Co to jest EOS? Przewodnik dla początkujących po EOS i wskazówki dotyczące inwestowania w EOS

Siłą stojącą za tą nową i ulepszoną platformą jest możliwość oferowania platformy dla zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Jak dotąd EOS ma kapitalizację rynkową w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Stawiając się w czołówce zdecentralizowanej technologii blockchain, EOS umożliwia rozwój, rozwój i produkcję aplikacji dApps na skalę komercyjną na swojej platformie. Chociaż podobny do wielu innych kryptowalut, EOS próbuje rozwiązać typowe problemy, których inne monety nie były w stanie rozwiązać, takie jak szybkość, skalowalność i elastyczność.

Co to jest EOS?

Jest sieć EOSIO i jej natywna moneta, EOS. EOS to rodzaj technologii blockchain, która szczyci się zdecentralizowanym systemem operacyjnym. Ten zdecentralizowany łańcuch bloków ma na celu przetwarzanie transakcji w znacznie szybszym tempie bez opłat transakcyjnych wraz z rozwojem inteligentnych kontraktów. Dałoby to EOS przewagę w technologii blockchain, ponieważ wiele innych sieci z inteligentnymi kontraktami ma na celu przyspieszenie transakcji, takich jak Ethereum (który może przetwarzać tylko 15 transakcji na sekundę)..

Struktura stojąca za EOS ma działać jako działający system z unikalnymi nowoczesnymi funkcjami, takimi jak przechowywanie w chmurze, rozpoznawanie użytkowników i hosting serwerów. Te funkcje wraz z resztą frameworka mają ułatwiać i wspierać rozwój dApps, czyniąc je dostępnymi i usprawnionymi. dApps to nowoczesny mechanizm używany przez wiele blockchainów w celu ułatwienia procesu wykonywania transakcji.

Gdzie to wszystko się zaczęło?

Organizacja o nazwie block.one pierwotnie założyła EOS, ale przede wszystkim dzieło Dana Larrimera. Ale wszystko zaczęło się od wydania białej księgi w 2017 r. W białej księdze nakreślono obietnicę stworzenia zdecentralizowanej platformy o wyjątkowym poziomie szybkości, umożliwiającej przetwarzanie tysięcy transakcji na sekundę.

Ponadto w białej księdze skupiono się na planie, aby EOS był numerem jeden w systemie operacyjnym dla zdecentralizowanych aplikacji, obejmującym takie aspekty, jak hosting serwerów, zintegrowane uwierzytelnianie użytkowników i przechowywanie w chmurze..

Początkowo uruchomiony w czerwcu 2018 r., EOS jest oprogramowaniem open source opartym na blockchain, które zostało uruchomione na rekordowym rocznym ICO, które rozpoczęło się w czerwcu 2017 r. W czasie trwania ICO około miliarda monet przydzielono jako ERC- 20 monet. Firmą zarządzającą oprogramowaniem EOS jest Block.one, której biura na całym świecie znajdują się między innymi w Hongkongu i Los Angeles. Obecnie Block.one posiada 10% monet EOS.

Czy rozważyłbyś zainwestowanie w EOS?

inwestuj w eos

Sceptycy wobec EOS

Niektóre z głównych problemów stojących za EOS obejmują konkurencję i centralizację. Oprócz Ethereum, EOS ma wielu konkurentów. Niektóre z nich to NEO, RChain i Rootstock RSK. Oznacza to, że EOS musi nieustannie doskonalić się i poświęcać swojemu rozwojowi, aby utrzymać swoją pozycję na rynku.

Ponadto, chociaż algorytm konsensusu EOS stanowi wielką zaletę, dla niektórych stwarza obawę, że EOS może w rzeczywistości być bardziej scentralizowany, niż się wydaje. Ponieważ zarządzanie EOS obejmuje w danym czasie 21 producentów bloków, a na twórców głosuje się w oparciu o interesariuszy, wskazuje to na cechy demokratycznego systemu rządzenia, co potęguje obawy. Co więcej, fakt, że bez obsługi pełnego węzła ludzie nie są w stanie przeprowadzić inspekcji ani audytu systemu sieciowego, co powoduje problemy związane z decentralizacją.

Jednak pomimo tych obaw, EOS nadal pozostaje jednym z najsilniejszych graczy na rynku, a dApps i inteligentne kontrakty blockchain zachęcają do obiecującej sieci z wieloma dochodowymi planami na przyszłość..

Czytaj więcej: Co wpłynie na cenę EOS w 2021 roku?


Dlaczego warto inwestować w EOS?

Nie ma wątpliwości, że trudno jest wybrać spośród wszystkich kryptowalut dostępnych na rynku. Każdy łańcuch bloków ma duży potencjał i trudno jest ocenić, które z nich są warte inwestycji, a od których należy się odwrócić.

dlaczego warto zainwestować w EOS?

1. Skalowalność

EOS jest bardziej przyjazny dla użytkownika i skalowalny, wyposażony w zestaw narzędzi internetowych do tworzenia interfejsów i samoopisujące się interfejsy. Następuje to wraz z rozwojem dApps na skalę przemysłową, w przeciwieństwie do jakiejkolwiek innej obecnej kryptowaluty.

2. Darmowe transakcje

Wiele łańcuchów bloków wymaga uiszczenia opłaty w celu przetworzenia transakcji. EOS wykorzystuje jednak model producenta blokowego oparty na usługach dostarczanych i rozliczanych przez programistów dApp, aby zdecydować, w jaki sposób mogą być naliczane płatności.

3. Algorytm konsensusu

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, które używają głównie protokołu Proof-of-Stake, EOS używa protokołu Delegated Proof of Stake (DPOS). Na bieżąco twórcy są wybierani przez sieć węzłów-świadków, która składa się z osób z dApp, które stawiają swoje tokeny na moc obliczeniową. Węzły świadków są po prostu zainteresowane pozyskaniem najlepszych potencjalnych programistów bloków, przypisując fundamenty decentralizacji kryptowaluty.

4. dApps

Ponieważ ten temat został już poruszony, jest to jeden z najkorzystniejszych aspektów EOS. Kryptowaluta oferuje możliwość tworzenia aplikacji dApps, co oznacza, że ​​każdy może ją stworzyć i pozwolić jej działać na platformie blockchain. Zaletą EOS jest to, że nie ma potrzeby inteligentnych kontraktów do zasilania dApps, zamiast tego są one zasilane przez transakcje dApp, co okazuje się być bardziej dynamiczne i efektywne.

Prognoza cen EOS (EOS) na lata 2020–2027. Źródło: DigitalCoin

Prognoza ceny EOS z CoinSwitch przewiduje, że może nastąpić długoterminowy stabilny wzrost ceny monety. To powiedziawszy, przewiduje się, że w 2025 r. Cena EOS może wynieść około 106,77 USD, co stanowi optymistyczne i pewne prognozy.

Czytaj więcej: Ile będzie wart EOS w 2021 roku i później?

Jak inwestować w EOS?

Proces wydaje się być podobny dla każdej kryptowaluty, a pierwszym krokiem zawsze będzie znalezienie platformy wymiany, na której można kupić tokeny na EOS. Będzie się to wiązało z utworzeniem konta, które będzie wymagało identyfikacji w celu weryfikacji. Następnie będziesz musiał przechowywać swoje monety w portfelu. Ten portfel będzie używany do przechowywania wszystkich tokenów EOS, a każdy portfel będzie miał klucz prywatny, do którego tylko Ty masz dostęp.

Należy pamiętać, że nie można handlować walutą fiducjarną na EOS. W takim przypadku będziesz musiał kupić inną kryptowalutę, taką jak Ethereum lub Bitcoin, za swoją walutę fiducjarną, a następnie użyć jej, aby kupić swój EOS.

inwestuj w eos

Wskazówki przed zainwestowaniem w EOS

1. Użyj portfela kryptowalut

Twój EOS będzie musiał być przechowywany w portfelu cyfrowym, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Jednym z najlepszych miejsc do przechowywania aparatu EOS będzie portfel sprzętowy do przechowywania w trybie offline lub portfel na smartfony dostępne za pośrednictwem różnych aplikacji.

Portfele EOS będą miały aktywny klucz i klucz właściciela. Ważne jest, aby zachować klucz właściciela wyłącznie dla siebie, aby uniknąć utraty jakichkolwiek zasobów lub kradzieży. Pamiętaj, że jeśli przypadkiem zapomnisz klucza, nie będziesz w stanie odzyskać dostępu. Dlatego zwróć uwagę na swoje klucze.

2. Najpierw zainwestuj niewielką kwotą

Absolutnie ważne jest, aby przypomnieć sobie, jak zmienne mogą być kryptowaluty, zanim zainwestujesz w którąkolwiek z nich. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zainwestowanie wszystkich swoich funduszy awaryjnych, gdy EOS osiąga najwyższy poziom i spadnie w ciągu godziny.

Ten błąd jest często popełniany z powodu szumu, gdy ceny rosną. Należy jednak pamiętać, że inwestowanie zawsze będzie wiązało się z ryzykiem, a my chcemy uniknąć wszelkiego niepotrzebnego ryzyka, jakie tylko możemy. Więc upewnij się, że kiedy jesteś gotowy do zainwestowania, idź ostrożnie i unikaj ryzykowania oszczędności swojego życia dla upału chwili.

3. Miej perspektywę długoterminową

Bardziej niechętną do ryzyka opcją, szczególnie dla tych, którzy wchodzą na rynek kryptowalut na świeżo, jest subtelne utrzymywanie długoterminowej perspektywy inwestycji. Po zdobyciu bezpiecznego doświadczenia możesz zainteresować się handlem dziennym. Jednak na początku będziesz chciał przetestować wody.

Przechowuj swoje początkowe inwestycje i stale bądź na bieżąco, śledź rynek i oceniaj, jaki będzie najlepszy czas na handel. Wysokie ceny są łatwe do natychmiastowego przewidzenia, zwłaszcza gdy prognozy cen są przedstawiane z lewej i prawej strony, ale ufaj swojej intuicji i bądź cierpliwy w stosunku do swoich potrzeb handlowych. Z optymizmem związanym z EOS możesz później sobie za to podziękować.

4. Bądź na bieżąco

Badania – to wszystko, czym naprawdę są. Zauważysz, że istnieją wzorce i trendy, jeśli jesteś w stanie sięgnąć wystarczająco głęboko. Nie trzeba dodawać, że będziesz chciał być na bieżąco z informacjami o tym, jak radzą sobie Twoje inwestycje.

Biorąc pod uwagę, jak zmienne mogą być kryptowaluty, upewnij się, że śledzisz ich wydajność i ceny w czasie, aby określić, kiedy najlepiej jest zabrudzić sobie ręce. Jednocześnie zawsze dobrze jest zdywersyfikować swój portfel, więc im więcej będziesz na bieżąco, tym korzystniejsze będzie dla Twoich inwestycji, oceniając, jak radzą sobie również inne kryptowaluty.

5. Do Twojego EOS mogą mieć zastosowanie przepisy podatkowe

IRS opublikował zawiadomienie w 2014 roku, w którym argumentował, że kryptowaluty są w rzeczywistości traktowane jako własność, a nie aktywa pieniężne pod względem podatków. Jeśli planujesz sprzedać lub kupić coś za pomocą swojego EOS, za więcej niż to, za co go pierwotnie kupiłeś, będziesz podlegać podatkowi od zysków kapitałowych. Przepisy mogą się różnić w zależności od Twojej lokalizacji, jednak zdecydowanie zaleca się prowadzenie rejestru transakcji EOS, abyś był przygotowany na wypadek, gdyby coś się z nim wiązało. Ostatnią rzeczą, której będziesz potrzebować, jest dobre pukanie do drzwi.

Podsumowując, EOS to miejsce, w którym chcesz się skupić, szczególnie jeśli jesteś programistą. Jego przewaga w dApps daje programistom możliwość zdobycia doświadczenia z tym, jak będzie wyglądać przyszłość. Biorąc pod uwagę, ile pieniędzy jest w to teraz wlewane, byłoby błędem odwrócić się od tego teraz.

Dotyczy to każdego zakupu kryptowaluty, ale nie ignoruj ​​poziomów ryzyka związanych z EOS. Wkładasz ciężko zarobione bogactwo w coś z nadzieją, że w przyszłości zarobisz na tym więcej. Dlatego bądź na bieżąco i nie wrzucaj wszystkich pieniędzy na raz.

eToro – najlepsza platforma do kupowania EOS

broker etoro

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Kluczowe punkty

  • EOS to rodzaj technologii blockchain, która szczyci się zdecentralizowanym systemem operacyjnym.
  • Jak dotąd EOS ma kapitalizację rynkową w wysokości 4,3 miliarda dolarów.
  • EOS umożliwia rozwój, rozwój i produkcję aplikacji dApps na skalę komercyjną na swojej platformie.
  • Struktura stojąca za EOS ma działać jako działający system z unikalnymi nowoczesnymi funkcjami, takimi jak przechowywanie w chmurze, rozpoznawanie użytkowników i hosting serwerów.
  • Organizacja o nazwie block.one założyła EOS w 2017 roku.
  • Przewiduje się, że w 2025 r. Cena EOS może wynieść około 106,77 USD.
  • Nie możesz wymieniać waluty fiducjarnej na EOS. Będziesz musiał kupić inną kryptowalutę, taką jak Ethereum lub Bitcoin, za swoją walutę fiducjarną, a następnie użyć jej, aby kupić swój EOS.

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w EOS, pamiętaj, że wiąże się to z niewiarygodnie wysokim stopniem ryzyka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map