Jakie są zalety handlu Cardano?

Handel Cardano umożliwia inwestorom spekulacje na temat tego, czy cena ADA wzrośnie, czy spadnie, bez konieczności przejmowania własności cyfrowego zasobu.

Cardano (ADA) to współdzielony blockchain trzeciej generacji i platforma, która oferuje możliwość tworzenia i rozwijania DApps. Jako pierwszy blockchain, który włączył recenzowane podejście akademickie do swoich głównych wartości, sieć zyskała rozgłos w światowych mediach dzięki dodatkowym innowacjom i strategii. ADA to obecnie jeden z najlepszych altcoinów na świecie.

Dlaczego warto handlować Cardano?

Handel Cardano ma wiele zalet. Pomaga doświadczonym osobom na rynku kryptowalut w handlu, niezależnie od tego, czy posiadają jakąkolwiek kryptowalutę, czy też nie.

Handel polega na próbie określenia, czy cena ADA wzrośnie, czy spadnie.

Korzyści z handlu Cardano obejmują:

 1. Zwiększona płynność
 2. Zminimalizowane koszty podatkowe
 3. Ekspozycja w ramach dźwigni finansowej
 4. Zmienność Cardano
 5. Minimalistyczny handel i mniejsze ryzyko inflacji
 6. Dostępność na rynku Cardano
 7. Możliwość gry długiej lub krótkiej

1. Zwiększona płynność

Płynność jest wskaźnikiem tego, jak łatwo i skutecznie Cardano, bez zmiany ceny rynkowej, można wymienić na gotówkę. Płynność ma kluczowe znaczenie, ponieważ w przypadku badań technologicznych zapewnia lepsze ceny, krótsze czasy przetwarzania i lepszą precyzję.

Jako najwyższej klasy cyfrowy zasób i platforma deweloperska DApp do inteligentnych kontraktów, ADA wykazuje obietnicę i potrzebę obserwowania takich firm jak Ethereum i Tron w tabeli liderów płynności. Obecnie propozycja wartości Cardano wywodzi się z jej roli jako opartej na badaniach witryny inteligentnych kontraktów DApp.

Dla porównania, test aktualizacji Shelly nie tylko szkoli ADA dla pełnej decentralizacji, ale także dla dominacji na rynku kryptowalut. Dzięki nowej współpracy Cardano zoptymalizuje algorytm giełdowy AlgoZ i wiedzę podstawową pod kątem płynności.

Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ transakcje są dystrybuowane na kilku rynkach, rynek Cardano nazywany jest niepłynnym, co oznacza, że ​​stosunkowo niewielkie transakcje mogą mieć ogromny wpływ na stawki rynkowe, powodując nieprzewidywalne zapotrzebowanie na ADA..

Przeczytaj także: Co to jest Cardano? Przewodnik dla początkujących

2. Zminimalizowane koszty podatkowe

Możliwość zarówno rozłożenia zakładów, jak i handlu kontraktami CFD na Cardano zapewni znaczne korzyści podatkowe w porównaniu z transakcjami w wirtualnej walucie. Na przykład, gdy wymieniasz swoje wirtualne kryptowaluty na wartość wyższą niż ta, za którą je początkowo kupiłeś, podlegasz podatkowi od zysków kapitałowych (CGT). Jednak w przypadku zakładów na spread, ponieważ niekoniecznie jesteś właścicielem aktywa, usuwasz zobowiązanie z tytułu podatku z równania.

Z drugiej strony, kontrakt na różnicę (CFD) nadal jest odpowiedzialny za CGT. Powinieneś jednak złagodzić swoje straty w stosunku do zarobków z tytułu zobowiązań CGT, co sprawia, że ​​kontrakty CFD są cenne do zabezpieczenia. Zwróć uwagę, że handel Cardano jest otwarty tylko dla doświadczonych handlowców z zakładami spread i kontraktami CFD.

3. Ekspozycja w ramach dźwigni finansowej

Dostęp do wysokiej dźwigni to kolejny bonus ze sprzedaży kontraktów CFD na Cardano. Pamiętaj, że odnosi się to do zakładów na wahania rynku Cardano i nie kupowania za pośrednictwem tradycyjnych giełd kryptowalut i kupowania prawdziwych aktywów kryptograficznych. Kontrakty CFD obserwują tylko cenę Cardano, a aktywa bazowe niekoniecznie są własnością handlowców, którzy sprzedają kontrakty CFD.

Zaletą tego jest to, że inwestorzy sprzedający kontrakty CFD na ADA mogą czerpać korzyści zarówno z hossy, jak i spadków. Dźwignia finansowa umożliwia handlowcom otwieranie jeszcze większych wartości portfela niż ich konto handlowe po powrocie do dźwigni.

Ważne jest również, aby pamiętać, że jako inwestor powinieneś upewnić się, że masz odpowiedni plan kontroli ryzyka, który powinien zawierać odpowiednie bariery. Dźwignia finansowa może zwiększyć Twoje zyski, a jednocześnie podwoić Twoje straty jeśli nie ostrożnie. Może jednak mieć ogromny wpływ na wyniki finansowe inwestora, dlatego wymieniliśmy to jako plus dla handlu Cardano.

4. Zmienność Cardano

Chociaż rynek Cardano jest stosunkowo nowy, ze względu na duże wolumeny krótkoterminowej działalności handlowej, napotkał on znaczną zmienność. Na przykład Cardano jest 16,39 razy bardziej zmienne niż DOW (Dow Jones Industrial Average). 96 procent całych akcji i inwestycji jest mniej niestabilnych niż Cardano, a zmienność historycznych regularnych zwrotów Cardano w ciągu ostatnich 30 dni jest większa niż 96 procent wszystkich globalnych akcji i portfeli w stosunku do wszystkich rynków akcji, zgodnie z Makroaksja.

Sprawdź: Prognoza cen Cardano

5. Minimalistyczny handel i mniejsze ryzyko inflacji

Rynkowy obrót akcjami wiąże się z koniecznością przedstawienia określonych poświadczeń lub warrantów, aby móc faktycznie handlować. Aby wymienić akcje lub udziały firmy, musisz również skorzystać z usług brokera. Jednak kupowanie w Cardano jest proste i eleganckie. Po prostu kupujesz lub sprzedajesz ADA z giełd i umieszczasz nowe aktywa w swoim portfelu. W przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu płacenia za zamówienia giełdowe, o których wiadomo, że są czasochłonne, przelewy Cardano są zwykle natychmiastowe.

Cardano jest również odporne na inflację, w przeciwieństwie do innych tradycyjnych walut, którymi zarządzają scentralizowane instytucje. Technologia blockchain stojąca za ADA jest nieograniczona i nie ma powodu, aby myśleć o długoterminowej utracie wartości.

6. Dostępność na rynku Cardano

Rynek Cardano jest powszechnie otwarty do handlu do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dzieje się tak dzięki brakowi scentralizowanego zarządzania rynkiem przejmującego kontrolę nad godzinami rynkowymi, w przeciwieństwie do zwykłych giełd. Na giełdach kryptowalut na całym świecie transakcje ADA będą odbywać się bezpośrednio między indywidualnymi handlowcami. Chociaż branża przechodzi na ulepszenia infrastruktury, zwane inaczej „rozwidleniami”, w pewnych okresach mogą występować przestoje związane z konserwacją.

7. Możliwość gry długiej lub krótkiej

Cardano nadal ma znaczenie, podobnie jak cena akcji. W ten sposób, po wzroście wartości rynkowej, możesz zarabiać na sprzedaży (Shorting) swoich monet ADA. Kupując walutę ADA i spodziewając się wzrostu ceny, nazywasz to długością. Jednak gdy masz do czynienia z ceną Cardano i korzystasz z cen, które zarówno spadają, jak i rosną, jest to nazywane spadkiem.

Istnieje kilka giełd, na których będziesz mieć możliwość zajmowania długich lub krótkich pozycji z Cardano, gdzie w tym samym czasie można spodziewać się wzniesienia lub spadku. Nadal będziesz mógł zajmować pozycje długie lub krótkie w większości witryn, w których możesz dokonywać transakcji z depozytem zabezpieczającym.

Nie przegap: Ethereum vs Cardano: Które krypto powinieneś kupić w 2021 roku

Czy powinienem kupić lub wymienić Cardano?

Ważne jest, aby zrozumieć rozbieżności między kupowaniem a handlem Cardano, zanim podejmiesz solidną decyzję. Korzystanie z kontraktów CFD pozwoli ocenić Twoją rentowność inwestowania w ADA przy wyższym poziomie ryzyka. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę pewne czynniki, takie jak zmienność, zobowiązania podatkowe i decyzja, aby jechać długo lub krótko przed naciśnięciem pedału gazu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Cardano, zapoznaj się z tym przewodnikiem po Cardano.

Możesz być zainteresowany kupnem Cardano, jeśli…

 • Chcesz przejąć pełną własność kupionej kwoty Cardano
 • Z przyjemnością zapłacisz z góry całą wartość zasobu
 • Nie masz nic przeciwko płaceniu podatku od zysków kapitałowych od jakichkolwiek zysków
 • Nie masz nic przeciwko czekaniu na konto wymiany, zanim będziesz mógł kupować lub sprzedawać
 • Nie masz nic przeciwko wprowadzającym limitom lub maksymalnym wpłatom
 • Możesz płacić dodatkowe opłaty za wpłaty lub wypłaty
 • Chcesz zdobyć nagrody za obstawianie za trzymanie Cardano

Możesz być zainteresowany wymianą Cardano, jeśli…

 • Chcesz spekulować na temat ceny Cardano bez jej posiadania
 • Chcesz wykorzystać swoją pozycję, aby z góry opłacić tylko część kosztów
 • Chcesz skorzystać z ulg podatkowych wynikających z zakładów na spread lub handlu kontraktami CFD z Cardano
 • Chcesz od razu zacząć handlować
 • Nie lubisz maksymalnych limitów wpłat
 • Nie lubisz wpłacać depozytów ani prowizji za wypłatę

eToro – najlepszy broker do kupowania Cardano ADA

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Kluczowe punkty:

 • Korzyści płynące z handlu Cardano obejmują zwiększoną płynność, zminimalizowane koszty podatkowe, ekspozycję na lewarowanie, zmienność Cardano, minimalistyczny handel i mniejsze ryzyko inflacji, dostępność na rynku Cardano oraz opcję długiej lub krótkiej pozycji.
 • Cardano (ADA) to współdzielony blockchain trzeciej generacji i platforma, która oferuje możliwość tworzenia i rozwijania DApps.
 • Handel polega na próbie określenia, czy cena ADA wzrośnie, czy spadnie.
 • Cardano jest 16,39 razy bardziej zmienne niż DOW (Dow Jones Industrial Average)
 • Rynek Cardano jest powszechnie otwarty do handlu do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
 • Drobne transakcje mogą mieć ogromny wpływ na stawki rynkowe, powodując nieprzewidywalne obciążenia ADA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner