Co to jest Tezos XTZ i czy warto inwestować w Tezos w 2021 roku?

Wyjaśnienie inwestowania w Tezos w 2021 roku

Co to jest Tezos (XTZ)? Czy warto inwestować w XTZ w 2021 roku? Czy rynek kryptowalut wyzdrowieje po trwającej pandemii? Czy Tezos wyprzedzi gigantów kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Ripple? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o handlu kryptowalutami i technologii blockchain.

Zanim przyjrzymy się Tezos jako inwestycji, odpowiedzmy na inne fundamentalne pytanie: “Co jest Tezos?”

Co to jest Tezos?

Tezos jest definiowany jako platforma oparta na blockchain czwartej generacji, używana do wykonywania płatności transgranicznych, inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji.

Fakt, że Tezos jest zdecentralizowana sieć typu open source, która udostępnia wiele funkcji to jedna z głównych zalet Tezos, która przyciąga badaczy, programistów i handlowców z całego świata.

Nie tylko zdecentralizowany charakter sprawia, że ​​Tezos jest wyjątkowy. Tezos opiera się na modelu zarządzania w łańcuchu, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą uczestniczyć w ekosystemie decyzyjnym i ułatwiać automatyczne zmiany bez ryzyka wystąpienia hard forków.

To także sprawia, że ​​Tezos jedna z najbardziej demokratycznych platform blockchain w sektorze kryptowalut.

Jak stwierdzili programiści: „Tezos przyjmuje zupełnie inne podejście, tworząc reguły zarządzania dla interesariuszy w celu zatwierdzania uaktualnień protokołów, które są następnie automatycznie wdrażane w sieci. Gdy programista proponuje aktualizację protokołu, może dołączyć fakturę do zapłacenia na swój adres po zatwierdzeniu i włączeniu ich aktualizacji. ”

W tym miejscu należy zauważyć, że Tezos wykorzystuje ulepszony mechanizm konsensusu potwierdzającego udział stawki, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą potwierdzać transakcje bez drogiego sprzętu lub wiedzy technicznej; innymi słowy, potrzeba wydobycia jest całkowicie wyeliminowana.

w rzeczywistości, Tezos i jego przyjazne dla użytkownika obstawianie doprowadziło do popularności XTZ i wzrost jego ceny w 2019 i 2020 roku. Wierzcie lub nie, cena Tezosa potroiła się w okresie od października 2019 do lutego 2020 roku.!

Historia Tezos

Tezos – najnowocześniejsza kryptowaluta, którą warto obserwować w 2021 roku – miała burzliwy początek. Tezos został zaproponowany w 2014 roku przez Arthura i Kathleen Breitmanów, pod pseudonimem LM, celując w poważną wadę technologii blockchain: notoryczny model zarządzania oparty na forkach.

Trzy lata później Fundacja Tezos uruchomiła jedną z najbardziej imponujących do tej pory początkowych ofert monet (ICO) i zdołała zebrać 232 miliony dolarów w mniej niż dwa tygodnie.

Pomimo obiecującego początku, Tezos był zaniepokojony różnymi opóźnieniami, wewnętrznymi dramatami i procesami sądowymi. Jeszcze, sieci udało się przywrócić swój wizerunek i została uruchomiona w 2018 roku.

Po ugruntowaniu pozycji na rynku kryptowalut, Tezos wdrożył dwie poprawki do protokołu (Ateny i Babilon), aby zwiększyć efektywność obstawiania i opracowywania inteligentnych kontraktów.

dodatkowo, Tezos zaczął dzielić się grantami i możliwościami szkoleniowymi, aby przyciągnąć zarówno naukowców, jak i entuzjastów kryptowalut.

Ze względu na obiecujące funkcje i wizerunek w mediach społecznościowych, Tezos współpracuje teraz z różnymi wiodącymi organizacjami w celu wspierania cyfryzacji rynków kapitałowych, w tym nieruchomość. Na przykład Tezos współpracuje z tZero i Alliance Investments w celu tokenizacji nieruchomości w Wielkiej Brytanii, a także z Fundament Group w Niemczech w celu wzmocnienia cyfrowych obligacji majątkowych.

Jak działa Tezos?

co to jest tezos

Jak dokładnie działa Tezos? Jak wspomniano powyżej, Tezos to platforma typu open source dla zasobów cyfrowych, inteligentnych kontraktów i dApps. Ale co sprawia, że ​​jest wyjątkowy?

Językiem ojczystym platformy dla inteligentnych kontraktów jest Michelson. Wielu uważa Michelson za bardzo bezpieczny język, ponieważ zapewnia jednocześnie formalną weryfikację i elastyczność. W tym miejscu należy zauważyć, że ten formalny mechanizm weryfikacji ma kluczowe znaczenie w rzeczywistych warunkach, takich jak tokenizacja aktywów o rzeczywistej wartości i pożyczki.

Opisane powyżej zarządzanie w łańcuchu Tezos to kolejna unikalna funkcja. Zarządzanie łańcuchem oznacza, że ​​poprawki do protokołu są głosowane przez użytkowników; jeśli zostaną zatwierdzone, są automatycznie wdrażane poprzez samodzielną poprawkę, unikając występowania twardych wideł.

Mówiąc dokładniej, gdy programista proponuje aktualizację, protokół trafia do społeczności w celu przetestowania. Po okresie testowym użytkownicy mogą głosować na aktualizację; jeśli zostanie to zatwierdzone przez większość użytkowników, aktualizacja zostanie zintegrowana za pośrednictwem protokołu znanego jako hot swap.

W rzeczywistości Tezos ma wyjątkową architekturę jako całość. Tezos ma modułowy styl sieci blockchain, który może się zmieniać w oparciu o określone zasady; wykorzystuje tak zwaną powłokę sieciową, aby umożliwić autopoprawkę. Zwykle blockchain ma trzy warstwy: sieć, transakcje i konsensus. Powłoka sieciowa Tezos ułatwia komunikację między tymi warstwami i umożliwia użytkownikom uczestnictwo w demokratyczny sposób.

Tezos to także pierwsza kryptowaluta, która spopularyzowała proces stakingu, znany jako wypiekanie Tezos. W tym miejscu należy zauważyć, że Tezos łączy w sobie najlepsze cechy tradycyjnego dowodu stawki i delegowanego dowodu stawki, dzięki czemu osoby bez wystarczających środków lub wiedzy technicznej mogą uczestniczyć poprzez delegowanie lub zatrudnianie kogoś innego (walidatora), aby potwierdzał za nich transakcje.

Według niektórych danych, możliwe jest uzyskanie około 5,61% rocznego zwrotu z postawionych Tezos.

W tym miejscu należy również wspomnieć, że system umożliwia obsługę dwóch typów rachunków: rachunków ukrytych i pochodzących. Konta niejawne są przeznaczone dla zwykłych użytkowników, podczas gdy konta utworzone są dla programistów.

Co ciekawe, w marcu 2020 roku Tezos (będąca rozwijającą się siecią) zaimplementował protokół o nazwie Carthage, aby umożliwić programistom uruchamianie bardziej złożonych aplikacji.

Co to jest XTZ?

Tezos jest powiązany z natywnym tokenem cyfrowym XTZ, znanym jako tezzie lub tez. Jak wyjaśniono powyżej, XTZ nie są eksploatowane, ponieważ Tezos korzysta z mechanizmu weryfikacji stawki, a użytkownicy otrzymują zachęty do udziału w podstawowym procesie rozwoju.

Chociaż Tezos to znacznie więcej niż kryptowaluta – ponieważ XTZ jest używany głównie do obsługi łańcucha bloków, rośnie zainteresowanie XTZ zarówno ze strony traderów, jak i inwestorów.

Aby podać przykład, obecnie Tezos ma ponad 400 aktywnych piekarzy i współczynnik obstawiania prawie 80%. Takie zainteresowanie daje XTZ przestrzeń do rozwoju i konkurencji.

Chociaż prawdą jest, że tokeny XTZ są wciąż niedawnymi wejściami, XTZ odnotował znaczny wzrost w 2019 i 2020 r. Tezos zdołał wyjść z rynku niedźwiedzi wywołanego koronawirusem i stał się jednym z najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Zwróć uwagę, że w chwili pisania tego tekstu cena jednego XTZ wynosiła 2,19 USD, a oczekuje się dalszego wzrostu cen.

I zgadnij co! Jak donosi Forbes, Tezos może być na dobrej drodze do rozbicia Bitcoina.

Czy rozważyłbyś zainwestowanie w Tezos XTZ?

zainwestuj w tezos

Czy warto inwestować w Tezos w 2021 roku?

Tak oczywiście! Tezos, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 1 645 701 484 USD – obecnie ranking 19th w sektorze kryptowalut (zgodnie z CoinMarketCap) – zdecydowanie warto obejrzeć w 2021 roku.

Wykres ceny historycznej tezos

Inwestorzy, którzy wierzą w demokratyczny mechanizm i innowacyjną technologię, którą oferuje Tezos, są szczególnie zainteresowani XTZ.

Wielu twierdzi, że Tezos wyprzedzi inne platformy do wdrażania dApps i inteligentnych kontraktów, w tym Ethereum, często określane mianem króla inteligentnych kontraktów.

Nic dziwnego, że zainteresowanie XTZ rośnie; jak wspomniano powyżej, Tezos ma stawkę prawie 80% z ponad 13000 delegatów i 400 walidatorami na całym świecie.

Ponadto, ponieważ wielu ekspertów uważa, że ​​projekty kryptowalut typu proof-of-rate spowodują kolejną hossę na kryptowalutach, popularność rozwoju finansowego Tezos może nadal rosnąć.

Podczas gdy XTZ jest obecnie notowany na poziomie 2,19 USD, co nie jest tak naprawdę porównywalne z Bitcoinem, cena XTZ może dalej rosnąć w dłuższej perspektywie. Na przykład od Czarnego Czwartku 2020 r.Tezos zdołał odzyskać i utrzymać się powyżej 2,00 USD.

To powiedziawszy, patrząc na Tezos i jego potencjał inwestycyjny, nie zapominaj, że wszystkie inwestycje sprowadzają się do profilu ryzyka i zysku związanego z aktywem, który Cię interesuje.

Szczególnie kryptowaluty mogą być bardzo ryzykowne, więc nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

Ile będzie warte Tezos?

Jeśli zdecydujesz się na zakup XTZ, możesz zapytać „Ile będzie wart Tezos?”

Podczas gdy prognozowanie cen jest wysoce spekulacyjne, wielu ekspertów spodziewa się zwyżkowego trendu dzięki łańcuchowemu i demokratycznemu rządowi Tezos. Jeśli Tezos wykazuje wyższe dołki i dodatni pęd, wzrostowy trend może pęknąć i doprowadzić do dużego marginesu.

Na podstawie analizy technicznej i danych z przeszłości oczekuje się, że Tezos może osiągnąć 4,30 USD w 2021 r.

Ponadto według WalletInvestor XTZ może być wart 7,03 USD w 2025 r. CryptoGround twierdzi również, że Tezos jest dobrą inwestycją długoterminową; Według źródła XTZ osiągnie 9,01 USD w 2025 roku.

Inne bardziej ekstremalne prognozy, takie jak te dostarczone przez CryptoCoinSociety, mówią, że Tezos osiągnie 24,06 USD do 2025 roku.

Chociaż nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak globalna gospodarka wyjdzie z trwającej pandemii, inwestowanie w XTZ może przynieść wysokie zwroty daleko poza rok 2021.

Czy powinienem Inwestować W Tezos?

inwestuj w tezos

Dzięki różnym zaletom Tezos w porównaniu z innymi kryptowalutami, takimi jak automatyczne zmiany i dostępne wypieki, inwestowanie w Tezos może być dla Ciebie dobrą inwestycją.

To powiedziawszy, chociaż Tezos to moneta, którą warto obejrzeć, zawsze pamiętaj, że inwestowanie w kryptowaluty może być ryzykownym przedsięwzięciem.

Nie oznacza to, że handel XTZ w 2021 roku to zły pomysł: oznacza to po prostu, że powinieneś przeprowadzić własne badania i przeanalizować stosunek ryzyka do zysku XTZ, aby zdecydować, czy możliwe korzyści przeważają nad potencjalnym ryzykiem.

Jeśli zdecydujesz się dodać XTZ do swojego portfolio, z przyjemnością się o tym dowiesz eToro, możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty oraz handlować kontraktami CFD do ponad 90 par kryptowalut.

Gotowy do rozpoczęcia inwestycji Tezos XTZ?

zainwestuj w tezos

Kto powinien rozważyć dodanie XTZ do swoich portfeli w 2021 r?

Dzięki różnym unikalnym cechom i potencjałowi wzrostu nie ma wątpliwości, że inwestycje XTZ rosną. Tezos jest popularnym aktywem wśród inwestorów, którzy wierzą w XTZ w perspektywie długoterminowej, a także inwestorów jednodniowych, którzy chcą czerpać zyski z jego zmienności i dywersyfikować swoje portfele w celu zmniejszenia ryzyka.

Tezos jest również popularnym wyborem wśród entuzjastów kryptowalut, którzy uważają, że Tezos jest znacznie bliższy filozofii Satoshi pod względem decentralizacji i zasad demokratycznych.

Nie zapominajmy, że enigmatyczny twórca Bitcoina, Satoshi, chciał udostępnić usługi finansowe ludziom z różnych środowisk i wyeliminować potrzebę banków centralnych i kosztownych stron trzecich.

Oczywiście korporacje również interesują się XTZ. Na przykład Tezos jest wysoko ceniony przez duże instytucje finansowe, takie jak Dalam Capital, Enabling Future, BTG Pactual i Alliance Investments. Zgadza się! W.jeśli chodzi o inwestycje strategiczne, Tezos zyskał duże poparcie dzięki innowacyjnemu i samorządnemu blockchainowi.

W końcu inwestowanie w kryptowaluty nie jest sposobem na szybkie wzbogacenie się, więc powinieneś sam zdecydować, czy powinieneś inwestować w Tezos i jego wysoce demokratyczny mechanizm samorządny.

Kluczowe punkty

  • Tezos to innowacyjna i bezpieczna samoregulująca się platforma blockchain, zaprojektowana przede wszystkim do tworzenia inteligentnych kontraktów i dApps.
  • Tezos został uruchomiony w 2018 roku po bardzo udanym ICO, po którym nastąpiły różne wewnętrzne dramaty i procesy sądowe.
  • Pomimo wzlotów i upadków oraz bessy na rynku wywołanej trwającą pandemią, Tezos zdołał ugruntować swoją pozycję jako jeden z wiodących projektów na rynku kryptowalut.
  • Tezos jest wyjątkowy, ponieważ ma demokratyczne zarządzanie łańcuchem i polega na pieczeniu zamiast wydobywaniu. Ponadto wykorzystuje bezpieczny język programowania, który gwarantuje formalną weryfikację.
  • XTZ to natywny token Tezos, obecnie dostępny w cenie 2,19 USD (stan na 14 grudnia 2020 r.).
  • Z kapitalizacja rynkowa wynosząca 1 645 701 484 USD, Tezos to atrakcyjna opcja inwestycyjna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów, a także dużych instytucji finansowych.
  • W rzeczywistości wielu ekspertów finansowych uważa, że ​​Tezos będzie się dalej rozwijał w dłuższej perspektywie i osiągnie nowe szczyty do 2025 roku.

eToro – najlepszy broker do kupowania Tezos XTZ

broker etoro

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł Co to jest Tezos (XTZ) i czy warto inwestować w Tezos w 2021 roku? podziel się nim również z każdym, kto może być zainteresowany inwestowaniem w kryptowaluty.

FAQs

Czy Tezos to bezpieczna inwestycja?

Tak, Tezos to bezpieczna inwestycja. Tezos używa zdecentralizowanego łańcucha bloków, więc nie ma centralnej bazy danych, którą można zhakować. Ponadto Tezos używa nowatorskiego języka i szyfrowania kryptograficznego, zapewniając zarówno formalną weryfikację, jak i bezpieczeństwo. Jeśli hakerzy kiedykolwiek znajdą sposób na uzyskanie dostępu do sieci, nie można wprowadzić poprawek bez zgody interesariuszy, co sprawia, że ​​Tezos jest bardzo bezpieczny. To powiedziawszy, inwestowanie w kryptowaluty może być ryzykowne, więc zawsze postępuj ostrożnie.

Czy Tezos jest anonimowy?

Tezos to stosunkowo nowa kryptowaluta, która wciąż rozwija się pod względem prywatności i masowej adopcji. Jak dotąd Tezos zapewnia ten sam poziom prywatności, co Ethereum i Bitcoin: chociaż są anonimowe, ślad cyfrowy jest nadal obecny. Z drugiej strony, godne zaufania giełdy są zobowiązane do przestrzegania przepisów Poznaj swojego klienta i przeciwdziałania praniu pieniędzy, więc użytkownicy, którzy chcą handlować XTZ, mogą być zmuszeni do podania danych osobowych. To powiedziawszy, Tezos ogłosił plany wprowadzenia nowego Funkcje prywatności Zcash w najbliższych miesiącach, co może wpłynąć na jego anonimowość w przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner