Jakie są zalety handlu bitcoinami?

Handel bitcoinami umożliwia handlowcom spekulacje na temat tego, czy cena bitcoina wzrośnie, czy spadnie, bez konieczności przejmowania bitcoina na własność.

Wraz ze wzrostem popularności Bitcoinów, coraz więcej osób jest zainteresowanych sprzedażą i kupnem kryptowalut. Ale wciąż wiele osób nie ma odpowiednich informacji i zastanawia się, jakie dokładnie są zalety handlu Bitcoinem i innymi kryptowalutami?

Załóżmy więc, że należysz do jednej z wielu aspirujących grup handlarzy kryptowalutami. W takim przypadku może leżeć w twoim najlepszym interesie, aby zebrać wszystkie informacje, które jesteś w stanie zdobyć, jeśli chodzi o korzyści z handlu bitcoinami i kryptowalutami, zanim zaczniesz w nagłym pośpiechu..

W końcu bardzo ważne jest, aby przeprowadzić badania przed wejściem w jakąkolwiek nową działalność lub w tym przypadku w dziedzinie finansów, zwłaszcza gdy jesteś nowy w handlu.

Dlaczego warto handlować bitcoinami?

Chcesz wiedzieć, jak możesz skorzystać na handlu Bitcoinami? Może to zrobić na wiele różnych sposobów. Aby mieć pewność, że Twoje zainteresowanie spotka się z najlepszymi możliwymi informacjami, dokładnie wyjaśnimy Ci korzyści płynące z handlu Bitcoinem.

Korzyści z handlu bitcoinami obejmują:

1. Wysoka zmienność

2. Całodobowy rynek globalny

3. Niskie opłaty

4. Niezależność

5. Szybsze otwieranie konta

6. Łatwy do zrozumienia ruch na rynku

7. Dostępność na każdej giełdzie kryptowalut

1. Wysoka zmienność

Postrzegany magazyn wartości w porównaniu z walutami fiducjarnymi jest głównym powodem, dla którego Bitcoin może wahać się w stosunku do walut fiducjarnych. Bitcoin jest podobny do złota. Chociaż kopacze złota mogą nadal wydobywać więcej złota, Bitcoin jest regulowany decyzją dewelopera dotyczącą jego podstawowej technologii, aby ograniczyć jego produkcję do maksymalnie 21 milionów BTC.

Jest to kluczowy aspekt Bitcoina, który wykorzystuje swoją dużą zmienność, aby zwabić inwestorów internetowych na całym świecie. Ta kryptowaluta wyświetla ruchy często większe niż 3% w ciągu jednego dnia. W czasach, gdy zmienność jest stosunkowo wysoka, ruchy te przekraczały nawet 10%.

2. Całodobowy rynek globalny

Rynek bitcoinów i każdy inny rynek kryptowalut jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na coraz większej liczbie giełd. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów finansowych, które działają tylko według ustalonego harmonogramu, kryptowaluty dążą do przekonania, że ​​nie ma ograniczeń co do czasu ich użytkowania. Oznacza to, że handlowcy na całym świecie mogą wykorzystać ten fakt na swoją korzyść w handlu bitcoinami, kiedy tylko zechcą (po zwykłych godzinach pracy, w święta lub w weekend)..

3. Niskie opłaty

Nikt nie lubi płacić opłat. Niskie opłaty są w rzeczywistości jedną z najlepszych zalet, jeśli chodzi o handel bitcoinami. Opłaty związane z giełdami korzystającymi z Bitcoin są znacznie niższe w porównaniu z tradycyjnymi systemami wymiany. Jako dodatkowy bonus, depozyty i wypłaty Bitcoin są zwykle realizowane w ciągu zaledwie kilku godzin, jeśli chodzi o etap przetwarzania, niezależnie od tego, gdzie w tym czasie mieszkasz.

4. Niezależność

Bitcoin działa całkowicie na zasadzie peer-to-peer. Blockchain jest wolny, jeśli chodzi o kontrolę, ponieważ jest zdecentralizowany. Ogólnie cena Bitcoina nie koreluje z ceną akcji, towarów, par walutowych ani obligacji. Inwestorzy Bitcoin nie uważają zewnętrznych przepływów wiadomości, które wpływają na inne segmenty rynku, za mające dla nich jakiekolwiek znaczenie.

Więc w zasadzie, jeśli masz wiedzę na temat handlu i potrafisz dobrze odczytać dane cenowe na wykresach, wystarczy, że handlujesz i zarabiasz. To jest powód, dla którego Bitcoin nadaje się do handlu opartego wyłącznie na setupach price action.

5. Szybsze otwieranie konta

Bitcoin jest przechowywany w portfelach na monety, ponieważ technicznie rzecz biorąc, nie można go przechowywać nigdzie indziej. Ten typ oprogramowania jest dobrze znany ze swojej łatwości obsługi i niezawodności, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i szybkości otwierania. Ponadto otwarcie konta giełdowego w celu handlu Bitcoinami może być szybkie na przykład na niektórych platformach, takich jak eToro. eToro to łatwa w użyciu platforma, na której możesz handlować Bitcoinami i innymi kryptowalutami.

6. Łatwy do zrozumienia ruch na rynku

Bitcoina jest rzadkością, a jego cena zależy od popytu. Jak wspomniano powyżej, w obiegu może znajdować się maksymalnie 21 milionów bitcoinów. Obecnie w obiegu jest 18 milionów bitcoinów, więc im bliżej poziomu 21 milionów, tym bardziej prawdopodobne jest, że cena Bitcoina wzrośnie.

Wskazuje to na to, że im większy popyt na Bitcoin, tym bardziej wzrośnie jego cena. Zasadniczo, jak twierdzi wielu analityków kryptowalut, cena Bitcoin może tylko wzrosnąć. Może podlegać wahaniom tu i ówdzie, ponieważ jest niestabilny, ale może wzrosnąć tylko w dłuższej perspektywie.

7.Bitcoin jest dostępny na każdej giełdzie kryptowalut

Istnieje wiele giełd kryptowalut, na których możesz handlować Bitcoinami. Ponieważ Bitcoin jest pierwszą wydaną kryptowalutą i najbardziej renomowaną, możesz handlować nią na dowolnej giełdzie kryptowalut. eToro to najlepsza platforma handlu społecznościowego na świecie. Możesz łatwo zacząć handlować Bitcoinami w eToro.

Czy powinienem kupić lub wymienić Bitcoin?

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem handlu Bitcoinem, powinieneś zbadać, czy powinieneś kupować, czy handlować, w zależności od tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć Bitcoin, oto szczegółowy artykuł o Bitcoinie.

Możesz być zainteresowany handlem Bitcoinem, jeśli…

 • Zgadzasz się płacić podatki od wszelkich osiągniętych zysków.
 • Możesz zapłacić za zasób z góry.
 • Chcesz posiadać Bitcoin.
 • Nie przejmujesz się wprowadzającymi limitami ani maksymalnymi depozytami.
 • Musisz cierpliwie czekać na konto wymiany przed zakupem Bitcoin.
 • Nie masz problemów z opłatami za wpłaty lub wypłaty.
 • Chcesz doświadczyć emocji związanych z handlem Bitcoinami.

Możesz być zainteresowany kupnem Bitcoinów, jeśli…

 • Nie masz nic przeciwko zapłaceniu pełnej wartości aktywów z góry.
 • Nie masz nic przeciwko płaceniu podatku od zysków kapitałowych od jakichkolwiek zysków.
 • Oczekiwanie na konto wymiany przed kupnem lub sprzedażą nie stanowi dla Ciebie problemu.
 • Maksymalne depozyty lub początkowe limity nie zniechęcają Cię.
 • Płacenie dodatkowych opłat za wpłaty lub wypłaty nie stanowi dla Ciebie problemu.
 • Chcesz być częścią ogromnej społeczności Bitcoin HODLers.
 • Chcesz posiadać cyfrową walutę.

eToro – najlepszy broker do handlu bitcoinami

broker etoro

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony

Kluczowe punkty

 • Bitcoin jest niewątpliwie najpopularniejszą kryptowalutą, a jego ruch cenowy ma wpływ na resztę rynku kryptowalut.
 • Ponieważ Bitcoin jest znany jako forma waluty, która istnieje w domenie cyfrowej, umożliwia to każdemu wysyłanie i odbieranie go w dowolnym miejscu na świecie..
 • Bitcoin jest z natury zmienny, co czyni go dobrym aktywem handlowym.
 • Rynek Bitcoin jest otwarty 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
 • Bitcoin jest całkowicie niezależny od tradycyjnych aktywów finansowych, ponieważ jest zdecentralizowany.
 • Bitcoin posiada wbudowaną funkcję niedoboru. Oznacza to, że liczba bitcoinów, które kiedykolwiek będą istnieć, wynosi tylko 21 milionów.
 • Zrozumienie rynku Bitcoin jest łatwe, ponieważ jego cena zależy od popytu.
 • Ponieważ Bitcoin jest najbardziej renomowaną kryptowalutą, obsługuje ją każda giełda kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner