Co to jest Cardano? Przewodnik dla początkujących po Cardano i wskazówki dotyczące inwestowania w ADA

Cardano i jego natywna kryptowaluta ADA zyskały ostatnio coraz większą uwagę jako jeden z coraz większej liczby tworzonych w środowisku kryptograficznym łańcuchów bloków typu proof-of-stack. Projekt Cardano definiuje swój protokół jako „łańcuch bloków trzeciej generacji”, który ma umożliwić inteligentne kontrakty w przyszłych zastosowaniach kontroli jakości i zarządzania łańcuchem dostaw.

Na rynku istnieją tysiące różnych przedsięwzięć związanych z blockchainem, a wybór wartościowych alternatyw może być wyzwaniem dla niesamowitego uczestnika. Cardano stało się jednym z najsilniejszych aktywów blockchain w branży kryptowalut, przyciągając uwagę inwestorów, programistów i innowatorów. Rzućmy okiem na wszystko, co musisz wiedzieć o Cardano.

Co to jest Cardano?

Cardano to platforma typu open source typu blockchain, zbudowana w warstwach w celu uruchamiania aplikacji finansowych używanych na całym świecie przez firmy, klientów i rządy. Może być używany do wysyłania i odbierania pieniędzy cyfrowych, zapewniając szybkie, bezpośrednie transakcje, które zostały zabezpieczone kryptograficznie.

Projekt charakteryzuje się wielopoziomowym rozwojem, który pomaga zaangażowanemu zespołowi programistów i programistów dzięki miękkim widelcom w szybkim zarządzaniu i aktualizowaniu łańcucha bloków. ADA oznacza token.

Blockchain Cardano umożliwia osobom z niewielkimi płatnościami tworzenie inteligentnych kontraktów, tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i protokołów oraz natychmiastowe przesyłanie i otrzymywanie środków. Podobnie jak kilka innych tokenów, token narzędziowy Cardano ADA jest używany jako przełącznik wartości. Ale swoją funkcjonalnością różni się od innych kryptowalut.

Ponadto za udział w służbie bezpieczeństwa uczestniczący użytkownicy otrzymują również monety ADA. Na przykład posiadacze ADA wykorzystują swoje monety do głosowania nad ulepszeniami lub poprawkami do protokołu, angażując się w ten sposób w jego opracowywanie.

Gdzie to wszystko się zaczęło?

Projekt Cardano został zapoczątkowany w 2015 roku, a jego celem było opracowanie łańcucha blokowego skoncentrowanego na rzetelnej analizie naukowej i najlepszych praktykach w branży. Charles Hoskinson, jeden ze współzałożycieli Ethereum i głęboko wierzący w transformacyjne siły kryptowalut systemu finansowego, był siłą przewodnią. Projekt zebrał ponad 60 milionów dolarów w ICO w 2017 roku.

Cardano jest często określane jako „japońskie Ethereum”, ponieważ duża kwota, jeśli jego inwestorzy pochodzą z Japonii, a istnieje również organizacja, która finansuje wprowadzenie Cardano, EMURGO. Zaplanowano pięć faz (lub „erę”, jak się je nazywa) w celu pełnego wdrożenia łańcucha blokowego Cardano: Byron, Shelly, Goguen, Basho i Voltaire. W każdym punkcie do łańcucha bloków stosowany jest nowy zestaw funkcji. Na przykład niedawno wprowadzona faza Shelley obejmowałaby system nagród za obstawianie i możliwość delegowania kryptowaluty ADA w Cardano.

Trzy oddzielne organizacje kierują rozwojem Cardano. Za nadzorowanie tworzenia i budowy kultury Cardano odpowiada szwajcarska Fundacja Cardano. Blockchain i narzędzia do jego implementacji zostały opracowane przez Input Output Hong Kong (IOHK). EMURGO jest organizacją nastawioną na zysk, która promuje oprogramowanie przemysłowe Cardano.

Sceptycy o Cardano

Ograniczenia Cardano obejmują fakt, że blockchain jest nadal w fazie rozwoju. Musi zwiększyć swoje obawy dotyczące skalowalności, ponieważ może obsługiwać tylko 257 transakcji na sekundę (TPS). Ma również problemy z oficjalną synchronizacją portfela i dostępem do sieci. Atak podwójnych wydatków lub 51-procentowy atak to kolejny problem, gdy istnieje również możliwość, że indosery wejściowe mogą zatwierdzić ten sam zbiór transakcji od dwóch różnych przedstawicieli slotów.

Dlaczego warto inwestować w Cardano?

Istnieje wiele nowych korzyści, które towarzyszą Cardano. Wiele zmiennych zależy od ceny każdej waluty cyfrowej. Najlepiej jest znać zmienne wpływające na jego wycenę lub obiektywnie zastanowić się, czy warto zainwestować token ADA.

5 powodów, dla których warto zainwestować w Cardano:

1. Zdecentralizowana sieć

Blockchain Cardano, podobnie jak najlepsze kryptowaluty, jest również zdecentralizowany, co zapewnia, że ​​żaden pojedynczy organ nie ma nadmiernej kontroli nad zabezpieczeniem transakcji i metodą potwierdzania. Eliminuje to potrzebę korzystania z jakichkolwiek stron trzecich, takich jak banki lub rządy.

2. Łatwość adaptacji

W porównaniu z innymi technologiami blockchain jest znacznie bardziej elastyczny. Na przykład, aby odwołać się do wielu klientów, jeden inteligentny kontrakt może zostać zmieniony, aby zapewnić spójność dla wszystkich interesariuszy.

3. Partnerstwa z regulatorami, zapewnienie bezpieczeństwa

Nie jest to próba bycia zakłócaczem, ale raczej innowatorem. Jego celem jest działanie w ramach prawodawstwa regionalnego, przy zachowaniu maksymalnej zgodności i łatwości zaopatrywania użytkownika końcowego.

4. Warstwowy łańcuch bloków

Do generowania tokenów i inteligentnych kontraktów ma dwa różne łańcuchy bloków, co zapewnia, że ​​może aktualizować sieć za pomocą soft forków bez powodowania jakichkolwiek zakłóceń przez drugi komponent.

5. Większa wolność gospodarcza

Celem jest połączenie wygody klienta i egzekwowania przepisów w usprawnione podejście, które pozwoli milionom ludzi, którzy nie mają dostępu do konwencjonalnych dostawców, uzyskać dostęp do niezależności finansowej.

Wśród tych wszystkich powodów jest również wysoki poziom bezpieczeństwa przy inwestowaniu w Cardano. Projektuje go zespół programistów, którzy są profesjonalistami w swoich dziedzinach. Oprócz tego istnieją różne warstwy tokenów ADA i inteligentnych kontraktów, jak wspomniano powyżej. Daje to dodatkowy bufor bezpieczeństwa. Uwierzytelnianie kryptograficzne oznacza, że ​​nie jest możliwe zhakowanie łańcucha bloków i odparcie wszelkich cyberzagrożeń, które mogą naruszyć jego wiarygodność i ujawnić dane użytkownika.

Przewidywanie cen Cardano

Prognoza cen Cardano (Cardano) na lata 2023-2025 Źródło: Prime XBT

Cardano osiągnął najwyższą w historii cenę 1,33 USD 4 stycznia 2018 r. Następnie wartość Cardano powoli spadała, osiągając 0,027 USD 15 grudnia 2018 r. Następnie, 6 kwietnia 2019 r., Cena wahała się od 0,03 USD do 0,06 USD wcześniej. osiągnął punkt szczytowy 0,090 USD.

24 listopada 2019 r.Cardano zaczęło się od 0,038 USD za jedną monetę ADA z tendencją do wzrostu i osiągania 0,18 USD, około rok później, 29 grudnia 2020 r..

Coin Switch pozytywnie ocenia rozwój ADA, ponieważ Cardano zdobywa coraz większą współpracę, co może mieć pozytywny wpływ na jego cenę.

Według Coin Switch, Cardano osiągnie 3 dolary do 2025 roku. Chociaż Cryptoground i Coinliker popierają te prognozy, spodziewają się, że cena ADA osiągnie odpowiednio 2 lub 3 dolary w 2025 roku..

Jak zainwestować w Cardano?

Możesz łatwo zainwestować w Cardano za pośrednictwem jednej z giełd kryptowalut, ponieważ jest ona notowana na większości z nich, ponieważ jest to znana kryptowaluta. Giełdy kryptowalut mogły mieć podejrzaną reputację na początku ery kryptowalut, ponieważ nie były regulowane, ale teraz są całkowicie bezpieczne. Jeśli chcesz zainwestować w Cardano, możesz to łatwo zrobić eToro ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych platform na świecie.

Gotowy do inwestowania w ADA?

Wskazówki przed zainwestowaniem w Cardano

1. Zdobądź portfel kryptowalut

Cardano, w przeciwieństwie do innych dużych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, ma własny portfel kryptowalut dla ADA o nazwie Daedalus. Użytkownicy nie tylko otrzymują portfel z Daedalus, ale prowadzą kompletny węzeł blockchain, umożliwiając im absolutną dźwignię finansową i możliwość utrzymania odpowiedzialności za łańcuch bloków Cardano.

Ponadto Daedalus działa jako jedyny portfel, w którym posiadacze ADA mogą zaangażować się w schemat obstawiania Cardano. Ponieważ Cardano obsługuje protokół blockchain PoS, jak wspomniano powyżej, posiadacze tokenów mogą otrzymywać zachęty w portfelu Daedalus za delegowanie ADA lub obsługę puli stawek. Jeśli nie chcesz korzystać z Daedalus, możesz wybrać jeden z wielu innych portfeli cyfrowych lub sprzętowych.

2. Staraj się, aby początkowe inwestycje były niewielkie

Po kilku tygodniach głębokich badań możesz odnieść wrażenie, że wiesz prawie wszystko o inwestowaniu w kryptowaluty. Cóż, jest wiele rzeczy, które możesz wiedzieć, ale to nie znaczy, że możesz wydawać na ślepo. Podobnie jak w przypadku wszystkich inwestycji, niejednoznaczność jest domniemana, a dla inwestowania w Cardano jest tak samo.

Cyfrowa waluta wciąż się zmienia i musisz postępować ostrożnie. Wiąże się to z niewiarygodnie wysokim ryzykiem, co oznacza, że ​​możesz wygrać dużo lub stracić całą swoją inwestycję. Zanim zwiększysz wydatki, najpierw wydaj małe kwoty, aby zobaczyć, jak wszystko się ułoży.

3. Bądź cierpliwy

Jeśli nie jesteś kimś, kogo pociąga daytrading i adrenalina szybkich wymian, rozsądnie jest spojrzeć na trzymanie monet Cardano. Ta opcja jest bardziej niechętna ryzyku, szczególnie dla początkujących, warto przyzwyczaić się do rynku. Ułatwia to oczekiwanie, że wzrost wartości będzie wysoki. Biorąc pod uwagę ambitne prognozy dotyczące Cardano, warto zdobyć się na wytrwałość przy wyższych składkach.

4. Bądź na bieżąco

Typowym błędem popełnianym przez amatorskich inwestorów kryptowalutowych jest podejmowanie decyzji inwestycyjnych wyłącznie na podstawie ceny monet. W rzeczywistości wycena kryptowaluty jest prawdziwa tylko wtedy, gdy weźmiesz pod uwagę istniejącą podaż w obiegu. Staraj się nie polegać zbytnio na aktualnej wycenie monety, jeśli rozważasz zakup Cardano i po prostu zapamiętaj kwotę ogólnej kapitalizacji rynkowej, którą kupujesz.

5. Przepisy podatkowe mogą dotyczyć Twojej Cardano

IRS opublikował w 2014 roku zawiadomienie, w którym stwierdzono, że kryptowaluty są własnością, a nie gotówką ze względów podatkowych. Jeśli wyrzuciłeś lub kupiłeś ADA, spieniężając go na giełdzie lub nabywając produkty i usługi, wtedy zrealizowana cena (na przykład cena zakupu ADA) jest wyższa niż cena, za którą kupiłeś kryptowalutę, będziesz winien podatki. W przypadku stóp krótkoterminowych lub długoterminowych możesz otrzymać korzyść kapitałową podlegającą opodatkowaniu. Dokładnie monitoruj swoje operacje kryptowalutowe, aby zagwarantować, że pozostaniesz po właściwej stronie prawa.

Podsumowując, Cardano ma duże szanse na osiągnięcie równego udziału w rynku kryptowalut. Tak więc dla handlowców i nowych graczy, którzy właśnie weszli na rynek kryptowalut, stale podąża w górę, będąc doskonałą opcją. Jednocześnie dla traderów pragnących zdywersyfikować swoje inwestycje, ADA pozostaje jedną z najlepszych opcji.

eToro – najlepszy broker do kupowania Cardano ADA

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Kluczowe punkty

  • Cardano to platforma typu open source typu blockchain, zbudowana w warstwach w celu uruchamiania aplikacji finansowych używanych na całym świecie przez firmy, klientów i rządy.
  • Projekt charakteryzuje się wielopoziomowym rozwojem, który pomaga zaangażowanemu zespołowi programistów i programistów dzięki miękkim widelcom w szybkim zarządzaniu i aktualizowaniu łańcucha bloków.
  • Posiadacze ADA mogą używać swoich monet do głosowania nad poprawkami lub poprawkami do protokołu, angażując się w ten sposób w jego opracowywanie.
  • Planowanych jest pięć faz pełnego wdrożenia łańcucha blokowego Cardano: Byron, Shelly, Goguen, Basho i Voltaire.
  • Zdecentralizowana sieć, silne partnerstwo z regulatorami i warstwowy łańcuch bloków to tylko niektóre z wielu zalet Cardano.
  • Istnieją różne warstwy tokenów ADA i inteligentnych kontraktów, które oferują dodatkowy bufor bezpieczeństwa.
  • Spekuluje się, że do 2025 roku Cardano może osiągnąć najwyżej 3 dolary.
  • Cardano ma własny portfel kryptowalut dla ADA, Daedalus.

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w Cardano, pamiętaj, że wiąże się to z niewiarygodnie wysokim stopniem ryzyka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner