Dlaczego Satoshi wyprzedzi Bitcoina

W przyszłości niekoniecznie będziemy używać Bitcoin do dokonywania płatności, ale zamiast tego satoshi.

Dla tych, którzy nie wiedzą, za satoshi jest najmniejszym nominałem Bitcoin (i wiele innych kryptowalut).

Nazwy Satoshi pochodzą od twórcy Bitcoin, Satoshi Nakamoto. Jest całkiem prawdopodobne, że nazwa ta została nadana przez zwolenników Bitcoina, a nie przez samego Nakamoto.

Każdy Bitcoin równa się 100 milionom satoshi – to jest osiem miejsc po przecinku (innymi słowy, osiem zer po przecinku). Jeden satoshi wyglądałby mniej więcej tak – 0,00000001 BTC.

Ale dlaczego Satoshi wyprzedzi Bitcoina, skoro jest tak mały?

Cóż, po prostu, jeden Bitcoin sama jest zbyt droga. W chwili pisania, jeden bitcoin jest wart 7840 $. Kto na Ziemi użyje tego do dokonywania płatności?

To po prostu o wiele za dużo.

Chociaż wzrost ceny Bitcoina jest naturalny, gdy staje się bardziej skuteczny i akceptowany, sukces ten można postrzegać jako miecz obosieczny, który w rzeczywistości może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Poza tym musisz o tym pamiętać będzie ich tylko 21 milionów Bitcoiny Utworzony. Stanowi to poważną przeszkodę, jeśli Bitcoin kiedykolwiek zostanie przyjęty przez masy na całym świecie.

W porównaniu z gospodarką światową w jej obecnym stanie istnieje około 37 bilionów dolarów (z czego około 1,7 biliona dolarów to banknoty i monety), zarówno w obiegu, jak i pieniądz, który nie jest w obiegu.

Jeśli Bitcoin przejmie pieniądz fiducjarny na całym świecie, musi być w stanie spełnić ten wymóg. Musi być wystarczająco dużo pieniędzy, aby wszyscy mogli korzystać i dokonywać płatności.

Mikropłatności

mikro płatności za pomocą bitcoinów

Bitcoin podzielność na tak małe nominały oznacza, że ​​możliwe jest dokonywanie mikropłatności.

Na przykład w momencie pisania, 0,01 USD jest warte 0,0000013 BTC. To siedem zer po przecinku, co oznacza, że ​​ludzie będą mogli dokonywać płatności mniejszych niż jeden cent.

Dlaczego to jest ważne?

Ponieważ w przyszłości możemy żyć w świecie, w którym mikropłatności są konieczne.

Na przykład w branży muzycznej możemy być w stanie dokonywać mikropłatności dla muzyków za słuchanie ich muzyki.

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Może istnieć szereg innych usług, w przypadku których mogą być konieczne mikropłatności. Mogliby nawet sprawić, że transfery będą tańsze.

Zamiast tego mogą otrzymać wynagrodzenie wszelkiego rodzaju firmy, które produkują treści za darmo. Dla wielu jest to postrzegane jako znacznie bardziej sprawiedliwy system niż obecny, który mamy.

Patrząc ponownie na branżę muzyczną, powiedzmy, że piosenka staje się hitem i zyskuje miliony wyświetleń na YouTube, jeśli każdy widz zapłaciłby satoshi za słuchanie, na końcu może to być duża suma.

Niektóre kryptowaluty są jeszcze bardziej podzielne niż Bitcoin. Być może najbardziej podzielną jest IOTA.

IOTA jest tak podzielona na tak małe nominały, że tak naprawdę masz do czynienia z milionem. Prawdopodobnie nigdy nie kupisz ani nie sprzedasz IOTA, ale zamiast tego MIOTA.

M na początku oznacza milion.

W chwili pisania tego tekstu, zgodnie z CoinMarketCap, w obiegu jest 2,779,530,283 MIOTA. Dodaj kolejne sześć zer na końcu tej liczby, a otrzymasz rzeczywistą ilość IOTA.

Powód, dla którego IOTA można podzielić na tak małe liczby, że oznacza to, że mogą mieć miejsce niewielkie transakcje.

IOTA została zaprojektowana tak, aby maszyny mogły między sobą dokonywać transakcji – samochody mogą np. Płacić za własny gaz.

Zmniejsza to znaczenie uiszczania opłat za transakcje.

Pamiętaj o inflacji!

inflacja, cena bitcoina

Limit bitcoinów wynoszący 21 milionów bitcoinów może być problematyczny po osiągnięciu. W przypadku pieniądza fiducjarnego nie ma czegoś takiego jak czapka.

Oznacza to, że banki centralne mogą stale tworzyć pieniądz, aby przeciwdziałać wzrostowi cen.

Jeśli spojrzymy na historię dolara amerykańskiego, jego wartość znacznie wzrosła na przestrzeni lat. Według w 2013 dolarach, 1 dolar w 1960 roku będzie równy 8,69 dolara w 2020 roku.

A więc co by się stało z Bitcoinem w takiej sytuacji? Czy przetrwanie osobom o niższych dochodach może być coraz trudniejsze??

Czy to możliwe, że wiele osób zostałoby wycenionych z podstawowych potrzeb?

Gdyby Bitcoin zakończy się sukcesem, będziemy dokonywać płatności za zakupy spożywcze w satoshi, nie Bitcoin. Większość z nas nie będzie mogła sobie pozwolić na Bitcoin.

Ci, którzy posiadają całość Bitcoiny mogą praktycznie zostać nowymi milionerami przyszłości jeśli to się powiedzie. Może to być szczególnie prawdziwe, jeśli Bitcoin stanie się tak wartościowy, jak niektórzy uważają, że może.

Wierzą w to główni inwestorzy Bitcoin, bliźniacy Winklevoss Bitcoin jest niedowartościowany, dopóki nie osiągnie tej samej wyceny co złoto. To 7 bilionów dolarów!

Biorąc pod uwagę, że obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi około 147 662 888 260 USD (147 miliardów USD) w momencie pisania tego tekstu, wciąż ma przed sobą długą drogę.

Inne, bardziej konserwatywne szacunki pochodzą od Johna McAfee, który wcześniej stwierdził, że jeden bitcoin może być wart 1 milion dolarów w najbliższej przyszłości.

Mimo to, to oszacowanie utrudni korzystanie z Bitcoin osobom o mniejszych dochodach lub potencjalnym korzystaniu z mikropłatności.

Byłoby to szczególnie prawdziwe w trzecim świecie, a taki wynik byłby daleki od tego, co pierwotnie planowano dla Bitcoina.

Jednak, o czym często się zapomina, Bitcoin można jeszcze zmienić. Od samego początku bardzo się rozwinął.

Deweloperzy stojący za Bitcoinem będą musieli zdecydować, jak się zmieni. Zwolennicy powinni mieć nadzieję, że planują przezwyciężyć ten problem, chociaż może to nie znajdować się na szczycie ich programu.

Warto jednak na to zwrócić uwagę Bitcoin może nie być ostatnią istniejącą kryptowalutą w końcu i że może pojawić się inna kryptowaluta, która jest bardziej zdolna.

To powiedziawszy, jak często powtarzamy w Trading Education, to wciąż wczesne dni, a kryptowaluta musi wiele się rozwinąć, zanim stanie się głównym nurtem! Może to potrwać jeszcze dziesięciolecia.

Dlatego nie powinniśmy odpuszczać teoretycznych kwestii, takich jak te przerażające handlowców. Wejście teraz na wczesnym etapie może nadal przynosić ogromne korzyści.

Brak kapitalizacji rynkowej na wygraną?

bitcoin kapitalizacja rynkowa

Inne kryptowaluty, które nie mają limitu rynkowego, mogą przeżyć Bitcoin. Na przykład Ethereum jest wolne od tego potencjalnego ograniczenia.

Może to oznaczać, że jeśli ceny wzrosną, zawsze można by stworzyć więcej, aby zapobiec kryzysowi i działać w podobny sposób do waluty fiducjarnej, którą mamy teraz.

Warto pamiętać, że powszechnie uważa się, że Bitcoin został stworzony jako eksperyment.

Możliwe, że nigdy nie sądzono, że Bitcoin będzie trwał tak długo, dlatego obowiązuje ograniczenie całkowitej kwoty, którą można stworzyć.

Według CoinMarketCap, całkowita podaż w obiegu wynosi ponad 18 milionów Bitcoinów i wielu obawia się, że w pewnym momencie możemy osiągnąć całkowity limit..

Jednak tacy ludzie o tym zapominają the Bitcoin nagroda za wydobycie stale się zmniejsza w tzw. halvingu (lub halveningu).

Na samym początku górnicy otrzymywali 50 BTC za każdy wydobyty blok. Następnie, w 2012 roku, liczba spadła o połowę do 25 BTC. Potem znowu w 2016 roku do 12,5 BTC.

Jest bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie w 2020 roku nagroda spadnie o połowę do 6,25 BTC. Jak widać, dzieje się to co cztery lata.

Oznacza to, że nowy Bitcoin może być nadal tworzony przez długi czas. Niektórzy uważają, że ostatni Bitcoin zostanie wydobyty aż do 2140 roku.

Ale jest bardzo prawdopodobne, że zanim ten punkt zostanie osiągnięty, Bitcoin zostanie w jakiś sposób zmieniony.

Mniejsze jednostki oznaczają większą precyzję dla handlowców

Dla handlowców możliwość podzielenia kryptowaluty na znacznie mniejsze jednostki jest bardzo przydatna.

Nie tylko ułatwia handlowcom z mniejszym kapitałem handel i budowanie fortuny, ale także to oznacza handlowcy mogą być o wiele bardziej precyzyjni, jeśli chodzi o kwotę, którą handlują, do dokładnego nominału.

Dzięki tej kontroli handlowcy mogą dokonywać znacznie lepszych obliczeń oraz wchodzić i wychodzić z pozycji bliżej tego, czego chcą, co teoretycznie z czasem może oznaczać większy sukces.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

  • ZA satoshi jest najmniejszym nominałem Bitcoin. Satoshi to 100-milionowa część Bitcoina (osiem punktów po przecinku).
  • Satoshi pozwalają nam na dokonywanie mikropłatności. W przyszłości możemy płacić za szereg usług w formie mikropłatności.
  • BitcoinKapitalizacja rynkowa wynosząca 21 milionów monet może pewnego dnia być problematyczna. Inne kryptowaluty bez limitu mogą przeżyć Bitcoin, chociaż jest to wciąż wczesne dni.
  • Mniejsze jednostki są dobre dla handlowców kryptowalut. Oznacza to, że mogą wejść na rynek z mniejszym kapitałem i być bardziej precyzyjni w swoich transakcjach.

Naucz się handlować Bitcoinami dzięki naszemu kursowi handlu kryptowalutami

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kryptowalutach i jak nimi handlować? Następnie zapisz się na nasz kurs handlu kryptowalutami!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z witryny Edukacja handlowa, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner