Ogólne spojrzenie na rynek kryptowalut – czego się spodziewać w 2021 roku?

Teraz kryptowaluty to nie tylko pliki "rzecz internetowa". Teraz ostatecznie kończą zarzuty "Oszustwa" lub "Schematy Ponzi" jak nazywali je niektórzy krytycy. Rzeczy się zmieniły. Teraz inwestują nie tylko inwestorzy indywidualni. Mówimy o dużych renomowanych na świecie instytucjach finansowych, które inwestują duże pieniądze w Bitcoin.

20 października 2020 roku zostanie zapamiętany jako data historyczna dla kryptowalut. Tego dnia największa platforma płatnicza na świecie, Paypal, postanowiła umożliwić swoim użytkownikom kupowanie kryptowalut na swojej platformie. Ta wiadomość nie tylko wywołała zamieszanie wśród zwolenników kryptowalut, ale także zaskoczyła krytyków.

To był ten moment, który zapoczątkował hossę kryptowalut, w której cena Bitcoina osiągnęła nowy rekord w wysokości 41 941 USD w dniu 8 stycznia 2021 r. To był nowy kamień milowy dla Bitcoin. Niewiele osób pomyślało w 2009 roku, kiedy Bitcoin został uruchomiony, że nadejdzie dzień, w którym Bitcoin osiągnie, a nawet przekroczy cenę 40000 USD!

2020 – rok, w którym rozpoczęła się era instytucjonalizacji kryptowalut

Ogólnie rok 2020 nie był dobrym rokiem. To rok, o którym wszyscy chcemy jak najszybciej zapomnieć. Rok 2020 zostanie zapamiętany jako rok pandemii COVID-19. Będziemy go wspominać jako rok izolacji i kwarantanny.

Pandemia COVID-19 spowodowała znaczne szkody w światowej gospodarce. Jednak sposób, w jaki rynek kryptowalut zareagował na te zmiany gospodarcze, pokazał, że pandemia COVID-19 poszła na korzyść kryptowalut.

Początkowo, na początku 2020 r., Kryptowaluty doświadczyły drastycznego spadku. W marcu poszła cena Bitcoina poniżej 4000 $. Nie trwało to jednak długo, a kryptowaluty zaczęły się odradzać.

Kiedy gospodarka światowa przeżywała trudne chwile, niektórzy duzi inwestorzy uznali za rozsądne inwestowanie w Bitcoin. Uważają, że Bitcoin może służyć jako plik bezpieczna przystań i zabezpieczyć się przed inflacją.

Niektórzy z najważniejszych inwestorów w Bitcoin w 2020 roku to Microstrategy z 1,3 miliardami dolarów; Ruffer Investment z 744 milionami dolarów; Kwadrat z 50 milionami dolarów; Stone Ridge z 115 milionami dolarów i Massachusetts Mutual ze 100 milionami dolarów inwestycji w Bitcoin. Co więcej, Skala szarości okazała się niesamowita 13 miliardów dolarów w aktywach kryptograficznych, którymi zarządzają.

Ponadto JP Morgan rozpoczął bankowość Gemini i Coinbase; Visa i Mastercard rozpoczęły świadczenie usług dla firm kryptowalutowych; Paypal uruchomił usługi kryptograficzne, a Fidelity wprowadził nowy fundusz indeksowy Bitcoin.

To jedne z największych ruchów niektórych znanych na całym świecie firm w kierunku kryptowalut. I to właśnie te inwestycje sprawiły, że kryptowaluty doświadczyły hossy z Bitcoinem, który osiągnął szczyt na poziomie 41941 USD 8 stycznia 2021 r., A Ethereum na 1336 USD 10 stycznia 2021 r., Czyli niedaleko od rekordowego poziomu 1432 USD, który osiągnął 13 stycznia. , 2018.

Michael Saylor z Microstrategy – prawdziwy zwolennik Bitcoin w 2020 roku

Michael Saylor, dyrektor generalny Microstrategy – największej niezależnej firmy wywiadowczej notowanej na giełdzie, która zainwestowała 1,3 miliarda dolarów w Bitcoin, nieprzerwanie promuje Bitcoin na Twitterze i w mediach głównego nurtu. Po ogromnej inwestycji firmy, Saylor wielokrotnie powtarzał, że Bitcoin to wyrafinowane cyfrowe złoto i „arcydzieło inżynierii monetarnej”.

W wywiadzie dla CNBC Saylor powiedział, że każdy inwestor instytucjonalny szuka bezpiecznej przystani, a tym aktywem jest Bitcoin.

„Bitcoin jest sztucznym złotem klasy farmaceutycznej. To wszystkie zalety złota, ale więcej z niego nie da się zrobić ”, podkreślił Saylor. Ponadto powiedział, że ostatecznie inne duże firmy będą musiały przekształcić swoje aktywa skarbowe w Bitcoin.

Słowa te pochodzą od dyrektora generalnego największej niezależnej spółki wywiadowczej notowanej na giełdzie, posiadającej wiodącą platformę analityczną dla przedsiębiorstw.

Wykres cen bitcoinów

Wszechstronne ruchy cen Bitcoin. Źródło: Coinmarketcap

Fakt, że Bitcoin osiągnął ten punkt, pokazuje jego potencjał i przyszłość. Jeśli polegamy na słowach Saylora, wkrótce inne duże renomowane firmy prawdopodobnie zobaczą Bitcoin jako miejsce, w którym mogą konwertować swoje aktywa skarbowe.

Kapitalizacja rynku kryptowalut przekracza 1 bilion dolarów

7 stycznia 2021 r. To kolejna historyczna data dla kryptowalut, ponieważ osiągnęły kolejny kamień milowy. W tym dniu całkowita wartość kapitalizacji rynkowej kryptowaluty po raz pierwszy w historii przekroczyła 1 bilion USD.

kapitalizacja rynkowa kryptowalut

Całkowity wykres kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Źródło: Coinmarketcap

Wiele osób było zaskoczonych tym kryptograficznym osiągnięciem, ale nie współzałożyciel Chainlink Sergey Nazarov.

"Podczas gdy osoby z zewnątrz mogą postrzegać branżę kryptowalut wycenianą na ponad 1 bilion dolarów jako niezwykle ważny kamień milowy, w rzeczywistości nasza przestrzeń jest nadal na jednym z bardzo wczesnych etapów rozwoju i wzrostu," powiedział Nazarow.

Analitycy uważają, że wzrost ten nastąpił po wszystkich wspomnianych powyżej inwestycjach instytucjonalnych. Według nich inwestorzy ci tracą wiarę w dolara i inwestują w aktywa takie jak Bitcoin.

„Udało się osiągnąć znaczny poziom cen, a Bitcoin udowodnił, że nie jest to klasa aktywów, z którą chcesz się bawić. Dziś sprawdziło się to wszystkim niewierzącym ”, powiedział analityk AvaTrade, Naeem Aslam.

„Instytucjonalni handlowcy to ci, którzy naprawdę rozpoczęli rajd” – dodał.

Zgodnie z obecnie Coinmarketcap, łączna wartość kapitalizacji rynkowej kryptowalut wynosi 1034 bln USD. Bitcoin wykorzystuje go najlepiej z 715 miliardami dolarów, a następnie Ethereum z 132 miliardami dolarów.

Procent całkowitej kapitalizacji rynkowej (dominacja). Źródło: Coinmarketcap.

Od krytyków kryptowalut do inwestorów kryptowalut

Tak jak mają wielu zwolenników, kryptowaluty również mają krytyków. Ale chociaż kiedyś krytykowali Bitcoin i kryptowaluty, teraz niektórzy z nich zostali inwestorami.

Jednym z nich jest właściciel Dallas Mavericks, Mark Cuban, który zawsze używał krytycznej retoryki wobec kryptowalut. W serii tweetów z Tylerem Winklevossem, kubański powiedział, że wcześniej zainwestował w kryptowaluty i nigdy ich nie sprzedał.

Ponadto Jamie Dimon, prezes i dyrektor generalny potęgi bankowej z Wall Street JP Morgan nazwał kiedyś Bitcoin oszustwem. „Jest gorszy niż cebulki tulipanów. To się nie skończy dobrze. Ktoś zginie ”, powiedział, zapytany o Bitcoin w 2018 roku.

Jednak w 2020 roku JP Morgan zmienił swoją pozycję o 180 stopni, uruchamiając swoją JPM stablecoin. Co więcej, JP Morgan zwraca teraz szczególną uwagę na kryptowaluty. 5 stycznia 2021 r.JP Morgan opublikował notatkę, która to mówi Bitcoin może wzrosnąć do 146 000 USD w dłuższej perspektywie, ponieważ konkuruje ze złotem.

Fakt, że krytycy kryptowalut już w nie inwestują, jasno pokazuje, że kryptowaluty zyskują aprobatę inwestorów.

Altcoiny rosną po rajdzie Bitcoina – czy 2021 to sezon Altcoin?

Kryptowaluty są ze sobą skorelowane, chociaż korelacja była mniej zauważalna niż podczas boomu na kryptowaluty w 2017 roku. Jednak altcoiny ponownie wzrosły po wzroście Bitcoina.

„Widzieliśmy pompowanie [altcoinów] – zarówno przed, jak i po korekcie [11 stycznia] – w sposób, którego tak naprawdę nie widzieliśmy od 2017 r.” – powiedział Andrew Tu, dyrektor wykonawczy firmy ilościowej Efficient Frontier.

Ethereum osiągnął 1336 USD w dniu 10 stycznia 2021 r., Czyli niedaleko od rekordowego poziomu 1432 USD osiągniętego 13 stycznia 2018 r. Jest to również oczekiwanie ze strony analityków kryptograficznych, biorąc pod uwagę, że zdecentralizowane finanse (DeFi) rosną i biorąc pod uwagę uruchomienie Ethereum 2.0 w 2020 roku.

(DeFi) ma na celu zrewolucjonizowanie świata finansów, na przykład poprzez pozbycie się pośredników, takich jak banki, gdy ktoś zaciąga pożyczkę. Inwestorzy postrzegają Ethereum jako plan (DeFi).

kapitalizacja rynkowa kryptowalut

Całkowita kapitalizacja rynkowa altcoinów. Źródło: Coinmarketcap.

Historycznie, gdy Bitcoin doświadczył bull-run altcoinów, również podążył. Na przykład w 2014 roku, kiedy Bitcoin wzrósł do 1200 USD, Litecoin podążył za nim i zbliżył się do 50 USD. W 2016 roku miał miejsce halving bitcoina. Rok później, w grudniu 2017 r., Bitcoin osiągnął prawie 20000 USD.

Zarówno Ethereum, jak i Ripple również zyskały na wartości po halvingu Bitcoina w 2016 r. Ethereum osiągnął rekordowy poziom 1432 USD na początku 2018 r. XRP również podążył za nim i osiągnął najwyższy w historii poziom 3,34 USD..

Jeśli weźmiemy pod uwagę te wydarzenia w przeszłości i sposób, w jaki rynek nabiera rozpędu, rok 2021 może rzeczywiście być sezonem altcoinów. Oprócz Ethereum, niektóre z altcoinów o największym potencjale w 2021 r. To Ripple, Stellar, Chainlink, Cardano, TRON i Tezos.

Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółowo, w jakie altcoiny najlepiej zainwestować w 2021 roku, zajrzyj do tego artykułu.

Dokąd zmierza kryptowaluta w 2021 roku?

Należy wziąć pod uwagę, że wszystkie porównania wykonane teraz z "boom kryptograficzny" z 2017 r. może nie być dokładna, ponieważ teraz sytuacja wygląda inaczej, biorąc pod uwagę fakt, że zaangażowani są inwestorzy instytucjonalni, w przeciwieństwie do 2017 r., kiedy większość inwestycji pochodziła od inwestorów detalicznych. Więc teraz mamy do czynienia z innymi czynnikami, które zmieniają ceny.

Jednak kryptowaluty rozpoczynają się w 2021 r. Ze szczególnym naciskiem i nabierają rozpędu, który może doprowadzić do nowych rekordów w ich cenach. Jeśli duże instytucje finansowe będą nadal inwestować w Bitcoin w 2021 r., Najprawdopodobniej jego cena może gwałtownie wzrosnąć, zgodnie z przewidywaniami niektórych analityków. 100 000 $ lub nawet wyżej. A biorąc pod uwagę, że Bitcoin dominuje na rynku o 69%, mając taki wpływ, nawet altcoiny prawdopodobnie podążą za nim.

Zacznij inwestować w kryptowaluty z eToro

Dlaczego powinieneś używać eToro? eToro to najlepsza platforma handlu społecznościowego na świecie. Jest to bardzo łatwa w użyciu platforma. Przede wszystkim inwestorzy eToro mogą dzielić się wiadomościami, pomysłami i przemyśleniami na temat pewnych wydarzeń w świecie handlu. Tak więc, jeśli dopiero zaczynasz handlować, masz okazję dowiedzieć się więcej na platformie.

eToro – Najlepsza platforma kryptowalutowa

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Kluczowe punkty

  • 20 października 2020 roku zostanie zapamiętany jako historyczna data dla sfery kryptowalut, ponieważ Paypal postanowił umożliwić swoim użytkownikom kupowanie kryptowalut na swojej platformie.
  • W 2020 roku instytucje zaczęły rozważać Bitcoin jako bezpieczną przystań i zabezpieczenie przed inflacją.
  • Najbardziej znanymi inwestorami roku 2020 w Bitcoin są Microstrategy z 1,3 miliardami dolarów; Ruffer Investment z 744 milionami dolarów; Kwadrat z 50 milionami dolarów; Stone Ridge z 115 milionami dolarów i Massachusetts Mutual ze 100 milionami dolarów inwestycji w Bitcoin.
  • Grayscale osiągnęła łącznie 13 miliardów dolarów w aktywach kryptograficznych, którymi zarządzają.
  • JP Morgan rozpoczął bankowość Gemini i Coinbase; Visa i Mastercard rozpoczęły świadczenie usług dla firm kryptowalutowych; Paypal uruchomił usługi kryptograficzne, a Fidelity wprowadził nowy fundusz indeksowy Bitcoin.
  • Po zainwestowaniu 1,3 miliarda dolarów w Bitcoin, dyrektor generalny Microstrategy, Michael Saylor, wykazał wsparcie dla Bitcoin i powiedział, że Bitcoin to wyrafinowane cyfrowe złoto i „arcydzieło inżynierii monetarnej”.
  • 7 stycznia 2021 r. To kolejna historyczna data dla kryptowalut, ponieważ kapitalizacja rynkowa kryptowalut po raz pierwszy w historii przekroczyła 1 bilion USD.
  • Analitycy kryptowalut uważają, że rok 2021 może być rokiem altcoinów.
  • Jeśli duże instytucje finansowe będą nadal inwestować w Bitcoin w 2021 r., To najprawdopodobniej jego cena może gwałtownie wzrosnąć, zgodnie z przewidywaniami niektórych analityków do 100 000 USD lub nawet więcej..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner