Jak handlować Dogecoin: przewodnik krok po kroku

Kompleksowy przewodnik po handlu Dogecoinem w 2021 roku

Szukasz punktu wejścia do ekscytującego świata handlu dogecoinami? Pomożemy Ci to przetrwać.

Handel Dogecoinem jest dość prosty, gdy już to zrozumiesz.

Popularna kryptowaluta Dogecoin cieszy się okresem pełnym wydarzeń w ciągu ostatnich kilku tygodni. Od początku 2021 r. Cyfrowy zasób zarządzał wzrostem o ponad 1350%.

W związku z tym waluta cyfrowa jest obecnie mocno sklasyfikowana jako 15 najlepszych kryptowalut – pod względem kapitalizacji rynkowej. Jeśli chcesz skorzystać z tych wahań cen, może to być właściwy czas, aby nauczyć się handlować Dogecoin.

Możesz handlować monetą za waluty fiducjarne, takie jak USD, a także inne aktywa kryptograficzne, takie jak Bitcoin.

W naszym obszernym przewodniku How to Trade Dogecoin – zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o tym zasobie cyfrowym.

Zaczniemy od podstaw handlu, różnych zleceń do wykorzystania, zarządzania ryzykiem i tego, jak znaleźć brokera do handlu tym aktywem online.

Zawartość

Jak handlować Dogecoin w 5 prostych krokach

Co to jest Dogecoin Trading?

Jak działa Dogecoin Trading?

Jak handlować Dogecoinem online – zakładanie transakcji

Jak zarabiać pieniądze na Dogecoin

Jak handlować Dogecoin 2021 – krok po kroku

Jak handlować Przewodnik Dogecoin – werdykt

FAQs

Handel tą błyszczącą cyfrową walutą nie jest łatwym zadaniem – dlatego przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik dotyczący handlu Dogecoinem w 2021 r. W jego ramach wyjaśniamy tajniki działania tej sceny inwestycyjnej, jakie ryzyko i korzyści musisz się zastanowić, jak możesz już dziś zacząć handlować Dogecoinem.

Jak handlować Dogecoin w 5 prostych krokach

Aby handlować DOGE, pierwszym krokiem jest otwarcie konta na regulowanej giełdzie, wpłacenie środków, wybranie Dogecoin z listy platformy, a na koniec Kup Dogecoin (zajmij pozycję długą) lub sprzedaj DOGE (przejdź krótką).

Ten przewodnik, jak handlować Dogecoin, rozbije wszystko w kategoriach laika, abyś nie handlował na ślepo. Ale jeśli nie masz czasu na przeczytanie go od początku, oto, co musisz zrobić, aby teraz handlować Dogecoinem.

Krok 1: Otwórz konto u regulowanego brokera kryptograficznego

Krok 2: Zasila konto za pomocą karty debetowej / kredytowej, portfela elektronicznego lub przelewu bankowego

Krok 3: Wybierz, ile Dogecoin chcesz handlować

Krok 4: Kup DOGE (zajmij pozycję długą) lub sprzedaj DOGE (pozycję krótką)

Krok 5: Potwierdź transakcję

Zacznijmy uczyć się, jak handlować Dogecoin w 2021 roku!

Co to jest Dogecoin Trading?

Dogecoin (DOGE) to cyfrowy zasób, który umożliwia łatwe wysyłanie i otrzymywanie środków.

Cyfrowa waluta została wprowadzona na rynek jako żart w 2013 roku, satyrując ówczesne szaleństwo wokół kryptowalut. W związku z tym nie ma żadnych wyjątkowych cech ani cech, które wyróżniają tę monetę.

Jednak od tego czasu Dogecoin poprawił swój wizerunek, aby stać się bardziej przyjazną alternatywą dla Bitcoina. Dzięki wzmiankom w mediach społecznościowych przez znanych kibiców, takich jak Elon Musk, wartość monety gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach.

Dziś jest uważany za odskocznię do świata kryptowalut.

Podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, wartość Dogecoin zmienia się w ciągu dnia – czasami nawet o sekundę. Podczas handlu Dogecoin Twoim celem jest spekulowanie na temat ceny monet DOGE w przyszłości.

Jeśli Dogecoin jest bardzo poszukiwany, cena cyfrowej waluty wzrośnie. Jeśli coraz więcej traderów próbuje wypłacić swoje zasoby Dogecoin, cena monety spadnie. Możliwość przewidywania tych wahań cen to sposób, w jaki osiągasz zysk, handlując Dogecoinem online.

Oto praktyczny przykład, jak usunąć mgłę:

 • Powiedzmy, że Dogecoin jest wyceniany na 0,0560 USD.
 • Znajdziesz to oznaczone jako DOGE / USD na platformach kryptowalut.
 • Wierząc, że Dogecoin jest niedowartościowany, składasz zlecenie kupna o wartości 1000 USD.
 • Po kilku miesiącach wartość zasobu cyfrowego wynosi 0,0700 USD.
 • Przekłada się to na 25% wzrost wartości.
 • Składasz zlecenie sprzedaży, aby wyjść z handlu z zyskiem.

W tym przykładzie widzieliśmy, jak cena Dogecoin wzrosła z 0,0560 USD do 0,0700 USD w ciągu dwóch miesięcy. To daje Ci zysk w wysokości 250 $ ze stawki 1000 $.

Mówiąc prościej – jeśli spekulujesz poprawnie, handel Dogecoinem wiąże się z dużym potencjałem zysku. Z drugiej strony, jeśli twoje spekulacje są błędne, to jest to zupełnie inna historia – prowadząca do straty na handlu.

W związku z tym, zanim zaczniesz handlować Dogecoinem online, najważniejsze jest, abyś zapoznał się z tajnikami tego konkretnego rynku..

Jak działa Dogecoin Trading?

handel dogecoinem

Jeśli jesteś już zaznajomiony z handlem konwencjonalnymi aktywami, takimi jak akcje i towary, bez problemu nauczysz się podstaw handlu Dogecoinami.

Jednak zauważalną różnicą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych aktywów zbywalnych, waluty cyfrowe istnieją dopiero od około dziesięciu lat. W związku z tym czynniki, które determinują ich zmiany cen, są również nieco inne.

Na przykład, oprócz podaży i popytu, będziesz musiał również wziąć pod uwagę rozwój blockchain i regulacje nałożone na różne rynki.

Mając to na uwadze, w tej sekcji naszego przewodnika How to Trade Dogecoin omówimy niektóre z podstaw handlu, aby usunąć mgłę..

Zmiany cen transakcji Dogecoin

Aby skutecznie handlować Dogecoinem, musisz dobrze zrozumieć, co wpływa na cenę zasobu cyfrowego.

Obecnie Dogecoin jest notowany na większości platform kryptowalutowych. Jeśli więcej handlowców będzie długo inwestować w aktywa, zostanie to odzwierciedlone w ogólnym wzroście ceny monety.

Wręcz przeciwnie, jeśli ogólne nastawienie do waluty cyfrowej będzie krótkie, wówczas wartość monety również spadnie.

Jak możesz zauważyć, cena Dogecoin może się nieznacznie różnić na różnych platformach kryptowalutowych. Jeden broker może zaoferować Ci 0,0594 USD, podczas gdy u innego moneta może być wyceniona na 0,0596 USD.

Jednak ta różnica nie jest powodem do zmartwień i nie wpłynie w żaden sposób na twoją zdolność do zawierania zyskownych transakcji.

Pary handlowe Dogecoin

Jak omówiliśmy we wstępie, handel Dogecoin jest ułatwiony dzięki parom kryptowalut. Możesz handlować zasobami cyfrowymi zarówno na waluty fiducjarne, jak i inne kryptowaluty.

Zacznijmy od par “ kryptowalut ” – terminu, z którym można się spotkać w przestrzeni handlowej Dogecoin.

 • Na przykład, gdy widzisz parę DOGE / USD, oznacza to, że Dogecoin jest sprzedawany w stosunku do dolara amerykańskiego.
 • W tym przypadku DOGE to „krypto”, a USD to „fiat”.

Dolar amerykański, będący wzorcową walutą fiducjarną, jest najczęściej używany podczas handlu kryptowalutami.

To powiedziawszy, niektórzy brokerzy internetowi zapewnią również dostęp do innych par handlowych kryptowalut, takich jak DOGE / GBP (funt brytyjski), DOGE / EUR (euro), DOGE / CAD (dolar kanadyjski), a nawet DOGE / JPY (japoński jen).

Handel Dogecoinem z walutami fiducjarnymi również daje korzyści wynikające z wysokiej płynności i wąskich spreadów. Ponadto traderom łatwiej jest oszacować zyski i straty, a także spekulować na kursie wymiany.

Z tego powodu waluty kryptograficzne są uważane za bardziej odpowiednią opcję dla początkujących inwestorów.

Inną opcją jest handel Dogecoin z innymi kryptowalutami, takimi jak Ethererum lub Bitcoin. Wymaga to jednak solidnej wiedzy zarówno na temat konkurujących monet, jak i ich rynków. Jak możesz się domyślić, może to być skomplikowane dla nowych handlowców.

Podsumowując – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się handlować Dogecoinem na walutę fiducjarną, czy na inne kryptowaluty, musisz uzbroić się w specyfikę danych aktywów.

Handel długoterminowy lub krótkoterminowy

Zanim zaczniesz spekulować na Dogecoin, powinieneś najpierw rozważyć, który instrument finansowy jest najbardziej odpowiedni dla Twoich celów handlowych. Masz przed sobą dwie opcje – inwestować w kryptowalutę w perspektywie długoterminowej lub handlować aktywami w krótkim okresie.

Na przykład, jeśli masz pewność, że Dogecoin ma przed sobą obiecującą przyszłość, możesz rozważyć długoterminową inwestycję w cyfrowe monety. W takim przypadku kupisz monety w tradycyjnym sensie i przechowujesz je w krypto-portfelu.

W ten sposób możesz trzymać Dogecoin przez miesiące lub lata – dopóki nie uznasz, że nadszedł właściwy czas na wypłatę i odebranie zysków. W świecie kryptowalut strategia ta jest popularnie znana jako „HODLing”.

Z drugiej strony strategie krótkoterminowe wymagają dobrego zrozumienia analizy technicznej, aby wspierać proces podejmowania decyzji. W szczególności dla nowych handlowców będzie to trudne przedsięwzięcie.

Nauka czytania wykresów i innych wskaźników technicznych zajmie dużo czasu. Dlatego jeśli jesteś nowicjuszem – łatwiejszym podejściem będzie strategia „kup i trzymaj”.

W ten sposób nie musisz martwić się krótkoterminową zmiennością rynku Dogecoin.

To powiedziawszy, jeśli wolisz pomysł regularnego osiągania skromnych zysków – strategia krótkoterminowa będzie bardziej podobna do twojego gustu. W takim przypadku najlepiej trzymać się par płynnych, takich jak DOGE / USD lub DOGE / BTC.

Handluj i posiadaj Dogecoin

Jak omówiliśmy w poprzedniej sekcji, jeśli chcesz handlować Dogecoinem w dłuższej perspektywie – możesz przyjąć strategię „kup i trzymaj”. Chcąc kupić ten zasób cyfrowy, najlepiej kupować monety bezpośrednio przez brokera online, a nie na giełdzie kryptowalut.

Możesz znaleźć wielu brokerów internetowych oferujących Dogecoin na swoich platformach. Ale zawsze najlepiej jest wybrać regulowanego brokera do współpracy – co omówimy bardziej szczegółowo w dalszych częściach naszego przewodnika.

Inwestycja długoterminowa może być odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych traderów – ponieważ eliminuje potrzebę zajmowania się krótkoterminowymi wahaniami ceny monety.

Dogecoin Trading

Dla tych, którzy wolą handlować Dogecoinem krótkoterminowo, używając strategii “ swing trading ” lub “ day trading ” – będziesz chciał znaleźć brokera online, który oferuje Dogecoin CFD (kontrakty na różnice).

Oto przegląd tego, o co chodzi w kontraktach CFD:

 • Kontrakty CFD to instrumenty finansowe, które śledzą wartość aktywów bazowych – w tym przypadku Dogecoin.
 • Handel kontraktami CFD wiąże się z korzyściami w postaci niskich opłat i dźwigni finansowej.
 • Kontrakty CFD pozwalają spekulować zarówno na rosnących, jak i spadających cenach Dogecoin – zajmując pozycje długie lub krótkie na aktywach cyfrowych.

Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby pamiętać, że instrumenty CFD są zabronione w USA – ze względu na dodatkowe ryzyko. W Wielkiej Brytanii nie będziesz mieć problemów z dostępem do kontraktów CFD na konwencjonalne aktywa, ale kontrakty CFD na kryptowaluty nie są już legalne.

Jeśli jednak chcesz uzyskać dostęp do lewarowanych rynków Dogecoin z kraju, w którym są one nielegalne, możesz to zrobić za pośrednictwem zewnętrznej giełdy kryptowalut. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że są to przestrzenie nieuregulowane.

Ponadto nie będziesz mieć wygody finansowania swojego konta handlowego przy użyciu walut fiducjarnych, takich jak USD lub euro. W związku z tym będziesz handlować DOGE / USDT zamiast DOGE / USD.

Dla nieświadomych – USDT to cyfrowa waluta o nazwie Tether, której wartość odpowiada wartości jednego dolara amerykańskiego.

Jak handlować Dogecoinem online – zakładanie transakcji

Podczas uczenia się, jak handlować Dogecoin, ważne jest, abyś zapoznał się z różnymi typami zleceń handlowych. Mówiąc najprościej, te zlecenia są wykorzystywane do przekazania Twojemu brokerowi pozycji, jaką zajmujesz na aktywach.

Tutaj mamy listę najczęściej używanych zleceń podczas handlu Dogecoinem.

Kup lub sprzedaj zamówienie

Niezależnie od tego, którym aktywem handlujesz, obowiązkowe jest użycie zlecenia kupna lub zlecenia sprzedaży.

W podsumowaniu:

 • Jeśli spodziewasz się wzrostu ceny Dogecoin – utworzysz zlecenie kupna.
 • Jeśli spodziewasz się spadku ceny Dogecoin – utworzysz zlecenie sprzedaży.

Każda transakcja Dogecoin będzie wymagała zarówno zleceń kupna, jak i sprzedaży.

Na przykład, jeśli otworzysz transakcję Dogecoin za pomocą zlecenia kupna – wyjdziesz z niej za pomocą zlecenia sprzedaży. Wręcz przeciwnie, jeśli otworzysz pozycję zleceniem sprzedaży – będziesz potrzebować zlecenia kupna, aby je zamknąć.

Cena wejścia

Zlecenia kupna i sprzedaży to tylko najbardziej podstawowe zlecenia handlowe. Aby odnieść sukces jako inwestor, musisz również mieć strategię wejścia na rynek.

Dokonując transakcji na Dogecoin, będziesz musiał określić swojemu brokerowi, w jaki sposób chcesz wejść na rynek. Masz możliwość wyboru między zleceniem rynkowym a zleceniem z limitem.

Pozwól nam wyjaśnić każdy z nich:

1. Zlecenie rynkowe:

Zlecenie rynkowe wskaże Twojemu brokerowi, że powinien wykonać następną najlepszą cenę.

Na przykład, powiedzmy, że Dogecoin kosztuje obecnie 0,050 USD. Chcesz natychmiast zabezpieczyć tę cenę – więc składasz zlecenie rynkowe. Twój broker przeprowadza transakcję natychmiast.

Możesz jednak zauważyć niewielką różnicę w cenie, po jakiej zlecenie jest faktycznie realizowane – ze względu na wahania ceny.

2. Zlecenie z limitem:

Te zlecenia są używane, gdy chcesz wejść na rynek po określonej cenie. Powiedzmy, że Dogecoin jest wyceniany na 0,050 USD.

Chcesz poczekać, aż Dogecoin wzrośnie do 0,055 USD. Dlatego u swojego brokera tworzysz zlecenie z limitem 0,055 USD. Zamówienie pozostaje w toku do czasu realizacji ceny lub anulowania zamówienia.

Jak widać, zlecenia z limitem pozwalają zachować większą kontrolę nad pozycjami – i są preferowane przez handlowców na wszystkich poziomach.

Strategia wyjściowa

Wraz ze strategiami wejścia należy również rozważyć, w jaki sposób planujesz wyjść z transakcji. Tutaj wykorzystujesz zlecenia typu „take-profit” i „stop-loss”.

 • ZA umożliwia zlecenie take-profit zamknąć swoje transakcje na określonym poziomie zysku. Na przykład. Jeśli masz docelowy zysk na poziomie 3% na handlu Dogecoin – ustawisz zlecenie take-profit na poziomie 3% powyżej lub poniżej ceny wejścia. Gdy cena Dogecoin osiągnie ustalony wcześniej poziom ceny, Twój broker automatycznie zamknie transakcję.
 • Zlecenia stop-loss są wykorzystywane do ograniczania strat na transakcjach. Powiedzmy, że nie chcesz ryzykować utraty więcej niż 1% na transakcji Dogecoin. Złożysz zlecenie stop-loss na poziomie 1% powyżej lub poniżej ceny wejścia.

Gdy cena Dogecoin osiągnie określony poziom ceny Stop-Loss, Twoja transakcja zostanie automatycznie zamknięta.

Pozwólcie, że podamy kolejny przykład, aby zademonstrować tę koncepcję:

 • Załóżmy, że chcesz wejść w transakcję DOGE / USD po cenie wejścia 0,05500 USD.
 • Wierzysz, że cena Dogecoin wkrótce wzrośnie – więc składasz zlecenie kupna.
 • Jeśli Twoja pozycja Dogecoin przynosi zysk w wysokości 2% – chcesz zamknąć transakcję.
 • Więc składasz zlecenie typu take-profit na 0,05610 USD.
 • Jednocześnie chcesz zatrzymać straty na 1%.
 • W związku z tym tworzysz zlecenie stop-loss za 0,05445 USD.

Ta transakcja może przebiegać na dwa sposoby:

 • Jeśli wartość DOGE / USD wzrośnie do 0,05610 USD, Twój broker zrealizuje zlecenie take-profit. Twój zysk wyniesie 2%, a Twoja transakcja zostanie zamknięta.
 • Jeśli cena DOGE / USD spadnie do 0,05445 USD – Twój broker wykona zlecenie stop-loss. Twoja strata zostanie ograniczona do 1%, a transakcja zostanie zamknięta.

Jak widzisz, możesz składać zlecenia take-profit i stop-loss po obu stronach ceny wejścia. W związku z tym, niezależnie od kierunku, w jakim porusza się rynek, Twój broker automatycznie zamknie transakcję po cenach określonych przez Ciebie.

Jak zarabiać pieniądze na Dogecoin

zarabiać pieniądze na dogecoinach

Korzystanie ze zleceń handlowych może w pewnym stopniu zautomatyzować proces handlu. Jednak same te strategie nie są wystarczające, aby zapewnić zyskowność transakcji Dogecoin.

W tej sekcji przyjrzymy się innym kwestiom, które odgrywają kluczową rolę w potencjale zysku tego popularnego zasobu kryptograficznego.

Jak możesz zarabiać na handlu Dogecoinem?

1. Stawka

Po dokładnym zapoznaniu się z podstawami handlowymi Dogecoin, będziesz musiał wiedzieć, ile chcesz postawić na cyfrową monetę.

W branży handlowej stawką jest kwota, jaką jesteś gotów zaryzykować na zbywalnych aktywach. Im wyższa stawka, tym wyższe zyski, ale także straty.

Podamy przykład.

 • Na przykład, jeśli postawisz 500 $ na Dogecoin i osiągniesz zysk w wysokości 5% – zyskasz kwotę 25 $.
 • Jeśli zwiększysz swoją stawkę do 1000 $ – Twoje zyski z tej samej transakcji wyniosą 50 $.

Jednak obstawianie nie jest tak proste i proste – zwłaszcza gdy możesz dać się emocjonalnie ponieść decyzjom handlowym.

Dlatego handlowcy często używają strategii zarządzania kapitałem w celu ograniczenia ryzyka.

Krótko mówiąc, zastanawiasz się, ile możesz stracić na każdej transakcji Dogecoin. Wielu traderów decyduje się na jednoczesne postawienie maksymalnie 2% swoich środków handlowych.

 • Na przykład, jeśli masz saldo w wysokości 5000 USD na koncie – nie postawisz więcej niż 100 USD na pojedynczą transakcję Dogecoin.
 • Jeśli masz 10 000 $ – maksymalna stawka będzie wynosić 2 000 $ i tak dalej.

Nie martw się, jest wielu brokerów, którzy pozwalają ci wymieniać Dogecoin na mniejsze stawki.

2. Dźwignia handlowa Dogecoin

Zanim wyjaśnimy, jak działa dźwignia finansowa, powinniśmy jeszcze raz wspomnieć, że są to kontrakty CFD nie dozwolone dla mieszkańców USA.

Jeśli handel kontraktami CFD Dogecoin jest legalny w Twoim kraju, możesz zwiększyć swoje zyski, stosując dźwignię finansową. Zwróć uwagę, że jeśli nieprawidłowo spekulujesz na temat przyszłej wartości DOGE, lewarowanie może również zwiększyć Twoje straty.

Oto przykład działania dźwigni:

 • Powiedzmy, że chcesz złożyć zlecenie kupna o wartości 1000 USD na DOGE / USD.
 • Stosujesz dźwignię 1: 5
 • Za kilka godzin wartość DOGE wzrasta o 5%.
 • Bez dźwigni – Twój zysk na tej transakcji wyniesie 50 USD
 • Dzięki dźwigni 1: 5 Twoje zarobki zostaną teraz powiększone do 250 USD.

Jak widać, dźwignia finansowa może znacznie zwiększyć Twoje zyski z transakcji Dogecoin.

Z tego powodu natkniesz się na brokerów internetowych, którzy oferują lewarowanie nawet do 1: 100 – czasami więcej.

Należy jednak pamiętać, że takie platformy są najprawdopodobniej nieuregulowane. Jeśli handlujesz przez takie niebezpieczne przestrzenie, powierzysz swój kapitał brokerowi, który nie jest zaangażowany w bezpieczeństwo Twoich funduszy.

Opłaty za handel Dogecoin Online

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się handlować Dogecoinem w perspektywie długoterminowej, czy krótkoterminowej, będziesz musiał uiścić pewne opłaty. Konkretne prowizje i inne pobierane stawki będą się różnić w zależności od brokera internetowego.

Zanim zdecydujesz się na pośrednictwo online, powinieneś zdawać sobie sprawę z potencjalnych opłat związanych z procesem handlowym.

Oto lista głównych opłat Dogecoin, z którymi możesz się spotkać na platformach handlowych.

Dogecoin Trading Commission

Większość brokerów pobiera prowizję handlową za każdym razem, gdy składasz u nich zlecenie kupna lub sprzedaży. Zwykle jest to wyrażone w procentach w stosunku do wysokości Twojej stawki.

 • Na przykład wiele giełd kryptowalut pobiera 1,49% za handel Dogecoin.
 • Oznacza to, że jeśli postawisz 1000 $ na Dogecoin, będziesz musiał zapłacić prowizję w wysokości 14,90 $.
 • Następnie, kiedy zamkniesz transakcję, broker ponownie obciąży Cię kwotą 1,49%.

Jak widzisz, prowizję będziesz musiał zapłacić raz, gdy wejdziesz na rynek, a następnie ponownie, gdy z niego wyjdziesz.

To powiedziawszy, natkniesz się również na brokerów internetowych, którzy pozwalają handlować Dogecoinem bez prowizji. W takim przypadku będziesz musiał wziąć pod uwagę tylko spready – które omówimy dalej.

Dogecoin Spread

Spread jest często uważany za pośrednią opłatę pobieraną przez internetową platformę maklerską. Jest to różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży zasobu cyfrowego.

Jeśli między tymi dwiema cenami jest większa różnica, zapłacisz więcej pod względem spreadu swojemu krypto-brokerowi. Dlatego chcesz szukać węższych spreadów, aby zachować dla siebie więcej potencjalnych zysków.

Aby dać ci przykład – jeśli twój broker pobiera 1,9% z tytułu spreadu, rozpoczynasz transakcję ze stratą 1,9%.

Oznacza to, że będziesz musiał zarobić 1,9% zysku tylko po to, aby wyjść na zero w handlu. Wszystko powyżej tego 1,9% będzie liczone jako zysk.

Inne opłaty transakcyjne Dogecoin

Wraz z wyżej wymienionymi opłatami podczas handlu Dogecoinami online prawdopodobnie napotkasz również kilka innych rodzajów opłat.

To zawiera:

 • Wpłaty / Wypłaty: Na niektórych platformach będziesz musiał również uiścić opłaty transakcyjne, aby przetwarzać depozyty i wypłaty. Na przykład w Binance pobierana jest opłata w wysokości 2% za każdą płatność kartą kredytową / debetową. W Coinbase opłaty depozytowe są jeszcze wyższe i wynoszą 3,99%.
 • Opłata za brak aktywności: To kolejny rodzaj opłaty, często spotykany u brokerów kryptowalut. Opłata jest zwykle pobierana, jeśli nie osiągasz minimalnej aktywności handlowej na swoim koncie – często przez okres 12 miesięcy. Opłata będzie co miesiąc pobierana bezpośrednio z Twojego salda, aż do wycofania środków lub ponownego rozpoczęcia handlu.
 • Opłata za noc: Jeśli możesz uzyskać dostęp do kontraktów CFD tam, gdzie mieszkasz legalnie, będziesz również zobowiązany do uiszczenia opłaty za finansowanie z dnia na dzień. Opłata jest naliczana za każdą pozycję otwartą na noc. Niektóre platformy pobierają również wyższą opłatę w weekendy.

Biorąc wszystko pod uwagę, powinniśmy podkreślić, że najważniejsze jest, aby przed zarejestrowaniem się na platformie sprawdzić, jakie opłaty i prowizje musisz zapłacić swojemu internetowemu brokerowi Dogecoin..

Jak handlować Dogecoin 2021 – krok po kroku

Jeśli przeczytałeś nasz przewodnik Jak handlować Dogecoin od początku do końca, teraz dokładnie rozumiesz, jak to działa.

Jeśli czujesz się gotowy do rozpoczęcia handlu Dogecoinem, pozostaje tylko założyć konto handlowe. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, które opisaliśmy poniżej, a będziesz mógł handlować Dogecoin w ciągu kilku minut.

Krok 1: Wybierz witrynę handlową Dogecoin

Pierwszą rzeczą na liście kontrolnej jest znalezienie odpowiedniego brokera handlowego. Istnieją dziesiątki platform internetowych walczących o Twoją uwagę i jako taki proces może być rzeczywiście przytłaczający.

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, szukając brokera, który odpowiada Twoim potrzebom:

 • Rozporządzenie: Czy broker Dogecoin posiada licencję od organów regulacyjnych, takich jak FCA, CySEC lub ASIC?
 • Opłaty: Ile będziesz zobowiązany zapłacić w zakresie prowizji, spreadów i innych opłat handlowych na stronie brokerskiej?
 • Płatności: Jakie metody płatności obsługuje ta witryna?
 • Minimalne depozyty: Czy jest wymagany minimalny depozyt i stawka, aby rozpocząć handel Dogecoin?
 • Pary Dogecoin: Jakie pary handlowe Dogecoin są oferowane?
 • Platforma handlowa: Czy platforma handlowa jest łatwa w użyciu?
 • Aplikacja mobilna: Czy jest dostępna aplikacja mobilna?

Jak widać, przy wyborze brokera Dogecoin należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Przeglądając naszą listę kontrolną, będziesz w stanie wyeliminować platformy, które nie są warte twojego czasu.

Krok 2: Otwórz konto handlowe Dogecoin

Po zidentyfikowaniu brokera, z którym chcesz handlować Dogecoin, możesz otworzyć u niego konto. Wszystko, co musisz zrobić, to podać podstawowe informacje – takie jak imię i nazwisko, adres, adres e-mail i dane kontaktowe.

Na regulowanych platformach brokerskich musisz również zweryfikować swoją tożsamość. Broker online będzie musiał wiedzieć, kim jesteś, zgodnie z normami KYC. Możesz ukończyć ten krok, podając dowód tożsamości ze zdjęciem, na przykład paszport.

Krok 3: Wpłać środki

Jedną z zalet wyboru regulowanego brokera Dogecoin jest to, że możesz zasilić swoje konto handlowe walutą fiducjarną.

Najlepsi brokerzy kryptowalut online oferują różne metody płatności do wyboru. Należą do nich przelewy bankowe, karty kredytowe / debetowe i portfele elektroniczne, takie jak PayPal.

Krok 4: Wybierz Dogecoin Trading Market

Po zasileniu konta handlowego możesz wybrać konkretny rynek, na którym chcesz handlować.

Jak omówiliśmy wcześniej, możesz handlować Dogecoinem na walutę fiducjarną lub inne kryptowaluty.

Jeśli masz już na myśli konkretny rynek, możesz go po prostu wyszukać na stronie brokerskiej.

Krok 5: Umieść Dogecoin Trade

Po znalezieniu wybranego rynku musisz skonfigurować swoje zlecenia handlowe. Jeśli chcesz ponownie przejrzeć, możesz zapoznać się z naszą poprzednią sekcją w dalszej części naszego Przewodnika Jak handlować Dogecoin.

Gdy będziesz gotowy, możesz umieścić swoją pierwszą transakcję Dogecoin. Na podstawie swoich przewidywań możesz złożyć zlecenie kupna lub sprzedaży.

Jak handlować Przewodnik Dogecoin – werdykt

Podsumowując, nauka handlu Dogecoin może zająć trochę czasu. Jednak biorąc pod uwagę okoliczności, jest to domena handlowa, którą warto rozważyć.

Dogecoin nadal cieszy się coraz większym zainteresowaniem entuzjastów kryptowalut na całym świecie – i ekscytujące będzie zobaczenie, dokąd zmierza cyfrowa moneta.

Powiedziawszy to, ważne jest, abyś trzymał się regulowanego brokera podczas handlu Dogecoinem online.

Upewnij się, że sprawdziłeś różne parametry, o których wspomnieliśmy w naszym przewodniku, a będziesz w stanie znaleźć najlepiej ocenianego brokera, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele handlowe.

eToro – najlepsza platforma kryptowalutowa

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

FAQs

Jak bezpieczne jest handlowanie Dogecoinami online?

Handel Dogecoinem online jest bezpieczny – biorąc pod uwagę, że korzystasz z usług regulowanego brokera do wykonywania transakcji.

Gdzie mogę zacząć handlować Dogecoinem?

Handel Dogecoinem online jest dość łatwy. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć szanowanego brokera internetowego i otworzyć u niego konto.

Czy możesz się wzbogacić, handlując Dogecoinem??

Jeśli jesteś w stanie poprawnie spekulować na krótkoterminowych ruchach cen Dogecoin – osiągniesz zysk. Wręcz przeciwnie, jeśli spekulujesz nieprawidłowo – poniesiesz stratę. W związku z tym najlepiej jest przyjąć strategię zarządzania kapitałem, aby podjąć skalkulowane ryzyko.

Czy możesz legalnie handlować Dogecoinem w USA??

Tak, możesz handlować Dogecoinem w USA. Nie możesz jednak uzyskać dostępu do lewarowanych kontraktów CFD na kryptowaluty.

Czy można handlować Dogecoin z dźwignią??

Tak, możesz. To powiedziawszy, w zależności od tego, gdzie mieszkasz, mogą obowiązywać ograniczenia w handlu Dogecoin z dźwignią. Na przykład w USA i Wielkiej Brytanii lewarowane kryptowaluty nie są dozwolone – więc nie będziesz w stanie uzyskać dźwigni finansowej za pośrednictwem regulowanego brokera.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner