Co wpłynie na cenę gwiazd w 2021 roku?

Analityczny przewodnik po Stellar w 2021 roku

Gdzie pójdzie cena XLM w 2021 roku?

Co się stanie z ceną Stellar (XLM) w 2021 roku? Inwestorzy kryptowalut zawsze się zastanawiali: co wpływa na cenę XLM?

Stellar wystartował w 2014 roku jako dzieło Jeda McCaleba. McCaleb jest także jednym z ojców założycieli Ripple i toczy się debata na temat tego, czy Stellar jest widelcem Ripple. Jednak sam założyciel zanegował tę debatę, stwierdzając to monety są bardzo różne. Główna różnica między tymi dwiema kryptowalutami polega na tym, że podczas gdy Ripple koncentruje się głównie na instytucjach finansowych, Stellar koncentruje się bardziej na zwykłych ludziach i dąży do włączenia finansowego.

Stellar postanowił wypełnić lukę między kryptowalutą a światami finansowymi. Od tego momentu zaczął Stellar seria współpracy z kilkoma dużymi nazwiskami w świecie FinTech. Organizacje obejmują IBM, Stripe i Deloitte oraz kilka innych dużych instytucji na różnych kontynentach.

wykres cen gwiazd

Gwiezdne ruchy cenowe wszech czasów. Źródło: Coinmarketcap

Stellar szybko stał się jednym z głównych graczy na rynku kryptowalut. Oczywiście inwestorzy, zarówno obecni, jak i nowi, chcą znaleźć odpowiedź na pytanie, co wpływa na ceny Stellara? Ponieważ jest to odpowiedź, która skrywa tajemnice dobrych praktyk inwestycyjnych Stellar.

Czynniki wpływające na ceny Stellar to:

 • Wpływ społeczny
 • Konkurencyjne monety
 • Przyjęcie

Ale najpierw, co wywołało zainteresowanie Stellarem. Dlaczego Stellar?

Dlaczego Stellar (XLM)?

Stellar można uznać za szybszego, bardziej wszechstronnego kuzyna Bitcoina, który nie wymaga wydobywania. Żetony można wymienić tylko w dowolnym miejscu na planecie od trzech do pięciu sekund. To sprawia, że ​​altcoin jest idealny do transakcji zagranicznych. Na całym świecie skromne i szybkie transakcje za pośrednictwem telefonów komórkowych mogą być szczególnie cenne, gdy ktoś znajduje się w odosobnionym miejscu bez dostępu do banków. Nawet jeśli banki są dostępne, transakcje zagraniczne mogą kosztować rękę i nogę, ale w przypadku Stellar będzie to kosztować tylko grosze, a dokładnie jednego grosza. Koszt transakcji zagranicznej to około 0,00001 Lumenów który kosztuje tylko jednego centa. Doprowadziło to również do spekulacji, że w nadchodzących dniach Stellar może bardzo dobrze wypędzić Western Union i inne firmy z rynku.

Stellar ma zintegrowaną giełdę, na której można handlować głównymi altcoinami, takimi jak Ethereum, a platforma jest szczególnie korzystna w przypadku wymiany lumenów na waluty do dalszych transakcji.

Unikalny mechanizm inflacji został włączony do sieci Stellar. Dzięki temu mechanizmowi podaż Stellar Lumen rosłaby w tempie 1% każdego roku, przy pierwotnej podaży wynoszącej sto miliardów altcoinów. Jednak przegłosowano, a teraz altcoin ma stałą podaż pięćdziesięciu miliardów monet. Z całkowitej podaży dwadzieścia miliardów jest kupowanych, wymienianych i wykorzystywanych na całym rynku, podczas gdy Fundacja zatrzymała resztę na rozwój i rozwój sieci..

Jed McCaleb jest jednym z ojców założycieli Ripple, a także Mt. Gox. McCaleb był cytowany za wyrzucenie z zarządu Ripple z powodu niezbyt dobrej reputacji po Mt. Gox hack. Mimo że Jed McCaleb nie miał dobrej reputacji w branży, wkrótce po opuszczeniu Ripple Labs McCaleb otrzymał 3 miliony inwestycji od irlandzkiej firmy dla Stellar. Gwiezdny jest dzisiaj uplasował się na 11. miejscu pod względem wielkości kryptowaluta.

Czy rozważyłbyś zainwestowanie w Gwiezdny XLM?

Co wyróżnia gwiazdę (XLM)??

Podczas gdy Bitcoin zajmuje od 8 do 10 minut, aby przetworzyć pojedynczą transakcję, Stellar może to zrobić 1000 transakcje w ciągu zaledwie jednej sekundy i to również po koszcie nominalnym. Opłata nominalna ma zazwyczaj na celu ochronę platformy przed atakami.

Protokół przetwarzania transakcji jest charakterystyczną cechą Stellara. W przeciwieństwie do głównych kryptowalut, Stellar ma unikalny protokół o nazwie Gwiezdny protokół konsensusu (SCP) zamiast zwykłego Proof of Work lub Proof of Stake. SCP nie wymaga górników, a transakcje mogą być przetwarzane szybko & bezpiecznie. Jednak wadą protokołu jest to, że bez górników uważa się go za częściowo zdecentralizowany. Tokeny należy kupić na giełdzie.

Współpraca z IBM naprawdę postawiła Stellar na radarze wielu inwestorów, ponieważ zarówno IBM, jak i Stellar dążą do ambitnych celów. Stellar wraz z IBM dąży do włączenia finansowego do bardzo odległych obszarów na całym świecie. Ponadto budują infrastrukturę finansową i naprawdę podjęli misję integracji finansowej dla wszystkich. Obecnie Stellar i IBM atakują region południowego Pacyfiku, który obejmuje zarówno główne gospodarki, takie jak Australia, jak i odległe regiony, takie jak Vanuatu.

Największe obawy inwestorów dotyczące Stellara to zespół. Drużyna, chociaż obejmuje różnych liderów i ekspertów, to jednak jest mały. Współzałożyciel, reputacja Jed McCaleb, również budzi duże obawy. Wylądował w różnych pozwy sądowe podczas swojej podróży i oczywiście nadzorował jeden z największych hacków wymiany. W swojej obronie Jed McCaleb ma na swoim koncie sporo osiągnięć, ale krytycy mają tendencję do nadzorowania tych osiągnięć.

Z drugiej strony Stellar radzi sobie dobrze i wydaje się, że każdego dnia zyskuje coraz większą przyczepność.

Obawy o zespół nie są równoznaczne z obawami o sam altcoin. Jak dotąd Stellar cieszy się dobrą opinią. Ani altcoin, ani platforma nie zostały jeszcze zhakowane. Chociaż był stosunkowo niewielki hack, w którym wartość Lumens 400 000 $ zostały skradzione, włamanie było możliwe z powodu niedociągnięć w portfelu, a nie z powodu Stellar Lumen. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Stellar, należy pamiętać, że Stellar jest wystarczająco bezpieczny, aby można go było używać już teraz. Stellar jest wystarczająco bezpieczny, aby stać się częścią światowej działalności IBM w dziedzinie blockchain, więc inwestorzy nie muszą się martwić. Sama ta rzeczywistość powinna trochę mówić o jej stopniu bezpieczeństwa, ponieważ IBM nigdy nie połączyłby się z niezabezpieczonym altcoinem.

Jakie są czynniki wpływające na cenę gwiazd (XLM)?

3 czynniki wpływające na cenę XLM:

Czynnik 1: wpływ społeczny

Organizacja Stellar to organizacja non-profit, co jest trochę nietypowe. Organizacja nie działa w celu uzyskania nagród pieniężnych; zamiast tego niektóre z celów organizacji obejmują eliminację ubóstwa i integrację finansową osób bez banków. Dlatego wpływ społeczny odgrywa ogromną rolę w wartości kryptowaluty. Sporo osób inwestuje w Stellar Lumens ze względu na swoją misję społeczną i wpływ, który według nich wywiera organizacja. Firma Stellar wraz z IBM podjęła projekt na południowym Pacyfiku w celu świadczenia usług finansowych, zwłaszcza na odległych wyspach. Projekty takie jak te, w których aktywnie uczestniczy organizacja Stellar, sprawiły, że kryptowaluta znalazła się w centrum uwagi i można oczekiwać dobrych rzeczy po cenach Stellar w przyszłości.

Czynnik 2: konkurencyjne monety

Liderem rynku jest bitcoin, król kryptowalut. Altcoiny próbowały zdetronizować króla, ale nie udało im się. Bitcoin ma ogromny wpływ na rynek kryptowalut, a większość głównych kryptowalut ma dodatnią korelację z Bitcoinem. Wszelkie zmiany w Bitcoinie z pewnością wpłyną na rynek, a tym samym na Stellar.

Gwiezdna korelacja z wykresem Bitcoin

Gwiezdna korelacja z Bitcoinem. Źródło: Coinpredictor.

Co więcej, w związku z trwającą debatą na temat Stellar będącego twardym widelcem Ripple, Stellar jest nieco podobny do Ripple, a altcoiny są postrzegane jako silni konkurenci. W związku z tym zmiany wartości Ripple mogą powodować wzrost lub spadek odsetek w przypadku Stellar.

Czynnik 3: Adopcja

Stellar działa bardzo podobnie do platform takich jak Paypal. Cechy Stellar sprawiają, że idealnie nadaje się do mikropłatności, wymiany walut i transakcji zagranicznych. Organizacja Stellar ma na celu stać się główną platformą płatności cyfrowych i wymiany walut. Wraz ze wzrostem popularności altcoina jego wartość również będzie rosła. Zwiększony popyt na Stellar spowodowałby wzrost jego cen. Z aktualnych prognoz wynika, że ​​Stellar toruje sobie drogę do stania się platformą, do której można się dostać w przypadku płatności cyfrowych, a jego wykorzystanie będzie rosło wykładniczo w najbliższej przyszłości..

Prognozy cen gwiazd (XLM)

Obecnie cena Stellar Lumens wynosi 0,1667 USD. Przez cały rok cena Stellars oscylowała w okolicach 0,9 USD, ale obecnie zaobserwowano pewne wahania w górę. Prognozy te wskazują, że Stellar rozpocząłby nowy rok pozytywnie i prawdopodobnie może wspiąć się jeszcze wyżej. Według eToro roczna stopa zwrotu wynosi 292%.

Mimo że wartość jednego tokena jest dość niska, ogólna kapitalizacja rynkowa Stellar jest bardzo wysoka, a nastroje na rynku są bycze, co dodatkowo wskazuje na pozytywny początek nowego roku.

Wykres prognozy cen Stellar na rok 2021

Wykres prognozy cen gwiazd w 2021 r. Źródło: Digitalcoin

Skromne prognozy pokazują, że Stellar Lumens może ustabilizować się na poziomie około 0,6 USD w nowym roku, podczas gdy inni eksperci przewidują, że Stellar Lumens może osiągnąć wartość 1 USD. Przeważnie krótkoterminowe prognozy wskazują na bessy na rynkach, podczas gdy w dłuższej perspektywie można spodziewać się dobrych marż zysku.

Oczekuje się, że po odwrotnej formacji głowy i ramion do 2021 r., Stellar gwałtownie wzrośnie i osiągnie nowy rekord wszechczasów w latach 2023-2025..

Gwiezdna długoterminowa prognoza cen

Gwiezdna długoterminowa prognoza cen. Źródło: Primexbt.

Czytaj więcej: Gwiezdne prognozy cenowe – ile to będzie warte w 2021 r. I później?

Czy Stellar (XLM) to dobra inwestycja?

Sieć blockchain Stellar jest fundacją opartą na ratach o otwartym kodzie źródłowym, która zachęca do transakcji. Oczekuje się, że środowisko Stellar sprawi, że wymiany między zasobami i między krajami będą prostsze, szybsze i bardziej praktyczne. Zdecentralizowane aplikacje (lub dApps) oparte na Stellar wykonują transakcje bez przechodzenia gotówki przez substancje z zewnątrz (a tym samym zmniejszając różne wydatki i opłaty).

W przeciwieństwie do innych głównych kryptowalut, organizacja Stellar jest organizacją non-profit, więc zysk nie jest ukrytym motywem; zamiast tego Stellar ma wizję integracji finansowej. Stellar dba również o to, aby altcoin był zgodny z przepisami ICO, ponieważ ma na celu stać się największą platformą płatniczą na świecie.

Platforma Stellar może również przetwarzać transakcje łańcuchowe. Oznacza to, że jeśli waluta, na którą chcesz wymienić, nie jest dostępna, platforma najpierw wymieni Twoje pieniądze na walutę pośredniczącą, która ma opcję wybranej waluty, a następnie zostanie wymieniona na wybraną przez Ciebie walutę. Stellar ma również wbudowaną wymianę, która obsługuje wszystkie transfery bez zewnętrznego podmiotu.

Oprócz złej reputacji, którą Stellar zdobył przez lata, Stellar radził sobie dobrze. Jest to jedna z największych kryptowalut i jedna z najtańszych, a także wysoce skalowalna. Stellar ma ogromny potencjał i może być dobrą inwestycją.

Gotowy do rozpoczęcia inwestycji Gwiezdny XLM?

Plusy i minusy inwestowania w Stellar (XLM)

Zalety inwestowania w Stellar:

✅ Stellar jest błyskawiczny, bezpieczny i wysoce skalowalny.

✅ Potrzeba zaledwie sekundy, aby sieć przetworzyła do 1000 transakcji.

✅ Protokół przetwarzania transakcji zapewnia niezawodne transakcje, które są również błyskawiczne.

✅ Jed McCaleb jest celebrytą, ponieważ założył także Ripple i Mt. Gox.

✅ Koszt transakcji jest nominalny. Stellar jest idealny do transakcji zagranicznych.

✅ Stellar jest wspierany przez niektóre duże korporacje finansowe.

Wady inwestowania w Stellar:

❌ Protokół Stellar Consensus Protocol nie wymaga wydobywania do przetwarzania transakcji, więc brak górników doprowadził do częściowej zdecentralizowanej Stellar.

❌ Założyciel Jed McCaleb ma złą reputację w branży i brał udział w kilku procesach.

❌ Stellar mierzy się z dużą konkurencją, szczególnie ze strony Ripple, co utrudnia zdobycie większej popularności monety, podkreślając jej zalety.

Zainwestuj w Stellar (XLM) z eToro

Jeśli chcesz zainwestować w Stellar Lumens, nie szukaj dalej! Inwestuj z eToro dzisiaj. eToro sprawiło, że inwestowanie w kryptowaluty jest proste i łatwe. Nie ma żadnych komplikacji, a konto możesz założyć w kilku krokach.

Platforma eToro jest dostępna i łatwa w użyciu. eToro oferuje również jedne z najniższych stawek na rynku. eToro oferuje swoją charakterystyczną funkcję handlu społecznościowego, która jest idealna dla amatorów, którzy są nowicjuszami w inwestowaniu w kryptowaluty. Oprócz handlu społecznościowego eToro ma również funkcje dobrze dostosowane do doświadczonych traderów.

eToro – najlepszy broker do kupowania Gwiezdny XLM

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Kluczowe punkty

 • Stellar został wydany w 2014 roku i znalazł się w pierwszej dziesiątce kryptowalut w rankingu.
 • Podaż jest ograniczona do 50 miliardów tokenów.
 • Jest współzałożycielem firmy Ripple i Mt. Gox.
 • Założyciel miał w przeszłości zły rozgłos, a wpływ ten spłynął na Stellar.
 • Steller używa unikalnego Stellar Consensus Protocol, który nie wymaga wydobywania i zapewnia bezpieczne transakcje. Jednak SCP podnosi również konsensus co do decentralizacji altcoina.
 • Transakcje gwiezdne kosztują ułamek grosza, a sieć może przetworzyć nawet 1000 transakcji na sekundę.
 • Stellar nawiązał współpracę z IBM, Deloitte i Stripe oraz kilkoma innymi głównymi nazwiskami z branży FinTech.
 • Stellar wraz z IBM koncentruje się na finansowym włączeniu regionu południowego Pacyfiku, gdzie atakują jedne z najbardziej oddalonych wysp na świecie.
 • Uważa się, że altcoin jest bardzo bezpieczny.
 • Czynnikami wpływającymi na cenę Stellar są konkurencyjne monety, głównie Bitcoin i Ripple, jego wpływ społeczny i powszechna akceptacja.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner