Co to jest ZCash? Przewodnik po Zcash dla początkujących i wskazówki dotyczące inwestowania w ZEC

Zgłębiając świat kryptowalut, nie można uniknąć rosnącej sławy Zcash i przywiązania do władzy, jakiej doświadczył w ciągu ostatnich kilku lat. Wyewoluował z wielkich umysłów kilku deweloperów, a teraz stał się gigantem w łańcuchu bloków z dowodem pracy nad zarządzaniem łańcuchem.

Zcash oferuje możliwość przeprowadzania prywatnych transakcji na prywatnym łańcuchu bloków. Co więcej, oferuje coś, z czym obecnie niewiele kryptowalut się zgadza, przez co działa jako wyjątkowy i wyjątkowy w wyżej wymienionej hierarchii..

Choć nieustannie przyciąga uwagę ludzi na całym świecie, dla wielu osób Zcash pozostaje tajemnicą i nieznanym zjawiskiem. Dość łatwo jest nim manewrować, a jeszcze łatwiej jest w niego inwestować; jeśli chodzi o zysk, z pewnością zwróci sporą kwotę inwestycji. Jest to raczej łatwe do zrozumienia, dlatego w kolejnych akapitach przedstawimy ogólny przegląd tego, na czym stoi Zcash.

Oto krótka biografia Zcash: gdzie się zaczęło, jak działa – i jak to zrobić zainwestować w to.

Czym jest ZCash?

co to jest zcash

ZCash to kryptowaluta ze zdecentralizowanym blockchainem, która działa głównie poprzez oferowanie pełnej prywatności tym, którzy z niej korzystają. Jeśli znasz Bitcoin, możesz sobie wyobrazić, że ZCash jest do niego podobny, jednak podstawą prywatności jest to, że różnią się od siebie. Poziomu anonimowości, który ZCash zapewnia w łańcuchu bloków, nie można porównać z poziomem, który oferuje Bitcoin na jakimkolwiek gruncie, ponieważ ten pierwszy jest o wiele większy. Inna ważna różnica dotyczy kwestii zamienności.

„ZCash właśnie otrzymał duży impuls. Dzięki procesowi zwanemu „zawijaniem” syntetyczna wersja Zcash jest teraz dostępna na Ethereum, która jest kompatybilna ze wszystkimi jego głównymi portfelami i aplikacjami. Oznacza to, że Zcash jest znacznie szerzej dostępny niż kilka tygodni temu ”. komentarze ForbesPisarz Cryptochain Steven Ehrlich.

Według Investopedia, „Gotówka zwiększa prywatność użytkownika, wykorzystując dowody o zerowej wiedzy (zk-SNARKs) do weryfikacji transakcji bez ujawniania informacji, które mogłyby zagrozić prywatności użytkownika”. To przede wszystkim zapewnia anonimowe podstawy dla użytkowników ZCash. Szyfruje to, co widzą chronione transakcje, a ponieważ informacje o płatnościach są zaszyfrowane, protokół wykorzystuje nowatorską metodę kryptograficzną do aktualizowania i sprawdzania ich ważności.

Historia za ZCash

Wszystko zaczęło się około 8 lat temu jako projekt zainicjowany przez Matthew Greena. Odniosła ogromny sukces i zakończyła się zebraniem ponad trzech milionów dolarów od inwestorów. To tam narodził się Zcash. Co więcej, pierwsze wydobycie miało miejsce trzy lata po uruchomieniu i spotkało się z niezwykle dużym popytem ze strony handlarzy i górników ze wszystkich zakątków globu. Po uruchomieniu Zcash nastąpiła inicjatywa Fundacji Zcash, która jest organizacją non-profit, która zbiera pieniądze na cele dobroczynne.

Teraz jest hegemonem wśród walut cyfrowych, a jego sława rośnie hiperbolicznie od czasu jego pojawienia się w 2013 roku. Chociaż Bitcoin jest pionierem w świecie kryptowalut, ZCash dąży do osiągnięcia tych samych wyżyn dzięki wykorzystaniu funkcja zamienności.

Chociaż system finansowy wciąż pozostaje w tyle na drodze do pełnej cyfryzacji, przewiduje się, że może to nastąpić w najbliższej przyszłości. Kryptowaluty na całym świecie są rozwijane, a wszystko to w wizualizacji cyfrowego jutra. Dodatkowo pandemia stworzyła sporą lukę między światem fizycznym i cyfrowym, a ludzie coraz bardziej skłaniają się ku temu drugiemu każdego dnia.

W ciągu dekady w dziedzinie finansów nastąpi wiele zmian, z których jedną będzie sytuacja walut internetowych w porównaniu z fizycznymi wartościami pieniężnymi. Niezależnie od tego, czy jest to waluta złota, czy fiducjarna, zawsze możesz ją wymienić na inne ilości dobra, jednak czy ta pierwsza zostanie całkowicie zniesiona, ponieważ pomysł nie został jeszcze zauważony.

Czy rozważyłbyś zainwestowanie w Zcash?

Wczesne zastosowania ZCash

Według CoinGecko, w chwili pisania tego tekstu cena Zcash wynosi 147 USD. W obiegu znajduje się 11 milionów tokenów ZEC, a ich maksymalna liczba to 21 milionów. Ale historia jej pierwszych transakcji nie może pozostać niezauważona, a najwcześniejsze pochodzą z 2013 roku.

Aby moneta handlowa osiągnęła wyżyny, do których ZCash wzrosła w ciągu ośmiu lat, jest osiągnięciem zaniżonym. Chociaż Bitcoin ma wiele wad, jeśli chodzi o prywatność, ZCash jest liderem w tej dziedzinie, „Zcash wykorzystuje konstrukcję odporną na zerową wiedzę zwaną zk-SNARK, opracowaną przez nasz zespół doświadczonych kryptografów w oparciu o ostatnie przełomy w kryptografii. Konstrukcje te pozwalają sieci na prowadzenie bezpiecznej księgi sald bez ujawniania zaangażowanych stron lub kwot ”. jak przekazał CoinGecko.

Obawy związane z ZCash

Obawy dotyczą nie tylko ZCash, ale każdej cyfrowej waluty. Ta sfera transakcji online jest wciąż dość nowa dla światowej publiczności, dlatego zawsze będzie unosić się wokół niej sceptycyzm..

ZCash jako moneta cyfrowa jest głównie przeznaczona dla użytkowników Linuksa i jest ściśle ograniczona do wydobywania procesorów. Może być również używany w systemie Windows lub MAC, ale opcja wyszukiwania zdecydowanie nie jest jedną z najlepszych dla zysku. Jest to jeden z największych aktualnych problemów ZCash.

Dlaczego warto inwestować w ZCash?

inwestycja zcash

Investopedia wymieniła ZCash jako jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej prywatnych kryptowalut, obok Monero, DASH, Verge, Horizen i Beam.

Definiując siebie, ZCash trzyma się następującego stwierdzenia i opiera swój argument na podanych faktach: „Jeśli Bitcoin jest jak HTTP dla pieniędzy, Zcash to HTTPS," podkreślając jego ulepszone funkcje bezpieczeństwa i prywatności.

Zcash wdrożył narzędzie kryptograficzne o nazwie Zero-Knowledge Proof i zapewnia uczestnikom opcję ochrony transakcji. Pozwala uczestnikom na dokonywanie transakcji bez ujawniania adresów innym osobom. Dowód braku wiedzy również zaciemnia kwotę transakcji ”. Z drugiej strony, Zcash jest wydobywany w podobny sposób jak większość innych kryptowalut.

Kiedy inwestorzy chcą skierować swoje pieniądze w wirtualnym świecie, prywatność jest jednym z wyczynów, bez których nie mogą się obejść. W związku z tym ZCash jako kryptowaluta pozostaje zaufanym operatorem i odrzuca wiele złośliwych prób włamań ze względu na kryptografię, na której jest zbudowany. Ponadto wszystkie transakcje są chronione i nie mogą być penetrowane przez nieznanych użytkowników.

Wszyscy jesteśmy świadkami wzrostu wartości kryptowalut w ostatniej dekadzie, zwłaszcza po pandemii COVID-19. Popularność bitcoinów stale rośnie i może rosnąć przez cały rok 2021. Z drugiej strony, najnowsze aktualizacje tylko potęgują ten fakt, na przykład inwestycja Tesli w Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów. Odtąd to tylko zachęca banki i instytucje do podjęcia działań i przyłączenia się do tych nowo powstałych okoliczności.

Zgodność powyższych faktów wraz z dobrze wykonanymi badaniami, na których opiera się ZCash, pokazuje wszystkim zainteresowanym inwestorom, że nie ma nic złego w kierowaniu ich pieniędzy w ten sposób. Zespół inżynierów specjalizujący się w bezpieczeństwie odpowiedzialny za hegemona, którym ostatnio stał się ZCash, dba o to, aby ta platforma była bezpieczna dla wszystkich zaangażowanych stron i nie czekała żadna strata pieniędzy..

Aktualność informacji, które stawia firma, wraz z liniami bezpieczeństwa, sprawia, że ​​jest to świetne miejsce do inwestowania dla myślicieli zorientowanych na przyszłość, którzy chcieliby stać się częścią świata kryptowalut.

Digitalcoin przewiduje, że cena Zcash może wzrosnąć w 2021 roku i wzrosnąć do 216 USD. Jest jeszcze bardziej optymistyczny, jeśli chodzi o prognozy długoterminowe, przewidując, że ZCash osiągnie 439 USD w 2025 r..

Piętno związane z kryptowalutami będzie utrzymywać się do czasu, gdy próby hakowania zostaną zmniejszone lub przynajmniej usłyszane w niewielkim stopniu. Z drugiej strony ZCash jako kanał kryptograficzny pozostaje jednym z najbezpieczniejszych spośród wspomnianych wcześniej złośliwych prób i jedną z kryptowalut o największym potencjale wzrostu według prognoz..

Nie przegap: Prognoza cen Zcash

Jak inwestować w ZCash?

Jednym ze sposobów, w jakie ludzie zawsze wracają, jest kupowanie ZEC za pośrednictwem giełdy kryptowalut. Możesz tam ZCash i inne kryptowaluty, a nawet użyć różnych rodzajów walut fiducjarnych do zakupu.

Po dokonaniu zakupu powinieneś poszukać sposobów sfinalizowania transakcji pod względem bezpieczeństwa i przechowywać ZEC. Kupujący korzystają z portfeli cyfrowych lub fizycznych. Portfele kryptowalut są gadżetem, do którego sięgają traderzy kryptowalut na całym świecie, ale wszystko zależy od osobistego gustu i preferencji.

Gotowy do zainwestowania Zcash?

Wskazówki przed zainwestowaniem w Zcash

1. Rozważ użycie bezpiecznego portfela

Jak wspomnieliśmy powyżej, po zakupie monety będziesz potrzebować portfela kryptowalutowego do jej przechowywania. Ważne jest, aby wybrać bezpieczny portfel, ponieważ chcesz zabezpieczyć swoje monety. Zwłaszcza jeśli zamierzasz zainwestować dużą ilość pieniędzy. Najlepiej jest skorzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego i kodu PIN. W zależności od preferencji możesz korzystać z portfela programowego lub sprzętowego.

2. Inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić

Wiek kryptowalut ma zastosowanie do wszelkiego rodzaju inwestycji, zwłaszcza monet wymienionych w tekście, takich jak ZCash i Bitcoin. Ich cena konsekwentnie przechodzi przez parabolę w górę i wielokrotnie spada. Kryptowaluty, w tym ZCash, okazały się opłacalne podczas hossy, ale niedźwiedzie czasami potrafią być bezlitosne. Dlatego inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić.

3. Myśl długoterminowo

Podobnie jak w przypadku większości kryptowalut, ZCash można również określić jako zmienny. Inwestorzy jednodniowi lubią zmienność, ponieważ daje im ona możliwości osiągnięcia zysków. Ale jeśli nie chcesz zająć się handlem dziennym, inwestowanie długoterminowe, a HODL stwarza mniejsze ryzyko. Dlatego jeśli kupisz ZCash i jego cena wzrośnie po zakupie, to zyskasz, jeśli zdecydujesz się go sprzedać po przetrzymywaniu go przez określony czas.

4. Obserwuj rynek kryptowalut

Ważne jest, aby być na bieżąco, jeśli chcesz dokonać inwestycji we właściwym czasie. Na przykład przechodzimy przez okres byka, a ci, którzy zainwestowali przed rozpoczęciem byka, teraz osiągają zyski. Większość kryptowalut jest skorelowanych z Bitcoinem, dlatego jeśli cena Bitcoina rośnie, to samo dzieje się z innymi. Jednak ważne jest, aby być na bieżąco, ponieważ różne wydarzenia na całym świecie mogą mieć wpływ na cenę kryptowalut. Nie chcesz kupować u szczytu kariery. Zawsze pamiętaj o zasadzie; Kupuj tanio, sprzedawaj drogo!

5. Miej świadomość zobowiązań podatkowych

W Stanach Zjednoczonych kryptowaluty podlegają opodatkowaniu. Musisz mieć świadomość, że jesteś zobowiązany do zapłaty podatku od zysków kapitałowych, gdy sprzedajesz walutę z zyskiem. Jeśli je wydasz, a cena wzrosła od momentu zakupu, jesteś zobowiązany do zapłacenia podatku od zysków kapitałowych. Dlatego upewnij się, że odnotowujesz swoje transakcje.

eToro – najlepszy broker do kupowania Zcash

broker etoro

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Kluczowe punkty

  • Nie można odwrócić rosnącej sławy Zcash i przywiązania do władzy, jakiej doświadczył w ciągu ostatnich kilku lat.
  • Jeśli znasz Bitcoin, możesz sobie wyobrazić, że ZCash jest do niego dość podobny, jednak podstawą prywatności jest to, że różnią się od siebie.
  • Aby moneta handlowa osiągnęła wyżyny, do których ZCash wzrosła w ciągu ośmiu lat, jest osiągnięciem zaniżonym.
  • Piętno dotyczące kryptowalut będzie trwać do czasu, gdy próby włamania zostaną zmniejszone lub przynajmniej usłyszane w niewielkim stopniu.
  • Jednym ze sposobów, w jakie ludzie zawsze wracają, jest kupowanie ZEC za pośrednictwem giełd kryptowalut.
  • Digitalcoin przewiduje, że cena Zcash może wzrosnąć w 2021 roku i wzrosnąć do 216 USD.
  • Digitalcoin jest jeszcze bardziej optymistyczny, jeśli chodzi o długoterminowe prognozy przewidujące, że ZCash osiągnie 439 USD w 2025 roku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner