Bliźniaczki Winklevoss: Ile warte są miliarderzy Bitcoin?

Bliźniacy Winklevoss – Tyler i Cameron – to dwaj odnoszący największe sukcesy posiadacze Bitcoinów na świecie. Niektórzy twierdzą, że utrzymują do 1% całej podaży krążącej Bitcoin.

W chwili pisania tego tekstu w obiegu jest 17 960 525 Bitcoinów. Oznacza to, że bliźniaki Winklevoss trzymają w przybliżeniu 179,605,25 Bitcoiny, która jest warta 1438918236,69 $.

To niesamowita kwota, która uczyniła ich pierwszymi miliarderami w historii Bitcoin.

Ale w jaki sposób bliźniaki Winklevoss, zwane czasami „Winkevii”, zaangażowały się w handel Bitcoinem? I czy powinni sprzedać teraz, czy nadal trzymać?

W tym artykule przyjrzymy się, jak bliźniacy Winklevoss zbili fortunę i wpływ, jaki ta para wywarła na branżę kryptowalut. Trzymaj się swoich czapek!

Chcesz nauczyć się handlować kryptowalutami jak profesjonalista? Weź nasze kurs kryptowaluty!

Bliźniaczki Winklevoss: przedsiębiorcy od urodzenia

winklevoss wtins's business

Bliźniacy Winklevoss od najmłodszych lat interesowali się biznesem.

W wieku 13 lat nauczyli się kodować HTML i rozpoczęli biznes, tworząc strony internetowe dla różnych firm. Jako młodzi dorośli zapisali się na Harvard w 2000 roku.

Duet to także byli olimpijczycy rywalizujący w wioślarstwie na igrzyskach olimpijskich w 2008 roku. Cameron i Tyler zostali nazwani amerykańską drużyną wioślarską olimpijską i zajęli 6. miejsce na 14 drużyn.

ConnectU: prekursor Facebooka?

Bliźniacy Winklevoss stali się sławni, kiedy pozwała Marka Zuckerberga za kradzież ich pomysłu na stworzenie Facebooka.

Jak zapewne wiesz, film Sieć społeczna (2010) luźno śledzili to, co się stało. Oczywiście, większość z tego została wyolbrzymiona w celach rozrywkowych.

Założona w 2002 roku sieć społecznościowa Winklevoss nazywała się ConnectU i była bardzo podobna do Facebooka, wielu uważa, że ​​Zuckerberg ukradł ich pomysł.

ConnectU zostało pierwotnie założone jako witryna łącząca byłych studentów Harvardu, a ostatecznie inne uniwersytety. Miał wiele takich samych funkcji, jak prywatne wiadomości i aktualizacje statusu.

WinklevossOtrzymała 65 milionów dolarów Facebook akcje i środki pieniężne z rozprawy sądowej, co sugeruje, że jest bardzo prawdopodobne, że niektóre elementy Facebooka zostały rzeczywiście skradzione.

Gdy Facebook weszły na giełdę w 2012 roku, wartość ich akcji wzrosła do 300 milionów dolarów.

Wygląda jednak na to, że to nie koniec ich zaangażowania w Facebooka (więcej o tym za chwilę).

Zaangażowanie w Bitcoin

Bliźniacy Winklevoss byli wczesnymi zwolennikami Bitcoina i zaczęli kupować za pieniądze, które otrzymali z ich rozliczenia na Facebooku.

Po raz pierwszy dowiedzieli się o Bitcoinie w 2012 roku i zaczął kupować Bitcoin kiedy to było tylko 8 dolarów lub 9 dolarów za monetę i kupili dużą ilość.

Cameron Winklevoss pamięta, jak zwrócił się do swojego brata Tylera i powiedział: „Hej, to albo kolejna wielka rzecz, albo całkowity BS!”

Wielu skrytykowało tę parę, mówiąc, że była to strata pieniędzy, którą otrzymali od Facebooka.

Jednak patrząc na to, jak bardzo cena Bitcoina wzrosła na przestrzeni lat, prawdopodobnie tak nie jest.

Niektóre szacunki podają swoje rzeczywiste Bitcoin do 120000 monet i podobno praktycznie nic z tego nie wydali.

Forbes umieszcza swoje bogactwo gdzieś pomiędzy 900 milionów dolarów i 1,1 miliarda dolarów każdy od początku 2018 r.

Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoinem??

Start-upy Bitcoin

start-upy bitcoin

Kiedy ta dwójka po raz pierwszy zainteresowała się Bitcoinem, poczuli, że muszą zdecydować; inwestować wyłącznie w biznesy Bitcoin lub Bitcoin.

Postanowili zrobić jedno i drugie, ale na początku byli bardziej zainteresowani bezpośrednim inwestowaniem w Bitcoin.

Po sprzedaży swoich akcji na Facebooku, bliźniacy otworzyli się Winklevoss Kapitał i do tej pory zainwestowali w ponad 70 firm.

Niektórzy sugerowali, że powodem, dla którego obaj dostali się do Bitcoin, jest to, że żadne startupy technologiczne nie chcą brać ich pieniędzy, jak w obawie przed zdenerwowaniem Facebooka i Zuckerberga.

Potrzebowali czegoś, co działało poza tym.

Jednym z najbardziej znanych projektów, w które zainwestowały bliźniaki Winklevoss, był BitInstant. To było jeden z pierwszych Bitcoin wymiany, druga co do wielkości w tym czasie po Mt. Gox.

Stało się jednym z głównych miejsc, w których ludzie kupowali Bitcoiny.

W BitInstant zainwestował również Roger Ver, a zarządzali nim Charlie Shrem i Erik Voorhees. Wszyscy byli niezwykle wpływowymi postaciami w kryptowalutach i rozwoju Bitcoin.

Jednak w tym momencie sprawy nie były całkowicie doskonałe.

Charlie Shrem był zaangażowany w postać o imieniu „BTCking”, który kupował od niego Bitcoiny, aby sprzedawać ludziom narkotyki na Silk Road.

Skandal był ogromny, spowodował dużą presję śledczą na Bitcoin i ostatecznie zamknięcie BitInstant.

Rozporządzenie w sprawie Bitcoin

Po skandalu bliźniacy Winklevoss odegrali kluczową rolę w nadaniu Bitcoinowi dobrego imienia.

Zawsze opowiadali się za regulacją i wcześnie zauważyłem, że Bitcoin musi zostać uregulowany, gdy większość osób zaangażowanych w kryptowalutę uznała, że ​​mogą zignorować ten czynnik.

Bliźniacy wiedzieli, że Bitcoin będzie duży i nie było sposobu, aby mógł przetrwać bez pewnych regulacji.

Chcieli też zaangażować się w to, jak regulowano Bitcoin, aby upewnić się, że nie doprowadzi to do ślepej uliczki.

Bez odpowiednich regulacji prawdopodobnie zostałby zakazany, ale zbyt sztywne przepisy zatrzymałyby branżę na jej torach.

Bliźniacy Winklevoss byli obecni na przesłuchaniu Bitcoin w Nowym Jorku, które odbyło się w 2014 roku przed utworzeniem BitLicense.

BitLicense była licencją, którą firmy w Nowym Jorku musiały mieć do obsługi kryptowaluty.

Utworzenie licencji BitLicense było dla wielu firm czymś złym i wiele z nich opuściło później Nowy Jork. Jednak gdyby bliźniacy Winklevoss nie byli tam, aby poinformować, prawdopodobnie mogłoby być gorzej.

Do 2017 roku, kilka lat po przyjęciu ustawy, bliźniaki Winklevoss stał się pierwszym Miliarderzy Bitcoin.

Bliźnięta

Zamknięcie BitInstant nie powstrzymało ambicji bliźniaków Winklevoss do stworzenia giełdy Bitcoin.

Niedawno byli zaangażowani w Gemini, giełda z siedzibą w Nowym Jorku, która jest regulowana przez BitLicense.

Obecnie Gemini jest 80 największą giełdą kryptowalut na świecie.

Jednak bycie regulowanym w Nowym Jorku sprawia, że ​​jest to jedna z niewielu giełd nadal działających z amerykańskimi handlowcami, którzy stanowią znaczną część społeczności kryptowalut.

W nadchodzących latach prawdopodobnie wzrośnie.

Potencjalne partnerstwo z Facebook Libra?

bliźnięta winkelevoss, libra

Może to przeznaczenie, ale wygląda na to, że przyszłość bliźniaków Winklevoss jest ostatecznie powiązana z przyszłością Marka Zuckerberga.

Odkąd Facebook ogłosił Librę, okazało się, że stoi za nią zespół Libra rozmawiała z dwoma głównymi giełdami, z których jedna to Coinbase, a druga to Gemini.

W ostatnich wywiadach bliźniacy Winklevoss powiedzieli, że muszą zachowywać się jak „wrogowie” Zuckerberga.

Być może sugerując, że duet będzie w jakiś sposób współpracował z nimi w projekcie Libra.

Najprawdopodobniej będzie to na podstawie przepisów, z czym Libra prawdopodobnie będzie się zmagać, a bliźniacy Winklevoss już opanowali.

Czy bliźniaki Winklevoss powinny sprzedać swoje bitcoiny??

Wielu spekulowało, że bliźniacy powinni sprzedać swoje zasoby Bitcoin, gdy cena jest wysoka (lub przynajmniej wysoka w porównaniu do czasu, gdy zaangażował się pierwszy).

Jest wysoce prawdopodobne, że Cameron i Tyler Winklevoss się nie zgodzą. Podobno, wierzą, że do Bitcoin osiąga taką samą wycenę jak złoto, jest niedowartościowana.

To by to oznaczało Bitcoin musiałby mieć kapitalizację rynkową w wysokości 7 bilionów dolarów.

Powiedzieli:

„Nasza teza jest taka, że ​​Bitcoin jest złotem 2.0, a więc dopóki nie osiągnie kapitalizacji rynkowej 7 bilionów dolarów, czyli wielkości złota, jest to bardzo niedoceniany składnik aktywów, więc myślę, że ludzie się z tego budzą”.

Biorąc pod uwagę, że obecna wycena Bitcoina wynosi 145.234.072.946 USD, według CoinMarketCap, przed nim jeszcze długa droga.

Bitcoin wymagałby ponad 48-krotnego wzrostu ceny, co byłoby fenomenalne. Gdyby para miała sprzedać swoje Bitcoiny za 7 bilionów dolarów, byłaby to ogromna kwota.

Ale z drugiej strony jest wysoce prawdopodobne, że nie osiągną tego, ponieważ jeśli osiągnie tę wycenę, prawdopodobnie zastąpi wszystkie waluty fiducjarne.

Cierpliwość jest kluczem do strategii Winklevoss

Strategia bliźniaków winklevoss

Ich strategia polega na trzymaniu się i czekaniu i nie wydają dużo pieniędzy, ponoć wydają tylko pieniądze na swoje domy, a tylko jeden z nich ma samochód.

WinklevossStanowisko odrzuca pogląd, że Bitcoin jest w bańce który jest wspierany przez wielu krytyków.

Ten argument jest jednak w dużej mierze oparty na idei, że kryptowalut jest zbyt wiele. Jest prawdopodobne, że w pewnym momencie krach na rynku może skończyć się zniszczeniem wielu z nich.

Jeśli bliźniaki sprzedały się podczas szczytu Bitcoin w grudniu 2017 r, kiedy jeden Bitcoin był wart prawie 20 000 dolarów, zarobiłby do 2,2 miliarda dolarów.

Należy również o tym wspomnieć bliźniaki Winklevoss nie tylko są zaangażowani Bitcoin. Mają również udziały w Ripple i Ethereum, inwestując ponad 350 milionów dolarów w różne monety.

Handlowcy kryptowalut powinni uważnie obserwować bliźniaków Winklevoss. Są wielorybami Bitcoin i gdyby zdecydowali się sprzedać swoje Bitcoin, prawdopodobnie miałoby to duży wpływ na rynek.

Znane osoby, które posiadają więcej Bitcoinów niż Winklevoss, potencjalnie obejmują Craig Wright, który w pewnym momencie mógł mieć ponad 1 milion Bitcoinów i Satoshi Nakamoto, który, jeśli nadal żyje, posiada również 1 milion Bitcoinów.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

  • Bliźniacy Winklevoss posiadać około 1% wszystkich Bitcoin. Szacuje się, że ich zasoby są warte od 120 000 do 170 000 Bitcoinów, czyli ponad 1 miliard USD.
  • W ostatnich latach duet uruchomił Gemini, giełdę kryptowalut. Chociaż nadal musi rosnąć, jest dobrze uregulowany.
  • Bliźniacy Winklevoss wierzy, że BitcoinKapitalizacja rynkowa powinna przekraczać kapitalizację złota. To jest 7 bilionów dolarów.
  • Są również zaangażowani w Ethereum i Ripple. A także kilka innych kryptowalut.

Naucz się handlować Bitcoinami dzięki naszemu kursowi kryptowalut

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kryptowalutach i jak nimi handlować? Następnie zapisz się na nasz kurs handlu kryptowalutami!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z witryny Edukacja handlowa, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Zastrzeżenie: kryptowaluty są wysoce niestabilne. Twój kapitał jest zagrożony

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner