Altcoins vs Tokens: Jaka jest różnica?

Wraz z szybkim rozwojem kryptowalut ważne jest, aby zrozumieć różnice między stosowaną terminologią a tym, do czego się odnoszą.

Kryptowaluty przyciągnęły uwagę inwestorów na całym świecie. Pomimo całego zainteresowania wokół nich, ludzie uważają, że kryptowaluty są niezwykle trudne do owinięcia głowy. Kilka terminologii może wydawać się zagmatwanych, ale tak jest, jeśli zagłębisz się nieco głębiej. Jednak zamieszanie związane z kryptowalutami działa odstraszająco na osoby, które mogą chcieć dowiedzieć się więcej o nich i podstawowej technologii.

Ponieważ coraz więcej osób chce zaangażować się w przestrzeń kryptowalutową, konieczne staje się poinformowanie ich o różnicach między różnymi zasobami przestrzeni kryptograficznej. Tutaj przyjrzymy się różnicom między monetami, altcoinami i tokenami. Wiele osób myli się między monetami i żetonami, często uważając je za takie same. Prawda jest taka, że ​​istnieją ogromne różnice między nimi a ich zastosowaniami. Ten artykuł ma na celu trochę wyjaśnienie zamieszania.

Aby lepiej zrozumieć monety, altcoiny i tokeny, musimy najpierw zrozumieć, czym są kryptowaluty.

Co to są kryptowaluty?

Kryptowaluty to waluty cyfrowe zabezpieczone za pomocą kryptografii. Zabezpieczenie kryptowalut za pomocą kryptografii uniemożliwia ich fałszowanie. Większość kryptowalut opiera się na zdecentralizowanej sieci. Kryptowaluty nie są emitowane przez żaden organ centralny ani instytucję finansową, co oznacza, że ​​teoretycznie są one odporne na regulacje rządowe i ingerencje.

Bitcoin był pierwszą zdecentralizowaną kryptowalutą, zasilaną przez publiczną księgę, w której przechowywane są zapisy wszystkich transakcji. Chociaż nie jest to pierwsza kryptowaluta, Bitcoin był kamieniem milowym w historii kryptowalut.

Co to są monety, tokeny i altcoiny?

Monety, tokeny i altcoiny to trzy główne typy kryptowalut, zróżnicowane na podstawie ich przypadków użycia i podstawowej technologii. Bitcoin jest kryptowalutą ze względu na jej wykorzystanie jako transferu wartości. Platformy ERC-20, takie jak Civic, które są zbudowane na Ethereum, są tokenami. W przeciwieństwie do bitcoinów i innych monet, tokeny nie służą do przekazywania wartości. Altcoiny to monety, które są alternatywą dla Bitcoin. Zaczęli od kodu Bitcoina, ale w znacznym stopniu go zmodyfikowali.

Istnieją różne rodzaje monet, a każdy z nich ma swoje zastosowania i mocne strony.

  • Monety transakcyjne: Jak sama nazwa wskazuje, nośnikiem transakcji są monety transakcyjne.
  • Magazyn wartości: Monety te służą do przechowywania wartości. Przykładem tego typu monety może być Bitcoin.

Tokeny kontra altcoiny

Czym są Altcoiny?

Najprostsza definicja Altcoinów jest taka, że ​​są one alternatywą dla Bitcoinów. Altcoiny są zbudowane na podstawowym frameworku Bitcoin i oferują efektywne sposoby realizacji transakcji w Internecie. Mają na celu rozwój i ulepszanie struktury Bitcoin poprzez zmianę różnych cech tej struktury.

Programiści tworzą altcoiny za pomocą rozwidlenia oryginalnego protokołu Bitcoin. Zmiany wprowadzone w podstawowych kodach tworzą nową monetę z nowymi właściwościami.

Altcoiny działają w taki sam sposób jak Bitcoin. Umożliwiają one osobom fizycznym wysyłanie płatności z jednego portfela cyfrowego do drugiego przy użyciu klucza prywatnego. Transakcje są rejestrowane w księdze i każdy może je analizować. Księga publiczna zapewnia, że ​​raz zarejestrowane transakcje nie mogą być w żaden sposób zmieniane. Blockchain jest zabezpieczany poprzez wydobywanie, proces, w którym górnicy rozwiązują złożone problemy matematyczne w celu walidacji transakcji. Każdy Altcoin ma inną charakterystykę, z których każda twierdzi, że poprawia postrzegane wady Bitcoina.

Niektóre altcoiny nie pochodzą z Bitcoin. Te monety stworzyły swój protokół i łańcuch bloków oraz mają swoją rodzimą walutę. Przykładami takich altcoinów są Ethereum, Ripple, Waves itp.

Jakie są rodzaje Altcoinów?

Istnieje kilka rodzajów Altcoinów. Altcoiny dostatecznie zmieniają zasady Bitcoin, aby stały się unikalne i miały określoną aplikację. Główne typy altcoinów to stablecoiny, tokeny narzędziowe, tokeny bezpieczeństwa i waluty oparte na kopaniu.

1. Stablecoins:

Stablecoiny mają na celu zmniejszenie zmienności. Zmniejszają zmienność, wiążąc wartość monety z tradycyjnymi walutami fiducjarnymi, takimi jak dolar amerykański, euro lub aktywami takimi jak złoto.

2. Altcoiny wydobywcze:

Altcoiny oparte na kopaniu są generowane w procesie zwanym wydobyciem. Wydobywanie to proces, w którym górnicy rozwiązują złożone problemy matematyczne w celu weryfikacji transakcji. W nagrodę dla górników generowane są nowe monety. Altcoiny oparte na kopaniu są podobne do Bitcoin. Najlepszym przykładem tego typu Altcoin jest Ethereum.

Zalety Altcoinów

✅ Altcoiny próbują poprawić dostrzegane niedociągnięcia struktury Bitcoin, koncentrując się na czynnikach, takich jak koszty wydobycia lub szybkość.

✅ Altcoiny są alternatywą dla Bitcoin. Niektóre altcoiny stanowią poważną konkurencję dla Bitcoin.

✅ Altcoiny mają niższe opłaty transakcyjne niż Bitcoin, co jest ogromną przewagą nad Bitcoinem.

Co to są tokeny?

Tokeny reprezentują zasób lub narzędzie utworzone na istniejącym łańcuchu bloków. Reprezentują aktywa zbywalne i zamienne. Mogą to być towary lub inne kryptowaluty. Tokeny są używane do zbierania funduszy podczas sprzedaży społecznościowej; Ethereum to najpopularniejsza platforma tokenów. Wszystkie tokeny utworzone na platformie Ethereum nazywane są tokenami ERC-20. Oprócz Ethereum istnieją inne platformy, takie jak NEO, Lisk i Stratus. Tokeny na innych platformach różnią się od tokenów ERC-20, które są dostępne wyłącznie w Ethereum. Tokeny na platformie NEO nazywane są tokenami NEP-5.

Tworzenie tokenów jest stosunkowo proste. Górnicy zweryfikują transakcję w zamian za eter. Tokeny są najczęściej używane w zdecentralizowanych aplikacjach. Deweloperzy mogą zdecydować, ile tokenów należy utworzyć, i wysłać je po utworzeniu. Podczas tworzenia tokena mogą zapłacić za blockchain w jego rodzimej walucie.

Po utworzeniu tokenu Użytkownicy mogą go używać do korzystania z aplikacji powiązanych z tokenem. Przykładem może być token Binance. Użytkownicy, którzy handlują na Binance przy użyciu tokena Binance, płacą o 50% mniej opłat niż użytkownicy, którzy go nie używają.

Tokeny są dystrybuowane i sprzedawane za pośrednictwem Initial Coin Offerings (ICO). ICO są wykorzystywane do finansowania rozwoju projektu. Tokeny są również używane do transakcji w łańcuchu bloków, na którym zostały utworzone. Transakcje te są przeprowadzane za pośrednictwem inteligentnych kontraktów, w których po spełnieniu określonych warunków inteligentny kontrakt wykonuje samodzielnie, aby zakończyć transakcje.

Rodzaje żetonów

Tokeny są podzielone na różne klasy w oparciu o ich przypadki użycia. Różne typy tokenów to tokeny bezpieczeństwa, tokeny płatności, tokeny kapitału i tokeny narzędziowe.

1. Tokeny bezpieczeństwa:

Tokeny wydawane przez ICO to w większości tokeny bezpieczeństwa. Osoby, które kupują te tokeny, inwestują w ICO, spodziewając się zysku.

2. Tokeny akcji:

Tokeny kapitałowe reprezentują kapitał własny firmy, która je emituje. Jest bardzo mało tokenów kapitałowych, ponieważ prawie żadna firma nie próbowała tego typu ICO ze względu na brak jasności regulacyjnej.

3. Tokeny płatności:

Żetony płatności służą do płacenia za towary i usługi, z których korzysta osoba fizyczna.

4. Żetony użytkowe:

Tokeny narzędziowe zapewniają użytkownikom dostęp do produktu lub usługi. Te żetony są w ograniczonej ilości, co czyni je rzadkimi i cennymi.

Jak działają tokeny?

Tokeny umożliwiają osobom korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji opartych na łańcuchach bloków. Tokeny kryptowalut znajdują się w istniejących łańcuchach bloków i reprezentują aktywa lub narzędzie i są wykorzystywane do zbierania funduszy na sprzedaż grupową, ale mają inne zastosowania. Aby zrozumieć, jak działa token, spójrzmy na poniższe przykłady.

Osoba fizyczna może mieć token, który daje jej dostęp do określonej liczby punktów lojalnościowych w łańcuchu blokowym zarządzającym siecią handlową. Inny token może zapewniać użytkownikom dostęp do określonej liczby godzin w usłudze przesyłania strumieniowego.

Kryptowaluty i altcoiny to waluty cyfrowe z ich blockchainem i są używane jako medium do realizacji płatności cyfrowych. Tokeny działają na istniejącym łańcuchu bloków. Blockchain działa jako medium, które ułatwia tworzenie inteligentnych kontraktów i wykonywanie zdecentralizowanych aplikacji. Tokeny ułatwiają te transakcje.

Zastosowania tokenów

Branża tokenów wciąż znajduje się na początkowym etapie, co utrudnia sklasyfikowanie ich zastosowań. Jednak wraz z dojrzewaniem technologii blockchain zobaczymy różne przypadki użycia tokenów. Tokeny mają następujące zastosowania

  • Jako nagroda dla uczestników w sieci
  • Zapewnienie bezpieczeństwa sieci
  • Jako sposób płatności między dwiema stronami
  • Własność zasobów cyfrowych.

Altcoins vs Tokens: Wniosek

Istnieją ogromne różnice między monetami, altcoinami i tokenami. Monety są rodzime dla ich łańcucha blokowego. Tokeny istnieją w istniejących łańcuchach bloków, takich jak Ethereum. Altcoiny i tokeny są różne, ponieważ altcoiny są oddzielnymi walutami, podczas gdy tokeny działają na blockchainie. Większość istniejących monet to żetony.

Najlepsze Altcoiny do handlu w 2021 roku

Handel Altcoin: wszystko, co musisz wiedzieć!

eToro – najlepsza platforma kryptowalutowa zarówno dla traderów, jak i inwestorów

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner