Jak inwestować w kryptowalutę w 2021 roku

Dowiedz się, jak inwestować na rynku kryptowalut w 2021 roku

Kryptowaluta była jedną z najbardziej ekscytujących okazji inwestycyjnych ostatnich lat, a sprawy mogą stać się jeszcze bardziej interesujące po 2020 roku, gdy bardziej tradycyjne instytucje finansowe oferują wsparcie dla DeFi.

Kolejnym ważnym osiągnięciem dla kryptowalut w 2020 roku była wiodąca platforma płatności online Paypal, która zaczęła wspierać kupowanie i wydawanie Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash – dając ponad 350 milionom użytkowników dostęp do kryptowaluty dla transakcji w świecie rzeczywistym. Oznacza to, że kryptowaluta nadal odchodzi od swojej wartości „społecznie konstruowanej” i wkracza na rynek jako legalny i funkcjonalny środek handlu..

Nieuchronnie zmiany te doprowadziły do ​​ponownego zainteresowania inwestowaniem w kryptowalutę. W rzeczywistości inwestycje w kryptowaluty nigdy nie były bardziej pożądane – jak Rekordowa liczba portfeli kryptowalut została otwarta w 2020 roku. Biorąc wszystko pod uwagę, następne 12 miesięcy może być bardzo opłacalne dla doświadczonych inwestorów kryptowalutowych.

Jeśli jednak dopiero zaczynasz inwestować w kryptowaluty lub ogólnie inwestycje finansowe, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć. Dlatego przygotowaliśmy poniższy przewodnik, jak inwestować w kryptowalutę w 2021 roku, który powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć rozwój swojego portfela..

Spis treści

Krótka historia kryptowaluty

Dlaczego warto inwestować w kryptowalutę w 2021 roku?

Strategie inwestycyjne w kryptowalutach

Znajdź najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2021 roku

Jak inwestować w kryptowalutę w 2021 roku

Gdzie kupić kryptowalutę

Jak kupić kryptowalutę

Portfele kryptowalut

Zarządzanie inwestycją w kryptowaluty

Wniosek

Często zadawane pytania dotyczące inwestycji w kryptowaluty

Krótka historia kryptowaluty

O ile nie żyjesz pod kamieniem, prawdopodobnie już do pewnego stopnia znasz kryptowalutę. Zanim jednak przyjrzymy się, jak inwestować w kryptowalutę w 2021 r., Ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego finanse cyfrowe stały się tak gorącym tematem dla inwestorów.

Blockchain po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę świata w 2008 roku, kiedy Satoshi Nakamoto opublikował swoją legendarną już białą księgę ustanawiającą model pierwszej na świecie dużej kryptowaluty: Bitcoin. Oczywiście technologia nie została opracowana z dnia na dzień, a praca Nakamoto była w rzeczywistości kulminacją dziesięcioleci rozwoju. Jednak aby dowiedzieć się więcej o inwestycjach w kryptowaluty, rok 2008 jest dobrym punktem wyjścia.

Bitcoin powstał następnie w 2009 roku, pośród fali spekulacji mediów, że wkrótce stanie się normą dla tradycyjnych transakcji. Być może BTC nie dokonał żadnych realnych działań w celu zastąpienia waluty fiducjarnej w ciągu następnych kilku lat, a wiele giełd nadal było niechętnych, aby zacząć notować cyfrową walutę, ale wczesne inwestowanie w kryptowalutę okazało się bardzo mądrą decyzją do 2013 r., czas BTC wzrósł do 1242 $.

Kiedy wielu informatyków, którzy niewiele wiedzieli o inwestycjach, nagle zbili fortunę na BTC, reszta świata szybko się zorientowała, a do 2017 roku Bitcoin przekroczył 10000 USD za token. Inwestowanie w kryptowalutę było teraz uznaną opcją portfelową nawet dla najbardziej zagorzałych tradycjonalistów.

Szybko do przodu do końca 2020 roku, a rynek kryptowalut jest teraz wart ponad 1 bilion dolarów pod względem łącznej wartości monet – dowód na to, że inwestowanie w kryptowalutę może być bardzo mądrą decyzją.

Dlaczego warto inwestować w kryptowalutę w 2021 roku?

Po tym, jak rynki na całym świecie zostały poważnie zakłócone w wyniku pandemii COVID-19, która miała miejsce w 2020 r., Większość gospodarek wykazała pewną odporność, a wczesne oznaki pokazały, że wkrótce zaczynają się odbijać po zniesieniu ograniczeń.

Ożywienie gospodarcze to ogromna szansa dla inwestorów i wielu z nich patrzy w przyszłość na udany rok w 2021 r. Inwestowanie w kryptowalutę do niedawna było postrzegane jako niszowe, ale jak już wspomnieliśmy, w 2020 r. Sytuacja wydawała się zmieniać, ponieważ rosnąca liczba głównych inwestorów i instytucji finansowych zwróciła uwagę na walutę cyfrową.

Chociaż kiedyś mógł być postrzegany jako chaotyczny rynek, który tak naprawdę interesował tylko inwestorów jednodniowych, inwestycje w kryptowaluty są obecnie postrzegane jako znacznie bardziej opłacalna strategia inwestycyjna, a wielu inwestorów wysokiego szczebla zawiera co najmniej jedną walutę cyfrową w swoim portfelu – trend, który ma się utrzymać w najbliższych miesiącach.

Oczywiście rynek kryptowalut pozostaje wysoce nieprzewidywalny, ale jeśli jesteś przygotowany na niewielkie ryzyko i szukasz rozwijającego się rynku do inwestowania, teraz może być idealny moment na rozpoczęcie inwestowania w kryptowalutę.

Strategie inwestycyjne w kryptowalutach

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z rynkiem inwestycyjnym kryptowalut, być może słyszałeś już o nim różne rzeczy, na przykład o tym, jak nieprzewidywalny może być i jak często początkujący inwestorzy tracą pieniądze – obie te rzeczy są oczywiście całkowicie prawdziwe. Jednak odnoszą się one również do wielu innych instrumentów finansowych.

Inwestowanie może być jednak potencjalnie bardzo dochodowe. Aby jednak zacząć od najsilniejszej możliwej pozycji, istnieje kilka podstawowych strategii, które początkujący inwestorzy mogą zastosować, ucząc się, jak inwestować w kryptowalutę w 2021 roku..

1. Kup i zapomnij

Znany w branży jako HODLing, możesz inwestować w kryptowalutę w taki sam sposób, jak w akcje i udziały – po prostu zidentyfikuj token, który Twoim zdaniem zwiększy wartość w dłuższej perspektywie i dokonaj inwestycji.

Korzyści z tego powinny być dość oczywiste. Jak zauważyliśmy powyżej, Bitcoin zaczął handlować za mniej niż dolara za token na początku jego istnienia, ale w momencie pisania pojedynczego Bitcoina wart był ponad 36 000 USD. Jak więc widzisz, inwestowanie w kryptowalutę oferuje potencjał znacznych zwrotów, jeśli jesteś przygotowany do gry w długą grę.

HODLing różni się od handlu tym, że faktycznie kupujesz aktywa bazowe. Innymi słowy, jesteś właścicielem kryptowaluty, w którą inwestujesz, w przeciwieństwie do handlu instrumentami pochodnymi.

2. Uśrednianie

Uśrednianie to uznana technika inwestycyjna, która nie dotyczy wyłącznie kryptowalut. Jednak szybko zmieniające się rynki kryptowalut sprawiają, że jest on bardzo odpowiedni dla nowych inwestorów.

Uśrednianie polega na podzieleniu kapitału na kilka oddzielnych inwestycji w docelowy zasób. W rzeczywistości jest to sposób na ograniczenie zmienności cen w czasie. Zakupy są dokonywane w regularnych odstępach czasu, niezależnie od zmian cen.

Zaletą uśredniania jest to, że zmniejsza to szansę na zainwestowanie w złym czasie – co jest prawie niemożliwe do dokładnego przewidzenia na rynku kryptowalut. Uśrednianie oznacza również, że trzymasz się ustalonego planu i redukuje emocjonalny komponent inwestycji – kluczowy dla tych, którzy są nowi na rynku kryptowalut.

Oczywiście najważniejszą wadą uśredniania jest to, że cena aktywów ma tendencję do wzrostu w czasie, co oznacza, że ​​możesz ogólnie osiągnąć wyższy zysk, inwestując wcześniej ryczałt. Ale chodzi tutaj o ograniczenie ryzyka.

3. Dywersyfikacja

Każdy doświadczony trader wie, że dywersyfikacja jest kluczem do udanego portfela. Krótko mówiąc, dywersyfikacja oznacza rozłożenie kapitału inwestycyjnego na wiele aktywów. Można to osiągnąć na rynku kryptowalut i poza nim.

Na przykład pisarz finansowy CNBC, Darla Mercado, doradza tym inwestorom przeznacz tylko 1% całkowitego kapitału inwestycyjnego na Bitcoin, uzyskując w ten sposób ekspozycję na rynek przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka poprzez bardziej konserwatywne inwestycje w innych miejscach. Podobnie inwestor technologiczny Pondering Durian zainwestował mniej niż 15% dostępnego kapitału na rynkach cyfrowych.

To, ile kapitału przeznaczysz na inwestycje w kryptowaluty, będzie oczywiście zależeć od tego, ile ryzyka jesteś gotów podjąć. Warto również zauważyć, że możesz dywersyfikować w sektorze kryptowalut. Na przykład BTC jest znacznie stabilniejszą inwestycją niż Tellor, ale ten drugi ma duży potencjał wzrostu. W związku z tym możesz uwzględnić obie monety w swojej strategii inwestycyjnej, równoważąc stosunkowo ryzykowne TRB z „bezpiecznym zakładem”, jakim jest BTC.

Którą kryptowalutę zainwestować w 2021 roku?

Nieuchronnie jednym z pierwszych pytań zadawanych podczas nauki inwestowania w kryptowalutę w 2021 roku jest to, w który token zainwestować?

1. Bitcoin

Nie ma ucieczki od tego, Bitcoin jest zdecydowanie największą kryptowalutą na rynku. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2009 roku, BTC konsekwentnie zajmuje pierwsze miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, a w chwili pisania tego tekstu jeden token Bitcoin wart jest imponujące 36 000 USD. Nawet jeśli dopiero zaczynasz inwestować w kryptowaluty, prawdopodobnie znasz Bitcoin.

Jako okazja inwestycyjna BTC jest prawdopodobnie pierwszym punktem, w którym można zainwestować w kryptowalutę. Wielu ekspertów branżowych przewidziało wielkie rzeczy dla Bitcoina w 2021 roku, w tym analityk Citibank, Tom Fitzpatrick, który uważa, że ​​BTC wzrośnie powyżej 300000 USD w nadchodzących miesiącach. W związku z tym Bitcoin jest dobrą opcją na pierwszą inwestycję w kryptowalutę.

2. Ethereum

Obok Bitcoina kolejną kryptowalutą, która wzbudziła duże zainteresowanie inwestorów, jest Ethereum. Z kapitalizacją rynkową sięgającą 70 miliardów dolarów w momencie pisania tego tekstu, ETH od dłuższego czasu zajmuje drugie miejsce za BTC.

Z technicznego punktu widzenia blockchain Ethereum może robić rzeczy, których nie może Bitcoin. Na przykład, podczas gdy Bitcoin jest po prostu cyfrowym systemem płatności, ekosystem Ethereum umożliwia tworzenie inteligentnych kontraktów i programów, opracowanych we własnym języku programowania – a także hosting własnej natywnej kryptowaluty Ether.

Patrząc w przyszłość do 2021 r., Przeprowadziła analiza techniczna przeprowadzona przez LongForecast Ethereum ma wzrosnąć o ponad 200% w najbliższych miesiącach, co z pewnością sprawia, że ​​Ethereum jest inwestycją wartą rozważenia.

3. Litecoin

Inną dobrze znaną kryptowalutą, która konsekwentnie znajduje się w pierwszej dziesiątce pod względem kapitalizacji rynkowej, jest Litecoin. Często opisywane jako srebro w stosunku do złota Bitcoina, oba są w rzeczywistości bardzo podobne w działaniu, ale Litecoin ma ulepszoną skalowalność i krótszy czas tworzenia bloków.

LTC rozpoczął handel w 2021 roku za ponad 140 USD i popularną witrynę kryptograficzną Coinswitch zasugerował, że altcoin może osiągnąć 600 $ do końca roku – co oznaczałoby około 300% wzrost. Oczywiście sprawia to, że Litecoin jest bardzo atrakcyjną okazją do inwestycji. Jednak, jak zawsze, do prognoz cen kryptowalut należy podchodzić z ostrożnością, a altcoiny powinny być częścią zdywersyfikowanego portfela, a nie samodzielną inwestycją.

4. Bitcoin Cash

Trzy opisane powyżej kryptowaluty powinny wystarczyć każdemu początkującemu inwestorowi, aby rozpocząć budowanie swojego portfela. Jeśli jednak już myślisz o wejściu w świat cyfrowej waluty, warto również rozważyć Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash jest odgałęzieniem oryginalnej kryptowaluty, powstałej, gdy łańcuch blokowy Bitcoin doświadczył ostrego rozwidlenia w sierpniu 2017 r. Chociaż można uczciwie powiedzieć, że Bitcoin Cash nigdy tak naprawdę nie zbliżył się do rywala z Bitcoinem, stał się jednym z najlepszych kryptowalut na na rynku i od samego początku rzadko znajdował się poza pierwszą dziesiątką pod względem kapitalizacji rynkowej.

Jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowalutę, ceny Bitcoin Cash spadały w 2020 r., A wielu znawców branży uważa, że ​​jest to spowodowane znacznym ożywieniem w 2021 r. Jednak początkujący inwestorzy powinni podejść ostrożnie: BCH nie ma stabilności swojego poprzednika i jest z pewnością bardziej ryzykowna inwestycja.

5. Ripple

Kolejnym tokenem, o którym zdecydowanie warto wiedzieć, jest XRP, powszechnie znany jako Ripple. Ripple doświadczył nieszczęścia pod koniec 2020 roku, kiedy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd orzekła, że ​​XRP został sklasyfikowany jako aktywo zbywalne, a nie jako waluta.

Jeśli zastanawiasz się nad inwestowaniem w kryptowalutę, XRP nieuchronnie stwarza okazję – aczkolwiek bardziej ryzykowną. Orzeczenie SEC spowodowało, że cena altcoina spadła o około 50% w grudniu 2020 r. Teraz oczy świata kryptowalut są skierowane na Ripple, aby sprawdzić, czy token może odzyskać równowagę..

Siła Ripple polega na tym, że koncentruje się na ułatwianiu szybkich i niedrogich transakcji bankom i instytucjom finansowym, które chcą dokonywać przelewów międzybankowych i transgranicznych. W związku z tym wciąż istnieje duży potencjał dla XRP, a biorąc pod uwagę, że ceny są obecnie stosunkowo niskie, rok 2021 może być dobrym czasem, aby popłynąć łodzią na Ripple.

Jak inwestować w kryptowalutę w 2021 roku

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad inwestowaniem w kryptowaluty, to im więcej badań możesz przeprowadzić przed przyznaniem środków, tym lepiej. Jeśli jednak umieściłeś już na krótkiej liście tokeny, które Twoim zdaniem będą dobrze działać w nadchodzących miesiącach lub latach, następnym krokiem jest sprawdzenie, jak faktycznie zainwestować w kryptowalutę w 2021 roku..

Gdzie kupić kryptowalutę

Pierwszym krokiem do inwestowania w kryptowalutę jest ustalenie, gdzie faktycznie można kupić tokeny. Na rynku istnieje wiele platform i jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego dostawcy. Rozważ następujące:

  • Czy planujesz posiadać kryptowalutę
  • Czy jesteś zainteresowany day tradingiem?
  • Czy będziesz inwestować w inne aktywa?
  • Ile wiesz o inwestowaniu?
  • Czy dobrze radzisz sobie ze złożonymi metrykami i strumieniami informacji?

To tylko kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy, na której dokonasz inwestycji w kryptowaluty. Na przykład, jeśli interesuje Cię daytrading, potrzebujesz giełdy, która umożliwia kupno i sprzedaż instrumentów pochodnych. A jeśli jesteś początkującym inwestorem, możesz chcieć poszukać platformy, która ma wiele zasobów edukacyjnych.

Jednym z najlepszych brokerów zarówno dla nowych, jak i bardziej doświadczonych inwestorów jest eToro. Platforma ma prosty proces wdrażania i wiele informacji o tym, jak inwestować w kryptowalutę. Będziesz miał również okazję zapoznać się z interfejsem z kontem ćwiczebnym – dokonując pozornych inwestycji bez ryzykowania kapitału.

Jak kupić kryptowalutę

Po założeniu konta handlowego możesz rozpocząć dokonywanie transakcji. Zazwyczaj giełda kryptowalut będzie miała wykres przedstawiający aktualną cenę danego zasobu. Będziesz także mógł zobaczyć, jak zmieniała się cena w określonym czasie, co może lepiej wpłynąć na Twoją strategię inwestycyjną.

Większość platform jest skierowana do zwykłego konsumenta i zwykle wymaga niewiele więcej niż kliknięcia opcji „kup”. Powinieneś wtedy mieć możliwość określenia kwoty tokena, który chcesz kupić, podaną w wartości tokena lub jej równowartości w wybranej walucie.

Powiedzmy, że chcesz zainwestować w Bitcoin. Oto jak może wyglądać ten proces:

  1. Otwórz konto handlowe u wybranego brokera
  2. W razie potrzeby wpłać środki na swoje konto handlowe
  3. Wybierz opcję zakupu BTC
  4. Wpisz kwotę, którą chcesz kupić
  5. Potwierdź transakcję

Portfele kryptowalut

Jedną z rzeczy, która często wydaje się myląca podczas nauki inwestowania w kryptowalutę, jest miejsce, w którym przechowujesz swoje tokeny.

Po nabyciu kryptowaluty należy ją przechowywać – tak jak każda inna forma waluty. Każdy, kto poważnie myśli o inwestowaniu w kryptowalutę, będzie musiał założyć portfel kryptograficzny. W rzeczywistości są to tylko środki do przechowywania kluczy kryptograficznych – długich ciągów liczb oznaczających alokację tokena.

Dostępnych jest kilka rodzajów portfeli, w tym portfele sprzętowe, portfele stacjonarne i portfele internetowe. Zazwyczaj portfele sprzętowe są najbezpieczniejszą formą, ale rezygnuje się z pewnej wygody, a wysyłanie i odbieranie kryptowaluty nie jest tak proste, jak w przypadku portfeli, które są na stałe połączone z siecią.

Może się okazać, że giełda, z której zdecydujesz się korzystać, oferuje portfel kryptowalut jako standard, ale jeśli inwestujesz w kryptowalutę na dłuższą metę, zaleca się wykonanie kopii zapasowej w portfelu sprzętowym.

Zarządzanie inwestycją w kryptowaluty

Nauka handlu kryptowalutą jest procesem ciągłym – rynek jest wciąż w powijakach i podlega znacznie większej zmienności niż bardziej ugruntowane indeksy finansowe. Po dokonaniu inwestycji ważne jest, aby być na bieżąco z wydarzeniami w świecie kryptowalut i odpowiednio reagować.

Jedną z głównych rzeczy, o których należy pamiętać, są przepisy. Większość krajów i jurysdykcji wciąż boryka się z walutami cyfrowymi i, jak już zauważyliśmy w przypadku Ripple / SEC, zmiany w przepisach mogą mieć znaczący wpływ na cenę kryptowaluty. Oprócz regulacji, wiele kryptowalut podlega rozwidleniom – co może bezpośrednio wpłynąć na twoje zasoby.

Oczywiście, jeśli trzymasz się strategii, powinieneś być w stanie przetrwać ogólną zmienność rynku, jednak ważne jest, aby być na bieżąco z rozwojem w świecie kryptowalut, aby nie dać się zaskoczyć znaczącym zmianom.

Wniosek

Każdy, kto poważnie myśli o nauce inwestowania w kryptowalutę w 2021 roku, musi być przygotowany do przeprowadzenia szeroko zakrojonych badań – zrozumienie różnicy między różnymi kryptowalutami jest często kluczem do zrozumienia, czy posiadają one potencjał inwestycyjny.

Rynki cyfrowe stanowią fantastyczną okazję zarówno dla inwestorów długoterminowych, jak i inwestorów jednodniowych, ale należy pamiętać, że inwestycje w kryptowaluty różnią się od tradycyjnych rynków finansowych i początkujący inwestorzy powinni pamiętać, że narażają się na ryzyko.

Jednak dzięki rozsądnej strategii i wielu dokładnym badaniom inwestowanie w kryptowalutę może przynieść ogromne zyski, a rynek staje się coraz silniejszy, ponieważ coraz więcej konsumentów i instytucji przyjmuje koncepcję waluty cyfrowej.

Czy Bitcoin może osiągnąć cenę 100 tysięcy dolarów w 2021 roku

7 prognoz dotyczących kryptowalut na 2021 r., Z którymi wszyscy by się zgodzili

Jakie są najlepsze kryptowaluty do handlu w 2021 roku?

Prognoza cen bitcoinów: ile wart będzie bitcoin w 2021 roku i później?

eToro – Najlepsza platforma kryptowalutowa

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Często zadawane pytania dotyczące inwestycji w kryptowaluty

Gdzie mogę się dowiedzieć, jak inwestować w kryptowalutę w 2021 roku?

Nauka inwestowania w kryptowalutę w 2021 roku jest procesem ciągłym, ale najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest przeczytanie kilku przewodników i porad z zaufanej platformy. Trading Education oferuje przewodniki po wszystkim, od tego, jak wybrać portfel kryptowalut, po który kryptowaluty prawdopodobnie będą dobrymi inwestycjami w nadchodzącym roku.

To dobry moment na inwestowanie w kryptowalutę?

Pandemia COVID spowodowała spowolnienie w większości gospodarek na całym świecie. Kryptowaluty faktycznie wykazały zaskakującą odporność, a wiele z nich już odzyskało równowagę do lata 2020 r. W 2021 r. Inwestycje w kryptowaluty wzbudziły duże zainteresowanie, ponieważ wielu analityków przewiduje znaczny wzrost cen głównych tokenów.

Jak kupić kryptowalutę?

Nauczenie się, jak inwestować w kryptowalutę w 2021 r., Obejmuje naukę, gdzie i jak faktycznie kupować cyfrową walutę. Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie jest otwarcie konta u brokera detalicznego, takiego jak eToro, który pozwoli Ci rozpocząć pracę w ciągu kilku minut, a także zapewni dostęp do wielu zasobów edukacyjnych.

W jakie kryptowaluty powinienem zainwestować?

Kiedy już zrozumiesz, jak inwestować w kryptowalutę na 2021 r., Będziesz musiał wybrać tokeny, które chcesz dodać do swojego portfela. Kluczowe są tutaj badania, a jednym z najlepszych sposobów, aby początkujący inwestorzy dokonywali rozsądnych wyborów, jest sprawdzenie wiarygodnych analiz najlepszych kryptowalut, w które można inwestować, ponieważ zestawią one kilka strumieni informacji, aby przedstawić realistyczny obraz tego, czego można się spodziewać w ciągu miesięcy przed siebie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner