Bitcoin SV: Money Maker 2020?

Bitcoin SV szybko stał się jedną z najlepszych kryptowalut 2020 roku i nie wykazuje oznak spowolnienia.

Według CoinMarketCap, Bitcoin SV to szósta co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej na kwiecień 2020 r.

Ale co dokładnie oferuje Bitcoin SV handlowcom i jaki ma związek z Bitcoinem?

W tym artykule przyjrzymy się, czym jest Bitcoin SV, czym wyróżnia się na tle innych wersji Bitcoin i czy warto handlować.

Chcesz nauczyć się handlować kryptowalutami jak profesjonalista? Weź nasze kurs kryptowaluty!

Czym jest Bitcoin SV?

Bitcoin SV oznacza Bitcoin Satoshi Vision i transakcje pod symbolem giełdowym BSV, i tak, jego początki sięgają oryginalnego Bitcoina.

„Satoshi Vision” odnosi się do oryginalnych pomysłów przedstawionych przez Satoshi Nakamoto, twórcę Bitcoin – lub przynajmniej tego, jak je interpretują programiści.

W dużej mierze oznacza to trzymanie się białej księgi Bitcoin i minimalne zmiany w kodzie które Nakamoto zebrał razem.

Kolejny twardy widelec

Widelec Bitcoin SV

Aby zrozumieć, jak powstał Bitcoin SV, musimy zrozumieć koncepcję hard fork.

Hard fork to radykalna zmiana w łańcuchu bloków, która może skutkować utworzeniem dwóch oddzielnych łańcuchów. Istnieje również koncepcja określana jako „miękki widelec”, która bardziej przypomina drobną aktualizację.

Bitcoin SV powstał w wyniku hard forka.

W 2018 roku, doszło do „wojny haszyszowej” między ułamkami Bitcoin Cash. Haszowanie to miejsce, w którym górnicy tworzą nowe bloki. W wojnie haszowej górnicy chcą tworzyć bloki szybciej niż rywale.

Obydwaj rywalizowali o wykonanie najdłuższego łańcucha, co byłoby wtedy uznane za „prawdziwy” łańcuch Bitcoin Cash przez blockchain i uczyniłoby ich rywali zbędnymi.

Zasadniczo jedna grupa była za przyjęciem nowych zmian, takich jak inteligentne kontrakty, podczas gdy inna była przeciwna wprowadzaniu większej liczby zmian.

Ułamek przeciw dalszym zmianom przyszedłby do stworzenia Bitcoin SV, podczas gdy grupa zajmująca się zmianami stałaby się tym, co jest obecnie uważane za Bitcoin Cash.

Historia podziału

Początkowo wiele osób, które kiedyś wspierały Bitcoin, odeszło po Bitcoin Cash, gdy oddzielił się on od łańcucha bloków.

Zrobili to, ponieważ nie zgadzali się ze zmianami, które zachodziły w Bitcoinie, twierdząc, że stał się zbyt inny od tego, do czego był pierwotnie zaprojektowany.

Następnie do Bitcoin Cash wprowadzano coraz większe zmiany, które doprowadziły innych do przejścia na Bitcoin SV.

Bitcoin SV został wprowadzony trochę przed hard forkiem, choć różnił się od Bitcoin Cash po hard forku, który miał miejsce 15 listopada 2018 r..

Z technicznego punktu widzenia, Bitcoin Cash został podzielony na dwie różne monety – Bitcoin ABC i Bitcoin SV.

Bitcoin ABC przyjęło przydomek Bitcoin Cash, chociaż możesz zobaczyć te dwa określenia jako różne, w rzeczywistości są takie same, a nazwy są wymienne.

Czy nastąpi dalszy podział?

Pojawienie się Bitcoin SV doprowadziło niektórych do pytania, czy możemy spodziewać się dalszych podziałów ze społeczności, które nie zgadzają się z jego rozwojem.

Jeśli tak się stanie, handlowcy i inwestorzy mogą stracić wiarę w kryptowalutę. Jak mogą zainwestować pieniądze w coś, co się zmienia?

Należy jednak o tym wspomnieć wcześniej było wiele podziałów z innych kryptowalut.

Na przykład Bitcoin ma wiele innych kryptowalut, które zostały utworzone z twardych forków oprócz Bitcoin Cash, takich jak Litecoin.

Jak działa Bitcoin SV?

Kryptowaluta Bitcoin SV

Część logiki stojącej za Bitcoin SV jest identyczna z Bitcoinem i innymi kryptowalutami, które się z niego zrodziły.

Na przykład Bitcoin SV również używa Satoshis (osiem zer po przecinku) i ma limit 21 milionów bloków.

Bitcoin SV ma na celu przywrócenie tego, co sprawiło, że Bitcoin stał się tak popularny. W pewnym sensie są puryści Bitcoin, którzy nie używają oryginalnego Bitcoina.

Chcą wrócić do tego, co uważają za oryginalne pomysły Nakamoto jaka powinna być kryptowaluta.

Warto się jednak zastanowić, czy jest to właściwe podejście do kryptowaluty, ponieważ chociaż Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, niekoniecznie oznacza to, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Jest wysoce prawdopodobne, że Bitcoin SV nie będzie eksperymentował z nowymi zmianami w protokole, co jest obiecujące dla inwestorów, którzy nie chcą niepewności związanej z nowymi zmianami.

Inne kryptowaluty, które nadal się rozwijają, mogą być bardziej niestabilne, ponieważ handlowcy prawdopodobnie będą niepewni, czy nowe rozwiązania są dobrym pomysłem, czy nie.

Podobnie jak Bitcoin Cash, Bitcoin SV nie zaadoptował SegWit.

SegWit, skrót od „Segregated Witness”, to poważna zmiana, która zwiększyła rozmiar bloków Bitcoin, dzięki czemu może obsługiwać więcej transakcji i przyspieszyć.

Przeciwnicy SegWit obawiali się, że może to uczynić Bitcoin mniej bezpiecznym.

Warunki techniczne, Celem Bitcoin SV jest poprawa skalowalności, jedno z największych wyzwań dla kryptowaluty.

Poza tym prawdopodobnie pozostaną takie same w dającej się przewidzieć przyszłości.

Kto rozwija Bitcoin SV?

Nad Bitcoin SV pracuje CoinGeek wraz z pracami rozwojowymi wykonywanymi przez nChain, który chce „rozpalić globalną adopcję i wykorzystanie Bitcoin na poziomie przedsiębiorstwa” za pośrednictwem Bitcoin SV.

Zatrudnił nChain Craig Wright jako Chief Science Officer i pełniący obowiązki lidera łańcucha Bitcoin SV.

Wright jest jedną z wielu osób podających się za Satoshi Nakamoto i jest wielu ludzi, którzy uważają, że jest oszustem.

Ponadto wpadł w wiele kłopotów prawnych, gdy jego były partner biznesowy w firmie wydobywającej Bitcoin zmarł, a Wright rzekomo włożył wszystkie aktywa na jego nazwisko.

Jednak mimo to, Dołączenie Wrighta do projektu Bitcoin SV dało mu dużą legitymację.

Dzieje się tak, ponieważ chociaż jego twierdzenie, że jest Satoshi Nakamoto, jest wątpliwe, są ludzie, którzy wierzą, że to prawda, co dało Bitcoin SV obserwację, która pierwotnie pochodziła od Craiga Wrighta.

Ci ludzie, którzy podążają za Craigiem Wrightem w przekonaniu, że jest prawdziwym Satoshi Nakamoto, również prawdopodobnie uwierzą, że Bitcoin SV jest tym, czym naprawdę powinien być Bitcoin.

Warto również zauważyć, że Roger Ver, często nazywany „Bitcoin Jesus”, stoi za rozwojem Bitcoin Cash i Ver ma wiele niechęci do Wrighta.

Ta rywalizacja między Ver i Wright może spowodować problemy dla tych dwóch w nadchodzących latach.

Jak działa Bitcoin SV?

Wydajność Bitcoin SV

Kiedy Bitcoin SV oddzielił się od Bitcoin Cash, nie spodziewano się, że osiągnie tak dobre wyniki.

Nikt by nie pomyślał, że osiągnie szczyty, które osiągnął i osiągnie szóste miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej.

W dużej mierze sprowadza się to do tego, że Bitcoin Cash był już dobrze znany i sam w sobie był widelcem Bitcoina. Nie wydawało się zbyt obiecujące rozpoczęcie handlu inną wersją widelca (widelec widelca).

Pomimo tego wszystkiego Bitcoin SV okazał się być świetnym atutem w handlu i szczególnie dobrze handluje przeciwko Bitcoinowi.

W rzeczywistości, patrząc na wykresy, możesz to zobaczyć Bitcoin SV radzi sobie nawet lepiej, gdy jest przedmiotem handlu z Bitcoinem niż dolar amerykański!

Według CoinMarketCap, w chwili pisania tego tekstu, Bitcoin SV ma kapitalizację rynkową w wysokości 3550768264 USD, a podaż w obiegu wynosi 18378540 tokenów BSV.

Jeden BSV kosztuje 193,20 USD, co jest dość przystępne w porównaniu z Bitcoinem. jednak, 14 stycznia 2020 roku osiągnął maksimum 441,20 USD, ponad dwukrotnie więcej niż obecnie.

Rzeczywiście, przez większą część roku 2020 Bitcoin SV był dużo bardziej zmienny niż przez poprzednie dwa lata.

Nie tylko pod względem wzrostu i spadku cen, ale także zauważalny wzrost wolumenu obrotu 24-godzinnego.

W porównaniu do 2018 i 2019 rok 2020 był świetnym początkiem i wskazał, że w przyszłości może być więcej wzlotów i upadków.

2018 i 2019 przeszły przez wzorzec szczytów, a następnie powolne spadki na zróżnicowanych rynkach. Wydaje się, że ten schemat się skończył, przynajmniej na razie.

Warto zauważyć, że cena Na Bitcoin SV mogą mieć wpływ kontrowersyjne działania podjęte przez Craiga Wrighta, więc jest kluczową osobą do obserwowania.

Główne punkty sprzedaży Bitcoin SV dla handlowców to wysoki poziom bezpieczeństwo i niskie opłaty transakcyjne.

Jest również łatwo dostępny na wielu najlepszych giełdach kryptowalut, jednak inwestorzy CFD mogą musieć trochę poczekać, aby zobaczyć go na liście przez tradycyjnych brokerów.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

  • Bitcoin SV to szósta pod względem wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej. W chwili pisania tego tekstu jedna moneta kosztowała 193,20 USD.
  • Bitcoin SV powstał w wyniku nieporozumienia w społeczności Bitcoin Cash. Frakcja Bitcoin SV nie zgodziła się z dalszymi zmianami.
  • Bitcoin SV stara się być jak najbliżej oryginalnej wizji Satoshi Nakamoto. Głównym celem ulepszeń jest rozwiązanie problemów związanych ze skalowalnością.
  • Craig Wright jest dołączony do projektu. Jako wysoce kontrowersyjna postać może to spowodować późniejsze problemy.

Naucz się handlować Bitcoin SV dzięki naszemu kursowi handlu kryptowalutami

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kryptowalutach i jak nimi handlować? Następnie zapisz się na nasz kurs handlu kryptowalutami!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z witryny Edukacja handlowa, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner