Alternatywne zastosowania Blockchain: jakie branże mogą z niego skorzystać?

Jak większość ludzi wie, technologia blockchain jest podstawą kryptowaluty i co sprawia, że ​​to działa. Jednak istnieje również wiele innych zastosowań.

Blockchain to sieć, której można używać do udostępniania informacji w wielu branżach, szczególnie tam, gdzie udostępnianie danych jest niezbędne.

Liczba branż, na które może mieć wpływ blockchain, jest zdumiewająca i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości będzie ogromnym zakłóceniem w branży.

Nie widzieliśmy jeszcze wszystkich możliwych zastosowań tego, jak można wykorzystać blockchain, ale może mieć wpływ na prawie każdy obszar, w którym dane są udostępniane.

Wciąż istnieją nowe, innowacyjne sposoby, które ludzie wymyślają każdego dnia, aby zastosować technologię blockchain. Wiele z nich nie zostało jeszcze wykorzystanych lub uruchomionych.

Przyjrzyjmy się niektórym sposobom, w jakie blockchain jest obecnie stosowany i gdzie może być zastosowany w przyszłości.

Opieka zdrowotna

technologia blockchain w opiece zdrowotnej

Technologia Blockchain może zmienić branżę opieki zdrowotnej na wiele sposobów.

Po pierwsze, może zmienić sposób, w jaki udostępniamy informacje medyczne, takie jak badania i akta osób, w szpitalach.

Z blockchainem, możliwe jest zbudowanie internetowej biblioteki badań medycznych które mogą być używane przez każdego.

Ta biblioteka może posłużyć do wypracowania konsensusu w sprawie właściwego leczenia różnych chorób na całym świecie, co może radykalnie pomóc krajowi rozwijającemu się.

Współtwórcy takiego systemu mogą również otrzymać wynagrodzenie za to, co dostarczają do łańcucha blokowego.

Algorytm może zmierzyć, ile wnieśli. Im więcej wnoszą, tym więcej dostają.

Może to być skuteczniejszy sposób prowadzenia badań medycznych, nagradzający ich za wkład poszerzający temat.

Dokumentacja medyczna pacjenta

Skorzystać może również opieka zdrowotna przechowywanie dokumentacji pacjentów w jednym miejscu.

Jeśli wszystkie rejestry pacjentów są łatwo dostępne w łańcuchu bloków, znacznie łatwiej będzie uzyskać do nich dostęp i przejrzeć je, gdy pacjent zostanie przyjęty, zamiast pytać go o jego historię medyczną.

Nie tylko dla lekarzy, ale także dla pielęgniarek i aptek. Gdy recepty są wydawane, można je śledzić, a lekarze mogą wiedzieć, czy pacjenci prawidłowo przyjmują leki.

Ponadto ułatwia to, jeśli pacjent udaje się z jednego szpitala do drugiego, aby jego badania były łatwo dostępne, dzięki czemu drugi lekarz nie musi wykonywać tych samych badań i zadawać tych samych pytań.

Oszczędza to czas i może przyspieszyć cały proces leczenia pacjenta, co w niektórych przypadkach może mieć kluczowe znaczenie.

Ale to nie jest pozbawione problemów. Niektórzy krytycy powoływali się na prawo do bycia zapomnianym. Jeśli informacja zostanie umieszczona w łańcuchu bloków i jest niezmienna, pacjenci szpitala mogą tego nie chcieć.

I żeby uczynić rzeczy bardziej kontrowersyjnymi, należy zająć się bezpieczeństwem informacji dotyczących zdrowia ludzi.

Wiadomo, że szpitale nie mają najlepszych i najnowocześniejszych komputerów i oprogramowania. Używając łańcucha bloków do ochrony takich informacji, może być bezpieczniej przed włamaniami.

Istnieje jednak również niebezpieczeństwo, że dokumentacja medyczna będzie dostępna bezpośrednio przez łańcuch bloków. Jeśli tak się stanie, dane pacjentów mogą zostać ujawnione, zwłaszcza jeśli łańcuch bloków jest publiczny.

To powiedziawszy, dzięki technologii blockchain pacjenci mogą być właścicielami swoich danych, a nie szpitale czy lekarze. Chociaż nie będą mogli edytować informacji, będą mieć kontrolę nad tym, kto je zobaczy.

Będą też mieli taką możliwość dodaj klucz uprawnień do łańcucha bloków, a nie same dane, aby dane były dostępne, ale nie publiczne.

Lekarze będą musieli uzyskać zgodę pacjenta. Można to zrobić na przykład za pomocą inteligentne kontrakty.

Logistyka

technologia blockchain stosowana w logistyce

Jest wiele osób zajmujących się logistyką i potrzeba dużo komunikacji, co zwykle oznacza mnóstwo papierkowej roboty.

Dzięki zastosowaniu technologii blockchain można uzyskać przepływ informacji od końca do końca bez zatykania się papierkową robotą i czasu potrzebnego na upewnienie się, że każdy plik jest poprawny.

Być może jednym z najbardziej oczywistych sposobów wykorzystania łańcucha bloków jest śledzenie dostawy, a nie tylko elementów przenoszonych z jednego miejsca do drugiego, ale także dokumentów wymaganych do przeniesienia elementów i tego, kto jest w ich posiadaniu..

Technologia Blockchain może również srozdarł informacje o sposobie ich przesyłania i monitoruj ważne czynniki, takie jak temperatura, która może wpływać na niektóre elementy.

Informacje są również bezpieczniejsze dzięki technologii blockchain.

Zamiast polegać na wielu bazach danych, które się nie komunikują i mogą nie zapewniać takiego samego poziomu bezpieczeństwa, blockchain może bezpiecznie powiązać to wszystko i nie może zostać zmieniony przez hakerów.

Hashe można przechowywać dokumenty w łańcuchu bloków. W ten sposób tylko właściwe osoby mogą uzyskać do niego dostęp, ale nadal być publiczne, podobnie jak w przykładzie, który podaliśmy powyżej na temat dokumentacji medycznej.

Ponieważ dokumenty można przeglądać w jednym miejscu, może to przyspieszyć proces i umożliwić zaangażowanym osobom przygotowanie zasobów do dostawy z wyprzedzeniem.

Maersk i IBM stworzyli system blockchain, który może uprościć proces logistyczny.

Dostawa pomocy

Technologia Blockchain też może być służy do monitorowania, czy fundusze i inna pomoc docierają do zamierzonego miejsca podczas dostarczania pomocy.

Można go śledzić, gdy jest dostarczany i potwierdzać, gdy dotrze do właściwej lokalizacji.

Jeśli fundusze są niewłaściwie wykorzystywane lub przekierowywane w niewłaściwe miejsca, można to łatwo zauważyć, co może działać odstraszająco.

Przemysł muzyczny i rozrywkowy

technologia blockchain w przemyśle muzycznym i rozrywkowym

Artyści rzadko dostają wszystko, co jest im winne, czy to lojalność, czy po prostu występy.

Poza tym, artyści mogą nie otrzymywać zapłaty za napisane przez siebie piosenki, zwłaszcza jeśli to nie oni wykonują piosenkę.

To dlatego, że serwisy streamingowe twierdzą, że nie zawsze są w stanie prawidłowo płacić lub kredytować artystów ponieważ nie zawsze potrafią odgadnąć, do kogo należy muzyka.

Promocja i dystrybucja to dwie części tego, które artyści muszą śledzić, ale jest to trudne.

Nie dotyczy to tylko głównego wykonawcy zaangażowanego, ale innych zaangażowanych w muzykę, takich jak inni muzycy, autorzy tekstów i współautorzy techniczni.

Kiedy muzyka przekracza granice, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ przepisy są różne, co może wpływać na wszystkie obszary rozrywki, nie tylko na muzykę.

Z technologią blockchain, artyści mogą uzyskać jaśniejszy obraz tego, jak sprzedawana jest ich muzyka, dystrybuowane i używane. Można je zintegrować w jeden system, w którym artysta jest sprawiedliwie opłacany.

System można również aktualizować w czasie rzeczywistym, ponieważ różne bazy danych będą mogły się ze sobą komunikować.

Na przykład połączenie Spotify z YouTube da artystom pełny obraz tego, ile razy słuchano ich piosenek.

Może to również spowodować zarejestrowanie zmiany praw własności do muzyki.

Piractwo

Innym zastosowaniem technologii blockchain jest zapobiegać nielegalnemu przesyłaniu strumieniowemu i piractwu.

Korzystanie z praw własności intelektualnej Technologia rozproszonej księgi i blockchain mogą być używane w sądzie, teoretycznie.

Mikropłatności mogą być przekazywane artyście przez fanów za każdym razem, gdy słuchają lub kupują piosenkę na platformie takiej jak YouTube.

Na przykład Bitcoin jest podzielony na satoshi. Jeden satoshi to 100-milionowa część Bitcoina.

Artyści będą również mieli większą kontrolę nad sposobem wykorzystania ich muzyki.

Korzystając z inteligentnych kontraktów, będą w stanie zapewnić, że muzyka jest używana tylko w taki sposób, w jaki chcą, za cenę, lokalizację i powody.

Tworzenie bliższych więzi między fanami a artystami

Fani będą mogli przekazać swoje pieniądze bezpośrednio artyście, a nie tylko wytwórni, odcinając pośredników.

Fani mogą również otrzymać zachęty do udostępniania i promowania muzyki, na przykład za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ponownie mogą to być mikropłatności, ale z czasem te płatności mogą się sumować.

tron jest jedną z kryptowalut, która próbuje zdominować ten obszar.

Planują usunąć strony trzecie, takie jak YouTube, Google i Facebook, które czerpią korzyści z reklam wyświetlanych obok treści tworzonych przez innych, którzy nie czerpią z tego korzyści.

Dzięki Tron użytkownicy będą mogli zarabiać na udostępnianiu i przeglądaniu ich treści.

Hazard

technologia blockchain w grach

Na świecie jest 2,2 miliarda graczy, a wartość branży szacuje się na ponad 100 miliardów. To powiedziawszy, istnieje wiele obszarów, które można ulepszyć i usprawnić.

W rzeczywistości branża gier została podkreślona jako jedna z największych gałęzi przemysłu, które blockchain może zakłócić.

Wiele osób sugerowało wykorzystanie blockchain do hostowania kryptowaluty specjalnie na potrzeby tokenów do gier.

Być może nawet będzie to możliwe przekazuj żetony z jednej gry i używaj ich w innej lub nawet przenosić je między konsolami.

Warto też się zastanowić, czy tych żetonów można by użyć w prawdziwym świecie? Gracze mogliby wtedy zrobić karierę grając w gry.

Takie nagrody można również wykorzystać na zawody eSportowe.

Gracze mogli również kupować gry bezpośrednio od twórców, eliminując pośredników, przybliżając w ten sposób relacje między graczami a programistami.

Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej.

Obniżenie kosztów reklamy

Deweloperzy wydają dużo pieniędzy na reklamę, co oznacza mniej pieniędzy przeznaczanych na tworzenie nowych gier.

Jednym ze sposobów obniżenia tego, co płacą za reklamy, jest umożliwienie graczom przejęcia nad tym kontroli.

Gracze mogą zarabiać na graniu w gry i reklamować je, tworząc filmy. W ten sposób mogą również zarabiać na tworzeniu filmów i graniu. Gry mogą stać się karierą, a nie tylko hobby.

Aby to ułatwić, można by użyć technologii Blockchain.

Pozwalając twórcom gier na uwolnienie tych pieniędzy na reklamę, teoretycznie mogą skupić się na tworzeniu większej liczby gier wysokiej jakości, a gracze mogą być nagradzani za lojalność.

Przedmioty w grze

Blockchain może być używany głównie do posiadania gier i elementów w grze, przekazując je graczowi, a nie tylko deweloperom lub firmom, które są ich właścicielami.

Niektóre firmy zarabiają teraz więcej na sprzedaży produktów w grach niż na sprzedaży samej gry.

Jednak w celu ochrony gry wielu programistów nie pozwala graczom na posiadanie całego wirtualnego obiektu. Deweloperzy nadal posiadają do niego prawa.

Robią to, ponieważ oni nie chcą, aby ludzie manipulowali lub kopiowali oprogramowanie.

Blockchain może być użyty, aby uniemożliwić ludziom zrobienie tego i nadal przekazywać kontrolę graczowi, który go kupił.

Gry zbudowane na blockchainie

Wiele gier blockchain jest opartych na Ethereum.

Blockchain cuties to jedna z takich gier, w której gracze mogą zarobić na sprzedaży swoich graczy. Są unikalne w sposobie ich kodowania i nie mogą być replikowane.

Blockchain utrudnia również kradzież kont i ułatwia przekazanie ich komuś, komu nie ufasz.

Dzięki niemu gracze mogą sprzedawać przedmioty do gier za granicą każdemu na całym świecie za pomocą uniwersalnej waluty do gier.

Gracze nigdy nie są właścicielami tego, co sprzedają, ponieważ programiści nie chcą ich rozdawać, aby zapobiec oszustwom i nielegalnemu powielaniu.

Aby temu zapobiec, można zastosować technologię Blockchain, ale nadal przekazać własność graczom.

EOS może być również używany do tworzenia gier, a Tron i Ripple są również zaangażowani w tę dziedzinę, tworząc 100 milionów funduszy na gry.

Nieruchomość

technologia blockchain w nieruchomościach

Branża nieruchomości może bardzo skorzystać na technologii blockchain.

Być może największym powodem jest to, że ttutaj jest wielu pośredników zajmujących się nieruchomościami. Dzięki blockchain właściciele i kupujący będą mogli dokonywać bezpośrednich transakcji.

Co więcej, dzięki technologii blockchain, łatwiej będzie zobaczyć, kto naprawdę jest właścicielem nieruchomości a to może pomóc przy zakupie lub sprzedaży. Zmniejszy to liczbę przypadków oszustw.

Z drugiej strony dokumenty papierowe można łatwo sfałszować i mogą być trudniejsze do zinterpretowania, ponieważ mogą przybierać różne formy, szczególnie jeśli są stare.

Co gorsza, dokumenty papierowe można również zniszczyć lub nawet zgubić. Jeśli przechowują go na blockchainie, mogą tam pozostać na zawsze.

Przenoszenie nieruchomości z jednej nazwy na drugą będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze, ponieważ jest mniej zaangażowanych stron.

Ponadto, ze względu na sposób, w jaki kryptowaluta jest podzielona, ​​łatwiej jest kupić udział w niewielkiej części gruntu lub nieruchomości.

Pozwala to na mikrotransakcje i wiele osób na zakup niewielkich udziałów w nieruchomości. Wraz ze wzrostem wartości majątku rosną udziały w majątku.

Kredyty hipoteczne

Blok66 to przykład firmy, która wykorzystuje technologię blockchain do rozpoczęcia kredytu hipotecznego.

Inteligentne kontrakty mogą być używane do audytów i zgodności, automatyzacja procesu i uczynienie go szybszym i wydajniejszym.

Kredyty hipoteczne wymagają wielu informacji do wymiany rąk. Wszystkie te wymiany wymagają czasu. Korzystając z blockchain, można to usprawnić, skracając czas potrzebny na zatwierdzenie.

Również organom regulacyjnym łatwiej będzie monitorować pożyczkodawców.

Wybory i głosowanie

technologia blockchain w wyborach i głosowaniu

Technologię Blockchain można wykorzystać do monitorowania i ulepszania procesu wyborczego na wiele sposobów.

Korzystając z blockchain, nie trzeba zamiast tego udawać się do miejsc, aby głosować, głosowanie można przeprowadzić w dowolnym miejscu.

Jest to bardzo przydatne dla osób mieszkających daleko, niepełnosprawnych lub osób mieszkających za granicą.

Eliminuje również zagrożenie ze strony osób, które onieśmielają wyborców przy urnach wyborczych i sprawia, że ​​nie trzeba już stać w długich kolejkach do głosowania. Głosów nie trzeba też liczyć ręcznie.

Dzięki technologii blockchain możemy zapobiec sfałszowanym wyborom, ponieważ wyniki będą bardziej przejrzyste. Będą również kosztować mniej, a osiągnięcie konsensusu będzie wymagało mniej czasu.

Wyborcy będą mogli również sprawdzić, czy ich głos został policzony online i, jeśli mają na to ochotę, zmienić swój głos.

Dlaczego jest to ważne w handlu kryptowalutami?

Rozwój technologii blockchain jest ogromny ważne do akceptacji kryptowaluta.

Daje kredyt kryptowalutowy za swoje osiągnięcia i pokazuje, że kryje się za tym więcej wartości niż tylko ułatwianie transakcji.

W miarę jak blockchain staje się coraz bardziej akceptowany, tak samo dzieje się z kryptowalutą. Dzięki temu łatwiej jest zaakceptować fakt, że technologia blockchain może być wykorzystywana do ułatwienia i funkcjonować jako waluta.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

  • Technologia Blockchain prawdopodobnie zrewolucjonizuje wiele branż.
  • Może chronić prawa własności. W ten sposób ludzie mogą być odpowiednio wynagradzani za swoją pracę.
  • Upewnij się, że ludzie otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. Eliminując pośredników i liczbę zaangażowanych uczestników, pieniądze mogą trafiać tam, gdzie są potrzebne.
  • Im więcej technologii blockchain zostanie zastosowanych, tym lepiej dla traderów. Adopcja pomaga w przyznaniu kredytu i akceptacji kryptowaluty.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z witryny Edukacja handlowa, polub go i podziel się nim z każdym, kogo uważasz, że może być również interesujący.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner