Podstawowy żeton uwagi: Dlaczego każdy inwestor oszalał na punkcie BAT?

Podstawowy żeton uwagi lub często nazywany BAT (to symbol giełdowy), jest ulubionym wśród wielu w świecie handlu kryptowalutami.

BAT to kryptowaluta, której na pewno nie zapomnisz, i to nie tylko z powodu jej śmiesznie brzmiącej nazwy.

Jest tam, aby zrewolucjonizować sposób działania reklamy cyfrowej, wprowadzenie nowego systemu, który według nich jest bardziej sprawiedliwy.

W tym artykule przyjrzymy się, co sprawia, że ​​BAT jest tak wyjątkowy i czy jest to dobry wybór dla handlowców kryptowalut, czy nie.

Chcesz nauczyć się handlować kryptowalutami jak profesjonalista? Weź nasze kurs kryptowaluty!

Co stara się osiągnąć BAT?

Podobnie jak w przypadku wielu innych dobrych projektów kryptowalutowych, ich celem jest nie tylko zastąpienie tradycyjnej waluty, ale także próba rozwiązania innego ważnego problemu.

BAT jest ukierunkowane na niszę reklamową, coś, co nie zostało zbytnio zbadane w kryptowalutach i daje BAT przewagę konkurencyjną, a potencjalnie nawet monopol.

Krótko mówiąc, plik BAT próbuje skuteczniej mierzyć uwagę użytkowników na reklamy cyfrowe poprzez zarabianie na nich z korzyścią zarówno dla użytkownik (publiczność) i wydawca (twórcy treści).

Robią to na dwa sposoby:

  • Po pierwsze, użytkownicy otrzymują wynagrodzenie w tokenach BAT za zwrócenie uwagi na reklamy.
  • Po drugie, reklamodawcy płacą wydawcom tokeny BAT za przyciągnięcie uwagi użytkowników.

Najlepszym wyjaśnieniem tego, co robi BAT, jest plik Witryna BAT:

„Basic Attention Token to nowy token dla branży reklamy cyfrowej. Płaci wydawcom za ich treść, a użytkownikom za uwagę, jednocześnie zapewniając reklamodawcom więcej w zamian za ich reklamy ”.

efektywnie, BAT chce zdecentralizować sieć i stworzyć web 0.3; bardziej zdecentralizowana sieć, w której kontrola znajduje się w rękach twórców treści, a nie w potęgach, takich jak Facebook i Google.

Uważają, że to niesprawiedliwe, że giganci internetowi bogacą się, podczas gdy wydawcy wypadają z biznesu.

Podobno, Google i Facebook zajmują do 73% wszystkich przychodów z reklam i 99% całego wzrostu.

Ponadto, zgodnie z BAT, „reklama cyfrowa jest opanowana przez pośredników, trackery i oszustwa”, co sprawia, że ​​reklama cyfrowa jest nieefektywną branżą, co jest niekorzystne dla biznesu.

Ta nieefektywność ma bezpośredni wpływ na użytkowników, ponieważ BAT twierdzi również, że zbyt duża część naszych zasobów jest wykorzystywana na potrzeby reklam i że jest to niesprawiedliwe dla użytkowników.

Twierdzą, że reklamy zajmują do 21% czasu pracy na baterii naszego telefonu a aż 50% danych mobilnych to reklamy. Ale to wszystko wierzchołek góry lodowej.

Tworząc mechanizm nagradzania, reklamodawcy mogą wyraźniej zobaczyć, którzy wydawcy są bardziej skuteczni. Pomoże im też lepiej docierać do odbiorców.

BAT próbuje również przeciwdziałać oszustwom i złośliwemu oprogramowaniu, a także chronić prywatność swoich użytkowników.

BAT jest prowadzony przez Brendana Eicha, który jest także twórcą JavaScript i współtwórcą Mozilla Firefox.

Jak działa BAT?

Podstawowy żeton uwagi

BAT to token ERC-20, co oznacza, że ​​nie ma własnego łańcucha blokowego i zamiast tego jest zbudowany na łańcuchu bloków Ethereum. I tak jak w przypadku wszystkich innych tokenów ERC-20, BAT jest zdecentralizowany i open-source.

Ma to szereg zalet i wad. Największą zaletą jest to, że BAT wykorzystuje zasoby Ethereum i może przyspieszyć proces rozwoju.

Na przykład nie muszą zajmować się tworzeniem i utrzymywaniem zupełnie nowego łańcucha bloków. Zamiast tego mogą skupić się na kształtowaniu BAT na to, czego chcą.

Korzystanie z blockchain Ethereum oznacza również, że BAT jest łatwo akceptowany przez wiele innych portfeli kryptowalut, co może przyspieszyć jego wykorzystanie i popularność.

Jednak wykorzystanie Ethereum może być problematyczne, jeśli zespół stojący za BAT chce rozwinąć kryptowalutę w inny sposób.

Najbardziej oczywistym problemem jest to Ethereum nadal używa algorytmu dowodzenia pracy, który wielu uważa za nieefektywny, zwłaszcza w porównaniu z dowodem stawki.

Użytkownicy, wydawcy i reklamodawcy

Istnieją trzy główne komponenty systemu BAT, użytkownik (który przegląda treść), reklamodawca (który chce reklamować produkty) i wydawca (który tworzy treść).

Token BAT można wymieniać między użytkownikami, wydawcami i reklamodawcami w proponowanym ekosystemie BAT.

Użytkownicy mogą przekazywać tokeny do swoich ulubionych witryn (wydawców). Tokeny BAT mogą być również wykorzystywane do usług premium i treści na platformie BAT.

BAT również bardzo poważnie traktuje prywatność, chroniąc dane użytkowników przed ujawnieniem wydawcom lub reklamodawcom.

Uwaga użytkownika jest mierzona, gdy użytkownicy przeglądają reklamy na aktywnych kartach i obliczana jest na podstawie czasu trwania i pikseli w widoku proporcjonalnie do odpowiedniej treści.

Zespół BAT wciąż opracowuje więcej metod pomiaru uwagi użytkowników na reklamy.

Czy BAT to aktywa zbywalne?

BAT twierdzi, że nie jest cyfrową walutą, zabezpieczeniem ani towarem, ale oczywiście nie powstrzyma to ludzi przed przeglądaniem i używaniem ich w ten sposób. Jeśli można go wymienić, można nim handlować.

Tam jest całkowita podaż 1500000000 tokenów BAT, jednak w chwili pisania tego tekstu już są 1 457 527 137 w obiegu.

Jest możliwe, że BAT może zwiększyć swoją podaż, aby utrzymać się w ruchu, lub może napotkać problemy w najbliższej przyszłości.

Należy jednak o tym wspomnieć tworzenie nowych tokenów mogłoby mieć niekorzystny wpływ na jego cenę.

Warto również wspomnieć, że projekt jest nadal w fazie rozwoju, prawdopodobnie wiele innych kryptowalut, więc sposób, w jaki definiuje się dzisiaj, może bardzo różnić się od tego, jak definiuje się jutro.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa BAT, możesz przeczytać białą księgę tutaj.

Odważna przeglądarka

BAT jest mocno związany z Odważna przeglądarka, która twierdzi, że jest szybsza, bezpieczniejsza i bardziej zorientowana na prywatność niż inne przeglądarki.

Jak dotąd Brave jest jedyną przeglądarką, z którą współpracuje BAT i dlatego sukces lub porażka BAT może zależeć od tego, jak skuteczna jest przeglądarka Brave.

Jeśli Brave stanie się bardziej popularny, prawdopodobnie będzie to miało pozytywny wpływ na BAT, ale jeśli się nie przyjmie, efekt może być druzgocący.

Należy również wziąć pod uwagę możliwość zaadoptowania BAT przez inną większą i bardziej znaną przeglądarkę, taką jak Google Chrome, Safari czy Mozilla Firefox.

Takie wydarzenie mogłoby naprawdę przyspieszyć postęp BAT, ale w tej chwili prawdopodobnie jesteśmy daleko od tego punktu.

Należy również o tym wspomnieć aby zdobyć BAT od Brave, użytkownicy muszą wyrazić zgodę na ich reklamy „szanujące prywatność”. Przeglądarka Brave działa w systemach Windows, Mac OS i Linux.

Jak dobrze działa BAT?

Wydajność BAT

W chwili pisania tego tekstu BAT jest 32. największą kryptowalutą notowaną na CoinMarketCap, z kapitalizacja rynkowa w wysokości 302 449 916 USD.

Obecnie jeden token BAT będzie kosztował około 0,20 USD, ale osiągnął maksimum około 0,98 USD w styczniu 2018 r..

Kluczową kwestią jest to BAT jest stosunkowo stabilny w porównaniu z innymi kryptowalutami. Dotyczy to zwłaszcza ostatnich miesięcy. Dla niektórych handlowców to bardzo atrakcyjna i miła odmiana.

Jednak ze względu na brak zmienności BAT może być lepszą inwestycją długoterminową niż krótkoterminowe aktywa na dzień dzisiejszy.

Inną kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że od około marca 2019 r, BAT znacznie wzrosła wolumen obrotu.

Jest to świetne, ponieważ oznacza, że ​​więcej ludzi nim handluje i co oznacza, że ​​łatwiej będzie nim handlować.

Prawdopodobieństwo niepowodzenia transakcji będzie mniejsze, ponieważ Twój broker nie będzie w stanie połączyć Cię z kupującym lub sprzedającym.

Co więcej, może to oznaczać, że jego popularność może potajemnie rosnąć.

Zwykle nie radzilibyśmy handlować tak małą kryptowalutą, ale BAT okazał się bardzo obiecujący w ostatnich latach i zdecydowanie warto go obserwować.

Jeśli BAT osiągnie pierwszą dziesiątkę pod względem kapitalizacji rynkowej, powinna znajdować się na radarach wszystkich inwestorów.

Jednak kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że BAT jest powiązany z ceną eteru. Tak więc, jeśli cena eteru wzrośnie lub spadnie, tak samo będzie z BAT. Co oznacza, że ​​traderzy zainteresowani BAT powinni również oglądać Ethereum.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

  • BAT płaci wydawcom za ich treść, użytkownikom za ich uwagę i daje reklamodawcom więcej w zamian za ich reklamy. Dla nich jest to o wiele sprawiedliwszy podział środków w reklamie cyfrowej.
  • Projekt prowadzi Brendan Eich, twórca JavaScript i Mozilla Firefox. Dzięki świetnej przewadze technicznej, BAT jest bardzo obiecujący.
  • BAT jest mocno powiązany z przeglądarką Brave. Jego sukces może być bardzo dobrze powiązany z sukcesem Brave.
  • Jak dotąd BAT okazał się stosunkowo stabilnym wyborem. W chwili pisania tego tekstu BAT ma kapitalizację rynkową w wysokości 302 449 916 USD.

Naucz się handlować kryptowalutami dzięki naszemu kursowi handlu kryptowalutami

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kryptowalutach i jak nimi handlować? Następnie zapisz się na nasz kurs handlu kryptowalutami!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z witryny Edukacja handlowa, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner