Odbicie Bitcoina nie jest niczym nowym

Odbicie Bitcoina przyciągnęło wiele uwagi w 2019 roku, jak zapewne dobrze wiesz.

Przez chwilę wyglądało na to, że może powrócić do szczytów, które osiągnął w grudniu 2017 r., Nieco poniżej 20 tysięcy dolarów za monetę.

Ale przejdźmy od razu do rzeczy; to odbicie nie jest niczym nowym i prawdopodobnie powtórzy się.

Są tacy, którzy uważają, że kolejny wielki skok w górę do takich szczytów jest nieunikniony, i tacy, którzy są mniej optymistyczni.

Plik Bliźniaki Winklevoss, dwóch najbardziej znanych inwestorów Bitcoin uważa, że ​​dopóki Bitcoin nie osiągnie całkowitej kapitalizacji rynkowej w wysokości 7 bilionów dolarów, czyli przybliżonej kapitalizacji złota, jest nadal niedowartościowany.

To, czy Bitcoin jest niedowartościowany, czy nie, jest wysoce dyskusyjne.

W chwili pisania tego tekstu, zgodnie z CoinMarketCap, jest wyceniony na 163 745 506861 USD, więc nadal ma długą drogę do osiągnięcia szacunku bliźniaków Winklevoss.

Cokolwiek wierzysz, odbicie Bitcoina nie jest niczym nowym i prawdopodobnie będzie się powtarzać. Powiemy ci, dlaczego.

Patrząc na historię cen Bitcoina

historia cen bitcoinów

Patrząc na historię Bitcoina, możemy zobaczyć, dlaczego odbicie Bitcoina nie jest całkowicie wyjątkowe.

Możesz sprawdzić, jak cena Bitcoina wzrosła z 0,00 USD, gdy został wydany po raz pierwszy, do 0,10 USD do października 2010 r.

Samo to jest dużym ruchem.

Oczywiście ostatnio wzrosty cen Bitcoina były bardziej dramatyczne.

Rok 2017 był najdzikszym rokiem. Cena Bitcoina wzrosła z nieco poniżej 1000 USD w maju do prawie 20 000 USD w grudniu.

Ale potem przyszły Święta Bożego Narodzenia 2017, a wraz z nimi nastąpił ogromny szok na rynku.

Ceny spadły do ​​12000 USD, a następnie przyszedł 2018, a sytuacja wydawała się tylko pogorszyć, osiągając poziom 6000 USD w lutym.

Wzrost ceny z 5000 do 10 000 dolarów nie powinien być przeoczony jako ogromny sukces.

Rynki poruszają się cyklicznie

Musisz zrozumieć, że rynki działają cyklicznie.

Wahania cen Bitcoina są wyjątkowe tylko dlatego, że są niezwykle zmienne, bardziej zmienne niż jakikolwiek inny instrument rynkowy.

Dlatego przyciąga tak dużo uwagi; nic takiego nie istniało wcześniej.

Wszystkie rynki przechodzą ogromne wahania.

Zwykle zdarza się, że przechodzą przez bycze trendy wzrostowe, wahają się przez okres, przechodzą przez niedźwiedzi trend spadkowy, zaczynają ponownie wahać się, a następnie powtarzają cykl.

Czy Bitcoin jest inny??

Bitcoin różni się pod kilkoma względami.

Podczas gdy większość rynków przechodzi przez wspomniany powyżej cykl, bitcoiny są nieco inne. Musisz zrozumieć, co powoduje wzrost cen.

Większość traderów Bitcoin to traderzy amatorzy. Nie wiedzą zbyt wiele o handlu i padają ofiarą emocji bardziej niż profesjonalni traderzy.

Oznacza to, że kiedy rynek porusza się w górę lub w dół, zwykle są nadmiernie podekscytowani i kupują lub sprzedają, zamiast czekać i przeprowadzać odpowiednią analizę..

Ale nie wszyscy handlowcy Bitcoin są tacy. Na rynku są również zaangażowane „wieloryby”.

Wieloryby to wielcy handlowcy instytucjonalni, którzy mają siłę nabywczą, aby kupować i sprzedawać duże ilości Bitcoinów za jednym zamachem.

Czy Bitcoin ponownie osiągnie poziom 20000 USD?

cena bitcoin, bitcoin i zielona strzałka rosną

To trudne pytanie.

Ponieważ Bitcoin jest wciąż stosunkowo młody, trudniej jest ustalić, jak działają trendy.

Chociaż cykle rynkowe są wspólne dla większości instrumentów rynkowych, takich jak forex lub akcje, na przykład w przypadku Bitcoin, nie mamy danych historycznych, aby to potwierdzić.

Jest bardzo możliwe, że gdy Bitcoin zostanie przyjęty przez więcej ludzi, może ponownie wzrosnąć i osiągnąć punkty bliskie tego wysokiego poziomu. Zwykle zakłada się, że dalsze przyjęcie doprowadzi do wzrostu ceny.

Tak ogromny wzrost prawdopodobnie będzie wymagał bardzo pozytywnych wiadomości lub zaangażowania się wielu adoptujących na dużą skalę, takich jak wieloryby.

Ale nie ekscytuj się zbytnio. Powyższe to czysta spekulacja. Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których takie ceny już się nie pojawią.

Jednym z niewierzących jest Binance, założyciel Changpeng Zhao (często określane jako CZ). Zamiast tego uważa, że ​​rynek jest nieco dojrzały i jest mniej prawdopodobne, że będzie się wahał do takich szczytów.

Ponadto CZ twierdzi, że pomimo hossy w górę, giełda Binance nie odnotowała tak dużego wzrostu aktywności inwestorów indywidualnych lub instytucjonalnych.

Cointelegraph wydaje się to potwierdzać.

Z ich badań wynika, że ​​liczba wyszukiwań Bitcoin w Google to tylko 10% tego, co było w 2017 r. Dla nich Bitcoin FOMO jeszcze się włączył.

Wydaje się, że na ten drugi wzrostowy trend większy wpływ mają handlowcy instytucjonalni.

To, co możemy zacząć widzieć, to więcej traderów instytucjonalnych, którzy wchodzą na pokład i pokonują wpływ indywidualnych traderów, którzy przez długi czas dominowali ruchy cen w Bitcoinie.

Ograniczenie dla Bitcoina jest coraz bliżej

Inną kwestią, z którą należy się zmierzyć, jest to, że Bitcoin ma łączną pojemność na 21 milionów monet, aw obiegu jest ich prawie 18 milionów.

Jest bardzo możliwe, że po wydobyciu całkowitej ilości monet ceny mogą tylko wzrosnąć.

Prawdopodobnie zajmie to jeszcze kilka lat, ponieważ gdy zbliża się do limitu, każdy blok staje się coraz trudniejszy do wydobycia.

Regulacja jest większym problemem niż kiedykolwiek

Regulacje dotyczące kryptowalut stają się coraz większym problemem. Rzeczywiście, od dawna wisi nad Bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Teraz, gdy Facebook ogłosił Librę, Stany Zjednoczone mogą wreszcie stać się dla nich twarde.

Donald Trump powiedział już na Twitterze, że nie wierzy, że kryptowaluty to prawdziwe pieniądze, a ich wartość opiera się na „rozrzedzeniu”.

Jeśli Stany Zjednoczone wprowadzą zakaz Bitcoin, może to być poważny cios dla całej społeczności kryptowalut.

Lub, jeśli nie zablokują Bitcoina, mogą nałożyć surowe prawa dotyczące jego używania, co może znacznie obniżyć jego cenę.

Will Bitcoin osiągnął te same minimum, co w 2018 roku?

cena bitcoinów spada, bitcoin spada do wody

Tak, jest to również całkowicie możliwe i jest częścią gry handlowej.

Ogólna zasada dotycząca handlu jest taka, że ​​kiedy ludzie, którzy nie handlują, zaczynają o czymś mówić, jest to znak, że ceny prawdopodobnie zaczną spadać.

Ponadto są oczywiście krytycy, którzy deklarują, że Bitcoin nie jest nic wart w rzeczywistości. To po prostu nieprawda. Ludzie zapominają, że za tym, do czego jest zdolny, kryje się wartość.

Nigdy nie został zhakowany ani usunięty, a ludzie łatwo zapominają o tym, jak z powodzeniem działa od ponad 10 lat, co jest dowodem na to, jak dobrze działa.

Ludzie zapominają również, że wartość Bitcoin jest również wspierana przez moc i pracę w sieci, taką jak wydobywanie.

Jeśli zdekonstruujesz wartość Bitcoina, nie możesz tak naprawdę na tym poprzestać. Trzeba też wziąć pod uwagę pieniądz fiducjarny, a kiedy się nad tym zastanowić, nie kryje się za niczym żadna realna wartość.

Należy również wziąć pod uwagę kwestie techniczne.

Najważniejsze, skalowanie, co jest problemem, w którym kryptowaluty zaczynają zwalniać, gdy ich maksymalna pojemność zbliża się do osiągnięcia.

Na dłuższą metę każda z tych rzeczy może obalić Bitcoin, ale na razie Bitcoin prawdopodobnie będzie nadal osiągał dzikie wzloty i upadki, dopóki nie będzie czegoś, co utrzyma go w miejscu.

Strategie długoterminowe są najlepsze dla Bitcoin

Być może najlepszym sposobem na czerpanie zysków z Bitcoin jest zastosowanie strategii długoterminowej.

Jeśli jesteś zainteresowany handlem Bitcoinem, warto poczekać, aż osiągnie nowy dołek i utrzymać go (lub hodl, jeśli chcesz) do następnej hossy.

Realizacja tej strategii może zająć więcej niż rok lub dwa.

Pamiętaj, że jako trader prawdopodobnie nigdy nie wykorzystasz w pełni najwyższych i najniższych punktów.

Czy Bitcoin kiedykolwiek będzie stabilny??

czy cena bitcoina będzie stabilna, balansowanie bitcoina na cienkim drucie

Nie w dającej się przewidzieć przyszłości.

Jest to dobre dla traderów, ale być może nie dla tych, którzy wierzą, że Bitcoin nieuchronnie zostanie zaakceptowany jako forma płatności.

Stablecoins

Stablecoiny to kryptowaluty, które zostały celowo zaprojektowane tak, aby nie były niestabilne.

Jednym z przykładów może być Stasis Eurs, kryptowaluta, która została bezpośrednio powiązana z wartością euro.

Innym nowszym przykładem może być Libra na Facebooku.

Waga została zaprojektowana w taki sposób, że gdy ją od nich kupujesz, tworzą nowe monety Wagi, a kiedy wymieniasz je z powrotem na oryginalną walutę, te monety Wagi są niszczone.

Ponieważ stablecoiny nie mają wahań cen w zwykłych kryptowalutach, są trudniejsze w handlu.

Stablecoiny są prawdopodobnie najlepszą opcją do inwestowania, jeśli chcesz uniknąć ogromnych wahań cen.

Kluczowe punkty

  • Bitcoin jest najbardziej zmiennym instrumentem rynkowym na Ziemi. Tak, jest bardzo możliwe, że znowu zobaczymy podobne bycze rynki.
  • Plik Bitcoin rynek dojrzał. Aktywność wokół drugiego ogromnego wzrostu Bitcoina nie była tak duża, jak ludzie myśleli, że będzie.
  • Bitcoin nadal ma regulacje, z którymi musi się zmagać. Wydaje się, że w USA i innych krajach panuje ogólny ton, że regulacja może wreszcie wejść w życie, co z pewnością wpłynie negatywnie na cenę.
  • Najbardziej efektywne są długoterminowe strategie handlowe. Może to zająć dużo czasu, a nawet lata.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z witryny Edukacja handlowa, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner