Bitcoin Halving 2020: Dlaczego wydarzenie kryptograficzne ma ogromne znaczenie?

Co to jest halving?

Halving pochodzi od staroangielskiego słowa oznaczającego „połowę”.

Ale zanim przejdziemy do wyjaśnienia, czym jest halving kryptowaluty o połowę, spróbujmy zrozumieć koncepcję wydobycia.

W przypadku Bitcoin i innych kryptowalut wydobywanie to proces sprawdzania poprawności transakcji innych osób przy użyciu komputera do rozwiązania skomplikowanego problemu matematycznego.

Każda transakcja jest dodawana do długiej, publicznej listy wszystkich transakcji, znanej jako łańcuch bloków. W zamian za to ludzie otrzymują kryptowalutę.

Nagroda w postaci Bitcoin jest przyznawana komputerowi, który jako pierwszy rozwiązał problem matematyczny i dodał nowy blok do łańcucha bloków.

Na razie w porządku.

Co oznacza halving zmniejszenie nagrody za wydobywanie bitcoinów wydane o połowę.

Może się to wydawać bardzo prostym pomysłem dla wielu z was, ale dla społeczności kryptowalut jest to wydarzenie ogromne znaczenie, które nieuchronnie wpłynie na wartość monety.

Wyjaśnienie Halvingu Bitcoina

halving bitcoina

Zmniejszenie o połowę wpłynie na ilość bitcoinów, które górnicy otrzymają jako nagrodę za wydobycie bloku Bitcoin. Historycznie rzecz biorąc, wydarzenie to miało pozytywny wpływ na cenę Bitcoina w perspektywie długoterminowej.

W historii wydobyto tylko 21 milionów bitcoinów. W przeciwieństwie do banków, które mogą drukować gotówkę, istnieje ograniczony limit ilości Bitcoinów, które mogą istnieć. Dlatego co kilka lat, aby zapobiec inflacji, dochodzi do zdarzenia zwanego halvingiem bitcoina.

Pomyśl o wydobywaniu bitcoinów jak o wyścigu. Pierwsza osoba, która dotrze do mety (w naszym przypadku ukończy blok) jest nagradzana Bitcoinem. Kiedyś nagroda wynosiła 50 Bitcoinów, ale wtedy Bitcoin był wart kilka groszy. Jednak ponieważ halving miał miejsce już dwukrotnie, nagroda spadła do 12,5 Bitcoina na blok. W 2020 roku liczba ta wyniesie 6,25 bitcoinów (to około 70 000 USD w chwili pisania tego tekstu).

Halving Bitcoina wpłynie na górników. W pewnym momencie kwota pieniędzy, jaką górnicy muszą zapłacić za energię elektryczną i moc obliczeniową, nie zostanie objęta nagrodą, którą w końcu otrzymają. Jest to jeden z powodów, dla których wielu górników uważa, że ​​wydobywanie bitcoinów powoli umiera.


Wydobywanie jest drogie. Wymaga dużo potężnego sprzętu, który zdecydowanie nie jest tani. Poza tym miesięczne rachunki za prąd są coraz wyższe. Dodanie tego wszystkiego może czasami nie równać się nagrodom, które otrzyma górnik.

Gdy podaż zbliża się do skończonej liczby bitcoinów, rośnie popyt. Dlatego wielu trzyma swoje Bitcoiny. Każdy halving służy jako przypomnienie, że podaż Bitcoin się wyczerpuje. Oczekuje się jednak, że ostatni Bitcoin zostanie wydobyty gdzieś w roku 2140.

Za każdym razem, gdy następuje o połowę, ogranicza to liczbę utworzonych nowych bitcoinów. To z drugiej strony sprawia, że ​​istniejący Bitcoin jest bardzo cenny, ponieważ ilość nowych Bitcoinów, które trafiają do ogólnej puli Bitcoinów, będzie coraz mniejsza..

Im bardziej cena Bitcoina wzrośnie, tym więcej górników będzie walczyć o nagrodę. Im więcej górników konkuruje, tym większe jest bezpieczeństwo sieci, co z kolei podnosi wartość Bitcoina jako instrumentu pieniężnego, który zwiększy popyt. Wszystko jest ze sobą powiązane i nieuchronnie będzie miało ogromny wpływ zarówno na społeczność kryptowalut, jak i na gospodarkę światową..

Podsumowując, halving został skorelowany ze wzrostem długoterminowej ceny Bitcoina.

Bitcoin o połowę w 2020 roku i potencjalne konsekwencje

halving bitcoina w 2020 roku

Według Bitcoinblockhalf.

W 2012 r., Który był pierwszym rokiem halvingu, Bitcoin osiągnął nowy rekord 1000 USD pod koniec 2013 r. Po halvingu w 2016 r. Wartość Bitcoina ponownie gwałtownie wzrosła do nowego rekordowego poziomu 20 000 USD do 2017 r. Znaczący krach w cenie nastąpiła jednak cena wielu transakcji powoli, ale systematycznie zaczęła odrabiać.

Po zbliżającym się halvingu wzrost ceny ma sens ze względu na podaż i popyt. Ponieważ podaż bitcoinów powoli osiąga ostateczny limit 21 milionów, staje się coraz bardziej wartościowa. To, oprócz zwiększonej popularności i zastosowania kryptowaluty na światowym poziomie, oznacza, że ​​popyt będzie tylko nadal rósł i podnosił cenę..

Z każdym zmniejszeniem o połowę występowały różne zmienne, które miały wpływ na wynik. Przy pierwszym halvingu nikt nie miał pojęcia, czego się spodziewać. Wraz z drugim obniżeniem o połowę w 2012 r. Nowy zestaw czynników, w tym wzrost Ethereum i ICO, był nowym czynnikiem, który również wpłynął na wynik. Teraz, 7-8 lat później, jest o wiele więcej czynników, które mogą również wpłynąć na wyniki halvingu w 2020 roku.

Tym razem największą zmianą w ekosystemie kryptowalut musi być ogromna świadomość społeczna wokół Bitcoin, połączona z wysokim poziomem zainteresowania inwestorów instytucjonalnych. Jeśli instytucje finansowe przejmą Bitcoin, zajmując duże pozycje, na wartość Bitcoina z pewnością wpłynie w sposób, jakiego inwestorzy nigdy wcześniej nie widzieli.

Niezależnie od tego, główny punkt dzisiejszej lekcji o halvingu jest następujący: istnieje pewna korelacja między zmniejszeniem o połowę nagrody za Bitcoin a późniejszą zmiennością cen.

Po stronie podaży zmiany następują co 4 lata. Miej to na uwadze, ponieważ pomoże Ci to jako inwestorowi lub górnikowi stworzyć lepszy obraz tego, co wpływa lub może wpływać na cenę Bitcoina w różnych momentach.

Co mówią eksperci?

Wielu ekspertów zgadza się, że halving będzie zgodny z poprzednimi trendami, a Bitcoin osiągnie nowy rekord wszechczasów nawet rok po wydarzeniu. Bitcoin może najprawdopodobniej osiągnąć 10-krotność swojej ceny i wielu uważa, że ​​100 000 USD wydaje się całkiem możliwe po halvingu.

Na przykład Anthony „Pomp” Pompliano, który jest współzałożycielem Morgan Creek Digital Assets, również uważa, że ​​Bitcoin może osiągnąć 100 000 USD do 2021 r..

„Ekonomia popytu i podaży pozostaje aktualna” – powiedział Pomp. „To świetny sposób na ustalenie ceny rynkowej. Tak więc, jeśli popyt na środek trwałej podaży wzrośnie, nadal obserwujemy wzrost cen. Jednym z największych czynników napędzających ten popyt lub wzrost niedoboru jest zmniejszenie o połowę w maju 2020 r co, jak sądzę, będzie wielkim wydarzeniem ”- mówi.

Prezes Kraken, Jesse Powell również optymistycznie ocenia, że ​​Bitcoin osiągnął 100 000 $ po halvingu. Uważa, że ​​w pewnym momencie moneta może osiągnąć cenę nawet 1 miliona dolarów.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co się stanie i jak rynek kryptowalut zareaguje po halvingu.

Eksperci zgadzają się również, że zwiększona świadomość społeczna może doprowadzić do fali zakupów FOMO (strach przed przegapieniem), co jeszcze bardziej podwyższy cenę BTC. Łańcuchy bloków Web 3.0 spowodują również zwiększone zainteresowanie kryptowalutami.

Z tych powodów najprawdopodobniej zobaczymy ogromny wzrost wartości Bitcoin około rok po halvingu w 2020 roku. Inne kryptowaluty prawdopodobnie wkrótce również pojawią się w ich ślady, przekraczając poprzednie rekordy wszech czasów.

Trudność wydobycia i baseny wydobywcze?

trudność wydobycia bitcoinów

Oprócz halvingu bitcoinów jest jeszcze jeden czynnik, który wpływa na niedobór bitcoinów, o którym warto wspomnieć. Rozwiązanie bloków i generowanie bitcoinów jest teraz znacznie trudniejsze niż w przeszłości. Im więcej górników dołącza do sieci, tym trudność wydobycia rośnie. Zwiększona trudność oznacza, że ​​górnicy powinni mieć mocniejszy sprzęt do rozwiązywania skomplikowanych algorytmów kryptograficznych.

Zwiększona trudność doprowadziła również do tego, że górnicy używali tak zwanych „puli wydobywczych”, które umożliwiają im wspólne rozwiązywanie bloków i dzielenie się nagrodą za blok. Pula wydobywcza to sieć górników, którzy dzielą się swoją mocą obliczeniową i równo dzielą nagrodę za blok, w zależności od ilości mocy, jaką każdy górnik włożył w rozwiązanie bloku.

Ostatnie słowa

Podsumowując, przedstawmy kilka głównych faktów na temat halvingu Bitcoina w 2020 roku:

  • Oczekuje się, że nastąpi to w maju 2020 r.
  • Oczekuje się, że około 85% bitcoinów zostanie wydobytych przed zdarzeniem halvingu.
  • Po halvingu tylko ponad trzy miliony Bitcoinów pozostanie niewykorzystane.
  • Historycznie rzecz biorąc, ceny bitcoinów rosną rok po każdym poprzednim halvingu.
  • Oczekuje się, że w 2021 r. (Rok po halvingu w 2020 r.) Wartość Bitcoina osiągnie nowe maksima.
  • Wielu ekspertów uważa, że ​​niedobór Bitcoina może w nadchodzących latach podnieść jego wartość do 100 000 USD.

Tylko czas pokaże nam, jakie będą konsekwencje. Jak wspomniano, istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na nową wartość Bitcoina po halvingu; czynniki, które nie istniały poprzednio, w tym popularność, ostra konkurencja, trudność wydobycia itp.

Dodaj naszą historię do zakładek i sprawdź ponownie w 2021 roku, aby sprawdzić, czy Bitcoin naprawdę osiągnął wartość 100 000 USD!

Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku kryptowalut i jak nim handlować?

Zapisz się na nasz kurs handlu kryptowalutami!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z Trading Education, polub go i podziel się nim z kimkolwiek, kogo uważasz, że może być również interesujący.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map