Ethereum Vs. Bitcoin: czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin?

Bitcoin kontra Ethereum: który z nich kupić?

Bitcoin i ethereum to dwie największe kryptowaluty. Ale czy ETH jest lepszą inwestycją?

Jest Ethereum Lepszy niż Bitcoin? Ethereum ma lepszą technologię i zapewnia więcej zastosowań niż Bitcoin, jednak Bitcoin ma mniejszą podaż i większą płynność niż Bitcoin ETH.

Spis treści:

Ethereum vs Bitcoin: co jest lepsze?

Ethereum vs Bitcoin: krytyczne różnice między tymi dwoma

Ethereum vs Bitcoin: Jaka jest różnica między nimi?

Czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin?

Czy powinienem zainwestować w Ethereum czy Bitcoin?

Ethereum vs. Bitcoin Wniosek: Czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin?

Ethereum vs Bitcoin: Infografika

Ethereum vs Bitcoin: co jest lepsze?

Ethereum i Bitcoin mogą już znajdować się w Twoim portfelu. Ale który z nich ma lepsze inwestycje w przyszłość?

Jeśli chcesz szybko i łatwo kupić Bitcoin lub Ethereum, sprawdź eToro Exchange

Ethereum i Bitcoin, dwie z najlepszych kryptowalut były ostoją portfeli wielu inwestorów. Wie o nich nawet zwykły inwestor, dlatego są to prawdopodobnie dwie kryptowaluty, o które najczęściej pytają nas nasi znajomi i studenci ze społeczności handlowej. W szczególności pytają: Jaka jest główna różnica między Ethereum a Bitcoinem? Czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin? Która inwestycja jest najlepsza w przyszłości? Mając to na uwadze, pomyśleliśmy, że przydatne może być rozbicie tego za pomocą opowieści Ethereum kontra Bitcoin o taśmie.

W obiegu jest ponad 6000 kryptowalut o łącznej kapitalizacji rynkowej wynoszącej 337 miliardów dolarów. Jednak pomimo ogromnego wyboru inwestorów, na rynku dominują dwie monety: Bitcoin i Ethereum.

Ethereum vs Bitcoin: krytyczne różnice między tymi dwoma

Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 839,51 mld USD, Bitcoin jest największą kryptowalutą w bloku. Ethereum jest na drugim miejscu. Ale przy kapitalizacji rynkowej na poziomie 201,16 miliarda dolarów w najbliższym czasie nie będzie kradł pierwszego miejsca.

Początkujący inwestorzy w Bitcoin i Ethereum osiągnęli ogromne zyski, a obie monety są nadal popularnym wyborem dla początkujących spekulantów. Ale teraz, gdy początkowa gorączka złota dobiegła końca, świadomość, w co inwestujesz, jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

Czy więc Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin? Czy jest za późno na inwestowanie w Bitcoin? Czy powinieneś jednocześnie inwestować w Bitcoin i Ethereum?

I, być może najważniejsze, jaka jest różnica między Bitcoinem a Ethereum?

Dowiedz się tego w naszym szczegółowym przewodniku porównawczym Ethereum vs Bitcoin.

Co jest Bitcoin?

Bitcoin to zdecentralizowana waluta cyfrowa, którą można przesyłać między użytkownikami bez pośrednika będącego stroną trzecią. Bitcoin nie jest aplikacją ani technologią. To dosłownie pieniądze w formie cyfrowej. Pierwsza transakcja miała miejsce w 2010 roku, kiedy programista komputerowy Laszlo Hanyecz kupił dwie pizze Papa John za 10 000 bitcoinów. Przy obecnej wycenie te 10000 Bitcoinów jest warte około 90 milionów funtów!

Bitcoin został stworzony w 2008 roku przez osobę (lub grupę osób) posługującą się pseudonimem Satoshi Nakamoto. Satoshi chciał stworzyć walutę „bez zaufania”, która byłaby w 100% niezależna. W pewnym sensie Bitcoin był próbą demokratyzacji pieniędzy i to nie przypadek, że pierwsza moneta pojawiła się w 2009 roku, zaledwie rok po załamaniu kredytowym.

Kryzys finansowy z 2008 roku doprowadził do oskarżeń, że banki poważnie źle zarządzały pieniędzmi ludzi, popełniały powszechne oszustwa, a następnie były chronione przez rządy. Ludzie czuli się rozczarowani; wielu nadal to robi. Bitcoin oferuje alternatywną formę finansowania, która nie może być kontrolowana ani manipulowana przez władzę centralną.

W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, takich jak funt czy dolar, Bitcoin nie jest emitowany przez bank centralny. Zamiast tego są tworzone i wydawane jako nagroda za proces zwany wydobywaniem. Górnicy to ludzie, którzy przetwarzają transakcje na łańcuchu blokowym, tworząc trwały iw 100% bezpieczny zapis każdej transakcji Bitcoin.

Pomyśl o górnikach jako o administratorach lub zdecentralizowanym organie, który pomaga wzmocnić wiarygodność sieci Bitcoin. Mówiąc prościej, sieć blockchain Bitcoin to system, który zapewnia, że ​​jedna moneta zawsze równa się drugiej, bez względu na to, gdzie zostanie wysłana i ile razy.

Ile wart będzie Bitcoin w 2021 roku i później?

Górnicy otrzymują Bitcoin po stałym, ale malejącym kursie. Dzieje się tak, ponieważ algorytm Bitcoin został wstępnie zaprogramowany, aby ograniczyć podaż monet do 21 milionów. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wydobyto około 18,4 miliona bitcoinów. Ale ponieważ wydobycie staje się coraz trudniejsze po każdej nowej monecie, eksperci uważają, że wykopanie pozostałych 2,6 miliona zajmie kolejnych 120 lat.

Czy powinieneś zainwestować w Bitcoin?

Co jest Ethereum?

Ethereum to coś więcej niż tylko cyfrowe pieniądze. Jest to również blockchain typu open source do przeprowadzania transakcji, określany jako zdecentralizowane aplikacje cyfrowe (dapps) lub inteligentne kontrakty.

Inteligentne kontrakty są w 100% bezpieczne, nie wymagają pośredników zewnętrznych i mogą kodyfikować, decentralizować i handlować niemal wszystkim. Wszystko to wymaga mocy i energii. Aby pokryć koszty, sieć Ethereum tworzy tokeny zwane Ether; to paliwo napędzające inteligentne kontrakty. Ether to także kryptowaluta, którą możesz kupować, sprzedawać lub handlować.

Inteligentna umowa może być tak prosta, jak sprzedaż używanego roweru lub ustanowienie inicjatywy zbierania funduszy bez przechodzenia przez witrynę finansowania społecznościowego. Alternatywnie, inteligentne kontakty mogą ułatwiać złożone umowy finansowe, w tym zatwierdzanie kredytów, zakup nieruchomości, składki ubezpieczeniowe i wiele więcej. Innymi słowy, "inteligentne kontrakty" może zautomatyzować niezwykle złożone transakcje w sposób szybki, bezpieczny i całkowicie przejrzysty. Umowy, których sfinalizowanie zajmuje teraz dni i tygodnie, mogą zostać zawarte w ciągu kilku minut lub nawet natychmiast.

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Bezpieczna technologia blockchain Ethereum może sprawić, że głosowanie online stanie się realną możliwością, wprowadzając nową erę demokratycznego zaangażowania i reprezentacji. Może również zrewolucjonizować branżę opieki zdrowotnej i prawniczą, logistykę, telekomunikację, usługi przesyłania strumieniowego, edukację, media społecznościowe i handel elektroniczny.

Najwięksi fani Ethereum uważają, że ta technologia blockchain stworzy podstawę całkowicie nowego internetu lub tego, co eksperci nazywają Web 3.0. Teoretycznie nowa sieć byłaby całkowicie zdecentralizowana, dając użytkownikom szansę odzyskania kontroli nad swoimi informacjami i stworzenia organicznej tożsamości online.

Takie podejście zorientowane na użytkownika stanowiłoby zachętę do tworzenia sieci, w których ludzie i firmy opracowują produkty i usługi przynoszące korzyści wszystkim. Położyłoby to również kres niektórym z bardziej problematycznych praktyk związanych z dużymi technologiami, które widzimy dzisiaj, w tym eksploracji danych, cenzurowaniu poszczególnych poglądów politycznych i manipulowaniu doświadczeniem użytkownika w celu stworzenia bardziej uzależniających platform. Patrząc na to z innej strony, web 2.0 traktuje użytkowników jako konsumentów lub jednostki; Sieć 3.0 umożliwiłaby użytkownikom bycie indywidualnymi.

Jak widać, znaczna część wartości Ethereum pochodzi z jego przyszłych zastosowań. Ale czy cały ten potencjał stanie się rzeczywistością? Cóż, wiele osób z pewnością tak uważa. Ethereum otrzymało publiczne wsparcie od kilku głównych graczy w sferze finansowej i technologicznej.

Enterprise Ethereum Alliance (EEA) to globalna społeczność ponad 140 liderów blockchain, użytkowników, innowatorów, programistów i firm z całego świata. Do jej najbardziej prestiżowych członków należą gigant inwestycyjny JP Morgan, Santander Bank i British Petroleum (BP), a także giganci technologiczni Microsoft i Intel. EEA pomaga promować korzyści płynące z technologii blockchain. Pracuje też nad stworzeniem gotowych do użytku biznesowego wersji oprogramowania Ethereum.

Czy powinieneś zainwestować w Ethereum?

Ethereum vs Bitcoin: Jaka jest różnica między nimi?

ethereum vs bitcoin

Chociaż Ethereum i Bitcoin mają wiele podobieństw, zostały zaprojektowane do zupełnie innych celów. Zrozumienie, w jaki sposób (i dlaczego) się różnią, jest czymś, co musisz wiedzieć, zanim będziesz mógł dokonać rozsądnego wyboru inwestycyjnego.

Oto podział głównych różnic między Bitcoinem a Ethereum i ich znaczenia dla Ciebie jako inwestora.

Dostawa

Ethereum jest nieograniczone. Podaż jest ciągła, chociaż zmniejszy się wraz z produkcją większej liczby monet. Bitcoiny są ograniczone do 21 milionów. Z biegiem czasu ta ograniczona podaż zwiększy popyt, podnosząc wartość każdej monety.

Posługiwać się

Bitcoin to cyfrowe pieniądze, które można wymienić w dowolnym momencie. Jest to również zasób cyfrowy z zapasem wartości. Oznacza to, że można je zapisać, odzyskać i sprzedać w późniejszym terminie. Dlatego wielu inwestorów postrzega Bitcoin jako cyfrowe złoto.

Ethereum jest inne. Jego waluta, Ether, jest powiązana z inteligentnymi kontraktami i można nią handlować tylko po spełnieniu określonych z góry warunków.

Na przykład transakcja Bitcoin wyglądałaby mniej więcej tak: osoba X wysyła 10 BTC (Bitcoinów) do osoby Y.

Inteligentną umowę można napisać w ten sposób: wyślij 10 ETH (Ether) do osoby Y od osoby X, jeśli saldo X wynosi 10 ETH lub więcej, a data to 01.01.2021.

Ogólnie rzecz biorąc, Bitcoin to pieniądz, podczas gdy Ether to paliwo, które zasila sieć Ethereum. W rzeczywistości jest często nazywany gazem.

Prędkość

Ethereum może weryfikować transakcje (lub bloki) w ciągu 20 sekund. Przetwarzanie każdego bloku zajmuje około 10 minut.

Reputacja

Bitcoin ma ponad 10 lat. To jedyna kryptowaluta, o której większość ludzi słyszała. Bitcoin ma ugruntowaną reputację i jest obecnie akceptowany przez głównych sprzedawców detalicznych, w tym Microsoft, Starbucks i BMW. Więc jeśli (lub bardziej prawdopodobne, kiedy) krypto wejdzie do głównego nurtu, Bitcoin ma duże szanse stać się walutą z wyboru.

Cena £

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin kosztuje około 45100 USD za monetę. Ethereum waha się na poziomie 1757 USD. Tak więc dla początkujących inwestorów z bardziej ograniczonym kapitałem Ethereum jest prawdopodobnie bardziej atrakcyjną opcją.

Technologia

Łańcuchy bloków Bitcoin i Ethereum są zawsze aktualizowane. Jednak eksperci zgadzają się, że technologia Ethereum jest bardziej zaawansowana i solidna. Jest szybszy, a opłaty transakcyjne są tańsze niż w przypadku Bitcoinów. Ponadto programiści pracują obecnie nad poważną aktualizacją, znaną jako Ethereum 2.0.

Nowa platforma uprości blockchain Ethereum, zwiększy bezpieczeństwo użytkowników i szybkość transakcji oraz zmniejszy bariery wejścia, dzięki czemu sieć będzie dostępna dla każdego ze standardowym laptopem. Na razie nie ma oficjalnego wydania. Ale zaawansowane testy już trwają, a programiści są optymistami, że platforma będzie w pełni operacyjna do końca 2020 roku.

Adam Cochran jest analitykiem kryptowalut i byłym dyrektorem marketingu Dogecoin. Uważa, że ​​w pełni funkcjonalna platforma 2.0 stworzy ogromny wyścig byków na Ethereum. Według Cochrana może to wysłać cenę Etheruem „na księżyc”. Więc jeśli myślisz o skorzystaniu z łódki na Ethereum, teraz może być dobry moment.

Czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin?

jest ethereum lepszą inwestycją niż bitcoin

W tej chwili trudno powiedzieć, czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin. Oba mają bardzo różne cele. To, czy jeden jest lepszy od drugiego, w dużej mierze zależy od tego, czego szukasz, a także od szeregu innych czynników osobistych. Obejmują one wielkość twojego bankrolla, czy jesteś podekscytowany krótkoterminowymi czy długoterminowymi zyskami oraz twoją niechęć do ryzyka.

Bitcoin jest nadal najbardziej dominującym aktywem w przestrzeni kryptowalut i to z dużej odległości. Ma ugruntowaną pozycję i został zaprojektowany, aby z czasem zyskać na wartości. Bitcoin może nie obiecać dużych zwrotów w najbliższej przyszłości, ale jest to rodzaj inwestycji, którą nadal chciałbyś mieć w swoim portfelu za 10, może 20 lat.

Dla wielu inwestorów prawdziwa wartość Ethereum nie jest związana z jego niedoborem lub obecnymi zastosowaniami. Zamiast tego obecna (i przyszła) wartość Ethereum jest nierozerwalnie związana z jego potencjałem do zrewolucjonizowania przestrzeni cyfrowej i sposobu, w jaki prowadzimy działalność. Inteligentne kontrakty Ethereum mogą zmienić wszystko, od przenoszenia kredytu hipotecznego po sposób, w jaki tworzymy i konsumujemy treści online. Co więcej, najbardziej ekscytujące przyszłe zastosowania Ethereum będą prawdopodobnie tymi, o których jeszcze nie myśleliśmy.

Inwestorzy, którzy włożyli pieniądze do Ethereum, robią to w nadziei, że technologia osiągnie swój pełny potencjał. Wiele wskazuje na to, że może się to zdarzyć. Oprócz wielkich sponsorów, takich jak Microsoft i JP Morgan, wielu innych inwestorów jest pod wrażeniem technologii Ethereum.

Kiedy już do tego dojdzie, ostateczna debata między Bitcoinem a Ethereum, gdy inwestycje sprowadzają się do profilu ryzyka inwestora. Oba mają dobrze działać przez długi czas. Bitcoin jest bardziej popularny i stabilny.

Gil Penchina jest amerykańskim menedżerem biznesowym i aniołem-inwestorem. Pomógł w uruchomieniu ponad 100 start-upów technologicznych, w tym PayPal i LinkedIn. Oto, co ma do powiedzenia na temat platformy Ethereum: "Teraz jest dla mnie jasne, że Ethereum jest nową walutą w Internecie. Wyprzedza to, gdzie był kiedyś Paypal i jest o wiele bardziej ekscytująca dla swoich klientów niż kiedykolwiek wcześniej."

Tale of the Tape: Ethereum Vs. Bitcoin

Rok premiery: Ethereum 2015, Bitcoin 2009

Kapitalizacja rynkowa: Ethereum 201,9B, Bitcoin 840B

Dostępne monety: Ethereum 112,4 mln, Bitcoin 18,5 mln

Wzrost o 52 tygodnie: Ethereum 250%, Bitcoin 140%

2-letni wzrost: Ethereum 40%, Bitcoin 70%

3-letni wzrost: Ethereum 1%, Bitcoin 140%

5-letni wzrost: Ethereum nie dotyczy, Bitcoin 4880%

Czy powinienem zainwestować w Ethereum czy Bitcoin?

Jeśli nadal nie możesz zdecydować, czy zainwestować w Ethereum czy Bitcoin, nie musisz!.

Jak zapewne się domyślasz, Ethereum nigdy nie miało zastąpić Bitcoina. Zamiast więc postrzegać Bitcoin i Ethereum jako bezpośrednich konkurentów, warto pomyśleć o tych technologiach jako o uzupełniających się platformach, które mogą stanowić podstawę bardzo różnych aspektów zdigitalizowanej gospodarki finansowej. Innymi słowy, przyszłość kryptowalut nie jest zwycięzcą, który bierze całą grę; Bitcoin i Ethereum mogą „wygrać”.

Dzielenie środków między różne aktywa nazywa się dywersyfikacją. Dywersyfikacja jest powszechną praktyką dla wszystkich typów inwestorów, w tym zarządzających funduszami hedgingowymi wartymi miliardy dolarów. Jest to sposób na zminimalizowanie ryzyka, stworzenie większych możliwości zwrotu i zabezpieczenie aktywów przed niekorzystnymi cyklami rynkowymi.

Sposób dywersyfikacji portfela zależy od Ciebie. Jedną z opcji jest podzielenie środków 50/50. Ale jeśli jesteś bardziej podekscytowany Bitcoinem, możesz wybrać podział 70/30 lub odwrotnie, jeśli uważasz, że przyszłość należy do Ethereum.

Ethereum vs. Bitcoin Wniosek: Czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin?

Czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin?

Ethereum ma wiele zalet w porównaniu z Bitcoinem. Jest bardziej wszechstronny, ma lepszą technologię i ma znacznie więcej zastosowań w świecie rzeczywistym.

W porównaniu do Bitcoin jest również stosunkowo tani, dzięki czemu jest znacznie bardziej dostępny dla inwestorów z mniejszym kapitałem Przy obecnych wycenach można kupić około 30 Ethereum za cenę jednego Bitcoina. Biorąc pod uwagę potencjał technologii i imponującą listę zwolenników, inwestowanie w Ethereum teraz to szansa na tanie kupowanie i wysokie sprzedawanie w przyszłości.

Ale Bitcoin tu zostanie. I chociaż (prawdopodobnie) nie zrewolucjonizuje to przestrzeni cyfrowej w taki sam sposób, jak mógłby to zrobić Ethereum, ugruntowana “ marka ” Bitcoina i rosnący niedobór sprawiają, że jest to atrakcyjna propozycja dla bardziej ostrożnych inwestorów, którzy zwracają uwagę na długoterminową.

Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Jakim inwestorem chcesz być? Która technologia bardziej Cię ekscytuje? A który jest obecnie najbardziej niedoceniany?

Znajdź odpowiedź na to pytanie, na pewno będziesz wiedział, czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin!

eToro – najlepsza platforma do kupowania Cryptos

Teraz znasz krytyczne różnice między Ethereum a Bitcoinem. Jeśli czujesz się zainspirowany do zakupu Bitcoin lub Ethereum, lub ten artykuł dostarczył dodatkowych informacji na temat Twojej istniejącej wiedzy na temat handlu, możesz być zadowolony, że to wiesz eToro zapewnia możliwość kupowania aktywów Crypto i handlu monetami do 90+ kryptowaluty.

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Bitcoin Vs. Inne kryptowaluty

  • Bitcoin kontra Ripple
  • Bitcoin kontra Bitcoin Cash
  • Bitcoin kontra Cardano
  • Bitcoin vs Dogecoin
  • Bitcoin kontra Binance Coin
  • Top 10 najważniejszych kryptowalut innych niż Bitcoin

Ethereum vs Bitcoin Który należy kupić: Infografika

Infografika Bitcoin Vs Ethereum

Podobał Ci się nasz artykuł Ethereum Vs. Bitcoin: czy Ethereum to lepsza inwestycja niż Bitcoin? W takim razie polub nas i podziel się nim z każdym, kto może uznać to za pomocne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner