Prognoza cen Ethereum: ile będzie warte Ethereum w 2021 roku i później?

 • Crypto Research Report przewiduje, że cena Ethereum osiągnie 1650 USD później w 2021 roku.
 • Według Jamesa Todaro, Ethereum wzrośnie i ostatecznie osiągnie cenę 9000 USD. Jest głęboko przekonany, że ETH może potencjalnie wzrosnąć do 1 biliona dolarów wartości rynkowej.
 • Długa prognoza przewidywała, że ​​prognoza cen Ethereum na koniec 2021 r. Wyniesie 2449 USD.
 • Prognoza cen monet zakłada, że ​​cena Ethereum może zamknąć się na poziomie 2000 USD do samego końca 2021 r.

Czy Ethereum wzrośnie lub ulegnie awarii? Przeczytaj nasze prognozy cen Ethereum na lata 2021-2025

Szukasz najlepszych prognoz cen Ethereum w 2021 roku? A może z trudem odpowiadasz na pytanie „czy Ethereum to dobra inwestycja?” Jesteś we właściwym miejscu. Będziemy badać, co eksperci mają do powiedzenia na temat przyszłych wyników Ethereum. Dowiedz się, jaka jest najlepsza prognoza cen Ethereum na rok 2021 i później, i dowiedz się, ile Ethereum może być warte w latach 2021-2025.

Niezależnie od tego, czy jesteś obecnym inwestorem, czy nie, ostatnie wyniki Ethereum prawdopodobnie zwróciły Twoją uwagę. W grudniu 2020 r. Rynek kryptowalut zaczął gwałtownie rosnąć – a miesiąc później jego wzrost nie wydaje się zwalniać.

Kiedy opublikowaliśmy nasze pierwsze prognozy cenowe Ethereum w październiku, cena ETH wyniosła 387,09 USD, a jego kapitalizacja rynkowa 43 822 840 729 USD. Dziś jego cena wzrosła do oszałamiającej wartości 1309,70 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie 150 707 844 344 USD..

Jeśli zastanawiasz się, „czy Ethereum będzie nadal rosnąć?”, Nie jesteś sam. Inwestorzy i analitycy starali się ustalić, czy wybuchowy rynek będzie się utrzymywał w 2021 roku i później.

W tym zaktualizowanym artykule udostępnimy niektóre z najlepszych prognoz cen Ethereum na lata 2021-2025. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ETH to mądra inwestycja, czy też altcoin na drodze w dół.

Wprowadzony po raz pierwszy w 2014 roku, Ethereum jest jednym z najstarszych altcoinów na świecie. Jest również najbardziej udany. Przy obecnej kapitalizacji rynkowej 43 822 840 729 USD i cenie 387,09 USD Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą po Bitcoinie – i przez lata zdobyła rzeszę oddanych inwestorów.

Chociaż Ethereum jest często używane jako termin ogólny, w rzeczywistości jest to nazwa sieci blockchain, w której działa jego natywna waluta (Ether, ETH). Ta sieć wykorzystuje inteligentne kontrakty do przeprowadzania transakcji, które są w 100% bezpieczne. W przeciwieństwie do Bitcoina, nie ma stałej podaży Ether, co oznacza, że ​​jest on dużo bardziej skalowalny niż inne kryptowaluty. To tylko jeden z powodów, dla których wielu inwestorów uważa, że ​​Ethereum ostatecznie osiągnie lepsze wyniki niż Bitcoin.

Ale jak realistyczne są te przekonania? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy Ethereum to dobra inwestycja, czytaj dalej. Będziemy badać niektóre z najlepszych prognoz cenowych Ethereum, aby zobaczyć, ile krypto może być warte między 2020 a 2025 rokiem.

Jeśli chcesz szybko i łatwo kupić Ethereum, z 0% prowizją, sprawdź eToro Exchange!

Co to jest Ethereum?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, Ethereum to platforma technologii blockchain typu open source, która przeprowadza bezpieczne transakcje kryptograficzne. Ten blockchain typu open source jest znany jako zdecentralizowana aplikacja, inaczej nazywana dApp.

Oprócz swojego natywnego Ether, platforma Ethereum obsługuje również wiele innych kryptowalut. Wiele z tych krypt jest aktywnych w zdecentralizowane finanse Rynek (DeFi) – szybko rozwijający się sektor, który świadczy usługi, takie jak pożyczki, ubezpieczenia i programy oszczędnościowe, wolne od ograniczeń dużych banków i innych scentralizowanych przedsiębiorstw.

Do tej pory przez cały 2020 rok Ethereum przetworzył zdecentralizowane giełdy o wartości 13,5 miliarda dolarów, w porównaniu z mniej niż 3 miliardami dolarów w 2019 roku! Ponieważ popyt na bardziej zdecentralizowane usługi nadal rośnie, Ethereum odniesie korzyści z sukcesu altcoinów, które są uruchamiane na jego platformie.

Oprócz tego, że jest drugą co do wielkości kryptowalutą na świecie, Władza do spraw finansowych (FCA) odkrył również, że Ethereum jest czwartą najbardziej znaną kryptowalutą w Wielkiej Brytanii. 17% respondentów stwierdziło, że słyszało o altcoinie wcześniej, umieszczając go za Bitcoinem, Librą Facebooka i Bitcoin Cash.

Podekscytowany niedawnym rozwojem Ethereum? Chcesz odpowiedzieć na pytanie „czy Ethereum to dobra inwestycja”? Jesteś we właściwym miejscu. Sprawdziliśmy, co eksperci mają do powiedzenia na temat ceny Ethereum w latach 2021-2025.

Krótkoterminowe prognozy cen Ethereum: 2021

Prognoza cen Ethereum na 2021 rok

Po obfitującym w wydarzenia 2020 roku w związku z ogólnoświatową pandemią koronawirusa (która spowodowała gwałtowny spadek cen w połowie marca), rynek kryptowalut odbił się z nawiązką. Więc co według ekspertów kryptowalut może się stać z ceną Ethereum w 2021 roku?

Nasza pierwsza krótkoterminowa prognoza cen Ethereum pochodzi z WalletInvestor. Platforma analizy inwestycji dała ostatecznie optymistyczną prognozę, chociaż prognozuje lekki spadek w marcu:

Jak widać na powyższym wykresie, WalletInvestor spodziewa się, że Ethereum spadnie na początku roku, osiągając potencjalne minimum poniżej 900 USD pod koniec marca zgodnie z minimalnymi przewidywaniami. Oznaczałoby to stratę ponad 400 USD, co jest dużym rozczarowaniem dla inwestorów, którzy mają nadzieję, że aktywa będą w stanie utrzymać dobrą passę. Jednak dobrą wiadomością jest to, że ten niedźwiedzi okres nie potrwa długo – na początku maja nawet najbardziej konserwatywne prognozy wskazują, że cena ETH powraca do poziomu 1015 USD. (Jego średnie oszacowanie to 1172,04 USD, a maksymalne to 1334,150 USD).

Od tego momentu ETH będzie nadal rosnąć, zyskując na wartości przez pozostałą część roku. Do końca 2021 roku WalletInvestor podał następujące potencjalne ceny:

 • Cena minimalna: 1274,290 USD
 • Średnia cena: 1465,930 USD
 • Cena maksymalna: 1677,270 USD

Chociaż jego minimalne prognozy są niższe niż obecna wartość Ethereum wynosząca 1 309,70 USD, jego średnie i maksymalne prognozy są bardziej zachęcające. Żadna z jego prognoz nie jest oszałamiająco wysoka w porównaniu do dzisiejszej ceny ETH, ale sugerują one, że wzrost aktywów nie osiągnął jeszcze maksymalnego poziomu.

W przypadku naszej drugiej krótkoterminowej prognozy cen Ethereum na 2021 r. Zwróciliśmy się do Previsioni Bitcoin. Włoska strona kryptoanalizy jest często optymistyczna, jeśli chodzi o krótkoterminowe perspektywy aktywów cyfrowych, głównie dlatego, że przewiduje masowe przyjęcie kryptowaluty w nadchodzących latach. Uważa, że ​​Ethereum czeka kolejny rekordowy rok, a jego cena wzrosła w grudniu do nowego rekordu wszechczasów (ATH) na poziomie 5796,076 USD. Obecny ATH Ethereum wynosi 1392 USD, który osiągnął w latach 2017-18.

Odzwierciedlając eksplozję rynkową, która miała miejsce w grudniu 2020 r., Previsioni Bitcoin uważa, że ​​ETH doświadczy większości swojego wzrostu w 2021 r. W postaci masowego byka między wrześniem a październikiem. Przewiduje, że cena Ethereum wzrośnie z 2898,038 USD do 5664,347 USD w ciągu zaledwie jednego miesiąca – tempo wzrostu, które, jeśli jest prawdziwe, oznacza, że ​​wartość aktywa podwoi się w ciągu 30 dni!

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przewidywaniach Previsioni Bitcoin, jest fakt, że spodziewają się, że Ethereum wzrośnie do 1962,7621 USD przed końcem stycznia. Może to oznaczać, że w ciągu najbliższych kilku tygodni zobaczymy, że wartość ETH wzrośnie o ponad 600 USD. Stanowi interesującą alternatywę dla przewidywań WalletInvestor, że ETH spadnie poniżej 900 USD, zanim ponownie znajdzie się na nogi w maju.

Zanim przejdziemy do naszych długoterminowych prognoz cen Ethereum, przyjrzyjmy się, co według DigitalCoinPrice może się stać z ceną ETH w 2021 r. Zgodnie z jej prognozami Ethereum ostatecznie zyska na wartości w ciągu roku. Jednak jego cena prawdopodobnie będzie się zmieniać, przy minimalnej cenie 1759,29 USD i maksymalnej cenie 2075,12 USD..

Podobnie jak WalletInvestor i Previsioni Bitcoin, DigitalCoinPrice spodziewa się gwałtownego wzrostu pod koniec roku. Ten późny wzrost będzie kulminacją serii szczytów dolin – żaden z nich nie był szczególnie drastyczny, ale nadal stanowi kontrast dla powolnego i stałego wzrostu, który widzieliśmy w przeszłości.

BeinCrypto.com ma jeszcze bardziej optymistyczne nastawienie. Platforma wykorzystywała analizę techniczną, proces obejmujący analizę kluczowych szczytów i dołków w historii ceny kryptowaluty w celu przewidzenia przyszłych ruchów cen. BeinCrypto zidentyfikował następujące wyróżniające się ceny dla swojej strategii analizy technicznej:

wartość ethereum

Stosując wzorzec wzrostowy, który widzimy w pierwszym szarym polu, do drugiego pola, wykres ten podaje cenę około 2800 USD do grudnia 2021 r. Zgodnie z przewidywaniami może wydawać się zbyt optymistyczny w porównaniu z skromniejszymi oczekiwaniami drugiego pola platformy kryptograficzne, o których wspominaliśmy.

Ponieważ prognoza BeinCrypto jest ponad dwukrotnie większa niż ATH Ethereum, można śmiało powiedzieć, że jest to rzeczywiście bardzo optymistyczna prognoza!

Czy więc Ethereum to dobra inwestycja na 2021 rok? Krótkoterminowe prognozy cenowe Ethereum, które zamieściliśmy w tym artykule, sugerują, że tak może być. Żaden nie przewiduje, że ETH zamknie się w 2021 r. Po cenie niższej niż obecna wartość 1309,70 USD, co powinno być uspokajającym sygnałem dla inwestorów. Kluczowe pytanie brzmi teraz, czy perspektywy długoterminowe są równie obiecujące, jak perspektywy krótkoterminowe.

Jaka będzie cena Ethereum w 2021 roku?

Czy Ethereum wzrośnie w 2021 roku?

Wydaje się, że Ethereum wzrośnie w 2021 r. Inwestorzy Ethereum mogą zobaczyć 1500 USD w najbliższym czasie i 2500 USD pod koniec 2021 r..

Crypto Research Report przewiduje, że cena Ethereum osiągnie 1650 USD później w 2021 roku.

Według partnera zarządzającego w stolicy Blocktown, Jamesa Todaro, Ethereum wzrośnie i ostatecznie osiągnie cenę 9000 USD. Jest głęboko przekonany, że ETH może potencjalnie wzrosnąć do 1 biliona dolarów wartości rynkowej.

Długa prognoza przewidywała, że ​​prognoza cen Ethereum na koniec 2021 r. Wyniesie 2449 USD.

Prognoza cen monet zakłada, że ​​cena Ethereum może zamknąć się na poziomie 2000 USD do samego końca 2021 r.

Chociaż żadna z tych prognoz nie konkuruje z prognozą 2800 USD, którą widzieliśmy z BeinCrypto, nadal powinny one być zachęcającą wiadomością dla każdego tradera, który się zastanawia Czy Ethereum wzrośnie w 2021 roku? Lub „czy Ethereum to dobra inwestycja na 2021 r.?” Zgodnie z tymi danymi, ETH z pewnością może być dobrą inwestycją, a jej cena rośnie rok do roku.

Czy wziąłbyś pod uwagę Ethereum ETH w 2021 roku?

Prognozy Ethereum na 2021 r. Są niewiarygodnie zróżnicowane, od poniżej 1600 USD do około 3800 USD! Jeśli wolisz długoterminową strategię inwestycyjną, spójrzmy na prognozy cenowe Ethereum na lata 2022-2025.

Długoterminowe prognozy cenowe Ethereum: 2022-2025

Jakie są prognozy ekspertów kryptograficznych dla Ethereum w 2022 roku i później?

Patrząc w przyszłość 2022-208, jak cena Ethereum może się zmienić w ciągu najbliższych pięciu lat? Nasza pierwsza prognoza pochodzi z Trading Beasts. Zgodnie z jego analizą oczekuje, że ETH odnotuje niewielki wzrost w 2022 r., Z powolnym, ale stałym postępem w wysokości około 30 USD miesięcznie zgodnie z jej maksymalnymi przewidywaniami.

Jak pokazuje powyższa tabela, prognozy dotyczące średniej i minimalnej ceny Trading Beast są nieco bardziej rozczarowujące. Obie kolumny sugerują, że cena Ethereum może spaść w 2021 r., Ponieważ prognozy na styczeń 2022 r. Są niższe niż obecna wartość ETH wynosząca 1 309,70 USD.

Chociaż wszystkie trzy kolumny pokazują wzrost ceny w miarę upływu roku, kolumna ceny maksymalnej jest jedyną, która otwiera się i zamyka z wyższą wartością. Nawet wtedy jest niezwykle podobny do niektórych prognoz, które widzieliśmy na 2021 r. Jeśli Trading Beasts jest poprawny, oznacza to, że w ciągu następnych kilku lat możemy nie zauważyć tak dużego postępu, jak sugerowały prognozy krótkoterminowe.

Na lata 2023 i 2024 platforma podała następujące prognozy cenowe Ethereum:

 • Open 2023: minimum = 1231,115 USD, maksimum = 1810464 USD, średnia = 1448,371 USD
 • Zamknięcie 2023 r .: minimum = 1457,230 USD, maksimum = 2142,986 USD, średnia = 1714,389 USD
 • Open 2024: minimum = 1478,247 USD, maksimum = 2173,892 USD, średnia = 1739,114 USD
 • Zamknięcie 2024 r .: minimum = 1699,011 USD, maksimum = 2498,546 USD, średnia = 1,998,837 USD

Dobra wiadomość jest taka, że ​​te prognozy sugerują, że ogólny trend dla Ethereum jest zwyżkowy. Chociaż Trading Beasts najwyraźniej spodziewa się, że tempo postępu będzie stosunkowo wolne, nie uważa, że ​​niedawny wzrost Ethereum to krótkotrwały fuks.

W przypadku naszej drugiej długoterminowej prognozy cen Ethereum wracamy do DigitalCoinPrice. Platforma przewidziała najwyższą cenę 2075,12 USD za ETH w 2021 roku, więc czego spodziewa się zobaczyć w latach 2022-2025? Jeśli zastanawiasz się, „czy Ethereum pójdzie w górę?”, Prawdopodobnie poczujesz się zachęcony prognozami DigitalCoinPrice. Uważa się, że między 2022 a 2025 rokiem ETH wzrośnie z 2334,40 USD do 4039,23 USD – drastyczna poprawa w stosunku do poprzedniego ATH

Według platformy DigitalCoinPrice.com Ethereum ETH będzie opłacalną inwestycją w 2022 roku i później. Poniżej wykres przedstawia jego prognozy dla cen Ethereum ETH 2022-2028:

Zgodnie z przewidywaniami DigitalCoinPrice, stały postęp Ethereum osiągnie punkt kulminacyjny w 2026 roku, w którym to roku platforma przewidziała najwyższą cenę 4639,04 USD. Chociaż w 2027 r. Cena Ethereum spadnie z powrotem do 4072,13 USD, 2028 r. Będzie kolejnym rekordowym rokiem, w którym ETH osiągnie wartość 5858,47 USD. Jeśli zastanawiasz się „ile będzie warte Ethereum w 2030 r.?”, Oznacza to, że odpowiedź może sięgać nawet 6000 USD.

Nasza ostateczna długoterminowa prognoza cen Ethereum pochodzi z Crypto Rating. Platforma do analizy kryptowalut wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji, aby osiągnąć swoje prognozy, które obecnie ustalają cenę Ethereum na 16 000 USD do 2025 r. Będzie to stanowić stopę wzrostu o 3,274% od połowy stycznia 2021 r. Cenę tę możemy zobaczyć na poniższym wykresie. :

W latach 2023-2025 Crypto Rating oczekuje również, że ETH osiągnie następujące kamienie milowe:

 • 2023: 4100 USD za monetę (stopa wzrostu 760% od połowy stycznia 2021 r.)
 • 2024: 8000 USD za monetę (stopa wzrostu 1600% od połowy stycznia 2021 r.)

Platforma uważa, że ​​w 2024 r. Nastąpi największy skok cen w ciągu najbliższych pięciu lat. Dzieje się tak, ponieważ przewiduje, że długo oczekiwany Ethereum 2.0 zostanie w pełni wdrożony dopiero w tym roku. Zwiększona wydajność i możliwości uaktualnienia spowodują wzrost ceny, pomagając podnieść wartość ETH do 16 000 USD do 2025 r..

Platforma kryptograficzna przewidziała, że ​​średnia cena Ethereum wzrośnie z 2250 USD w styczniu 2022 r. Do 2900 USD w grudniu 2023 r., A potencjalne maksymalne ceny przekroczą nawet 3,00 USD.

Jednak wszystkie te przewidywania bledną w porównaniu z przewidywaniami PrimeXBT. Korzystając z analizy technicznej w celu rozszerzenia trzech dolnych formacji, które widzieliśmy w prognozach cenowych Ethereum 2022, platforma przewidziała oszałamiającą wartość 35000 USD przed końcem 2025 r.!

wykres cen ethereum

35 000 $ to ponad 20 razy więcej niż poprzednia ATH Ethereum, więc byłoby to ekstremalnym osiągnięciem dla tokena kryptograficznego, gdyby ta prognoza PrimeXBT się spełniła.

Ile będzie warte Ethereum w latach 2021-2025?

Zgodnie z prognozą cen ETH przedstawioną przez WalletInvestor.com, ETH ma wzrosnąć do 1872 USD do końca 2021 r., 2276 USD w 2022 r., A do grudnia 2025 r. Osiągnąć 3735 USD..

Na podstawie prognoz Ethereum z DigitalCoinPrice.com oczekuje się, że cena monety znacząco wzrośnie w nadchodzących latach, osiągając około 1,993 USD w 2021 r., 2517 USD w grudniu 2023 r. I 3255 USD w grudniu 2025 r. Długie prognozy przewidują, że ETH osiągnie 3698 USD do końca 2025 r..

Długoterminowe prognozy cenowe sugerują, że Ethereum może nie tylko osiągnąć 10000 dolarów, ale może również osiągnąć ceny znacznie wyższe niż w przyszłości po przebiciu poprzedniego rekordu wszechczasów..

Dodatkowe prognozy cen Ethereum (ETH) w latach 2023-2025:

Prognozy cenowe Ethereum w 2023 roku:

Długa prognoza: 1694 USD

Prognoza cen monet: 2000 USD

Prognozy cenowe Ethereum 2025:

Brian Schuster, Ark Capital Company: 100 000 USD

Prognoza cen monet: 5000 USD

Simon Dedic, Blockyre: 9 000 dolarów

Raport z badań kryptograficznych: 3500 USD

Crypto Newsz: 2500 USD

Wniosek: Prognoza cenowa Ethereum ETH

Poniższe dane prognozowania przedstawiają niektóre z Potencjał wysokie i niskie prognozy cen Ethereum ETH w latach 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026, 2027 i 2028 oferowane przez analityków technicznych i ekspertów branżowych.

Rok Wysoki Niska
2021 2400 $ 1100 $
2022 3300 $ 1455 $
2023 6200 $ 2200 $
2024 5150 $ 2865 $
2025 9500 $ 3560 $
2026 12 150 USD 4500 $
2027 17 560 USD 6470 USD
2028 22 690 USD 9850 $

Ethereum może osiągać bardzo dobre wyniki w nadchodzących latach. Zgodnie z przewidywaniami wartość tokenów Ethereum może wzrosnąć do 2500 USD do samego końca 2021 r., Wzrosnąć do 3300 USD w 2022 r., Osiągnąć 6200 USD w 2023 r. I osiągnąć średnią cenę 12500 USD do 2025 r..

Kto zainwestował w Ethereum?

Nie tylko platformy kryptograficzne wierzą, że Ethereum jest skazane na sukces. W debacie wzięli również udział różni znaczący inwestorzy Ethereum. W rzeczywistości, jeśli zastanawiasz się “ czy Ethereum wzrośnie jak Bitcoin? ” Lub nawet “ czy Ethereum pokona Bitcoin? ”, Możesz być zadowolony, wiedząc, że wielu inwestorów uważa, że ​​altcoin rzuci wyzwanie – a nawet może zastąpić – króla kryptowalut w przyszłości.

Ian McLeod, ekspert technologiczny, przewidział, że Ethereum może przejąć 50% udziału w rynku Bitcoina w ciągu najbliższych pięciu lat. Założyciel Ark Capital LLC, Brian Schuster, jest podobnie optymistyczny. Przewiduje kursy wymiany Ethereum na 100 000 USD do 2025 r., A także uważa, że ​​ETH może wkrótce zastąpić złoto na globalnym rynku finansowym..

James Todaro, partner zarządzający w Blocktown Capital, jest kolejnym inwestorem kryptowalutowym, który wierzy, że kapitalizacja rynkowa Ethereum osiągnie w nadchodzących latach 1 bilion dolarów. Uważa, że ​​dzieje się tak dzięki rosnącemu zainteresowaniu dApps, na którym Ethereum jest dobrze przygotowany do wykorzystania. Opierając się na całkowitej podaży Ethereum, oznacza to, że każda moneta Ether musiałaby mieć wartość 9000 USD, aby osiągnąć tę kapitalizację rynkową.

Jeśli którekolwiek z tych prognoz cen Ethereum się sprawdzi, będą w dobrym towarzystwie. To nie byłby pierwszy raz, kiedy entuzjasta ETH prawidłowo przewidział przyszłość kryptowaluty. Dyrektor ds. Komunikacji w ConsenSys, Andrew Keys, poprawnie przewidział, że Ether osiągnie cenę 1,15 dolara do 29 lutego 2016 r. Podczas wywiadu przeprowadzonego przez CoinDesk. Jego prognozy spełniły się zaledwie dwa tygodnie po rozpoczęciu roku – więc jeśli szukasz najlepszych prognoz Ethereum na lata 2020-2028, nie przeocz opinii inwestorów, którzy bronili kryptowalut od samego początku.

Jak zmieniała się cena Ethereum w czasie?

Kiedy Ethereum po raz pierwszy weszło na rynek kryptowalut w 2015 roku, jego cena była dość stagnacyjna, wahając się od 0,31 USD do 2,83 USD. W całym 2016 r. Jego ATH wyniosło 8,21 USD – ale w 2017 r. Zauważyliśmy zmianę tempa. Rok 2017 był rekordowy dla sektora kryptowalut, w którym prawie każda większa kryptowaluta przeżywała szybki i bezprecedensowy wzrost. Na przykład Bitcoin gwałtownie podskoczył do ówczesnego ATH wynoszącego 20000 USD, podczas gdy Ripple XRP wzrósł o oszałamiające 36000%. Ethereum nie było wyjątkiem od reguły, skacząc do ceny 740 USD z nieco ponad 8 USD. To wzrost o około 9 000% w mniej niż rok.

Niestety, dla wielu inwestorów wzrost ten był krótkotrwały. Wiele kryptowalut szybko straciło na wartości w 2018 r., A po osiągnięciu ATH wynoszącego 1389,18 USD 15 stycznia 2018 r., Cena Ethereum spadła z powrotem do około 100 USD do sierpnia. Jest to główny powód, dla którego ostatnia hossa na rynku wywołała u ludzi niepokój. Czy może być tak krótkotrwały, jak wzrost, który obserwowaliśmy w 2017 roku?

Na tym etapie, na szczęście, wielu analityków uważa, że ​​nie. Po tym, jak wartość ETH spadła z 245 USD 7 marca 2020 r. Do 111,28 USD 17 marca, wydawało się, że globalna pandemia koronawirusa będzie szkodliwa dla kryptowaluty. Jednak niepewność nie trwała długo. W rzeczywistości nasze nagłe uzależnienie od technologii i płatności zbliżeniowych odnowiło zainteresowanie inwestorów, co częściowo wyjaśnia hossę, która nastąpiła.

Przez pozostałą część 2020 roku Ethereum (i rynek jako całość) nadal rosły. Pod koniec listopada ETH osiągnął 500 USD – i na tym nie zakończył się jego wzrost. Jego następny kamień milowy wyniósł 1000 USD i do 20 stycznia ocierał się o poprzedni ATH. Czy powinniśmy spodziewać się nowego ATH w nadchodzących latach?

Jakie czynniki wpływają na cenę Ethereum?

Aby sporządzić najdokładniejsze prognozy cen Ethereum w latach 2021–2025 i ostatecznie odpowiedzieć na pytanie „czy Ethereum to dobra inwestycja?”, Ważne jest, aby zrozumieć różne czynniki, które mogą wpływać na cenę ETH.

1. Popyt na zdecentralizowane finanse

Zainteresowanie zdecentralizowanymi finansami, znanymi również jako DeFi, gwałtownie wzrosło. Zdecentralizowane finanse to idea, że ​​powinniśmy mieć dostęp do usług finansowych, które nie są własnością organów centralnych, takich jak banki i duże firmy. Kryptowaluta jest w pełni zdecentralizowana, co jest kluczowe dla wielu ludzi, którzy wierzą, że jej samowystarczalność sprawia, że ​​jest bardziej demokratyczną formą waluty. W następstwie koronawirusa ten los tylko się wzmocnił. Dzięki płatnościom cyfrowym jako nowej normie eksperci uważają, że kryptowaluty staną się bardziej popularne niż kiedykolwiek.

Ethereum jest doskonale przygotowany, aby to wykorzystać. Platforma Ethereum obsługuje ponad 280 000 tokenów ERC – nazwa używana do opisania kryptowalut, które pojawiły się w jej markowej sieci. Spośród nich ponad 40 znajduje się na liście 100 najlepszych kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, a wiele innych jest aktywnych w sektorze DeFi. Wraz ze wzrostem popytu na zdecentralizowane usługi, wzrośnie również popyt na Ethereum. Spowoduje to wzrost ceny ETH.

2. Koronawirus

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wielu analityków uważa, że ​​koronawirus (COVID-19) będzie miał pozytywny długoterminowy wpływ na cenę walut takich jak Ethereum. W marcu to stwierdzenie brzmiałoby absurdalnie, ale biorąc pod uwagę niedawną passę byków, najwyraźniej jest prawdziwe. Dzieje się tak, ponieważ zapotrzebowanie na cyfrowe płatności zbliżeniowe na pewno wzrośnie, gdy świat zmaga się z powstrzymaniem wirusa. Gdy firmy szukają nowych opcji płatności, usługi takie jak blockchain Ethereum mogą odegrać zasadniczą rolę w ułatwianiu bezpiecznych transakcji.

3. Uruchomienie Ethereum 2.0

Pierwsza faza Ethereum 2.0, długo oczekiwana aktualizacja do sieci Ethereum, uruchomiona 1 grudnia 2020 r. Chociaż aktywa zostały wyraźnie złapane w hossę na całym rynku, prognozy cenowe Ethereum już spodziewano się, że wartość Wzrost ETH w wyniku aktualizacji. Dzieje się tak, ponieważ Ethereum 2.0 przyniesie platformie szereg kluczowych korzyści.

 • Nowa platforma Eth2 została zaprojektowana tak, aby przetwarzać więcej transakcji, jednocześnie znacznie poprawiając jej efektywność energetyczną. W tej chwili pojedyncza transakcja Ethereum wymaga oszałamiającej ilości 22,65 kWh energii. Oznacza to, że w ciągu zaledwie jednego roku pobór mocy Ethereum jest porównywalny z całym Kostaryką!
 • Ethereum przejdzie z algorytmu proof-of-work (PoW) na algorytm weryfikacji stawki (PoS). W systemie PoW górnicy kryptowaluty muszą rozwiązywać złożone równania za pomocą swojego komputera, aby zweryfikować transakcje i dodać je do łańcucha blokowego. Ten proces wymaga ogromnych ilości energii, przyczyniając się do ogromnego zużycia energii przez Ethereum. Jednak w systemie PoS użytkownicy mogą po prostu „postawić” swoją kryptowalutę jako zabezpieczenie, aby zweryfikować swoje transakcje.

Pierwsza faza została poważnie opóźniona, więc wielu analityków uważa, że ​​przez jakiś czas nie zobaczymy pełnych korzyści płynących z pełnej aktualizacji. (Na przykład Crypto Rating uważa, że ​​zaczniemy zauważać znaczące wzrosty cen ETH około 2024 r., Ponieważ pozostałe fazy prawdopodobnie nie zostaną wdrożone wcześniej). Jeśli jednak Ethereum jest w stanie przetworzyć więcej transakcji, obniżyć opłaty i skrócić czas transakcji, prawdopodobnie zobaczymy ogromny wzrost popytu na jego usługi. To z kolei wpłynie pozytywnie na cenę ETH.

Czy zastanawiałeś się nad inwestowaniem Ethereum?

Kluczowe punkty

 • Do końca 2021 roku WalletInvestor uważa, że ​​ETH może osiągnąć maksymalną potencjalną cenę 1677,270 USD.
 • Previsioni Bitcoin uważa, że ​​Ethereum czeka kolejny rekordowy rok, a jego cena osiągnęła nowy rekord wszechczasów (ATH) w grudniu 5796,076 USD.
 • Zgodnie ze swoimi prognozami DigitalCoinPrice uważa, że ​​cena Ethereum będzie się wahać w 2021 r., Przy minimalnej cenie 1759,29 USD i maksymalnej cenie 2075,12 USD..
 • W latach 2022-2025 Trading Beasts podał powolną, ale stałą, zwyżkową prognozę.
 • DigitalCoinPrice uważa, że ​​ETH wzrośnie z 2334,40 USD do 4039,23 USD w latach 2022-2025.
 • Crypto Rating podał najbardziej optymistyczną prognozę, wierząc, że sukces Ethereum 2.0 może podnieść cenę do 16000 USD do 2025 r..
 • Obecny ATH Ethereum wynosi 1392 USD.
 • Kluczowe czynniki, które mogą wpływać na cenę Ethereum, obejmują popyt na zdecentralizowane finansowanie, wpływ pandemii koronawirusa i oczekiwaną aktualizację Ethereum 2.0.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny, niezależnie od tego, czy jesteś obecnym inwestorem ETH, czy uważnym potencjalnym inwestorem. Chociaż prognozy minimum i maksimum są różne, zachęcające jest przekonanie się, że wszystkie prognozy krótko- i długoterminowe uważają, że Ethereum może być dobrą inwestycją. Jeśli te prognozy skłoniły Cię do samodzielnego sprawdzenia ETH, możesz chcieć wiedzieć, że platforma maklerska z wieloma aktywami eToro może zapewnić możliwość handlu z aktywami Crypto i kontraktami CFD na ponad 90 kryptowalut (w tym Ethereum).

eToro – Najlepsza platforma Ethereum

inwestowanie w ethereum

Zapisz się dla eToro i zacznij handlować Ethereum lub kopiować najlepszych inwestorów ETH bez dodatkowych opłat. Nie ma żadnych opłat za zarządzanie ani innych ukrytych kosztów.

broker etoro

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Często zadawane pytania dotyczące prognozy cen Ethereum

Jaka jest prognoza cen Ethereum w 2021 roku?

Ethereum może osiągnąć 2380 USD do 2021 roku.

Czy cena Ethereum wzrośnie?

Według analityków i entuzjastów rynku Ethereum ma duże prawdopodobieństwo wzrostu cen. Ethereum ma świetny plan działania zaplanowany na 2021 rok i później.

Czy warto kupić Ethereum?

Według wielu ekspertów Ethereum może w niedalekiej przyszłości osiągnąć lepsze wyniki niż Bitcoin. Jako druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, jest zdecydowanie najbardziej udanym altcoinem. Oznacza to, że jeśli rozważasz zakup kryptowaluty, Ethereum jest godnym kandydatem do Twojego portfela.

Czy Ethereum osiągnie 2000 USD?

Wielu analityków zgadza się, że 2000 USD jest realistycznym celem dla Ethereum. Obecne prognozy są prawie jednogłośne, co do tego, że ETH prawdopodobnie osiągnie 2000 USD w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zwłaszcza biorąc pod uwagę aktualizację Ethereum 2.0, która miała miejsce.

Jaka będzie prognoza cen Ethereum w 2025 roku?

Ethereum może osiągnąć 3500 dolarów do 2025 roku.

Czy powinienem kupić Bitcoin czy Ethereum?

Chociaż każda kryptowaluta ma swoje zalety i wady, warto pamiętać, że Ethereum zostało uruchomione po Bitcoinie – co oznacza, że ​​zostało zaprojektowane w celu rozwiązania niektórych problemów, które nękają tak zwanego króla kryptowalut. Ogólnie uznaje się, że Ethereum jest bardziej skalowalne i wkrótce będzie o wiele bardziej energooszczędne. Może to potencjalnie oznaczać, że ma solidniejszą przyszłość.

Dalsza lektura:

Jakie 10 najlepszych kryptowalut, które warto zainwestować w 2021 r?

Ethereum Vs. Bitcoin: czy Ethereum to lepsza inwestycja niż Bitcoin?

Czy Ethereum to dobra inwestycja i czy powinienem zainwestować w Ethereum?

Ethereum VS. Ripple: Który z nich powinien znaleźć się w Twoim portfolio?

Ethereum to jedna z najpopularniejszych kryptowalut w USA?

Prognozy cen Ripple: ile będzie warte Ripple w 2021 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner