Giełda handlu kryptowalutami czy CFD na kryptowaluty? Co jest lepsze?

Giełda handlu kryptowalutami vs. CFD na kryptowaluty

Jeśli interesuje Cię handel kryptowalutami, prawdopodobnie zastanawiałeś się, gdzie jest najlepsze miejsce do tego.

Głównie, istnieją dwie podstawowe opcje; a Cgiełda ryptocurrency Trading Exchange lub kryptowaluta CFD.

Oba różnią się pod kilkoma względami, a to, co pasuje jednemu przedsiębiorcy, może nie odpowiadać innemu.

Rozumiejąc, czym się różnią, możesz podjąć bardziej świadomą decyzję, decydując się na rozpoczęcie handlu kryptowalutą.

Posiadanie aktywów

posiadanie aktywów, ręka trzymająca bitcooin

To naprawdę sprowadza się do preferencji.

Jeśli chcesz fizycznie posiadać kryptowalutę, giełda kryptowalut jest dla Ciebie.

Należy jednak wspomnieć, że jeśli chcesz posiadać kryptowalutę, nigdy nie zostawiaj go na giełdzie, zawsze wycofuj swój krypto i umieść go w swoim portfelu.

Jest to zawsze zalecane, ponieważ giełdy kryptowalut są znane z hakowania a kryptowaluta traderów może zostać skradziona. Będzie bezpieczny w Twoim portfelu, gdzie tylko Ty będziesz mieć do niego dostęp.

Kontrakty CFD są bardzo różne. CFD oznacza ‘Kontrakt na różnicę i jest technicznie tym, czym handlujesz, a nie samą kryptowalutą.

Jest to w zasadzie umowa między tobą a brokerem na zakup bazowego aktywa, w tym przypadku kryptowaluty, po określonej cenie.

Z CFD, nigdy nie jesteś właścicielem kryptowaluta. Można to uznać za bezpieczniejsze, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że coś pójdzie nie tak, jak kradzież kryptowaluty.

Może to być również korzystne, ponieważ nie musisz również uczyć się, jak przechowywać kryptowalutę.


Giełdy kryptowalut a portfele mogą być trudne do nauczenia się nawigacji. Jeśli handlujesz kryptowalutą jako kontrakt na różnicę, po prostu musisz wiedzieć, jak to zrobić.

Czy jesteś zainteresowany handlem kryptowalutami??

Rozporządzenie

Jest to prawdopodobnie jeden z największych problemów, jeśli chodzi o handel na giełdzie kryptowalut lub u brokera CFD.

Jak prawdopodobnie wiesz, kryptowaluta rozporządzenie jeszcze nie nadrobiło zaległości kryptowaluta samo. Regulacje w większości krajów są nadal opracowywane lub są niejednoznaczne.

Z tego powodu, większość giełdy kryptowalut nie są regulowane przez żaden organ regulacyjny.

Brokerzy CFD w większości przypadków podlegają regulacjom iz tego powodu są o wiele bezpieczniejsi w handlu.

Jeśli coś pójdzie nie tak, na przykład kradzież środków, broker CFD będzie musiał zrekompensować Ci to, co zostało zabrane.

Nic takiego nie istnieje obecnie w przypadku giełd kryptowalut, więc jeśli twoje konto zostanie zhakowane, prawdopodobnie nie otrzymasz rekompensaty za to, co zostało zabrane.

Brokerzy CFD są również bardziej skłonni do segregacji funduszy. W tym przypadku fundusze klientów nie są mieszane razem.

Większość brokerów CFD rozdziela je na różne konta bankowe, na których są chronione.

Ułatwia to również wypłatę środków.

Godziny handlu

czasy handlu, giełda kryptowalut, bitcoin i wykres cen

Większość giełdy kryptowalut są otwarte codziennie przez cały dzień. Brokerzy CFD mogą czasami być zamknięci w weekendy lub mogą działać w określonych godzinach w określonych strefach czasowych.

Częste otwieranie zapewnia większą dostępność. Jeśli coś ważnego wydarzy się poza normalnymi godzinami handlu, na giełdzie kryptowalut, będziesz mógł to wykorzystać.

Platformy handlowe

Z Broker kontraktów CFD, będziesz mieć lepszy wybór platform do handlu i znacznie szerszy wybór wskaźników.

Giełdy kryptowalut są zwykle bardzo ograniczone w tym, co mogą zaoferować handlowcom pod względem platform handlowych oraz przydatnych narzędzi i wskaźników.

Mogą brakować standardowych narzędzi, takich jak zlecenia stop-loss i zlecenia take profit, które mogą mieć kluczowe znaczenie podczas handlu kryptowalutą, gdzie gwałtowne wahania cen występują regularnie.

Prędkość

Brokerzy CFD są znacznie szybsi w kupnie lub sprzedaży, ponieważ nigdy nie posiadasz aktywów bazowych.

Kiedy handlujesz z giełda kryptowalut, proces trwa dłużej ponieważ musi zostać przepuszczony przez łańcuch bloków i zweryfikowany.

Zanim w końcu kupisz lub sprzedasz kryptowalutę, być może przegapiłeś żądaną cenę, tracąc wszelkie szczyty lub dołki. W najgorszym przypadku możesz nawet stracić pieniądze.

Jest to również ważne, ponieważ precyzja jest niezbędna, aby spełnić Twoje cele handlowe.

Aby odnieść sukces jako inwestor, musisz dążyć do spójności a jeśli handlujesz za pośrednictwem giełdy kryptowalut, może być znacznie trudniej być konsekwentnym i budować zyski w czasie.

Przewaga

przewaga

Większość brokerów CFD oferuje dźwignię finansową, podczas gdy giełdy kryptowalut wcale tego nie gwarantują. Plus, Brokerzy CFD zwykle oferują znacznie wyższą dźwignię finansową niż giełdy kryptowalut.

To powiedziawszy, inwestorzy CFD powinni być bardzo ostrożni przy stosowaniu dźwigni finansowej. Idealnie, tylko bardzo doświadczeni handlowcy powinni z niego korzystać.

Pamiętaj, że to, co pożyczysz, musi zostać zwrócone, nawet jeśli poniesiesz stratę.

Wybór

Giełdy kryptowalut oferują znacznie szerszy wybór kryptowalut do handlu.

Warto jednak zadać sobie pytanie; czy naprawdę potrzebujesz wyboru tysięcy kryptowalut do handlu?

Większość z nich będzie dla Ciebie nieznana i nie będziesz wiedział, jaka jest ich wartość.

Prawdopodobnie będziesz trzymać się handlu tylko kilkoma najbardziej znanymi kryptowalutami, które prawdopodobnie znajdziesz u zwykłego brokera CFD.

Podobny w pewnym sensie do handlu na rynku Forex, gdzie większość inwestorów CFD trzyma się handlu głównymi i podrzędnymi parami walutowymi.

Co ważniejsze, handlując z brokerem CFD, nie ograniczysz się tylko do kryptowaluty. Będziesz także mógł handlować akcjami, walutami, towarami i nie tylko.

Pozwala to na dywersyfikację portfela i redukcję ryzyko kiedy rynek kryptowalut spada, a także kontynuuj handel i zarabiaj pieniądze, koncentrując swoje wysiłki gdzie indziej.

Spready

spready, handel kryptowalutami

Brokerzy CFD często mają wysokie spready kryptowaluta handel w czasie giełdy kryptowalut często mają niższe spready.

Należy jednak wziąć pod uwagę również prowizje, które dotyczą giełd kryptowalut i brokerów CFD mogą mieć zastosowanie i mogą się różnić w zależności od wielkości transakcji.

Jedną z opłat, która może stać się problematyczna dla długoterminowych inwestorów CFD, jest opłaty za zamianę, czyli tam, gdzie utrzymujesz pozycję przez noc.

Tak czy inaczej, niezależnie od wybranej opcji, należy zdawać sobie sprawę z różnych opłat i prowizji, które mogą być naliczane oprócz transakcji.

cennik

Zarówno brokerzy CFD, jak i giełdy kryptowalut mogą podlegać nieprawidłowym lub sztucznym wycenom.

Brokerzy CFD mogą być animatorzy rynku, czyli tam, gdzie sami ustalają ceny i nie są całkowicie pod wpływem rzeczywistych cen rynkowych.

Aby handlować w rzeczywistych warunkach rynkowych, inwestorzy CFD powinni szukać brokerów ECN, STP lub DMA.

Handel w takich środowiskach oznacza, że ​​będą większe wahania cen, z których można będzie skorzystać. jednak, może to również oznaczać większe ryzyko.

Giełdy kryptowalut również są podatne na sztuczne ceny. Ponownie, mogą się znacznie różnić w zależności od giełdy.

Warto wspomnieć, że niektórzy handlowcy starają się to wykorzystać, wykonując akcje kryptowaluta arbitraż, czyli wtedy, gdy kupują na jednej giełdzie, a sprzedają na innej, aby osiągnąć zysk.

Obsługa klienta

Jest to bardzo ważna różnica między brokerami CFD a giełdami kryptowalut Brokerzy CFD istniały znacznie dłużej. W niektórych przypadkach brokerzy CFD faktycznie sami przedawniają kontrakt na różnice kursowe.

Giełdy kryptowalut istnieją najwyżej od kilku lat.

Znajduje to odzwierciedlenie w obsłudze klienta. Brokerzy CFD oferują lepsze usługi dla klientów niż giełdy kryptowalut.

Dzięki giełdzie kryptowalut przygotuj się na długi czas wstrzymania lub nierozwiązanie problemów.

Należy jednak wspomnieć, że Brokerzy CFDObsługa klienta może nie działać w weekendy lub poza godzinami pracy więc możesz nie być w stanie się z nimi skontaktować.

Materiały edukacyjne

Wiele giełd kryptowalut nie oferuje zbyt wielu materiałów edukacyjnych i nie jest zbyt przyjaznych dla początkujących użytkowników.

Brokerzy CFD mają zwykle wiele materiałów edukacyjnych na swoich stronach internetowych i obsługują zarówno początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. To nie będzie taka krzywa uczenia się.

Który wybrać?

giełda kryptowalut lub broker CFD, człowiek wybiera między dwoma sposobami

Giełdy kryptowalut wciąż nadrabiają zaległości w zakresie kontraktów CFD na kryptowaluty iw porównaniu z nimi są generalnie stosunkowo młode.

Z biegiem czasu, giełdy kryptowalut może zacząć osiągać ten sam poziom doświadczenia użytkownika Kryptowaluta Brokerzy CFD oferta, ale dopóki to się nie stanie, brokerzy CFD wygrywają w kilku obszarach.

Na końcu, wszystko zależy od twoich preferencji. Może się okazać, że jeden bardziej pasuje do Twojego stylu handlu niż drugi.

Wielu rozważałoby użycie kryptowaluty Broker kontraktów CFD jako mądrzejszy wybór, ponieważ zapewnia handlowcom większe bezpieczeństwo i oferują platformy, które są bardziej przeznaczone do handlu.

To mówi, giełdy kryptowalut może być lepsze dla tych, którzy rzeczywiście chcą posiadać kryptowaluta handlują, szczególnie jeśli są entuzjastami kryptowalut.

Jednak zdecydujesz się kontynuować, upewnij się, że dokładnie zbadałeś giełdę kryptowalut lub brokera CFD, z którym chcesz handlować.

Idealnie byłoby, gdybyś chciał mieć brokera CFD lub giełdę kryptowalut, która nie zmienia sztucznie ceny i której możesz zaufać.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

  • Z Umowa na brokera różnic, nie jesteś właścicielem zasobu. Dzięki giełdzie kryptowalut możesz posiadać aktywa i je zachować.
  • Rozporządzenie jeszcze nie nadrobiło zaległości giełdy kryptowalut. Są znacznie mniej podatni na regulacje niż brokerzy CFD.
  • Handel z Inwestor CFD jest dużo szybszy. Handel na giełdzie kryptowalut może być bardziej skomplikowany.
  • Giełdy kryptowalut oferują szerszy wybór do handlu. Brokerzy CFD są bardziej skłonni do oferowania tylko najbardziej popularnych kryptowalut.

Dlaczego warto wybrać eToro do handlu kryptowalutami

Teraz znasz różnicę między giełdą handlu kryptowalutami a kontraktami CFD na kryptowaluty. Jeśli czujesz się zainspirowany do rozpoczęcia handlu kryptowalutami lub ten artykuł dostarczył dodatkowych informacji na temat Twojej istniejącej wiedzy handlowej, możesz być zadowolony, wiedząc, że etoro zapewnia możliwość handlu z aktywami kryptowalutowymi i kontraktami CFD aż do Ponad 90 kryptowalut.

Jeśli lubisz czytać Giełda kryptowalut VS. CFD na kryptowaluty artykuł, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Zastrzeżenie: kryptowaluty są bardzo niestabilne. Twój kapitał jest zagrożony

Analiza handlu nie jest wiarygodnym wskaźnikiem aktualnych lub przyszłych wyników, ponieważ okoliczności mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zasięgnąć porady niezależnych doradców finansowych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map