Analiza cen Ethereum na 2021 rok

Prognoza cen ETH na 2021 rok

Będziemy dzielić szczyt Prognozy ekspertów dla Ethereum w 2021 roku.

Przeczytaj naszą analizę cen Ethereum ETH w 2021 roku

Pomimo zawirowań gospodarczych spowodowanych przez COVID-19 rok 2020 był imponującym rokiem dla Ethereum. Cena najbardziej znanego na świecie altcoina notowała stały wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ponieważ świat kryptowalut z niecierpliwością czekał na długo oczekiwane uruchomienie aktualizacji Ethereum 2.0, która w końcu stała się rzeczywistością w grudniu.

Ogólnie rzecz biorąc, Etheruem zyskał ponad 330% od początku 2020 roku – bardzo imponujące, biorąc pod uwagę mało inspirującą wydajność niektórych innych tokenów. Oczywiście odporność pokazana przez Ethereum, w połączeniu z ekscytującą nową przebudową sieci, bardzo sprawiła, że ​​altcoin znalazł się w centrum uwagi w 2021 roku – a niektórzy przedstawiciele branży uważają, że ETH będzie nadal rosnąć w tempie, które jest stosunkowo stabilne dla rynku kryptowalut.

Czy to oznacza, że ​​teraz jest dobry czas na inwestowanie w ETH? W poniższej analizie cen Ethereum w 2021 r. Przyjrzymy się, jak Ethereum 2.0 może zaobserwować dalszy wzrost cen w nadchodzącym roku, a także usłyszymy, co ma do powiedzenia kilku ekspertów branżowych.

Zawartość:

Ethereum – przegląd

Historia ruchu cen Ethereum

Ethereum w 2020 roku

Prognozy ekspertów dla Ethereum w 2021 roku

Czynniki wpływające na cenę Ethereum

Analiza cen Ethereum na 2021 rok

Czy powinieneś zainwestować w Ethereum w 2021 roku?

Wniosek

Analiza cen Ethereum 2021 – FAQ

Ethereum – przegląd

Ethereum jest z pewnością najbardziej znaną cyfrową walutą po Bitcoinie, więc przed przystąpieniem do naszej analizy cen Ethereum w 2021 r. Warto przyjrzeć się bliżej temu, co dokładnie odróżnia ten altcoin od jego poprzednika.

Istnieje oczywiście wiele podobieństw między tymi dwiema technologiami – zarówno Bitcoin, jak i Ethereum były pierwotnie oparte na koncepcji proof of work, w której transakcje są weryfikowane za pośrednictwem sieci węzłów, które konkurują ze sobą, aby rozwiązać złożone równania – proces znany częściej jako „wydobywanie”.

Podobnie, zarówno Bitcoin, jak i Ether wykorzystują technologię blockchain, aby to wszystko było możliwe. Jednak oprócz tych podstawowych podobieństw, Bitcoin i Ethereum to dwa bardzo różne zwierzęta.

Uruchomiony w lipcu 2015 r. Ethereum jest zdecentralizowaną, otwartą platformą oprogramowania, która nie tylko obsługuje swój natywny token kryptograficzny Ether, ale także umożliwia tworzenie i uruchamianie inteligentnych kontraktów i aplikacji rozproszonych (ĐApps) bez wpływu osób trzecich . Ethereum ma również własny język programowania, który otwiera liczne możliwości programistom, którzy chcą tworzyć i uruchamiać aplikacje na zamówienie na platformie. Tak więc, podczas gdy zarówno Bitcoin, jak i Ethereum oferują zdecentralizowany system płatności, głównym celem Ethereum nie jest cyfrowy system płatności, ale platforma ułatwiająca wymianę bezpiecznych umów i aplikacji za pośrednictwem własnej waluty.

Ethereum nie ma ogólnego ograniczenia liczby tokenów, które ostatecznie znajdą się w obiegu – w przeciwieństwie do Bitcoin. Jednak ogranicza liczbę tokenów udostępnianych z roku na rok. Kolejną kluczową różnicą jest szybkość tworzenia bloków. Podczas gdy transakcje Bitcoin mogą trwać ponad dziesięć minut, transakcje Ethereum są zwykle przetwarzane w kilka sekund.

Niezliczone aplikacje i praktycznie nieograniczony potencjał Ethereum uczyniły z niego interesującą perspektywę inwestycyjną i pozwoliły mu szybko zdobyć przyczółek na i tak już konkurencyjnym rynku kryptowalut. Ale co oznaczają te wszystkie podstawowe informacje dla naszej analizy cen Ethereum na 2021 r?

Jak zobaczymy, zrozumienie kluczowych różnic między Ethereum a innymi kryptowalutami – w szczególności Bitcoinem – jest niezbędne, jeśli chcemy przewidzieć, jak moneta może zachowywać się w nadchodzącym roku. Chociaż na wszystkie kryptowaluty w jakiś sposób wpłynie poważny ruch ceny Bitcoina, naszym celem jest znalezienie innych sposobów, w jakie może zmieniać się cena tokena Ethereum.

Historia ruchu cen Ethereum

Przed rozpoczęciem naszej analizy cen Ethereum na 2021 r. Rozsądnie byłoby przyjrzeć się historycznym zmianom cen altcoina. W ten sposób możemy lepiej identyfikować przeszłe trendy i przewidywać, w jaki sposób różne siły rynkowe mogą wpłynąć na wartość ETH w przyszłości.

Podobnie jak w przypadku większości kryptowalut, Ethereum osiągał bardzo niewiele wpływów za cenę wywoławczą, gdy po raz pierwszy trafił na rynek, a token był wart mniej niż 1,00 USD w 2015 r. W ciągu następnych 18 miesięcy sytuacja pozostała dość mało istotna dla powstającej waluty cyfrowej lub tak więc, gdy ETC osiągnęło skromne 10,00 USD do stycznia 2017 r., Jednak mniej więcej w tym czasie nieograniczony potencjał tej nowej technologii blockchain zaczął być naprawdę znany, a ceny szybko wzrosły. Po poważnym wzroście pod koniec 2017 r., ETH osiągnął rekordowy poziom prawie 1400 USD w styczniu 2018 r. Jednak reszta 2018 r. Była czymś w rodzaju kolejki górskiej dla Ethereum i pod koniec roku cena ETH spadła tak samo, jak już od 85 USD.

Sytuacja pozostawała dość przytłumiona przez ponad rok po szczytach z początku 2018 roku. Ethereum walczyło o przebicie 250 dolarów w ciągu mniej więcej 18 miesięcy, pomimo wielu opinii branżowych, które nadal wychwalały Ethereum jako altcoin, który pewnego dnia straci bitcoina na pierwszym miejscu. Po kolejnej serii niedźwiedzi latem 2019 r., ETH zakończyła roczny handel na poziomie zaledwie 132 USD.

Cena Ethereum w 2020 roku

wykres cen ethereum

Oczywiście ważną kwestią dla naszej analizy cen Ethereum na 2021 r. Jest to, jak dobrze moneta zachowywała się w ostatnich miesiącach. Po dość fatalnych wynikach w 2019 r., ETH rozpoczął powolny start w 2020 r. Jednak nastroje inwestorów wydawały się powracać w kierunku lata i do lipca ceny wzrosły powyżej 250 USD i nadal rosły, aż do osiągnięcia około 475 USD we wrześniu..

Ceny ETH następnie spadły z powrotem do około 350 USD, po czym pod koniec roku wzrosły, osiągając szczyt do 615 USD w grudniu. Wzrost pod koniec roku jest prawdopodobnie spowodowany długo oczekiwanym uruchomieniem Ethereum 2.0, a ta zmiana sprawia, że ​​ETH jest tak ważną kryptowalutą do obejrzenia, gdy przechodzimy do 2021 r..

Czy rozważyłbyś zainwestowanie w Ethereum ETH?

Prognoza cen Ethereum na 2021 rok

Prognozy ekspertów dotyczące Ethereum w 2021 roku

Aby sporządzić wyważoną analizę cen Ethereum na 2021 r., Konieczne jest zebranie informacji z kilku obszarów. Naturalnie, zapoznanie się z opiniami i przewidywaniami czołowych ekspertów kryptowalutowych jest dobrym sposobem oceny nastrojów branży w stosunku do Bitcoina i rynku w ogóle..

1. Craig Russo

Craig Russo, założyciel Peer – bostońskiego startupu stojącego za SludgeFeed – uważa, że ​​zdolność Ethereum do wdrażania zdecentralizowanych aplikacji i tokenizacji rzeczywistych aktywów zapewni, że pozostanie platformą, do której można się udać, przyciągając duże zainteresowanie inwestorów. „Nie widzę żadnego powodu, dla którego Ether (ETH) nie powróci do historycznych rekordów do 2021 r., Jeśli Ethereum będzie postępować zgodnie z planem, a programiści będą nadal budować w sieci” – powiedział, dodając: „Wierzę, że ETH / BTC być może już osiągnął dno, a ETH / USD rozpocznie nowy trend wzrostowy, gdy zmienność Bitcoina spadnie ”,

2. Alex Saunders

Tymczasem dyrektor generalny Nugget News, Alex Saunders, jest również bardzo optymistycznie nastawiony do potencjału Ethereum i jest kolejnym głosem przewidującym duże prawdopodobieństwo, że ETH osiągnie nowy rekord wszechczasów za rok lub mniej – prognozując 1400 USD do końca 2021 r..

3. Michaël van de Poppe

Analityk Cointelegraph Markets, Michaël van de Poppe, również przewiduje kolejną hossę na ETH i uważa, że ​​przyszłość altcoina jest prawdopodobnie świetlana, a kolejny wzrost wartości prawdopodobnie osiągnie szczyt powyżej poprzedniego rekordu. Chociaż przestał oferować pełną analizę cen Ethereum na 2021 r., Udał się na Twittera, aby przewidzieć, że „następny cykl ATH dla ETH prawdopodobnie będzie zawierał się w przedziale 10 000–20 000 USD”.

4. SalsaTekila

Trader i analityk kryptowalut znany jako SalsaTekile, który zyskał rozgłos po zamianie kilku tysięcy dolarów na 100 000 dolarów w letnim konkursie handlowym, wyraził zaufanie do Ethereum, dodając go do swojego portfela, ponieważ wierzy, że osiągnie on lepsze wyniki niż Bitcoin w 2021 roku. posiadać niewygodną ilość ETH (spot). Kupiłem więcej dzisiaj, dzięki zyskom handlowym. Myślę, że w nadchodzącym roku osiągnie lepsze wyniki niż bitcoin ”- napisał na Twitterze. Chociaż nie przeprowadził jeszcze dogłębnej analizy cen Ethereum na 2021 r., SalsaTekile dodający ETH do swojego portfela należy traktować jako pozytywny znak.

5. Ryan Selkis

Ryan Selkis z Messariego nie oferował analizy cen Ethereum za 2021 r. W chwili pisania tego tekstu, ale zauważył własne zdanie na temat tego, dlaczego Ethereum może dobrze sobie radzić w nadchodzącym roku. Pisząc raport na temat tego, czego można się spodziewać po przestrzeni kryptowalut w przyszłym roku, powiedział: „Bitcoin może być przygotowany na wielki rok ze względu na swoje makro pozycjonowanie, ale to Ethereum wzbił się w powietrze jako najważniejsza platforma kryptowalut … może zasilić całkowicie nowy system finansowy i bardziej otwarty, odporny internet ”.

Czytaj więcej: Ile będzie warte Ethereum w 2021 roku i później?

Czynniki wpływające na cenę Ethereum

1. Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 to znacząca aktualizacja do starej publicznej sieci głównej Ethereum, zaprojektowana w celu przyspieszenia użycia Ethereum i rozwiązania istniejących ograniczeń wydajności.

Jedną z najważniejszych zmian jest odejście od architektury Proof of Work na rzecz wdrożenia mechanizmu konsensusu Proof of Stake. Aktualizacja rozpoczęła się pod koniec 2020 r., A faza 1 uruchomienia będzie kontynuowana w 2021 r.

Przewidywano, że ETH 2.0 zwiększy przepustowość o ponad 1000x, co zmniejszy wysokie opłaty związane z transakcjami Ethereum, które obecnie prześladują token. Oczywiście ten rozwój jest kluczowym czynnikiem w naszej analizie cen Ethereum na 2021 r. I jeśli okaże się sukcesem, może spowodować gwałtowny wzrost cen w 2021 r..

2. Bitcoin

Ethereum, podobnie jak wszystkie Altcoiny, zawsze będzie w jakiś sposób powiązane z Bitcoinem. Po pierwsze, Bitcoin jest najbardziej znaną i (stosunkowo) stabilną kryptowalutą i jako taka analitycy często używają go jako wskaźnika ogólnego apetytu inwestorów na walutę cyfrową. Po drugie, wiele giełd wymaga wymiany BTC na inne monety, co sprawia, że ​​Bitcoin jest czymś w rodzaju kryptowaluty rezerwowej. Dlatego cena Bitcoina – w dającej się przewidzieć przyszłości – będzie w pewnym stopniu odzwierciedlać szerszy rynek kryptowalut.

3. Regulacje związane z kryptowalutą

Kryptowaluta i idea zdecentralizowanych płatności to stosunkowo nowe koncepcje, więc wiele krajów wciąż boryka się z problemem, czy i jak powinny być regulowane.

Na przykład w Wielkiej Brytanii FCA niedawno zakazała sprzedaży instrumentów pochodnych i papierów wartościowych będących przedmiotem obrotu giełdowego (ETN), które odnoszą się do niektórych rodzajów aktywów kryptograficznych konsumentom detalicznym. Oprócz tego na horyzoncie pojawiają się również nowe przepisy UE – które mogą mieć ogromny efekt domina dla wszystkich cen kryptowalut. Oczywiście regulacje mogą być dobre lub złe dla rynków, ale każdy doświadczony inwestor w kryptowaluty powinien uważnie obserwować potencjalne zmiany.

4. Żądanie kupującego

Wszyscy wiedzą, że wartość aktywów jest podyktowana podażą i popytem. Ethereum nie ma górnej granicy w sposób, w jaki robi to Bitcoin, a to historycznie stanowiło pewien problem dla altcoina. Przewiduje się jednak, że pojawienie się Ethereum 2.0 i przejście na protokół Proof of Stake zmniejszy obecną stopę inflacji o 10% do 0,5 do 2% rocznie..

Jeśli chodzi o popyt, rok 2021 zapowiada się interesująco, ponieważ w 2020 roku nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania ze strony tradycyjnych instytucji inwestycyjnych i otwarto rekordową liczbę nowych portfeli kryptowalut. Oczywiście ma to duże znaczenie dla każdej analizy cen Ethereum w 2021 roku i może oznaczać, że popyt wzrośnie w całej sferze kryptowalut w nadchodzącym roku..

Gotowy do inwestowania Ethereum ETH?

Analiza cen Ethereum na 2021 rok

Jak widzieliśmy, istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas przeprowadzania analizy cen Ethereum na 2021 r. Oczywiście, oprócz oceny różnych sił rynkowych wyszczególnionych powyżej, analitycy kryptowalut próbują również zidentyfikować wzorce i przewidzieć ruchy cen, przeprowadzając analizę techniczną, w jaki sposób wykresy zostały przeniesione wcześniej.

Na przykład BeinCrypto.com przeanalizował szczyty i dołki w historii ceny Ethereum i wykorzystał to do wygenerowania prognozy na 2021 r. – co zaowocowało kolejną optymistyczną prognozą hossy, która spowoduje, że cena ETH w 2021 r. Wyniesie około 2800 USD..

Z przerwą powyżej 600 USD przy ogromnym wolumenie, ETH sygnalizuje nową hossę.

Biorąc pod uwagę inne dane branżowe przytoczone w ramach tej analizy, możemy spodziewać się, że nadchodzący rok może być wyjątkowo pozytywny dla Ethereum. Chociaż może nie trafić w wysokie, przewidywane przez niektórych, ponad 10 000 USD, istnieją powody, by sądzić, że ETH może z łatwością wzrosnąć powyżej 1000 USD do końca 2021 r..

Czy powinieneś zainwestować w Ethereum w 2021 roku?

inwestować w ethereum

Jak widzieliśmy, pojawia się powiew optymizmu, jeśli chodzi o potencjał ETH. Jednak chociaż nasza analiza cen Ethereum na 2021 r. Z pewnością wskazuje na dobre rzeczy dla altcoina, zwłaszcza że Ethereum 2.0 nabiera tempa, warto zauważyć, że istnieje sporo platform kryptowalutowych i organów, które uważają, że pozytywne efekty będą widoczne nieco dłużej.

Na przykład TradingBeasts.com, choć optymistycznie odnosi się do przyszłości Ethereum, przewiduje bardziej stonowaną stopę wzrostu, przy czym ETH nie przekroczy 600 USD do końca 2021 r. I zbliża się do 1000 USD dopiero do końca 2023 r. Jeśli rozważasz inwestycję w Ethereum , ważne jest, aby zarządzać swoimi oczekiwaniami i nie dać się ponieść szumowi medialnemu.

Warto również pamiętać, że wiele z bardziej optymistycznych prognoz cenowych Ethereum opiera się na rozwiązaniu Ethereum 2.0. Każdy, kto planuje dodać ETH do swojego portfela inwestycyjnego, będzie musiał upewnić się, że jest na bieżąco z wszelkimi zmianami w tym zakresie – pozytywnymi lub negatywnymi – i odpowiednio dostosować swoją strategię inwestycyjną.

eToro – najlepsza platforma do inwestowania w Ethereum

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptowalut – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Wniosek

Ethereum przeżywał nieco chwiejny rok w 2020 roku. Pandemia COVID-19 nie tylko doprowadziła świat finansów do chaosu, ale także opóźnienie Ethereum 2.0 zwiększyło niepewność inwestorów i spowodowało spadek cen. Jednak, jak wykazała nasza analiza cen Ethereum na 2021 r., Wydaje się, że nastroje w branży zmieniły się i oczekuje się, że ETH będzie dobrze funkcjonować w nadchodzących latach..

Oczywiście jest za wcześnie, aby powiedzieć, jak uruchomienie Ethereum 2.0 wpłynie na wartość ETH w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ aktualizacja będzie rozłożona na fazy. Zakładając jednak, że pierwszy etap zakończy się sukcesem, moglibyśmy zobaczyć, jak ceny Ethereum zaczną rosnąć w pierwszej połowie 2021 roku i będą trwać przez cały rok..

Kolejnych dwanaście miesięcy zostało ogłoszonych jako główny okres przejściowy dla kryptowalut, a nasza analiza cen Ethereum na 2021 r. Pokazuje, że popularny altcoin ma niezbędne techniczne kwalifikacje, aby być jedną z najlepszych inwestycji w branży. Jeśli jesteś zainteresowany dodaniem Ether do swojego portfela i jesteś przygotowany do bacznego obserwowania zmian wpływających na cenę tokena, początek 2021 roku może być dobrym momentem na dokonanie inwestycji.

Analiza cen Ethereum 2021 – FAQ

Czy Ethereum wzrośnie w 2021 roku?

Podczas gdy nasza analiza cen Ethereum 2021 nie może zagwarantować, jak cena ETH będzie się zmieniać w nadchodzącym roku, istnieje kilka danych branżowych, które są przekonane, że altcoin okaże się dobrą inwestycją.

Jak Ethereum 2.0 wpłynie na wartość tokena?

Wprowadzenie Ethereum 2.0 obiecuje rozwiązać pewne problemy z istniejącą infrastrukturą blockchain i sprawić, że technologia Ethereum stanie się jeszcze bardziej wszechstronna. Trudno jest zrozumieć, jak mogłoby to mieć cokolwiek innego niż pozytywny wpływ na cenę tokena, ale inwestorzy powinni uważnie obserwować rozwój sytuacji, ponieważ wszelkie problemy z wdrożeniem Ethereum 2.0 mogą mieć negatywne konsekwencje.

Co eksperci przewidują dla Ethereum w 2021 roku?

Większość opinii branżowych pozytywnie ocenia potencjał cenowy Ethereum w 2021 roku, chociaż niektórzy przewidują znacznie większe wzrosty niż inni. Istnieje powszechna zgoda co do tego, że wraz z uruchomieniem Ethereum 2.0 cena ETH zbliży się do poprzedniego rekordu wynoszącego 1432 USD. Nasza analiza cen Ethereum na 2021 r. Również sugeruje wzrost dla altcoina, chociaż inwestorzy powinni być świadomi, że wiele zależy od Ethereum 2.0, a wszelkie problemy z przyszłymi zmianami mogą spowodować zerwanie wszelkich byków..

Czy Ethereum przekroczy 10000 USD w 2021 roku?

Chociaż istnieją dane branżowe przewidujące, że wartość ETH osiągnie pięć cyfr, należy zauważyć, że są to bardzo ambitne i większość przedstawicieli branży przedstawia bardziej konserwatywne prognozy.

To dobry moment na zainwestowanie w Ethereum?

Ponieważ Ethereum 2.0 w końcu stanie się rzeczywistością pod koniec 2020 roku i dalszy rozwój w przygotowaniu, oczekuje się, że ETH osiągnie dobre wyniki w nadchodzącym roku, a wielu renomowanych inwestorów kryptowalutowych dodaje token do swoich portfeli, wyprzedzając rekordowy wzrost.

Gdzie mogę kupić Ethereum?

Jeśli chcesz zainwestować w Ethereum, musisz znaleźć brokera lub giełdę, która pozwoli ci kupić aktywa. Dostępnych jest wielu dostawców, ale warto znaleźć takiego, który cieszy się solidną reputacją i spełnia określone przepisy finansowe. Polecamy eToro dla początkujących traderów, ponieważ oferuje prosty w obsłudze interfejs, a także mnóstwo informacji na temat rynków kryptowalut. Będziesz także potrzebować portfela kryptowalutowego do przechowywania tokenów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner