Czy Tether to dobry wybór inwestycyjny na rok 2020?

Czy Tether to dobry wybór inwestycyjny na 2020 rok?

Tether szybko stał się jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat.

W skrócie, Pęta to kryptowaluta powiązana z dolarem amerykańskim. Chociaż może się to wydawać dość prostym projektem, Tether nie jest prosty.

Wcześniej uważano, że jest on wspierany przez 100% rezerwę, szereg kontrowersji ujawniło, że jest inaczej.

Czy to mądry wybór, aby zainwestować w Tether w 2020 roku? Cóż, powiedzmy, że sprawy są bardzo, bardzo skomplikowane.

Czy jesteś zainteresowany handlem Tether?

Dołącz do milionów, którzy już odkryli inteligentniejsze inwestowanie, automatycznie kopiując wiodących traderów w społeczności etoro lub daj się skopiować, aby uzyskać drugi dochód. Otwórz rachunek rzeczywisty już dziś i zacznij handlować w ciągu kilku minut.

Tether: Stablecoin powiązany z dolarem

tether związany do USD

Tether to zasadniczo stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim. Jego symbol giełdowy to USDT i pierwotnie nosił nazwę Realcoin, jednak został przemianowany w 2014 roku i zaczął handlować w 2015 roku.

Jego wartość jest powiązana z rezerwą, którą mają na swoich kontach bankowych, a każda moneta Tether jest w przybliżeniu równa jednemu dolarowi amerykańskiemu. Za każdym razem, gdy inwestowany jest USD, a Pęta moneta jest tworzona.

Powodem, dla którego opracowano Tether, jest to, że giełdy nie chcą zajmować się USD, ponieważ wiąże się to z dużą ilością amerykańskiego prawa co może skomplikować sprawę.

Jednak dolar amerykański jest używany jako wskaźnik ceny na całym świecie. W handlu standardową praktyką jest mierzenie wartości względem USD.

Tether jest bardzo przydatny w przypadku giełd, które często mają problemy z przelewem pieniędzy do USD, na przykład problemy prawne z bankami. Zdarzyło się to na kilku giełdach kryptowalut.

Wiele banków decyduje się nie współpracować z giełdami kryptowalut, więc wpłacanie i przeliczanie środków może być dla nich trudne.

Używając Pęta, giełdy mogą zmniejszyć ryzyko i przyspieszyć transakcje.

Giełdy mogą również wyceniać swoje monety w USD Tether zamiast w USD, ponieważ łatwiej jest im poruszać się po wartości bez potencjalnych problemów i opłat.

Tether jest również bardzo przydatny dla traderów, którzy chcą przechowywać wartość w czymś bezpiecznym, gdy rynki są niestabilne.

Inną kwestią, którą handlowcy mogą rozwiązać, są opłaty. Za każdym razem, gdy wymieniają kryptowalutę na walutę fiducjarną, naliczana jest opłata i odwrotnie.

Korzystając z Tether, handlowcy mogą przechowywać swoje zyski w czymś powiązanym z dolarem amerykańskim bez obciążania ich kosztami.

Pęta może być używany na Binance, Bittrex i Poloniex, co również ułatwia przenoszenie środków między giełdami.

Oczywiście Tether nie jest pozbawiony problemów. Pęta jest scentralizowany, jest zarządzany przez firmę Tether Limited, która została założona na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

To zniechęci entuzjastów kryptowalut, którzy uważają, że kryptowaluty powinny zostać zdecentralizowane.

Możesz przeczytać więcej o tym, jak działa Tether z Pęta biały papier.

Co to jest stablecoin?

co to jest stablecoin

Stablecoin to kryptowaluta, która została zaprojektowana tak, aby nie była niestabilna.

Zmienność jest często wymieniana jako jeden z głównych powodów, dla których kryptowaluty nie mogą być przyjęte przez masy.

Na przykład Bitcoin jest zdecydowanie najbardziej niestabilną dostępną kryptowalutą i wahał się od cen tak niskich, jak 2000 USD na początku 2017 r., Do maksimum 10000 USD do listopada..

W pewnym sensie stało się narzędziem dla inwestorów, a nie alternatywą dla pieniądza fiducjarnego. Dla idealistów kryptowalut jest to odstręczające.

Na przykład stablecoiny Pęta, mają największe szanse na przyjęcie do głównego nurtu, ponieważ usuwają zmienność z równania.

W większości przypadków stablecoiny są powiązane z ceną innego aktywa. W przypadku Tether USD.

Czy Tether ma szansę?

Taka moneta może być bardzo atrakcyjna dla amerykańskich prawodawców, ponieważ jest związana z czymś, co uważają za rzeczywiste.

Eliminuje również zmienność kryptowaluty, co może zwiększyć prawdopodobieństwo jej handlu i wykorzystania w prawdziwym życiu.

Pęta jest używany głównie przez giełdy, ale handlowcy również używają Pęta aby chronić swoją kryptowalutę w okresach dużej zmienności.

Na przykład, jeśli cena Bitcoina nagle stała się zbyt zmienna, abyś mógł handlować, możesz zamienić swój bitcoin na Tether, aby tymczasowo przechowywać wartość.

Bardzo przejrzyście mówią o swoich rezerwach, które są otwarcie wyświetlane na ich stronie internetowej.

W chwili pisania tego tekstu Tether twierdzi, że ma 4 133 885 779,54 USD w USD i 40 001 800,00 EUR w euro.

Dodatkowo, zgodnie z CoinMarketCap, Tether jest ósmą co do wielkości kryptowalutą z kapitalizacją rynkową wynoszącą 4059,590126 USD w momencie pisania tego tekstu i podażą w wysokości 4039892173 USDT.

Gdzie można przechowywać Tether?

Istnieje kilka portfeli Tether, z których mogą korzystać handlowcy. Niektóre z najczęściej używanych to:

 • OmniWallet. To był oryginalny portfel do przechowywania Tether.
 • MyEtherWallet. Bardzo popularny portfel na tokeny oparte na Ether.

Tether miał oficjalny portfel, jednak po poważnym włamaniu został wyłączony. Nie ustalili jeszcze, kiedy powróci.

Spór

korzystanie z monety na uwięzi

Tether był spowity kontrowersjami od samego początku. Chociaż moneta działa i jest obecnie jedną z najczęściej używanych monet.

Czy ich rezerwa jest prawdziwa?

Jak wspomniano powyżej, Pęta wcześniej twierdzili, że są w 100% objęci rezerwą.

Niektórzy nie są pewni, czy Pęta ma wszystkie pieniądze, które twierdzi, że ma. Może to stanowić poważny problem, ponieważ jeśli wiele osób będzie musiało wypłacić dolara, czy będą w stanie to zrobić?

Może się zdarzyć, że wiele przekazów pieniężnych będzie musiało zostać wstrzymanych.

Niektórzy twierdzą, że widzieli konta rezerw i twierdzą, że są tam pieniądze. Jednak nigdy nie możemy być całkowicie pewni.

Fakt, że niektóre rezerwy są zabezpieczone w euro pokazał, że Tether może nie zawsze być zabezpieczony dolarami amerykańskimi, co w związku z tym może mieć wpływ na to, jak dobrze jest powiązany z dolarem amerykańskim.

Niedawno prawnicy Tethera ujawnili to Pęta tokeny są zabezpieczone tylko w 74% przez fiat (najprawdopodobniej dolary amerykańskie i euro) oraz inne rezerwy.

Ujawnili również, że część ich rezerw składa się również z Bitcoinów.

Tym, co pogarsza sytuację, jest to Pęta nigdy nie był odpowiednio audytowany. W 2018 roku Tether rozwiązał współpracę z audytorem Friedmanem LLP.

Niektórzy twierdzą, że zrobiliby to tylko wtedy, gdyby nie spodobało im się to, co stwierdzili audytorzy.

Należy jednak wspomnieć, że audytor może nie być w stanie w pełni sprawdzić, czy są tam wszystkie pieniądze.

Wszystko to spowodowało brak zaufania do Tether. Jeśli potrafią złamać ważne obietnice, takie jak te, co jeszcze są w stanie zrobić?

Tether to nie prawdziwe pieniądze

Tether powiedział również, że Tether to nie prawdziwe pieniądze i nie obiecują zwrotu w USD. Nie mają do tego prawa umownego.

Jest to bardzo niepokojące, ponieważ teoretycznie mogą po prostu nie zwracać pieniędzy, jeśli chcą. Jeśli nastąpi wielki exodus z Tether, mogą po prostu odmówić każdemu.

Zastrzegają sobie prawo do odrzucenia Cię, jeśli naruszysz ich warunki korzystania z usługi.

Podejrzany związek z Bitfinex

związek między Tether i Bitfinex

Większość kontrowersji wokół Pęta odnosi się do Bitfinex. Bitfinex nie jest właścicielem Tether, chociaż mają bardzo bliskie relacje.

Te dwie firmy są siostrzanymi firmami należącymi do firmy macierzystej iFinex, a Bitfinex jest właścicielem mniejszościowego nakładania się Tether. Wiemy o tym tylko z rajskich gazet.

Ludzie byli świadomi tego związku od samego początku, ale nie byli pewni, jak może to wpłynąć na rzeczy.

Niedługo potem Tethers zostały skradzione z portfeli Bitfinex i musiały wykonać awaryjną aktualizację, aby zamrozić skradzione pieniądze.

Gorzej było w maju 2015 roku, kiedy Bitfinex stracił 1500 bitcoinów.

Następnie w czerwcu 2016 r. CFTC nałoży na Bitfinex grzywnę, która zapłaci 75 000 USD za oferowanie nielegalnych transakcji towarowych finansowanych poza giełdą i niezarejestrowanie się jako agent prowizyjny kontraktów terminowych..

Niedługo później, w sierpniu 2016 r, Bitfinex został zhakowany za prawie 120000 Bitcoinów, wartych wówczas prawie 75 milionów dolarów.

Ale to wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej. O wiele więcej wydarzyło się od tamtego czasu i teraz.

Odnotowano wiele podejrzanych praktyk i partnerstw ze znanymi oszustami w celu otwarcia kont bankowych.

Cały ten dramat miał duży wpływ na wartość Pęta.

W 2019 roku ogłoszono, że Bitfinex był przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork.

Chcą przyjrzeć się bliżej powiązanym firmom w ramach Bitfinex, w tym iFinex i Tether Holdings Limited.

Dzieje się tak z powodu potencjalne oszustwo w wysokości 850 milionów dolarów.

Podobno odkryto, że Bitfinex wykorzystał fundusze z Tether do pokrycia 850 milionów dolarów strat klientów, które wynikały z potencjalnej kradzieży lub złego zarządzania funduszami z procesora płatności Crypto Capital.

Jednak Crypto Capital twierdzi, że nie mógł wysłać środków, ponieważ zostały przejęte przez organy regulacyjne w USA, Wielkiej Brytanii, Polsce i Portugalii.

Prokurator generalny Nowego Jorku nie wierzy, że pieniądze zostały skonfiskowane.

Następnie, w marcu 2019 roku, iFinex pożyczył 900 milionów od Tether.

Niektórzy uważają, że zrobiono to, aby kupić Bitcoin i podnieść cenę, aby odzyskać to, co muszą zapłacić.

Nikt jednak nie może być całkowicie pewien, czy to prawda. Są tacy, którzy teoretyzują, że zawsze był to punkt Więzi; do wykorzystania jako narzędzie do sztucznego pompowania ceny bitcoinów.

Niektórzy nawet oskarżają Tether o drukowanie pieniędzy, gdy ceny bitcoinów spadły, aby manipulować ceną.

Niedługo potem na rynek wprowadzono 850 milionów uwięzi.

Jeśli Tether napotka problemy prawne, może to mieć poważne konsekwencje

Problemy, z którymi boryka się Tether, są bardzo poważne i nie dotyczą tylko samego Tether. W Tether jest zaangażowanych wiele innych osób, giełd i innych kryptowalut.

Roger Ver jest zaangażowany w Crypto Capital, procesor płatności, który stracił 850 milionów dolarów Bitfinex, a to może spowodować problemy dla Bitcoin Cash, jeśli okaże się, że jest bardziej zaangażowany.

Inną kluczową osobą zaangażowaną w Tether jest Justin Sun, który stoi za kryptowalutą Tron. Wydaje Tron Pęta na blockchainie Tron.

Może to oznaczać, że Tron może stracić ważną część swojej infrastruktury i wszelkie fundusze zamknięte w Tether.

jednak, największym przegranym może być Binance, którego jest największym posiadaczem Pęta.

Binance to największa giełda kryptowalut i jeśli napotka problemy, może wstrząsnąć całym światem kryptowalut.

Dodatkowo, co gorsza, niektóre źródła przewidują, że do 80% całego handlu Bitcoinami odbywa się za pomocą Tether.

Czy można zarobić na handlu Tether??

handel

Oczywiście jest to trudne pytanie i nie można dać żadnych zapewnień.

Nadal jest bardzo wcześnie, aby powiedzieć, co się stanie i czy Tether będzie przydatny w handlu i nic nie można obiecać.

Stablecoiny nie charakteryzują się zmiennością innych kryptowalut w pewnym sensie jest to bardziej jak handel na rynku Forex.

Warto jednak wspomnieć, że w przyszłości może być bardzo prawdopodobne, że stablecoiny mogą być nowym forexem, jeśli rządy przejdą na akceptację kryptowaluty..

Jak wspomniano powyżej, chociaż Tether stara się pozostać przywiązany do dolara amerykańskiego, odchylał się w punktach, szczególnie gdy kontrowersje dotyczyły monety.

Tak więc, chociaż handlowcy mogą nie być w stanie osiągnąć tak dużych zysków z Tether, jak handel innymi kryptowalutami, może to być bardzo przydatna kryptowaluta do rozważenia.

Pęta wydaje się bardzo niebezpieczne do inwestowania ze względu na dramat otaczający ich i Bitfinex. Prawdopodobnie znacznie rozsądniej będzie poczekać, aż sprawy się uspokoją, zanim zaczniesz rozważać zaangażowanie.

To powiedziawszy, są kluczowe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas handlu Tether.

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy rynek kryptowalut spada, Pęta zwykle rośnie w stosunku do dolara. Dzieje się tak, ponieważ wielu traderów przenosi swoje fundusze do Tether, aby zachować bezpieczną wartość.

A ceny zwykle spadają, gdy pojawiają się wiadomości związane z Bitfinex lub gdy pojawiają się problemy dotyczące wypłacalności Tether.

Podobne projekty

Istnieje kilka podobnych projektów do Tether, z których mogą korzystać handlowcy i giełdy, jeśli szukają stablecoina wspieranego przez pieniądze fiducjarne. Oto tylko kilka z nich:

 • Kotwica USD – powiązana z dolarem amerykańskim
 • Stasis Eurs – przywiązany do euro
 • Augmint – przywiązany do euro
 • Gemini dolar – powiązany z dolarem amerykańskim
 • PAX – do dolara amerykańskiego
 • TrueUSD – powiązany z dolarem amerykańskim
 • Moneta USD – powiązana z dolarem amerykańskim

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

 • Pęta to stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim. Jest to przydatne dla handlowców i giełd
 • Jeśli rynek kryptowalut spadnie, Pęta prawdopodobnie będzie dobrze. W rzeczywistości może nawet się rozwijać.
 • Pęta a Bitfinex są własnością iFinex Inc.. Istnieją problemy dotyczące ich relacji, w szczególności dotyczące 850 milionów dolarów, które zniknęły z Bitfinex, a Tether pożyczył podobną kwotę Bitfinex.
 • Jest wysoce prawdopodobne, że Pęta nie jest całkowicie rozpuszczalny. Jeśli w nią zainwestujesz, bardzo możliwe, że nie odzyskasz kwoty, którą zapłaciłeś w USD, w sytuacji awaryjnej.

Opierając się na analitykach rynkowych, Tether (USDT) jest opłacalną inwestycją. Większość prognoz wskazuje, że Tether USDT zapewni dobry zwrot w ciągu 3 do 5 lat, co czyni go dobrą inwestycją długoterminową.

Naucz się handlować Tether z naszym kursem kryptowalut

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kryptowalutach i jak nimi handlować? Następnie zapisz się na nasz kurs handlu kryptowalutami!

Handluj Tether z

Handluj bez obaw na wiodącej na świecie platformie handlu społecznościowego

Teraz już wiesz, dlaczego Tether jest dobrym wyborem inwestycyjnym na rok 2020. Jeśli czujesz się zainspirowany do rozpoczęcia handlu kryptowalutami lub ten artykuł dostarczył dodatkowych informacji na temat Twojej dotychczasowej wiedzy na temat handlu, możesz być zadowolony, wiedząc, że etoro umożliwia handluj aktywami Crypto i kontraktami CFD do Ponad 90 kryptowalut.

Jeśli lubisz czytać Is Tether Dobry wybór inwestycyjny na 2020 rok, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Zastrzeżenie: kryptowaluty są wysoce niestabilne. Twój kapitał jest zagrożony

Analiza handlu nie jest wiarygodnym wskaźnikiem dla jakichkolwiek bieżących lub przyszłych wyników, ponieważ okoliczności mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zasięgnąć porady niezależnych doradców finansowych

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner