Jak kupić Bitcoin w Australii – przewodnik krok po kroku

Chcesz od razu przejść do odpowiedzi? Możesz kupić BTC w Australii na eToro.

Jeśli mieszkasz w Australii i chcesz kupić Bitcoin – proces jest bardzo prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć regulowanego brokera internetowego, który oferuje konkurencyjne opłaty, zdeponować środki za pomocą karty debetowej / kredytowej i zdecydować, ile chcesz kupić..

Bitcoin nadal jest wiodącą kryptowalutą. Jest często określany jako "Król kryptowalut", "Cyfrowe pieniądze" lub "Nowy rodzaj pieniędzy". Bitcoin jest znany ze swojej zmienności.

Sama natura kryptowalut jest skomplikowana, ponieważ z wiekiem kryptowaluty są w większości nowe. Dlatego niektórzy ludzie wciąż mają trudności ze zrozumieniem ich. Nawet dzisiaj, jeśli zapytasz ludzi, czym jest Bitcoin lub czym są kryptowaluty, wielu nie będzie wiedziało. Jednak popularność Bitcoina bez wątpienia wzrosła, zwłaszcza ostatnio, gdy do sfery kryptowalut dołączyły duże firmy finansowe.

Jak kupić Bitcoin w Australii

Chcesz teraz kupić Bitcoin w Australii, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Jeśli tak, postępuj zgodnie z prostą instrukcją opisaną poniżej.

Kup Bitcoin w 4 prostych krokach:

1. Otwórz konto na regulowanej giełdzie Bitcoin w AU

2. Wpłać środki za pomocą karty debetowej / kredytowej lub portfela elektronicznego

3. Udaj się do obszaru handlu kryptowalutami i wybierz Bitcoin

4. Kup Bitcoin

Bitcoin w Australii

Bitcoin pozostaje najbardziej renomowaną i najbardziej preferowaną kryptowalutą do inwestowania w Australii.

Kryptowaluty w Australii znalazły poparcie rządu kraju, który dąży do usunięcia wszelkich możliwych barier, które byłyby przeszkodą w ich rozwoju.


Kryptowaluty zyskują na popularności, ponieważ wiele prestiżowych firm finansowych dołącza do świata kryptowalut. Australia również nadąża za trendami, ponieważ niedawno Bank Rezerw Australii nawiązał współpracę z Commonwealth Bank, National Australian Bank oraz Perpetual i ConsenSys Software, aby zobaczyć możliwości stworzenia cyfrowej formy waluty wydawanej przez rząd.

Tak więc droga Bitcoina jest wybrukowana rock and rollem. Jeśli jesteś osobą mieszkającą w Australii i chcesz rozpocząć inwestycje w Bitcoin, poniżej pokażemy Ci najłatwiejsze sposoby na zrobienie tego.

Czy rozważyłbyś zainwestowanie w Bitcoin BTC?

Sposoby kupowania bitcoinów w Australii?

Szukasz konkretnego sposobu na zakup Bitcoinów w Australii, którego nie omówiliśmy w tym artykule? Jeśli tak, zapoznaj się z poniższymi opcjami, które również masz do dyspozycji.

1. Zakup Bitcoinów za pośrednictwem giełdy kryptowalut w Australii

Jest to właściwie najpopularniejsza metoda, z której możesz skorzystać, niezależnie od tego, czy jesteś nowym, czy doświadczonym inwestorem. Giełda kryptowalut to platforma internetowa, na której można kupować kryptowaluty za walutę fiducjarną, taką jak AUD.

Giełdy kryptowalut są dostępne na całym świecie, ale niektóre kraje mają własne giełdy, aby ułatwić proces użytkownikom.

Niektóre z popularnych giełd kryptowalut w Australii to:

 • eToro
 • CoinSpot
 • Coinbase

Australijskie Centrum Raportów i Analiz Transakcyjnych (AUSTRAC) stwierdziło w 2018 roku, że giełdy kryptowalut muszą spełniać nowe przepisy. (AUSTRAC) był rygorystyczny z powodu wielu oszustw i hacków, które pojawiały się przez lata, działając jak prawdziwe giełdy. Wszystkie wspomniane powyżej kryptowaluty muszą zarejestrować się w AUSTRAC, identyfikować i uwierzytelniać użytkowników, prowadzić ewidencję i spełniać wymogi rządowe w zakresie sprawozdawczości.

Możesz wybrać dowolną z wymienionych powyżej giełd. Proces zakupu jest prosty. Po prostu otwórz konto i kontynuuj zakup Bitcoina lub innej preferowanej kryptowaluty za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zakupie będziesz potrzebować portfela, w którym będziesz przechowywać swoje monety.

2. Zakup Bitcoinów za pośrednictwem bankomatu w Australii

Bankomaty (bankomaty) to kolejny skuteczny i łatwy sposób na zakup Bitcoinów w Australii. W przeciwieństwie do tradycyjnych bankomatów podłączonych do banków, bankomaty kryptograficzne są podłączone do Internetu i umożliwiają użytkownikom kupowanie Bitcoinów za gotówkę. Miasta, które mają najwięcej bankomatów Bitcoin w Australii to Sydney, Melbourne, Adelaide i Brisbane.

Na rynku australijskim dostępne są różne modele bankomatów Bitcoin, takie jak SkyHook Bitcoin ATM, Genesis Coin ATM i Lamassu. Wszystkie modele są powszechnie używane. Kupowanie bitcoinów za pośrednictwem jednego z tych bankomatów jest naprawdę łatwe i wydajne, ale wadą jest to, że opłaty są generalnie o 5% wyższe niż ogólne stawki rynkowe za korzystanie z bankomatu.

Ponadto Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN) ustanowił pewne zasady, które muszą spełniać bankomaty Bitcoin w Australii. Dali jasno do zrozumienia, że ​​każdy, kto chce kupić Bitcoin za pośrednictwem bankomatu, musi zostać zidentyfikowany. Dlatego nie ma możliwości anonimowego zakupu Bitcoinów z bankomatu w Australii.

3. Wydobywaj Bitcoiny w Australii

Wydobywanie Bitcoinów w zasadzie oznacza tworzenie nowych bitcoinów. Wydobywanie Bitcoinów jest legalne w Australii.

Wydobywanie to proces rozwiązywania skomplikowanych problemów matematycznych, za które górnicy są nagradzani Bitcoinem. Chociaż wydobycie jest bardzo opłacalne, jest to kosztowny proces, ponieważ będziesz potrzebować specjalistycznego sprzętu i oprogramowania, które zużywa tak dużo energii. Jeśli możesz sobie pozwolić na sprzęt, możesz ustawić platformę do wydobywania kryptowalut w swoim domu lub mieszkaniu. Było to bardzo popularne we wczesnych dniach Bitcoina. Co więcej, możesz również wyszukiwać w chmurze w różnych witrynach online, co jest o wiele łatwiejsze, ponieważ nie wymaga konserwacji sprzętu.

Wydobywanie bitcoinów rozwija się na całym świecie. Farmy wydobywcze kryptowalut znajdują się w wielu krajach na całym świecie. Właśnie dlatego, że jest drogie, wydobywanie bitcoinów odbywa się teraz za pośrednictwem scentralizowanych górników, ponieważ mają one większe budżety.

4. Handluj Bitcoinami za towary i usługi w Australii

Teraz, gdy kryptowaluty rosną, wiele osób kupuje różne produkty, używając kryptowalut jako narzędzia płatniczego. Jest to również możliwe w Australii. Jeśli masz firmę lub jesteś kimś, kto chce coś sprzedać i chce, aby kupujący płacił za pomocą Bitcoin, możesz to również zrobić. Dlatego będziesz właścicielem Bitcoin.

Powiązane: Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w Australii w 2021 roku

Gdzie przechowywać bitcoiny?

Podobnie jak zwykłe pieniądze, które trzymasz w portfelu lub banku, potrzebujesz miejsca do przechowywania swoich kryptowalut.

Kryptowaluty są przechowywane w tak zwanych portfelach.

Istnieją dwa rodzaje portfeli kryptowalutowych, gorące i zimne. Najpopularniejsze to platformy oprogramowania, na których przechowujesz kryptowaluty po ich zakupie. Zwykle większość giełd, z których korzystasz, ma własne portfele kryptograficzne, a w momencie zakupu monety zostanie ona automatycznie zapisana w portfelu.

Ale inną opcją jest użycie portfeli sprzętowych. Portfele sprzętowe mają kształt USB i możesz tam przechowywać swoje monety. Wyróżniają się większym bezpieczeństwem, ponieważ nie są połączone z Internetem, co sprawia, że ​​nie można ich zhakować.

Gotowy do zainwestowania Bitcoin BTC?

Kupuj kryptowaluty na eToro w Australii

eToro to niewątpliwie najlepsza platforma handlu społecznościowego na świecie dla kryptowalut, FX, towarów, akcji, funduszy ETF lub indeksów.

Dlaczego warto kupować Bitcoiny na eToro?

 • Tańsze niż inne giełdy. Zero prowizji
 • Możesz spróbować przed zakupem.

  eToro zapewnia funkcję wirtualnego portfela, w której możesz bawić się na rynku z kontem demo o wartości 100 000 USD.

 • Ucz się od innych handlowców.
 • To świetna platforma dla początkujących.

Istnieją różne platformy, które możesz wybrać, ale oto 3 powody, dla których powinieneś ich używać eToro Australia:

 • Ma "Kopiowanie handlu" funkcja, która pozwoli Ci skopiować preferowanego tradera.
 • Ma najlepsze funkcje społecznościowe, w których będziesz mógł omawiać najnowsze osiągnięcia w handlu i wszystkie rzeczy, które Cię dotyczą, z innymi innymi traderami.
 • Platforma eToro jest bardzo łatwa w użyciu. Jest przeznaczony dla początkujących i doświadczonych traderów. Jest to również jeden z powodów, dla których eToro jest taką platformą używaną w Australii i na całym świecie.

Jak wspomniano wcześniej, giełdy kryptowalut w Australii muszą przestrzegać zasad określonych przez AUSTRAC. eToro posiada Australijską Licencję na Usługi Finansowe (AFSL) wydaną przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji.

Warto również wspomnieć, że eToro wyróżnia się bezpieczeństwem, jakie zapewnia swoim użytkownikom, więc jeśli chcesz zainwestować w Bitcoin z eToro Australia, jesteś całkowicie w bezpiecznych rękach.

eToro – najlepsza platforma do kupowania bitcoinów w Australii

broker etoro

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Kluczowe punkty

 • Bitcoin został wydany w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto.
 • W 2017 roku cena Bitcoina osiągnęła najwyższy w historii poziom 20000 USD.
 • Z powodu COVID-19 na początku 2020 roku cena Bitcoina osiągnęła najniższy poziom, osiągając prawie 3000 USD.
 • Bitcoin pozostaje preferowaną kryptowalutą do inwestowania w Australii
 • Możesz kupić Bitcoin za pośrednictwem giełdy kryptowalut w Australii.
 • W Australii są bankomaty Bitcoin, w których można kupić Bitcoiny.
 • Możesz wydobywać Bitcoin w Australii lub akceptować go za towary i usługi.
 • Po zakupie Bitcoina musisz przechowywać go w gorącym lub zimnym portfelu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł i przynajmniej dał Ci wyobrażenie o tym, gdzie możesz kupić Bitcoiny w Australii. Teraz, gdy znasz już sposoby kupowania Bitcoinów w Australii, nie masz innego wyjścia, jak zacząć od pierwszej inwestycji. Niezależnie od tego, czy jest to Bitcoin, czy inna kryptowaluta, życzymy szczęśliwego inwestowania!

Czytaj więcej:

Czy Bitcoin to dobra inwestycja w 2021 roku?

Dlaczego Bitcoin eksploduje w 2021 roku

10 odważnych prognoz cen bitcoinów na 2021 r

Cena Bitcoin eksploduje powyżej 100000 USD, mówi wskaźnik na łańcuchu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map