkoterminowej zmienności, ale powszechnie uważa się, że podąża za trendem wzrostowym, wielu ekspertów kryptograficznych zidentyfikowało go jako potencjalnie silny dodatek do swoich portfeli.

Czy rozważyłbyś handel ETH / GBP?

3. EOS (EOS / GBP)

eos

Trzecią kryptowalutą na naszej liście 5 kryptowalut w funtach jest EOS. To jest rodzima waluta platformy blockchain EOS.IO, który działa podobnie jak Ethereum. Został wydany trzy lata po Ethereum w 2018 roku, więc jest uważany za kryptowalutę „nowej generacji”.

Pomimo faktu, że ma zaledwie dwa lata, EOS zajął miejsce na liście 15 największych kryptowalut na świecie. Na 14. miejscu.

Czy powinieneś kupić EOS za GBP?

Jedną z głównych zalet zakupu EOS w funtach jest jego cena. W przeciwieństwie do Bitcoina, który kosztuje ponad 32,500 £ za sztukę, EOS jest znacznie bardziej przystępnym sposobem inwestowania w kryptowaluty. Możliwe jest inwestowanie bez konieczności wydawania ogromnych sum pieniędzy, co sprawia, że ​​jest to kusząca perspektywa dla wielu inwestorów w Wielkiej Brytanii, którzy chcą kupować i sprzedawać kryptowaluty w funtach brytyjskich.

Platforma blockchain EOS.IO jest również dobrze przygotowana do zarabiania na wzroście popularności domeny zdecentralizowane finanse sektor (DeFi). To termin używany do opisania rosnącej liczby usług oferujących zdecentralizowane produkty finansowe – na przykład ubezpieczenia, inwestycje w nieruchomości i pożyczki. Tradycyjnie usługi te były oferowane wyłącznie przez organy centralne, takie jak duże banki lub firmy pożyczkowe. Oferując je zamiast tego za pośrednictwem technologii blockchain, wiele osób ma nadzieję, że sektor będzie bardziej sprawiedliwy, odbierając władzę organom rządowym i oddając ją w ręce zwykłych inwestorów.

Ponieważ EOS.IO został zaprojektowany do obsługi inteligentnych kontraktów i zdecentralizowane aplikacje (dApps), wielu ekspertów kryptograficznych uważa, że ​​cena EOS wzrośnie wraz ze wzrostem popytu na jego usługi.

Czy rozważyłbyś handel EOS / GBP?

4. Ripple (XRP)

marszczyć

Jeśli rozważasz zakup Marszczyć w GBP, ważne jest, aby zrozumieć, że „Ripple” jest używany jako ogólne określenie, które opisuje zarówno platformę, jak i walutę natywną. Podobnie jak Ethereum i EOS, Ripple składa się z platformy blockchain, która nazywa się RippleNet, oraz waluty, która ją zasila, zwanej Ripple XRP.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2012 roku, Ripple XRP jest konsekwentnie jedną z 5 kryptowalut, w które warto inwestować..

Cena XRP jest niewiarygodnie niska, co czyni ją atrakcyjną inwestycją dla wielu traderów poszukujących kryptowalut do kupna i sprzedaży w funtach brytyjskich..

A jego cena nie jest jedyną rzeczą, która skusiła bardziej ostrożnych inwestorów. Podczas gdy jedną z głównych zalet kryptowaluty jest jej decentralizacja, Ripple jest w rzeczywistości silnie dostosowany do konwencjonalnego sektora finansowego. Dzieje się tak, ponieważ został zaprojektowany, aby znacznie ułatwić bankom i innym dużym firmom wysyłanie płatności transgranicznych, używając Ripple XRP jako uniwersalnej waluty do ominięcia kursów wymiany i przepisów..

Współpraca Ripple z tak znanymi firmami, jak J.P Morgan i Santander dało wielu inwestorom pewność, że ta kryptowaluta jest bardziej podatna na zmiany regulacyjne, ponieważ wiele rządów zaczyna rozprawiać się z wykorzystaniem kryptowalut na całym świecie.

Czy powinieneś kupić Ripple za GBP?

Podczas gdy handel przy użyciu instrumentów pochodnych, takich jak kontrakty CFD, może być dobrym sposobem na zajmowanie pozycji krótkoterminowych, kupowanie kryptowalut za GBP zwykle umożliwia inwestorom zajmowanie pozycji długoterminowych. W przypadku Ripple XRP – co zdaniem wielu ekspertów ma dobre perspektywy – sprawia to, że XRP / GBP jest potencjalnie mocną opcją dla Twojego portfela.

Czy rozważyłbyś handel XRP / GBP?

5. Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic pochodzi z twardego rozwidlenia oryginalnego łańcucha blokowego Ethereum w 2016 roku, rok po uruchomieniu Ethereum. Łatwo jest je pomylić, ale nie są one tym samym i bardzo różnią się pod względem wartości.

Podobnie jak Ethereum, używa Ethereum Classic inteligentne kontrakty i ma na celu decentralizację finansów i umożliwienie ludziom zarządzania ich aktywami bez konieczności przechodzenia przez banki lub organy rządowe.

Pomimo podobieństwa do Ethereum, w rzeczywistości jest również bardzo podobny do Bitcoina. Nowe tokeny ETC są generowane przez wydobywanie, a nagrody za wydobycie zmniejszają się o 20% po każdych 5 milionach bloków.

Czy powinieneś kupić Ethereum Classic za GBP?

Jeśli rozważasz inwestycję w Ethereum Classic, kupowanie go za funty brytyjskie może być mądrzejszą strategią niż handel za pomocą CFD.

Na początku tego roku James Wo – członek zarządu spółdzielni Ethereum Classic – ogłosił, że ustąpi ze swojej roli w wyniku „chaosu, niekompetencji i rażącej niegospodarności”. Twierdzenie to, co zrozumiałe, wstrząsnęło zaufaniem inwestorów do kryptowaluty, pozostawiając niektórym analitykom możliwość przewidzenia, że ​​cena ETC spadnie do końca 2021 r..

Ponieważ kupowanie kryptowaluty na ogół umożliwia inwestorom zajęcie długoterminowej pozycji, ta strategia może działać dla inwestorów, którzy chcą skorzystać z niskiej ceny Ethereum w nadziei, że zaufanie powróci w 2021 r..

Czy rozważyłbyś handel ETC / GBP?

Jak możesz handlować kryptowalutami z funtami brytyjskimi?

Aby kupować lub sprzedawać kryptowaluty za funty brytyjskie, musisz znaleźć giełdę, która akceptuje depozyty w walucie fiducjarnej. Są one mniej powszechne niż giełdy korzystające z metod transakcyjnych opartych na kryptografii, ale jedną z opcji dla handlowców w Wielkiej Brytanii jest eToro.

eToro – Najlepsza platforma handlowa kryptowalutami w Wielkiej Brytanii

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Znana jako najlepsza platforma handlowa w Wielkiej Brytanii, eToro oferuje wszystkie pary fiat-to-crypto, które wymieniliśmy na tej liście. Jeśli nie jesteś doświadczonym inwestorem, dostępnych jest wiele zaawansowanych narzędzi do zarządzania ryzykiem – a nawet popularna funkcja CopyTrader, która umożliwia śledzenie decyzji inwestycyjnych ekspertów traderów w czasie rzeczywistym i automatyczne kopiowanie ich dla siebie.

5 popularnych kryptowalut do kupowania i sprzedawania w funtach: kluczowe punkty

 • Kupowanie kryptowaluty to nie to samo, co handel
 • Przy zakupie w funtach brytyjskich walutą kwotowaną jest GBP, a walutą bazową jest wybrany zasób cyfrowy
 • Jeśli kupujesz drogie waluty, takie jak Bitcoin, możesz kupić tylko ułamek
 • GBP jest walutą fiducjarną kontrolowaną przez rządy i niepowiązaną z towarem takim jak złoto czy ropa
 • GBP jest czwartą najczęściej wymienianą walutą fiducjarną na świecie i trzecią najczęściej utrzymywaną walutą rezerwową
 • Kupowanie w GBP jest łatwiejsze dla inwestorów z Wielkiej Brytanii, ponieważ nie muszą oni przeprowadzać wstępnej konwersji
 • Kryptowaluty są znacznie bardziej zmienne niż waluty fiducjarne, średnio odpowiednio 5% i 0,6%
 • Zdecentralizowane finanse napędzają popularność EOS.IO
 • Ripple jest niezwykły, ponieważ jest ściśle powiązany ze scentralizowanymi instytucjami finansowymi
 • Kupowanie kryptowalut, którymi handluje się w funtach, może umożliwić inwestorom zajmowanie długoterminowych pozycji niż podczas korzystania z kontraktów CFD

FAQs

Jakie czynniki wpływają na wartość GBP?

Na wartość GBP wpływają takie czynniki, jak inflacja, polityka i polityka pieniężna. Funt brytyjski jest kontrolowany przez Bank Anglii, którego celem jest utrzymanie niskiej inflacji i wysokiego zaufania zagranicznych inwestorów. Jednak głosowanie nad Brexitem w 2016 roku spowodowało spadek wartości funta o 20%.

Czy płacisz podatek od kryptowaluty w Wielkiej Brytanii??

Nie musisz płacić podatku od żadnej kryptowaluty, którą kupujesz w Wielkiej Brytanii. Jednak być może będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych (CGT), jeśli całkowita wartość Twoich inwestycji przekroczy 12 000 GBP.

Czy Bitcoin jest zakazany w Wielkiej Brytanii??

Od 6 stycznia 2021 r.FCA wprowadzi zakaz sprzedaży kryptowalutowych instrumentów pochodnych inwestorom amatorskim (zwanym inaczej inwestorami detalicznymi). Jednak eksperci nie wierzą, że to posunięcie będzie miało ogromny wpływ na branżę. Na przykład według eToro mniej niż 10% wydatków inwestorów detalicznych koncentruje się obecnie na instrumentach pochodnych.

Jak kupić mniej niż 1 BTC?

Jeśli cena Bitcoina powoduje, że kupujesz w GBP, możesz rozważyć zakup mniej niż 1 Bitcoina. Każdy token Bitcoin jest podzielny do ósmego miejsca po przecinku – innymi słowy, można go podzielić na 100 000 000 sztuk! Te „kawałki” są znane jako satoshi, od pseudonimu używanego przez anonimowego założyciela kryptowaluty. Na większości giełd można kupić Bitcoiny o wartości zaledwie 1 GBP.

Dalsza lektura:

Czy Ethereum to lepsza inwestycja niż Bitcoin?

Ile będzie warte marszczenia w 2021 r. I później?

Co to jest Ripple i czy warto w niego inwestować

Plusy i minusy inwestowania w Ripple

Ethereum VS. Ripple: Który z nich powinien znaleźć się w Twoim portfolio?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map