Jakie są zalety handlu Litecoinem?

Handel Litecoinem umożliwia inwestorom spekulacje na temat tego, czy cena LTC wzrośnie, czy spadnie, bez konieczności przejmowania na własność aktywów cyfrowych.

Litecoin (LTC), oparty na zdecentralizowanej sieci blockchain typu open source, jest kryptowalutą peer-to-peer, zaprojektowaną i uruchomioną przez poprzedniego pracownika Google i absolwenta MIT, Charliego Lee.

Jednym z pierwszych altcoinów, które się pojawiły, był Litecoin. Został sprzedany po raz pierwszy, a teraz jest czasami powiązany jako srebrny odpowiednik złota Bitcoina. Firma LTC przeżywała wzloty i upadki od czasu jej pierwszego uruchomienia w 2011 r., Ale ostatecznie dzięki zwinnemu podejściu i szybkiej akceptacji technologii udało jej się zbudować silny popyt..

Dlaczego warto handlować Litecoinem?

Niezależnie od tego, czy jesteś kimś, kto brał udział w grze handlowej od jakiegoś czasu, czy dopiero wkraczasz na scenę, handel LTC ma wiele zalet.

Handel Litecoinem pomaga wprawnym traderom postawić zakład, czy cena wzrośnie, czy spadnie. Możesz to osiągnąć, korzystając z kontraktów pochodnych, takich jak zakłady typu spread bets i CFD. Przyjrzyjmy się niektórym zaletom handlu Litecoinem.

Korzyści z handlu Litecoinami obejmują:

 1. Kontrakty CFD zapewniające dźwignię finansową
 2. Zmienność
 3. Niskie ryzyko inflacji i prosty handel
 4. Pełny dostęp do rynku LTC, zawsze i wszędzie
 5. Wybór między wysokim a niskim
 6. Przepisy podatkowe, o których należy pamiętać
 7. Przewaga w kwestii płynności

1. Kontrakty CFD zapewniające dźwignię finansową

Bycie bliżej wyższej dźwigni jest jedną z kluczowych zalet handlu kontraktami CFD na Litecoin. Należy pamiętać, że odnosi się to do zakładów na wahania rynku LTC i nie kupowania cyfrowych monet w tradycyjny sposób za pośrednictwem zwykłych platform wymiany handlowej. Kontrakty CFD służą po prostu do obserwowania ceny LTC, a handlowcy, którzy sprzedają kontrakty CFD, po prostu nie posiadają żadnego LTC.

Ważne jest, abyś jako inwestor nadal upewniał się, że przygotujesz skuteczną strategię zarządzania ryzykiem z wyprzedzeniem, aby zminimalizować ryzyko wpadnięcia w głęboki koniec. Powinieneś podjąć niezbędne kroki ostrożności. Dźwignie zwiększą Twoje zyski, jeśli nie będą czujne, chociaż mogą również podwoić Twoje koszty.

2. Zmienność

Biorąc pod uwagę, że rynek Litecoin jest dość młody, to jednak uległ on znacznej niepewności z powodu znacznych ilości krótkoterminowych transakcji handlowych. W ostatnich latach cena Litecoina stała się stosunkowo nieprzewidywalna. Chociaż cena Litecoina ostatnio wzrosła, po drodze doświadczała częstych wahań, co czyni go jedną z niestabilnych kryptowalut.

3. Niskie ryzyko inflacji i prosty handel

Handel kryptowalutami, takimi jak LTC, oznacza wyrozumiałość polegającą na prostym wyborze platformy internetowej, w której kupujesz i sprzedajesz LTC bezpośrednio od kupującego do sprzedawcy, na globalnym poziomie odbiorców, bez pośrednictwa brokera, takiego jak na tradycyjnych giełdach. . Co więcej, nie ma potrzeby przedstawiania dodatkowych niepotrzebnych certyfikatów, które potwierdzają Twoją zdolność do handlu w ramach transakcji LTC. W takim przypadku wystarczy założyć konto na platformie wymiany i przejść przez prosty proces weryfikacji.

Fakt, że Litecoin jest zdecentralizowany, oznacza, że ​​nie ma miejsca na inflację. Technologia stojąca za blockchainem LTC jest nieskończona, co zmniejsza ryzyko związane z jej długoterminowym spadkiem wartości.

4. Pełny dostęp do rynku opieki długoterminowej, zawsze i wszędzie

Oprogramowanie do zautomatyzowanego handlu jest jednym z najbardziej powszechnych i fascynujących sposobów handlu Litecoinem. Litecoin można sprzedawać 24 godziny na dobę, w przeciwieństwie do giełdy. Dzięki temu inwestorzy ze swoich komputerów domowych i urządzeń osobistych mogą uruchamiać aplikacje handlowe i czerpać korzyści podczas snu. Transakcje LTC mogą odbywać się bezpośrednio między indywidualnymi handlowcami na giełdach kryptowalut na całym świecie.

Z całą pewnością nie jest to nic nowego w praktyce uruchamiania automatycznych aplikacji w celu wymiany LTC, jednak ostatnio, odkąd były one znacznie bardziej szczegółowe i dochodowe, systemy te nadal są bardzo dobrze objęte.

5. Wybór między wysokim a niskim

Możliwość handlu swoimi monetami LTC gwarantuje, że będziesz mógł wybrać, czy chcesz podjąć decyzję inwestycyjną o długim czy krótkim czasie. Długie podejście oznacza, że ​​za każdym razem, gdy kupujesz LTC, spodziewasz się wzrostu ceny monety. Z drugiej strony, krótka pozycja ma miejsce wtedy, gdy zdecydujesz się skorzystać i handlować LTC w momencie, gdy ceny jednocześnie spadają i rosną.

Istnieje wiele platform wymiany, które dają możliwość wykonania jednej lub drugiej. Możliwe jest jednoczesne prognozowanie trendu wzrostowego lub spadkowego. Możesz także zobowiązać się do handlu z depozytem zabezpieczającym na większości platform.

Przeczytaj także: Prognoza cen Litecoin

6. Przepisy podatkowe, o których należy pamiętać

Podczas gdy sędzia federalny w USA postrzega Litecoina i inne niektóre kryptowaluty jako aktywa, IRS w rzeczywistości nie potraktuje ich w ten sposób. Podlega takiemu samemu opodatkowaniu jak wszystkie inne inwestycje. Podatki od Litecoina można pobierać poprzez sprzedaż, wymianę lub faktyczne wydawanie (jeśli wartość wzrosła po pierwszym zakupie).

Ogromne korzyści podatkowe związane z transakcjami LTC byłyby zapewnione dzięki możliwości zawierania zakładów typu spread betting i handlu kontraktami CFD na Litecoin. Dzięki zakładom typu spread betting zmniejszasz odpowiedzialność za należny podatek, ponieważ w rzeczywistości nie jesteś właścicielem aktywa. Dzięki kontraktom CFD możesz złagodzić swoje straty z tytułu podatków.

7. Przewaga płynności

Na rynkach kapitałowych termin płynność jest powszechnie używany do opisania zdolności, z jaką można bez trudu zamienić towar w gotówkę. Płynność dla Litecoina to możliwość jego szybkiej wymiany na gotówkę lub inne monety.

W przypadku wszystkich zbywalnych nieruchomości i aktywów, w tym Litecoina, kluczowa jest płynność. Niski poziom płynności oznacza niestabilność rynku, która powoduje gwałtowny wzrost wartości KDT. Z drugiej strony, duża płynność oznacza, że ​​istnieje stabilny rynek z niewielkimi wahaniami cen.

John Kim, główny ewangelista w ewangelistce Litecoin, twierdzi, że podobnie jak przy zakupie filiżanki kawy, LTC można wykorzystać do drobnych codziennych zakupów. Opieki długoterminowej nie należy postrzegać jako towaru finansowego, ale raczej jako walutę, która pomaga ludziom kupować produkty i usługi w prawdziwym świecie. Uważa również, że LTC to najbardziej płynna kryptowaluta po Bitcoin.

Nie przegap: co wpłynie na cenę Litecoina w 2021 roku?

Czy powinienem kupić lub wymienić Litecoin?

Ważne jest, aby zrozumieć różnice między kupowaniem i handlem Litecoinem, zanim dokonasz rozsądnej decyzji inwestycyjnej. Podczas inwestowania w długoterminową opiekę długoterminową z niższymi poziomami ryzyka korzystanie z kontraktów CFD ułatwiłoby ocenę wykonalności. Przed ustaleniem prostej ścieżki wszelkie czynniki, takie jak płynność, eksponowana dźwignia finansowa i zobowiązania podatkowe, powinny znajdować się w centrum Twojej oceny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Litecoinie, zapoznaj się z tym szczegółowym przewodnikiem po Litecoinie.

Możesz być zainteresowany kupnem Litecoina, jeśli…

 • Chcesz przejąć pełną własność kupowanej kwoty Litecoin
 • Z przyjemnością zapłacisz z góry całą wartość zasobu
 • Nie masz nic przeciwko płaceniu podatku od zysków kapitałowych od jakichkolwiek zysków
 • Nie masz nic przeciwko czekaniu na konto wymiany, zanim będziesz mógł kupować lub sprzedawać
 • Nie masz nic przeciwko wprowadzającym limitom lub maksymalnym wpłatom
 • Możesz płacić dodatkowe opłaty za wpłaty lub wypłaty

Możesz być zainteresowany handlem Litecoinem, jeśli…

 • Chcesz spekulować ceną Litecoina bez jego posiadania
 • Chcesz wykorzystać swoją pozycję, aby z góry opłacić tylko część kosztów
 • Chcesz skorzystać z korzyści podatkowych wynikających z zakładów na spread lub handlu kontraktami CFD z Litecoinem
 • Chcesz od razu zacząć handlować
 • Nie lubisz maksymalnych limitów wpłat
 • Nie lubisz płacić depozytów ani opłat za wypłaty

eToro – najlepsza platforma do Kup Litecoin

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptowalut – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Kluczowe punkty:

 • Korzyści z handlu Litecoinami obejmują zwiększoną płynność, zminimalizowane koszty podatkowe, ekspozycję na lewarowanie, zmienność Litecoina, minimalistyczny handel i mniejsze ryzyko inflacji, dostępność rynkową Litecoin oraz opcję długiej lub krótkiej pozycji.

 • Litecoin (LTC), oparty na zdecentralizowanej sieci blockchain typu open source, jest kryptowalutą peer-to-peer.

 • Handel polega na próbie ustalenia, czy cena LTC wzrośnie, czy spadnie.

 • John Kim, główny ewangelista w Litecoin, uważa, że ​​LTC jest najbardziej płynną kryptowalutą po Bitcoinie.

 • Fakt, że Litecoin jest zdecentralizowany, oznacza, że ​​nie ma miejsca na inflację.

 • Ogromne korzyści podatkowe związane z transakcjami LTC byłyby zapewnione dzięki możliwości zawierania zakładów typu spread betting i handlu kontraktami CFD na Litecoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner