Bitcoin Frenzy, co to jest i czy warto w nie inwestować?

Do tej pory bez wątpienia słyszałeś o bitcoinie (BTC) i szumie, jaki wywołał wśród społeczności inwestorów. Możesz się zastanawiać, czy warto w siebie inwestować. Zanim zdecydujesz się zainwestować w bitcoin, upewnij się, że w pełni rozumiesz, na czym polega kryptowaluta – i jakie jest ryzyko.

Trading Education to wiodące centrum zasobów dla inwestorów, w tym dla początkujących w inwestowaniu. Nasze treści edukacyjne mają na celu wyposażenie Cię w wiedzę potrzebną do podjęcia świadomej decyzji o swojej następnej inwestycji oraz zapoznanie Cię z opcjami dostępnymi dla Ciebie jako inwestora. Nasz przewodnik po inwestowaniu w bitcoin ma na celu przedstawienie przeglądu korzyści i zagrożeń związanych z bitcoinem oraz pomoc w zrozumieniu, na czym polega kryptowaluta.

Zobacz także: Co to są Altcoiny? Oto 7, o których powinieneś wiedzieć

Zrozumieć Bitcoin

kopalnia bitcoinów

Bitcoin to cyfrowa waluta peer-to-peer zarządzana w ramach publicznej księgi rachunkowej znanej jako blockchain. Nie ma banku centralnego, zamiast tego jest napędzany aktywnością sieciową w tym łańcuchu bloków. „Monety” to w rzeczywistości fragmenty informacji cyfrowych, które można „wydobyć” za pomocą oprogramowania komputerowego, a następnie sprzedać w sieci. Bitcoiny może znaleźć każdy użytkownik dysponujący odpowiednią technologią – ale można je również kupować i sprzedawać jako aktywa we własnym zakresie.

Bitcoin to jedna z wielu kryptowalut, które pojawiły się w ostatnich latach. Pozostaje najbardziej renomowanym i cennym ze wszystkich kryptowalut, ale jest również jednym z najbardziej niestabilnych i charakteryzuje się dużymi wahaniami cen, które mogą być wysoce nieprzewidywalne. Inwestowanie w bitcoin jest często postrzegane jako hazard ze względu na ogromne ryzyko: bez centralnego administratora nie ma szans na ratunek, jeśli waluta gwałtownie spadnie.

Inwestorzy mogą również rozważyć Litecoin, Ethereum lub Ripple, które mają niższą wartość, ale wykazują większą stabilność w czasie. Na przykład Ethereum jest jedną z niewielu kryptowalut, które uniknęły trendu spadkowego cen w 2018 roku: w rzeczywistości wzrósł o około 8% na początku tego roku. Najpopularniejszym jednak pozostaje Bitcoin. Istnieją również gałęzie bitcoinów, które wyrosły z głównej waluty, takie jak Bitcoin Cash i Bitcoin Gold, które zaczynają przyciągać zainteresowanie społeczności inwestorów.

Historia bitcoina

Bitcoin został stworzony w sierpniu 2008 roku przez nieznaną osobę lub grupę, działającą pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Nakamoto jest uznawany za wydobycie pierwszego bitcoina w łańcuchu blokowym, rozpoczynając kryptowalutę. W dniu, w którym pojawiło się oprogramowanie bitcoin typu open source, Hal Finney, wczesny użytkownik, otrzymał pierwszą transakcję bitcoinową – o wartości 10 BTC – od Satoshi Nakamoto. Na tym etapie bitcoin nie miał wartości pieniężnej. Niektórzy spekulowali, że Satoshi Nakamoto może w rzeczywistości być Halem Finneyem, chociaż informatyk i twórca gier zaprzecza temu.

Gdy liczba pomyślnie wydobytych monet zaczęła rosnąć, a coraz więcej osób decydowało się na korzystanie z sieci bitcoin, wartość waluty cyfrowej zaczęła rosnąć. Do lipca 2010 r. Bitcoin miał wartość 0,08 dolara w stosunku do dolara amerykańskiego, a do 2011 r. Monety osiągnęły parytet z dolarem. Od tego czasu wartość bitcoinów nadal rośnie w niezwykłym tempie, wzbudzając zainteresowanie społeczności inwestorów.

W 2017 roku bitcoin doświadczył niesamowitego wzrostu wartości. W pewnym momencie przekroczył 18 000 USD, a kraje na całym świecie starały się założyć giełdy bitcoin i zacząć regulować tę popularną alternatywę dla bankowości opartej na rezerwie cząstkowej. Ta bańka pękła do pewnego stopnia, gdy cena bitcoinów spadła na początku 2018 r., Ale kryptowaluta wydaje się ponownie odzyskiwać od lutego 2018 r..

Zobacz też: 5 inteligentnych sposobów inwestowania 1000 USD

Bitcoin dziś i w przyszłości

przyszłość bitcoin

Niektóre kraje były bardziej otwarte na handel bitcoinami niż inne. Chiny przeniosły się do zakazu wymiany bitcoinów i rozprawiają się z handlem online przez swoich obywateli, podczas gdy Egipt zadeklarował, że bitcoin to niewiele więcej niż działalność hazardowa, a zatem handel nim jest zakazany zgodnie z surowymi prawami muzułmańskimi. Z drugiej strony Korea Południowa i Izrael przyjęły tę walutę, nadając jej status prawnego środka płatniczego i zachęcając rezerwy krajowe do handlu wewnętrznego..

Bitcoin jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, gdzie nie jest regulowany, ale ma pewne zabezpieczenia prawne. Wiele banków zadeklarowało, że bitcoinów nie można kupić na kredyt i szukały sposobów na zablokowanie handlu i inwestycji przez swoich członków. Jednak JP Morgan jest jednym z kluczowych zwolenników bitcoina, a finansista argumentował ostatnio, że ETF bitcoinów mogą być "święty Graal inwestowania".

Czy warto inwestować w bitcoin?

Bitcoin pozostaje niezwykle ryzykowną inwestycją. Handel online kryptowalutami może przynieść ogromne zyski, ale należy to porównać z możliwością znacznych strat. Bitcoin może stracić tysiące dolarów z dnia na dzień i rzeczywiście zdarzyło się to kilka razy na początku 2018 roku. Pomimo tych zagrożeń wiele osób jest zainteresowanych nauczeniem się inwestowania w bitcoiny.

Od końca lutego 2018 r. Cena bitcoinów wynosi nieco ponad 7600 USD. Kryptowaluta wykazuje oznaki poprawy, chociaż ma jeszcze trochę czasu, zanim odzyska maksymalne wartości z grudnia wynoszące około 19000 USD za BTC. Eksperci handlowi spodziewają się, że cena bitcoinów wzrośnie z powrotem powyżej 10000 USD i będzie nadal rosła. Dla wielu bańka bitcoinowa jeszcze nie pękła – raczej dopiero zaczęła rosnąć. Niektórzy nawet spekulują, że bitcoin może przekroczyć granicę 1 000 000 dolarów w ciągu najbliższych kilku lat. Jednak przy niewielkiej gwarancji, tak czy inaczej, inwestowanie w bitcoin zawsze będzie czymś w rodzaju hazardu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak handlować z bitcoinem, a zwłaszcza jeśli jesteś nowy w inwestowaniu, Trading Education to kwitnące centrum zasobów. Nasi zaufani eksperci pozyskują aktualne i dokładne informacje, aby zapewnić Ci solidną wiedzę finansową i usługi w zakresie edukacji finansowej.

Nie przegap: 7 powodów, dla których inwestowanie nie jest dobrym pomysłem!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z Trading Education, polub go i podziel się nim z kimkolwiek, kogo uważasz, że może być również interesujący.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner