Czym jest gotówka Bitcoin i czy warto inwestować w BCH w 2021 roku?

Czy Bitcoin Cash jest kryptowalutą wartą rozważenia w 2021 roku?

Przewodnik inwestycyjny BCH 2021

Co to jest Bitcoin Cash? Jaka jest różnica między Bitcoinem (BTC) a Bitcoin Cash (BCH)? Czy warto inwestować w BCH w 2021 roku? Jeśli to są niektóre z pytań inwestycyjnych, które masz na myśli, to jest to właściwe miejsce dla Ciebie.

Dzięki szerokiej gamie materiałów edukacyjnych, wiadomości o kryptowalutach i interaktywnych kursach, w Trading Education jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci uzyskać dostęp do odpowiednich i szczegółowych informacji finansowych oraz zdecydować, czy inwestowanie w kryptowaluty jest dla Ciebie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o jednym z głównych graczy w sektorze kryptowalut: Bitcoin Cash.

Co to jest gotówka Bitcoin?

Bitcoin Cash to popularna cyfrowa waluta płatności peer-to-peer, która ułatwia transakcje transgraniczne po niskich kosztach. Jeden z głównych zalety inwestowania w BCH to fakt, że transakcje odbywają się bez udziału banków centralnych i pośredników.

W rzeczywistości zdecentralizowane finanse zyskują na popularności na całym świecie, a technologia blockchain stanowi imponującą alternatywę dla tradycyjnej bankowości.

Z drugiej strony, być może jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów BCH jest fakt, że Bitcoin Cash powstał w 2017 roku jako rozwidlenie Bitcoin – wieloletni lider w sektorze kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, adopcji i nastrojów.

Mówiąc dokładniej, Bitcoin Cash został stworzony w celu poprawy skalowalności Bitcoin i umożliwienia przetwarzania większej liczby transakcji w jednym bloku. Zwróć uwagę, że Bitcoin Cash został utworzony z bloków o rozmiarze 8 MB, który został następnie zwiększony do 32 MB.

W tym miejscu powinniśmy wspomnieć, że problemy ze skalowalnością Bitcoina zostały wywołane przez jego własną popularność: im więcej osób z niego korzysta, tym dłużej i drożej zajmuje przetwarzanie transakcji.

Niemniej jednak, Bitcoin Cash i Bitcoin mają pewne podobieństwa: oba wykorzystują algorytmy wydobywania i są ograniczone do 21 milionów monet.

Zanim zagłębimy się w specyfikę Bitcoin Cash, powinniśmy powiedzieć kilka słów o forpingu. Łańcuchy bloków można zwykle ulepszyć za pomocą twardego lub miękkiego widelca. Główną różnicą jest to, że miękki widelec jest kompatybilny wstecz, podczas gdy twardy widelec to technika niekompatybilna wstecz.

Lub, jak wyjaśnili entuzjaści blockchain: „Pomyśl o PlayStation 3 i PlayStation 4: W hard forku nie możesz grać w gry PS3 na PS4 i nie możesz grać w gry PS4 na PS3. Gdyby doszło do miękkiego rozwidlenia, trzymającego się analogii z PlayStation, można by grać w gry PS3 na PS4 (ale nie w gry PS4 na PS3) ”.

Rozwidlanie to także łatwy sposób na tworzenie nowych kryptowalut i sieci użytkowników; może również przynieść korzyści w rozwoju kryptowalut w miejscach, w których początkowe oferty monet (ICO) są nielegalne.

Historia Bitcoin Cash

Historia Bitcoin Cash jest owiana kontrowersjami. Wśród wielu dyskusji i projektów kryptograficznych mających na celu rozwiązanie problemu skalowalności Bitcoin zaproponowano dwa główne rozwiązania: aby oddzielić adresy od podpisów dla każdej transakcji lub zwiększyć maksymalny rozmiar bloku, co zaproponował zespół odpowiedzialny za Bitcoin Cash.

Na przykładzie z życia wziętego: jeśli zarejestrujemy każdą transakcję Bitcoin na kartce papieru o długości 10 mm, Bitcoin Cash chciał zwiększyć swój rozmiar o 2 razy (do długości 20 mm), z możliwością dalszego zwiększenia o 8 -32 razy (w naszym przypadku MB).

Chcąc zwiększyć rozmiary bloków, programiści uruchomili BCH w 2017 roku. Moneta zadebiutowała wysoką ceną sięgającą 900 dolarów na głównych giełdach. Co ciekawe, w grudniu 2017 roku – u szczytu szumu kryptowalut – Bitcoin Cash osiągnął 4091 $.

Niemniej jednak sam rozwój Bitcoin Cash wywołał liczne debaty, ponieważ w 2018 roku Bitcoin Cash podzielił się na Bitcoin Cash ABC i Bitcoin SV.

Zwróć uwagę, że Bitcoin Cash ABC używa oryginalnego klienta Bitcoin Cash i wprowadził zmiany, takie jak Kanoniczna Trasa Zamówień Transakcji, podczas gdy Bitcoin SV jest kierowany przez Craiga Wrighta, który odrzucił korzystanie z inteligentnych kontraktów. Dzisiaj Bitcoin Cash ABC jest nazywane Bitcoin Cash.

Niedawno Bitcoin Cash ponownie podzielił się na Bitcoin Cash ABC i Bitcoin Cash Node – rozwidlenie, które według CoinDesk, może stać się dominującym oprogramowaniem.

Jak działa Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash wykorzystuje sieć komputerów typu peer-to-peer, aby wspierać zdecentralizowany charakter systemu.

Powinniśmy ponownie zauważyć, że rozmiar bloku Bitcoin Cash został zwiększony do 32 MB, co ułatwia transakcje, czas przetwarzania i opłaty.

Zgadza się! Ze względu na większe bloki Bitcoin Cash jest w stanie zaoferować niskie opłaty transakcyjne i krótsze czasy przetwarzania. Co więcej, jak stwierdził Roger Ver – jeden z głównych zwolenników Bitcoin Cash – Bitcoin Cash jest bliższy pierwotnej wizji Satoshi jako gotówki dla świata.

Po prostu dlatego, że zwiększone rozmiary bloków umożliwią wykorzystanie Bitcoin Cash jako medium do codziennych płatności i pomoże mu konkurować z Visa i innymi systemami płatności transgranicznych!

To powiedziawszy, podobnie jak Bitcoin, wykorzystuje Bitcoin Cash Mechanizm konsensusu Proof of Work (PoW) do wydobywania nowych monet, a także korzysta z usług Bitmain, jednego z wiodących górników kryptowalut.

Jeśli jesteś nowy w sektorze kryptowalut, powinniśmy wspomnieć, że kopanie to proces, w którym transakcje są weryfikowane i dodawane do księgi publicznej. Wydobycie to także proces, w którym nowe monety są wprowadzane do istniejącej podaży bez konieczności angażowania banków centralnych lub władz finansowych.

Warto zauważyć, że limit Bitcoin Cash wynosi 21 milionów monet.

W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, Bitcoin Cash nie jest drukowany przez rządy, co zmniejsza ryzyko inflacja i dewaluacja. Jednocześnie ten niedobór sprawia, że ​​jest to atrakcyjna inwestycja w perspektywie długoterminowej.

Czy rozważyłbyś zainwestowanie w Bitcoin Cash?

Co to jest BCH?

BCH to symbol giełdowy Bitcoin Cash. Jak wspomniano powyżej, istnieje limit 21 milionów monet, przy czym obecnie w obiegu znajduje się 18 600 863 monet, zgodnie z CoinMarketCap.

BCH oferuje dużą wszechstronność jako atut: jest akceptowany w ponad 5000 fizycznych lokalizacjach i przyjmowany przez szeroką gamę usług online. Eksperci twierdzą, że zapewnia również wsparcie dla różnych platform płatniczych i oferuje rozwiązanie Point of Sale (PoS) dla przedsięwzięć biznesowych.

To powiedziawszy, chociaż Bitcoin Cash aspiruje do tego, by stać się medium do codziennych transakcji, prawda jest taka, że ​​w przeciwieństwie do swojego konkurenta Bitcoin i altcoinów takich jak Litecoin, Bitcoin Cash wciąż brakuje masowej adopcji poza społecznością kryptowalut..

Co więcej, na czteroletnią historię BCH wpłynęły liczne wydarzenia i widelce, które znacząco wpłynęły na jego cenę, nie pozwalając mu przystosować się do naturalnego przepływu wzrostu..

Po ostatnim forku nadal oczekujemy, czy BCH zdobędzie więcej inwestorów.

Czy warto inwestować w gotówkę Bitcoin w 2021 roku?

Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 5473 421 549 USD i różnych korzyściach inwestowanie w Bitcoin Cash w 2021 roku jest zdecydowanie tego warte.

Wykres ceny gotówki bitcoin

Nie zapominajmy, że Bitcoin Cash ma wiele zalet w stosunku do innych cyfrowych monet. BCH oferuje opłaty transakcyjne prawie bez opłat, zdecentralizowane transakcje finansowe, względną stabilność w porównaniu z innymi kryptowalutami, szybkie i bezpieczne transakcje oraz solidną infrastrukturę.

Jednocześnie pamiętaj o tym Bitcoin Cash to inwestycja o wysokim ryzyku i wysokim zysku.

Kryptowaluty są bardzo niestabilne, a handel kryptowalutami może wymazać Twoje oszczędności. Dlatego nigdy nie inwestuj pieniędzy, na których utratę nie możesz sobie pozwolić. Nie zapomnij o jednej z głównych zasad w sektorze finansowym: nigdy nie inwestuj więcej niż 1% swojego konta w pojedynczą transakcję.

Co więcej, jeśli Bitcoinowi uda się poprawić swoją skalowalność, Bitcoin Cash może stracić na znaczeniu.

Jeśli więc zdecydujesz się zainwestować w BCH, zawsze szukaj informacji i postępuj ostrożnie.

Ile warta będzie gotówka Bitcoin?

Chociaż nikt nie jest w stanie dokonać dokładnych prognoz cenowych, możesz chcieć wiedzieć, ile będzie warta Bitcoin Cash w 2021 roku.

Patrząc na wyniki z przeszłości i analizując różne wskaźniki techniczne, możemy powiedzieć, że wartość Bitcoin Cash może wzrosnąć w najbliższej przyszłości.

Nie zapominajmy, że kiedy został uruchomiony, Bitcoin Cash miał imponującą wartość otwarcia, a pod koniec 2017 roku, jak wspomniano powyżej, Bitcoin Cash podskoczył do ponad 4000 USD.

Należy pamiętać, że 1 stycznia 2020 r.BCH był 204,62 USD, czyli 24,12% wyższy niż na początku 2019 r .; a 15 lutego Bitcoin Cash osiągnął 491,16 $.

Od tego czasu Bitcoin Cash był stosunkowo stabilny i zdołał zachować stabilność nawet podczas bessy wywołanej przez koronawirusa. Mówiąc dokładniej, cena Bitcoin Cash (BCH) pozostawała stabilna od lutego do listopada 2020 r., Oscylując między 230 a 270 USD.

Cena BCH / USD również uległa pewnemu odreagowaniu.

Niektórzy eksperci twierdzą, że Bitcoin Cash może się podwoić w 2021 roku. Według danych przedstawionych przez Digital Coin Price, Bitcoin Cash może osiągnąć 700 $ do końca 2021 roku, wahając się od 500 $ (maks.) Do 60 $ (min.).

Dzięki solidnemu planowi działania i pomysłom na to, czym powinien być Bitcoin, przyszłość Bitcoin Cash wydaje się całkiem jasna.

Gotowy do inwestycji Bitcoin Cash?

Czy powinienem zainwestować w gotówkę Bitcoin?

Biorąc pod uwagę jego pozytywną przyszłość i przewagę nad innymi kryptowalutami, Bitcoin Cash oferuje wspaniałe możliwości dla inwestorów.

Ale tylko dlatego, że możesz, nie oznacza to, że powinieneś. Przed zainwestowaniem w jakiekolwiek aktywa należy rozważyć kompromis między ryzykiem a zyskiem i zdecydować o strategii, w perspektywie krótko- lub długoterminowej.

Ponieważ żadna wysoce opłacalna inwestycja nie jest w 100% bezpieczna! Zarządzanie ryzykiem ma kluczowe znaczenie dla ustalenia zleceń stop-limit i stop-loss oraz ograniczenia ryzyka.

Jeśli chodzi o potencjalne ryzyko, należy zauważyć, że zwykle trzy czynniki wpływają na długowieczność kryptowaluty: adopcja, społeczność zwolenników i silny zespół programistów. Przyszłość BCH zależy również od tego, jak wytrzyma konkurencję.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​w tej chwili wszystkie te czynniki wskazują, że wygląda na to, że BCH może odnieść sukces.

To mówi, chociaż wskaźniki te są na dobrym poziomie dla BCH, zawsze postępuj ostrożnie.

Jak mogę Inwestować w BCH?

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w Bitcoin Cash, znalezienie miejsca do kupna i sprzedaży BCH jest łatwe. Istnieją różne sposoby inwestowania w BCH w perspektywie krótko- lub długoterminowej, a platformy wymiany kryptowalut, takie jak eToro, to najbezpieczniejsze miejsca do inwestowania w kryptowaluty.

Zwróć na to uwagę u naszego partnera eToro, można kupować BCH i handlować kontraktami CFD do ponad 90 par kryptowalut. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się, otworzyć i zasilić swoje konto i zacząć handlować.

Tutaj możesz przeczytać więcej o tym, jak kupić Bitcoin Cash.

Kluczowe punkty

  • Bitcoin Cash to jedna z najpopularniejszych kryptowalut, obecnie zajmująca 6 miejsce według CoinMarketCap.
  • Bitcoin Cash powstał w 2017 roku jako rozwidlenie Bitcoin.
  • Jedną z głównych różnic między Bitcoin Cash a Bitcoinem jest to, że BCH zwiększył rozmiary bloków o 32 MB.
  • Podobnie jak Bitcoin, Bitcoin Cash wykorzystuje Proof of Work i jest ograniczony do 21 milionów monet.
  • BCH to symbol giełdowy Bitcoin Cash.
  • BCH wywołał kontrowersje w społeczności kryptowalut, w wyniku czego zaledwie dzień po jego pojawieniu się jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła 7 miliardów dolarów.
  • Bitcoin Cash ma duże szanse na pozostanie w świecie kryptowalut jako alternatywa dla Bitcoin; w rzeczywistości BCH zdołał zachować stabilność pomimo trwającej pandemii koronawirusa.
  • Niektórzy eksperci uważają, że jego wartość podwoi się do końca 2021 roku.

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w BCH, w Trading Education możemy pomóc Ci zrozumieć złożoność handlu kryptowalutami i nowościami dotyczącymi kryptowalut oraz ustalić opłacalną strategię zarządzania ryzykiem.

Dzięki eToro można łatwo kupować i sprzedawać kryptowaluty i inne aktywa oraz handlować kontraktami CFD do ponad 90 par.

eToro – Najlepszy broker do kupowania gotówki Bitcoin BCH

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Czy myślisz, że rynek kryptowalut wyzdrowieje po trwającej pandemii? Czy uważasz, że warto kupić BCH w 2021 roku?

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł o handlu kryptowalutami Co to jest gotówka Bitcoin i czy warto inwestować w gotówkę Bitcoin w 2021 roku?, podziel się nim również z każdym, kto może być zainteresowany.

FAQ

Czy BCH jest lepszy niż BTC?

Pod względem technicznym Bitcoin Cash (BCH) ma większe bloki i może przetwarzać więcej transakcji po niższych opłatach niż Bitcoin (BTC), co sprawia, że ​​BCH jest lepszą inwestycją, szczególnie dla użytkowników, którzy są zainteresowani codziennymi płatnościami i zakupami online. To powiedziawszy, Bitcoin – pierwsza i najpopularniejsza kryptowaluta poza społecznością kryptowalut – nadal jest inwestycją kryptograficzną nr 1 pod względem kapitalizacji rynkowej i nastrojów, a eksperci twierdzą, że BTC może osiągnąć 50000 USD do końca 2021 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner