Dwie z naszych ulubionych kryptowalut, które mogą się potroić w 2021 roku

Po przerażającym roku 2020 światowa gospodarka planuje gwałtowne odbicie w 2021 r. Jednak wciąż istnieje wiele przeszkód, które mogą zakłócić to ożywienie. Może wystąpić opóźnienie w masowym rozpowszechnieniu szczepionki COVID-19, powodując kolejną blokadę ekonomiczną.

Jednak może to być korzystne dla rynku kryptowalut. Jak widzieliśmy w 2020 roku, kryptowaluty okazały się bezpiecznymi inwestycjami, co jest trendem, który może się utrzymywać podczas zawirowań w 2021 roku..

Dwie najpopularniejsze kryptowaluty na naszym radarze

Rok 2020 był rokiem wybuchowym dla kryptowalut, ponieważ łączna kapitalizacja rynkowa wzrosła z 191,50 miliarda dolarów w dniu 1 stycznia do 559,5 miliarda dolarów w momencie pisania. W związku z tym nie powinno dziwić, że dwie kryptowaluty na naszej liście hitów to dwie OG – Bitcoin i Ethereum. Przyjrzyjmy się bliżej.

# 1 Bitcoin – Lider na rynku kryptowalut

logo bitcoin

Bitcoin będzie nadal jedną z naszych najbardziej polecanych monet, piekło lub wysoka woda. Można zobaczyć każdą zasadę, która sprawia, że ​​kryptowaluty są tak wielkie w Bitcoinie. Po trudnym początku 2020 roku, wiodąca kryptowaluta chce dać wszystkim wczesny świąteczny prezent, osiągając najwyższe poziomy wszech czasów. W chwili pisania czołowa kryptowaluta wzrosła już o oszałamiające 170%.

Adam Grunwerg z Finixio uważa, że ​​pomimo oczekiwanej zmienności cena prawdopodobnie przekroczy 50 000 USD w 2021 r. Model S2F w planie B idzie nieco dalej i sugeruje, że cena może faktycznie osiągnąć 100 000 USD do sierpnia 2021 r.!

Czy są to tylko puste liczby, czy też są to kopie zapasowe solidnych danych? Cóż, mamy do Was dwa słowa – inwestorzy instytucjonalni.

Rok 2020 przyniósł stały napływ inwestorów instytucjonalnych na rynek. Fidelity przebadała prawie 800 inwestorów instytucjonalnych w drugim kwartale 2020 roku i stwierdziła, że ​​36% posiadało aktywa kryptograficzne. Wygląda jednak na to, że w ostatnim czasie liczba inwestorów znacznie wzrosła.

CoinShares poinformował, że inwestorzy kupili BTC i inne aktywa kryptograficzne o wartości około 429 milionów dolarów w ciągu tygodnia. Z tego zawsze bycza Skala Szarości kupiła aż 336 milionów dolarów z 429 milionów dolarów. To daje ich całkowity AUM do nieco raz 12 miliardów dolarów.

Jednak według Jamesa Butterfilla, stratega inwestycyjnego w firmie zarządzającej aktywami cyfrowymi, to może być dopiero początek. Butterfill powiedział:

„Na poziomie anegdotycznym, opierając się na rozmowach naszych klientów w ciągu 2020 roku, zaobserwowaliśmy zdecydowaną zmianę z zapytań o charakterze spekulacyjnym do tych, które zaczynają się od komentarzy takich jak:„ Bitcoin tu zostanie, pomóż nam to zrozumieć. „”

Ponadto, nie zapominajmy o niedawnym ogłoszeniu MicroStrategy, że zebrali 650 milionów dolarów, aby kupić więcej Bitcoinów, zwiększając ich łączną ekspozycję do 1,1 miliarda dolarów.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko to jest niezwykle pozytywne dla Bitcoina. Przy stałym napływie inwestorów instytucjonalnych Bitcoin szybko staje się jednym z najbardziej odpornych aktywów na świecie. W związku z tym wygląda na to, że rok 2021 jest bardzo gotowy.

Czytaj więcej:

Jak inwestować w Bitcoin 2021 – najlepszy przewodnik dla początkujących

Co wpłynie na cenę bitcoinów w 2021 roku?

# 2 Ethereum – Ethereum 2.0 i DeFi

Wzrost Ethereum w roku 2020 zawstydził Bitcoin, który eksplodował o 350% począwszy od roku przy ~ 125 USD. Możemy spodziewać się powtórki, a nawet lepszej wydajności platformy smart contract w 2021 roku, z dwóch ważnych powodów – upgrade Ethereum 2.0 i DeFi.

Aktualizacja Ethereum 2.0 wprowadza do protokołu kilka nowych funkcji, z których najważniejszą jest dowód stawki (PoS). Ethereum często było krytykowane za brak funkcji o wysokiej wydajności. Wszystko to zmieni się wraz z Ethereum 2.0, co uczyni go wykładniczo bardziej przyjaznym dla programistów.

Mówiąc o tym, uważamy, że Ethereum będzie nadal potwierdzać swoją pozycję jako wiodącej platformy DeFi w 2021 roku. Stale rozwijający się sektor DeFi będzie monumentalny w określaniu akcji cenowej ETH w przyszłym roku. Nieco mniej niż 15 miliardów dolarów jest obecnie uwięzionych w kontraktach DeFi. Zwróć uwagę, że na początku 2020 roku liczba ta wynosiła mniej niż 700 milionów dolarów. To pokazuje nam, że sektor DeFi eksploduje w tempie szybszym niż kapitalizacja rynkowa kryptowalut. To jest główny punkt, który będzie miał zasadnicze znaczenie dla określenia akcji cenowej Ethereum.

W związku z tym niezwykle przydatne może być przeczytanie, jak działa obstawianie w Ethereum i zebranie wystarczającej liczby monet, aby wziąć udział w algorytmie potwierdzania stawki w protokole.

Czytaj więcej:

Jak handlować Ethereum: kompleksowy przewodnik po handlu Ethereum w 2021 roku

Co wpłynie na cenę Ethereum w 2021 roku?

eToro – najlepsza platforma kryptowalutowa zarówno dla traderów, jak i inwestorów

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner