Jakie są 5 najpopularniejszych kryptowalut w USA?

Najpopularniejsze kryptowaluty w Ameryce

Czy chcesz pominąć lekturę i przejść od razu do naszych najlepszych propozycji? Najlepszą i najpopularniejszą kryptowalutą w USA jest Bitcoin lub Ethereum.

Zastanawiasz się, które kryptowaluty są najpopularniejsze w USA? Jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej, aby odkryć 5 najpopularniejszych kryptowalut w USA i jak zmienia się rynek północnoamerykański.

Po Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych znajduje się największa liczba giełd cyfrowych walut na świecie – 27. Apetyt na wirtualne aktywa jest silny w całym kraju i nie wykazuje oznak spowolnienia. W rzeczywistości niektóre z najbardziej przyjaznych kryptowalutom miast na całym świecie można znaleźć w Ameryce, od San Francisco po Jacksonville na Florydzie..

Ale które kryptowaluty preferuje Ameryka? Od wielkich nazwisk, takich jak Bitcoin, po altcoiny z imponującym wzrostem przyglądamy się kryptowalutom, które wprawiają rynek w ruch w Ameryce Północnej.

Dlatego przygotowaliśmy listę najlepszych kryptowalut w USA w 2021 roku.

Więc bez zbędnych ceregieli…

5 najpopularniejszych kryptowalut w USA w 2021 roku:

1. Bitcoin (BTC)

2. Ethereum (ETH)

3. Bitcoin Cash (BCH)

4. Ripple (XRP)

5. Litecoin (LTC)

Niezależnie od tego, czy szukasz kolejnej okazji inwestycyjnej, czy po prostu chcesz nadążać za trendami w kryptowalutach w USA, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie są 5 najpopularniejszych kryptowalut w USA?

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin zawsze był najpopularniejszą kryptowalutą w USA i na rynku globalnym. Od momentu premiery w 2009 roku Bitcoin pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Zasób cyfrowy jest uważany za „króla kryptowalut” i był pierwszą próbą zdecentralizowania płatności globalnych.

Zamiast być emitowanym przez centralną rezerwę, Bitcoin jest tworzony w procesie znanym jako górnictwo. Górnicy Bitcoin przetwarzają transakcje w sieci blockchain, tworząc otwarty zapis każdej transakcji, która miała miejsce. Pomaga to zachować przejrzystość w świecie finansów online i jest głównym powodem, dla którego Bitcoin stał się tak popularny w USA (i nie tylko).

Ile wart będzie Bitcoin w 2021 roku i później?

Po globalnym kryzysie finansowym w latach 2007-2008, który zbiegł się z krachem na rynku nieruchomości w USA, nieufność do korporacji finansowych była najwyższa w historii. Wejdź do Bitcoin, który pojawił się na rynku w następnym roku i jest całkowicie niezależny od scentralizowanych organizacji, takich jak banki i pożyczkodawcy.

Pierwsza realna transakcja Bitcoin miała miejsce w 2010 roku, kiedy programista z Florydy kupił dwie pizze za 10 000 BTC. Jeśli porównamy to z dzisiejszą wartością Bitcoina, te pizze byłyby warte oszałamiającej wartości 320 milionów dolarów! Wydarzenie to jest tak kultowe wśród entuzjastów kryptowalut, że 22 maja jest teraz oficjalnie „Dniem Pizzy Bitcoin”, podczas którego inwestorzy są zachęcani do świętowania, kupując pizzę z własnymi rezerwami kryptowalut.

Dziesięć lat po tej transakcji wykazała to niedawna ankieta przeprowadzona przez Harris Poll 5% Amerykanów posiada teraz Bitcoin. To działa na około 16 milionów ludzi! Biorąc pod uwagę, że liczba portfeli Bitcoin wynosi około 42 miliony, sugeruje to, że znaczny procent użytkowników Bitcoin mieszka w Stanach Zjednoczonych..

Czy rozważyłbyś zakup najpopularniejszej kryptowaluty w USA??

2. Ethereum (ETH)

Drugą najpopularniejszą kryptowalutą w USA jest Ethereum – platforma blockchain, która wykorzystuje inteligentne kontrakty do przeprowadzania transakcji cyfrowych. Jego rodzima waluta znana jest jako Ether (ETH), a jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 51 507 291 691 USD.

Inteligentna umowa to automatyczna umowa, w której zakodowane są szczegółowe warunki umowy – na przykład kwota, którą zgodziłeś się zapłacić komuś za określoną usługę. Podobnie jak Bitcoin, jedną z głównych zalet tego jest to, że umożliwia on przeprowadzanie transakcji online bez konieczności korzystania z zewnętrznego banku lub pożyczkodawcy.

Ale zalety Ethereum na tym się nie kończą. W rzeczywistości wiele osób w USA uważa, że ​​sieć blockchain może utorować drogę dla nowego rodzaju internetu, umożliwiając nam zarządzanie naszymi pieniędzmi – a nawet potencjalnie głosowanie – w bezpieczny i całkowicie zdecentralizowany sposób.

Czy Ethereum to lepsza inwestycja niż Bitcoin?

Widzieliśmy wczesne oznaki tego w marcu 2020 r., Kiedy ogłoszono, że CONA Services (Coke One North America) będzie używać łańcucha blokowego Ethereum, aby uzyskać dostęp do korzyści płynących z zdecentralizowane finanse (DeFi).

CONA Services jest partnerem technologicznym 12 największych rozlewni coca-coli w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadzał transakcje na platformie Ethereum, starając się zwiększyć przejrzystość w całym łańcuchu dostaw, a wyniki jego próby mają zostać opublikowane w którymś momencie czwartego kwartału 2020 r..

3. Bitcoin Cash (BCH)

Pierwotnie uruchomiony w 2017 roku, Bitcoin Cash to elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer. Został stworzony jako skalowalny rozwidlenie Bitcoina po tym, jak inwestorzy kryptowalut wyrazili obawy dotyczące skalowalności samego Bitcoina. Jest to obecnie piąta co do wielkości kryptowaluta na świecie z kapitalizacją rynkową na poziomie 4630146203 USD.

W listopadzie 2020 r.Bitcoin Cash twardy widelec wystąpi. Jest to proces, w wyniku którego sieć Bitcoin Cash zostanie podzielona na dwa oddzielne łańcuchy bloków. Uruchomienie Bitcoin Cash z powrotem w 2017 roku samo w sobie było widelcem, ponieważ nowy blockchain oddzielił się od oryginalnej platformy Bitcoin.

Chociaż Bitcoin Cash ma podobieństwa z Bitcoinem, ostatecznie został stworzony jako rozwiązanie niektórych z największych problemów platformy. Podczas gdy Bitcoin może obsługiwać rozmiary bloków o wielkości zaledwie 1 MB, Bitcoin Cash zwiększył ten rozmiar bloku do 8 MB. Bitcoin Cash jest również w stanie przetworzyć znacznie więcej transakcji na sekundę. Bitcoin jest w stanie przetwarzać tylko 7 transakcji na sekundę, co czyni go znacznie mniej wydajnym niż inne popularne usługi płatnicze (na przykład VISA może przetwarzać oszałamiające 65 000 na sekundę).

W Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej istnieje obecnie około 716 różnych sklepów stacjonarnych, które przyjmują płatności BCH. Według strony internetowej Bitcoin.com, na świecie istnieje 4392 takich firm, co oznacza, że ​​ponad 16% jest zlokalizowanych w obu Amerykach. To pokazuje, że Bitcoin Cash jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych kryptowalut w USA.

4. Ripple (XRP)

Podobnie jak Ethereum, Ripple to nazwa zarówno platformy (RippleNet), jak i wirtualnej waluty (Ripple XRP). W chwili pisania tego tekstu XRP jest czwartą co do wielkości kryptowalutą na świecie i atrakcyjnie niską ceną wynoszącą zaledwie 0,31 USD.

Ripple jest już jedną z najpopularniejszych kryptowalut w USA, ale według prognozy branżowe, w najbliższej przyszłości może stać się jeszcze bardziej popularny. Analityk kryptowalut, znany jako CryptoWhale, przewidział, że gdy Stany Zjednoczone osiągną konsensus w sprawie przepisów dotyczących kryptowalut, popyt na Ripple wzrośnie.

Plusy i minusy inwestowania w Ripple, czy będzie to milioner?

CryptoWhale powiedział: „Jedynym projektem na całym rynku, który naciska na przepisy dotyczące kryptowalut, jest XRP. Wiedzą, że po dodaniu tych przepisów całkowicie unicestwi to prawie każdego innego altcoina i sprawi, że popyt na XRP gwałtownie wzrośnie. ”

Ponieważ RippleNet został zaprojektowany, aby ułatwić bankom i innym firmom wysyłanie globalnych płatności w czasie rzeczywistym za pomocą XRP jako waluta uniwersalna, Ripple jest już dobrze umiejscowiony w instytucji finansowej. Chociaż niektórzy ludzie krytykowali fakt, że jest on bardziej scentralizowany niż oferty takie jak Bitcoin, może to być przyczyną jego sukcesu. Jak wskazuje CryptoWhale, Ripple od lat „po cichu współpracuje z agencjami rządowymi, aby zapewnić zgodność” – a kiedy przepisy amerykańskie będą egzekwowane, będzie w stanie w pełni wykorzystać.

5. Litecoin (LTC)

Litecoin to spin-off Bitcoin, który został uruchomiony w 2011 roku, co czyni go jednym z najwcześniejszych altcoinów na świecie. Litecoin jest dwunastą co do wielkości kryptowalutą na świecie – i jedną z 5 najpopularniejszych kryptowalut w USA.

Podobnie jak Bitcoin Cash, Litecoin został uruchomiony w celu rozwiązania niektórych problemów, które niepokoiły ludzi związanych z Bitcoinem. Na przykład, podczas gdy Bitcoin zajmuje 10 minut, aby dodać nowy blok do łańcucha blokowego, Litecoin zajmuje tylko 2 i pół minuty i ma niższe opłaty transakcyjne.

Kryptowaluta odniosła ostatnio korzyści z wydania gry fabularnej (RPG) LiteBringer, który działa na blockchainie Litecoin. Gra jest tak popularna, że ​​według Fundacji Litecoin liczba transakcji Litecoin wzrosła ponad trzykrotnie w ciągu tygodnia po jej wydaniu! Oznacza to, że 75% wszystkich transakcji jest obecnie obsługiwanych przez LiteBringer.

Blockchain i branża gier | Pozostań na czele gry

Przy obecnych szacunkach sugerujących, że 155 milionów Amerykanów regularnie gra w gry wideo, nie jest zaskakujące, że Litecoin jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut w USA..

Jakie są kluczowe trendy w kryptowalutach w USA?

kryptowaluty w usa

To nie przypadek, że 3 z 5 najpopularniejszych kryptowalut w USA są oparte na technologii Bitcoin (Bitcoin, Bitcoin Cash i Litecoin). Według raportu firmy analitycznej Analiza łańcuchowa, Ameryka Północna – która jest trzecim najbardziej aktywnym krajem na rynku kryptowalut, po Europie Zachodniej i Azji Wschodniej – faworyzuje kryptowaluty Bitcoin ponad wszystkie inne.

W sprawozdaniu stwierdzono, że ten poziom przychylności był „nieproporcjonalny” w porównaniu z innymi krajami. W ramach swoich badań Chainalysis przeanalizował, jak popularne są różne kategorie kryptowalut w kluczowych regionach na całym świecie. Zrobili to, dzieląc kryptowaluty na Bitcoiny (BTC), stablecoins, i altcoiny, przed ustaleniem, jaki procent aktywności regionalnej dotyczy każdej kategorii. Odkryli, co następuje:

 • Azja Wschodnia: 51% BTC, 33% stablecoinów, 16% altcoinów
 • Europa Zachodnia: 66% BTC, 21% stablecoinów, 12% altcoinów
 • Ameryka Północna: 72% BTC, 17% stablecoinów, 11% altcoinów
 • Europa Wschodnia: 57% BTC, 30% stablecoinów, 13% altcoinów
 • Azja Środkowa i Południowa: 53% BTC, 35% stablecoinów, 12% altcoinów
 • Ameryka Łacińska: 63% BTC, 26% stablecoinów, 11% altcoinów
 • Bliski Wschód: 54% BTC, 33% stablecoinów, 14% altcoinów
 • Afryka: 69% BTC, 21% stablecoinów, 10% altcoinów

Jak widać, waluty Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash i Litecoin, zajmują największy procent aktywności kryptograficznej w Ameryce Północnej. Amerykańskie preferencje dla BTC są zauważalnie wyższe niż w jakimkolwiek innym regionie, a Afryka jest na drugim miejscu pod względem wielkości i wynosi 69%. Dlaczego więc Stany Zjednoczone preferują waluty Bitcoin?

→ Kliknij tutaj, aby rozpocząć tworzenie lepszego portfela kryptowalut za 100 USD.

Strategia handlowa kryptowalutami w USA

Amerykańskie preferencje dla Bitcoina mogą wynikać ze strategii handlowej. Raport wykazał również, że inwestorzy z USA znacznie częściej stosowali długoterminowe strategie inwestycyjne niż inwestorzy z innych regionów, decydując się na zakup i zatrzymanie swoich aktywów, a nie na dokonywanie szybkich transakcji.

Na przykład między lipcem 2019 r. A czerwcem 2020 r. Intensywność handlu w Azji Wschodniej była prawie dwukrotnie większa niż w Ameryce Północnej. Jeśli inwestorzy z USA wolą grać w długą grę, BTC i powiązane z nim kryptowaluty mogą dokonać znacznie bardziej rozsądnych inwestycji niż niektóre z mniej znanych altcoinów. Mogą być znane ze zmienności, ale w szczególności Bitcoin i Bitcoin Cash mocno broniły swoich pozycji rynkowych przez lata.

Nie tylko to, ale szybko wyszły z okresów niskiego wzrostu lub spadków cen. Pod koniec marca 2020 r.cena Bitcoina spadła do 4721 USD, gdy pandemia koronawirusa wprawiła rynek w zawirowania. Jednak do czerwca i lipca cena powróciła do około 9 000 USD, a następnie aż do 41 000 USD za bitcoin na początku 2021 r. Ponieważ te awarie są na ogół krótkotrwałe, Bitcoin jest dobrze dostosowany do inwestorów ze strategiami długoterminowymi które polegają na przechowywaniu kryptowalut przez dłuższy czas.

Inwestuj w najpopularniejsze kryptowaluty w USA

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym traderem, czy dopiero zaczynasz, nie ma wątpliwości, że 5 najpopularniejszych kryptowalut w USA to potencjalnie mocne uzupełnienie Twojego portfela. Mamy nadzieję, że ten artykuł pokazał Ci, dlaczego tak wielu Amerykanów zdecydowało się zainwestować w te kryptowaluty – a jeśli uważasz, że nadszedł czas, aby również zacząć handlować, następnym krokiem jest znalezienie renomowanego brokera z USA.

Firma maklerska z wieloma aktywami eToro daje możliwość inwestowania w więcej niż 90 kryptowalut, w tym 5, które umieściliśmy na tej liście. eToro ma biura w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. W pełni regulowany przez Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), jest to zaufany wybór dla tych, którzy chcą inwestować w najpopularniejsze kryptowaluty w USA.

eToro – Kup najpopularniejsze monety cyfrowe w USA

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Kluczowe punkty

 • Pięć najpopularniejszych kryptowalut w USA to Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin i Ripple
 • W USA zarejestrowanych jest 27 giełd cyfrowych walut
 • San Francisco i Jacksonville to dwa z najbardziej przyjaznych kryptowalutom miast na świecie
 • Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta w USA (i na całym świecie)
 • Obecnie 5% Amerykanów posiada Bitcoiny
 • 716 firm oferuje płatności BCH łącznie w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej
 • Kampania Ripple mająca na celu ustanowienie przepisów dotyczących kryptowalut w USA może zwiększyć jego popularność
 • Najpopularniejsze kryptowaluty w USA są zbudowane w oparciu o technologię Bitcoin
 • 72% aktywności kryptowalut w USA dotyczy BTC
 • Wydaje się, że inwestorzy z USA wolą trzymać kryptowalutę niż dokonywać transakcji o wysokiej częstotliwości

Kryptowaluta w USA – często zadawane pytania

Czy kryptowaluta jest legalna w USA?

Bitcoin został oficjalnie zalegalizowany w USA w lutym 2020 r. Jednak nie jest uważany za prawny środek płatniczy i jest opodatkowany jako forma własności, a nie waluta.

Gdzie mogę zdobyć kryptowalutę w USA?

Broker eToro to bezpieczny i renomowany sposób na rozpoczęcie handlu kryptowalutą w USA. Posiada biura w USA i podlega nadzorowi Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Za pomocą eToro, możesz uzyskać dostęp do ponad 90 różnych kryptowalut.

Kto reguluje Bitcoin w USA?

Chociaż Bitcoin nie jest prawnie sklasyfikowany jako pieniądz, Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) uznał giełdy kryptograficzne za przekaźniki pieniędzy i uważa, że ​​tokeny mają „wartość zastępującą walutę”.

Czy Amazon US akceptuje Bitcoiny?

Obecnie Amazon US oficjalnie nie akceptuje płatności Bitcoinami za produkty. Za karty podarunkowe Amazon można jednak zapłacić za pomocą Bitcoin.

Jak zamienić Bitcoin na dolary?

Możesz zamienić swoje Bitcoiny na dolary, sprzedając je na giełdzie kryptowalut, takiej jak eToro. Po prostu sprzedaj swoje krypto za dolary i wypłać płatność na konto bankowe.

Czy kryptowaluta to dobra inwestycja?

Inwestowanie w kryptowalutę w USA jest ogólnie uważane za inwestycję wysokiego ryzyka. Dzieje się tak, ponieważ wartość aktywów, takich jak Bitcoin, może być niezwykle zmienna. Przed rozpoczęciem inwestowania w kryptowalutę w USA ważne jest, aby przeprowadzić należytą staranność i opracować solidną strategię zarządzania ryzykiem.

Czy kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów w USA jest legalne??

Kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów jest legalne w USA – o ile przechodzisz przez regulowaną giełdę. Jeśli spróbujesz wymienić Bitcoin bez przechodzenia przez wymianę, technicznie popełniłeś przestępstwo. Dzieje się tak, ponieważ Bitcoin jest opodatkowany jako własność, a nie jako waluta. Tak jak w przypadku sprzedaży domu przez agenta nieruchomości, musisz przejść przez regulowana giełda kryptowalut sprzedać swoje Bitcoiny w USA.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł 5 najpopularniejszych kryptowalut w USA był przydatny do ciebie i zaoszczędziło ci trochę czasu w twoich badaniach.

Zastrzeżenie: kryptowaluty są wysoce niestabilne. Twój kapitał jest zagrożony, a wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner