Prognoza cenowa Dash – ile warta będzie Dash w 2021 roku i później?

Prognoza ceny Dash (DASH):

Ile będzie wart Dash w 2021 roku i później?

Czy Dash się podniesie lub się rozbije? Przeczytaj naszą prognozę cen Dash w latach 2021-2025

Szukasz prognozy cen Dash na lata 2021-2025? A może z trudem odpowiadasz na pytanie „czy Dash to dobra inwestycja? Jesteś we właściwym miejscu. Będziemy udostępniać najlepsze prognozy cenowe Dash na 2021 r. I później. przyglądamy się Dashowi, aby dowiedzieć się, co eksperci mają do powiedzenia na temat jego przyszłych wyników i ile będzie wart Dash w 2021 r. i później.

Jak możesz się domyślić z jego portmanteau, Dash (DASH) to kryptowaluta z jednym wyraźnym celem: cyfrowa gotówka. Chociaż prawie wszystkie kryptowaluty mają na celu ułatwienie płatności online, wiele znanych marek (w tym Bitcoin) nie nadaje się do codziennych transakcji. Od wysokich opłat manipulacyjnych i długich czasów transakcji po całkowity brak anonimowości – istnieje wiele czynników, które oznaczają, że te zasoby nie są zoptymalizowane pod kątem prostych zakupów.

I tu pojawia się Dash. Z kapitalizacją rynkową 782 438 183 USD (w momencie pisania tego tekstu) Dash jest 28 największą kryptowalutą na świecie. Może nie brzmi to zbyt imponująco, ale wielu inwestorów uważa, że ​​jego unikalne cechy sprawiają, że jest silnym konkurentem do ich portfeli.

W tym artykule przyjrzymy się, czy cena Dasha wzrośnie lub spadnie w latach 2021–2025. Wykorzystaliśmy niektóre z najbardziej przekonujących prognoz dotyczących kryptowalut, aby spróbować odpowiedzieć na pytanie „czy Dash to dobra inwestycja?”, Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chcesz szybko i łatwo kupić lub zainwestować w Dash, z 0% prowizją, sprawdź eToro Exchange!

Co to jest Dash (DASH)?

Zanim zagłębimy się w nasze prognozy cenowe Dash, przyjrzyjmy się bliżej historii i funkcjom tej kryptowaluty. Wybitna amerykańska postać kryptowalutowa Evan Duffield po raz pierwszy uruchomiła Dash jako XCoin w 2014 roku. Pierwotnie był to hard fork firmy Litecoin i szybko został przemianowany na Darkcoin. Ta nazwa również nie przetrwała długo – w marcu 2015 r. Duffield wybrał nazwę DASH, aby odzwierciedlić nacisk waluty na cyfrowe płatności gotówkowe. („Dash” to nazwa platformy, a „DASH” to jej krajowa waluta).

Dash został zbudowany przy użyciu tego samego kodu co Bitcoin. Więc co sprawia, że ​​jest tak wyjątkowy? Podobnie jak większość kryptowalut drugiej i trzeciej generacji, Dash korzystał z perspektywy czasu. Evan Duffield i twórcy zasobu dokonali kilku kluczowych zmian w bazie kodu Bitcoin, aby uczynić swoją walutę bardziej wydajną.

Oto niektóre z najważniejszych funkcji Dash:

 • Dash może przetwarzać transakcje bardzo szybko, oferując nawet funkcję InstaSend, która umożliwia użytkownikom wysyłanie waluty w zaledwie 1,5 sekundy. Średni czas transakcji platformy wynosi 2,5 sekundy – około 4 razy szybciej niż Bitcoin.
 • Platforma ma zdecentralizowany system finansowania, który umożliwia użytkownikom ubieganie się o finansowanie w celu tworzenia własnych projektów Dash
 • Dash jest w pełni anonimowy. Jedną z kluczowych cech Bitcoina jest jego przejrzystość i chociaż jest to często uważane za ważną korzyść, może to być niesamowicie zniechęcające dla ludzi, którzy nie chcą, aby inni mogli dokładnie zobaczyć, ile i na co wydali. Jest to szczególnie prawdziwe w krajach, w których obowiązują surowe rządy, które mogłyby wykorzystać system do monitorowania płatności obywateli.

Dzięki tym funkcjom Dash stał się coraz bardziej popularny na całym świecie. Na przykład w Wenezueli jest obecnie ponad 800 sprzedawców, którzy akceptują płatności DASH. Dzieje się tak, ponieważ kryptowaluta stała się o wiele bardziej stabilną alternatywą dla rozpadającej się waluty kraju, wenezuelskiego boliwara. W międzyczasie start-up KuvaCash z Zimbabwe, który pozyskał fundusze ze zdecentralizowanego systemu finansowania Dasha, również korzysta z DASH, aby zaoferować alternatywę dla krajowej waluty swojego kraju.

W Ameryce platforma sfinansowała również Alt Thirty Six, platformę ułatwiającą płatności dla amerykańskiego przemysłu konopnego. Widzimy nawet, jak bankomaty Dash zaczynają pojawiać się w londyńskich centrach handlowych – więc jasne jest, że ta kryptowaluta zmienia światowy rynek.

Krótkoterminowe prognozy cen Dash: 2021

Prognoza cen Dash na 2021 r

Jakie są prognozy ekspertów kryptograficznych dla Dasha w 2021 roku?

Teraz, gdy podsumowaliśmy, jak dokładnie działa Dash, zacznijmy od spojrzenia na prognozy cenowe DASH na 2021 r. Niezależnie od tego, czy dodałeś już aktywo do swojego portfela, czy rozważasz inwestycję w przyszłość, odkryj, co niektórzy z najlepszych analityków kryptowalut wierzę, że cena DASH może się zdarzyć w perspektywie krótkoterminowej.

Według włoskiej platformy kryptograficznej Previsioni Bitcoin, Inwestorzy DASH czekają na bardzo dobre wieści w 2021 r. Algorytm przewiduje, że cena DASH osiągnie 100 USD przed końcem 2020 r., A stamtąd tylko wzrośnie, osiągając 120,6339 USD do stycznia 2021 r. I gwałtownie rosnąć przez resztę roku:

prognozy cen dash w 2021 r

Jeśli prognozy Previsioni Bitcoin są poprawne, odpowiedź na pytanie „czy Dash to dobra inwestycja” jest dość rozstrzygająca – przynajmniej na okres 2021 r. Ten wykres przewiduje oszałamiającą stopę wzrostu, a cena DASH wzrośnie do 656,6958 USD w grudniu. Największy wzrost zaobserwujemy w drugiej połowie roku. W rzeczywistości Previsioni Bitcoin przewidział, że Dash wzrośnie o prawie 480 USD w ciągu ostatnich sześciu miesięcy 2021 r..

Biorąc pod uwagę, że Dash nie osiągnął jeszcze 100 USD, jest to z pewnością odważna prognoza. Czy zatem inni analitycy zgadzają się z twierdzeniami Previsioni Bitcoin? Czy cena DASH wzrośnie do tego stopnia? Niestety, LongForecast.com nie sądzi tak. Platforma przedstawiła następujące prognozy cenowe na 2021 r .:

tablica cenowa dash

Chociaż LongForecast.com zgadza się, że cena DASH osiągnie 100 USD przed końcem 2020 r., Zamykając rok na poziomie 116,2 USD, nie podziela entuzjastycznej prognozy Previsioni Bitcoin na 2021 r. Przez większość roku wiadomości nie są. nieźle – platforma uważa, że ​​DASH w dużej mierze pozostanie powyżej 100 USD do połowy września. Ale od tego momentu przyszłość nie wygląda zbyt jasno, a LongForecast.com uważa, że ​​Dash może zamknąć rok 2021 z ceną niższą niż jego obecna wartość 79,69 USD..

Zgodnie z tymi przewidywaniami większość inwestorów zdecyduje się przetrwać niedźwiedzi burzę i spojrzeć w przyszłość do roku 2022 i później (do tego dojdziemy później) lub spróbuje wykorzystać krótkoterminowe wahania cen. Z pewnością nie są to niebotyczne prognozy, które widzieliśmy z Previsioni Bitcoin!

Kolejna prognoza dotycząca kryptowaluty Dash, której przyjrzymy się, pochodzi z Portfel Inwestor. Wykorzystując własny algorytm do przeprowadzania analizy technicznej, WalletInvestor doszedł do następującej prognozy:

trend cenowy

Jak widać na wykresie WalletInvestor, platforma jest mniej więcej zgodna zarówno z Previsioni Bitcoin, jak i LongForecast.com, jeśli chodzi o cenę DASH na początku 2021 r. W rzeczywistości, chociaż wszystkie trzy platformy uważają, że cena gwałtownie wzrośnie Styczeń, WalletInvestor podał wyższą prognozę niż inni. Uważa, że ​​Dash może osiągnąć 200 USD, czyli prawie dwa razy więcej niż przewidywane przez konkurentów.

Wydaje się jednak, że ten trend raczej się nie utrzyma. WalletInvestor przewiduje gwałtowny spadek w ciągu 2021 r., Kiedy cena spadnie z powrotem do około 100 USD do marca, a następnie spadnie jeszcze bardziej w ciągu następnych kilku miesięcy. Krótkie ożywienie w maju i czerwcu nie utoruje drogi do bardziej hossy na koniec roku, a DASH zamknie 2021 r. Kwotą około 40 USD. Jego roczna prognoza określa wartość Dasha na zaledwie 39,704 USD, co jest rozczarowującą perspektywą dla każdego, kto zastanawia się, „czy DASH to dobra inwestycja na 2021 rok?”

Gotowy do inwestycji DZIARSKOŚĆ?

zainwestuj w myślnik

Długoterminowe prognozy cen Dash: 2022-2025

Jakie są prognozy ekspertów kryptograficznych dla Dasha w 2022 roku i później?

Inwestorzy kryptowalut chcą wiedzieć, co może przynieść kolejne 5 lat w cenie Dash.

Ponieważ kryptowaluta może być tak zmienna, prognozowanie cen nigdy nie jest łatwe, a obserwowanie ogromnych różnic między prognozami jest normalne. Prognozy cen Dash, które analizowaliśmy na 2021 r., Są niewiarygodnie zmienne i wahają się od 39,704 USD do aż 656,6958 USD! Aby zdecydować, która z tych perspektyw jest bardziej prawdopodobna, spójrzmy w przyszłość na lata 2022-2025 i zobaczmy, co może przynieść przyszłość dla ceny DASH.

Zaczniemy od powrotu do Previsioni Bitcoin. Po swoich niebotycznych prognozach cenowych Dash na 2021 r., Co według platformy ma w zanadrzu 2022-2025? Odpowiedź może być nieco rozczarowująca, jeśli dodasz DASH do swojego portfela, chociaż prognozy Previsioni Bitcoin nadal nie są tak ponure, jak niektóre z tych, które widzieliśmy na 2021 r. Zgodnie z prognozami platforma uważa, że ​​cena DASH spadnie w ciągu 2022:

prognoza cen dash w 2022 r

Jak widać na wykresie, Dash przekroczy 700 USD na początku stycznia 2022 r., Ale od tego momentu gwałtownie spadnie. W lutym DASH będzie wart 577,1668 $, a liczba ta będzie spadać aż do kwietnia. W maju cena DASH może ponownie wzrosnąć do 497,2268 USD i oscylować wokół 500 USD, aż do kolejnego gwałtownego spadku poniżej 340 USD między październikiem a listopadem. Previsioni Bitcoin spodziewa się, że zasób zamknie rok na poziomie 417,2868 USD – ponad pięć razy więcej niż jego obecna cena, ale mniej niż dwie trzecie jego wartości z 2021 r..

Jednak chociaż Previsioni Bitcoin był zauważalnie optymistyczny na 2021 r., Jego prognozy na 2022 r. Mogą być nieco zbyt niedźwiedzi. Obie Coinswitch i Wiadomości BTY podali oszałamiająco wysokie prognozy na lata 2022-2025, przy czym pierwsza z nich przewiduje, że DASH może kosztować 2822 USD do końca 2025 r., a druga pójdzie jeszcze dalej. Według BTY News, w 2025 roku Dash osiągnął cenę 12733,88 USD!

Byłoby to prawie dziesięciokrotnie wyższe niż poprzedni rekord wszechczasów DASH (ATH) wynoszący 1441 USD, cenę, jaką kryptowaluta osiągnęła w latach 2017-2018. Co zrozumiałe, wiele innych platform i analityków wydaje się sceptycznie nastawionych do bezprecedensowych wartości prognozowanych przez Coiswitch i BTY News. Wydaje się jednak, że rośnie zgoda co do tego, że DASH czeka kilka lat zwyżkowych w okresie poprzedzającym 2025 r..

DigitalCoinPrice.com spodziewa się również, że cena DASH wzrośnie w 2025 r., Aczkolwiek po serii bardziej niedźwiedziich lat:

wykres prognozy ceny dash

Jego ogólna prognoza jest taka, że ​​Dash jest dobrą inwestycją, ponieważ jego cena wydaje się rosnąć. Ten wykres nie pokazuje najwyższych prognoz dotyczących kryptowalut, jakie widzieliśmy od dłuższego czasu, ale jego trend wzrostowy (z wyjątkiem złego półtora roku między lipcem 2022 a styczniem 2024 r.) Powinien nadal być zachęcającym sygnałem dla inwestorów zastanawiających się czy cena DASH wzrośnie.

Zgodnie z przewidywaniami, DASH może osiągnąć maksimum prawie 290 dolarów do września 2025 roku, czyli ponad 4 razy więcej niż obecna wartość. Niektórzy inwestorzy mogą nawet postrzegać spadek w latach 2022-24 jako potencjalny pozytywny efekt. Kształt, który widzimy na wykresie, może potencjalnie być odwróceniem podwójnego dna, zwyżką, którą można wykorzystać do przewidywania przyszłego wzrostu podczas przeprowadzania analizy technicznej. Jeśli tak jest, spadek, który widzimy pod koniec połowy 2026 r., Może być tymczasowym załamaniem w silnym trendzie wzrostowym – co sugeruje, że prognozy o wartości ponad 1000 USD mogą być w zasięgu.

Jako inwestycja długoterminowa przewiduje, że Dash może działać bardzo dobrze. Zgodnie z przewidywaniami wartość ceny tokenów Dash może wzrosnąć do 120 dolarów do samego końca 2020 roku, wzrosnąć do 250 dolarów w 2021 roku i 650 dolarów w 2022 roku i osiągnąć średnią cenę 3200 dolarów do 2025 roku..

Wniosek: Prognoza ceny Dash

Poniższe prognozy przedstawiają niektóre z Potencjał wysokie i niskie prognozy cen Dash na lata 2020, 2021, 2022, 2023 i 2025+ oferowane przez analityków technicznych i ekspertów branżowych.

Rok Wysoki Niska
2020 170 $ 70 $
2021 450 $ 110 $
2022 1500 $ 320 USD
2023 3300 $ 550 $
2025+ 6500 $ 950 $

Jak zmieniała się cena Dash?

Aby uzyskać jak najdokładniejsze prognozy Dash, jednym z najważniejszych kroków jest analiza wcześniejszych wyników Dasha.

Odkąd DASH wszedł na rynek w 2014 roku, jego cena przeszła szereg dramatycznych wahań. Na tym wykresie od Nomics, możemy zobaczyć, jak zmieniała się wartość DASH w czasie:

wykres ceny kreskowej

Chociaż wydaje się skromny w porównaniu z gwałtownym postępem w latach 2017-2018, pierwszy duży skok cenowy Dasha nastąpił w 2014 roku, krótko po tym, jak trafił na giełdy kryptowalut. W okresie od kwietnia do maja jego cena wzrosła z 0,847417 USD do 5,9679 USD – znaczny skok, który odzwierciedlał ogromne zainteresowanie inwestorów na wczesnym etapie. Jego wzrost był znacznie wolniejszy przez resztę 2014, 2015 i 2016 roku, a jego cena oscylowała zwykle między 2 a 10 USD.

W przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut, DASH odnotowywał ekstremalny wzrost przez prawie cały 2017 rok. W styczniu jego cena wynosiła 13,82 USD. Do września osiągnął niewiarygodne 330,49 $, ale nawet to było blade w porównaniu z czekającym go zrywem wzrostu. Ponieważ rynek kryptowalut jako całość zaczął doświadczać poziomów ogromnej inflacji, Dash z pewnością nie pozostanie w tyle. W okresie od października do grudnia 2017 r. Jego cena skoczyła z 293,50 dolara do 1141 dolara ATH – po czym rok później, w grudniu 2018 r., Spadła do 77,26 dolara..

Dash nigdy nie powrócił do swoich stawek sprzed 2017 r., Które były głównie poniżej 10 USD. Chociaż odnotował utratę wartości w następstwie globalnego krachu koronawirusa, który spowodował, że ceny prawie wszystkich głównych kryptowalut zaczęły spadać wraz ze wzrostem niepewności inwestorów, nadal zyskiwał na cenie w 2019 roku. Jego najniższa jak dotąd wartość w 2020 roku wyniosła 68,84 USD, czyli o ponad 20 USD więcej niż jej najniższy poziom z 2019 roku, który wyniósł 46,69 USD.

Gotowe do zakupu DZIARSKOŚĆ?

zainwestuj w myślnik

Jakie czynniki wpływają na cenę Dash?

Jak w przypadku każdej kryptowaluty, cena DASH może zależeć od wielu różnych czynników. Jeśli chcesz odpowiedzieć na pytanie „czy Dash to dobra inwestycja?”, Ważne jest, aby wiedzieć, jakie są te czynniki – niezależnie od tego, czy wolisz trzymać kryptowalutę przez kilka lat, czy wolisz czerpać zyski z krótkoterminowych ruchów cen. Ułatwi ci to przewidywanie kryptowalut i podjęcie decyzji, które prognozy cenowe Dash są Twoim zdaniem najdokładniejsze..

Podaż i popyt

Cena Dasha lub jakiejkolwiek kryptowaluty jest całkowicie zależna od relacji między podażą a popytem. Jeśli więcej inwestorów będzie chciało kupić DASH, niż go sprzedać, oznacza to, że popyt będzie większy niż podaż, a cena wzrośnie. Jeśli jest odwrotnie, podaż będzie większa niż popyt – co oznacza, że ​​cena zacznie spadać. Na ten związek duży wpływ mają czynniki, które wymieniliśmy poniżej.

Korzystanie z platformy Dash

Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, platforma Dash finansuje i obsługuje szereg zdecentralizowanych aplikacji. Popularność tych aplikacji, takich jak KuvaCash w Zimbabwe, jest kluczowym czynnikiem napędzającym popyt na DASH, a tym samym powodującym wzrost jego ceny. Ponieważ zainteresowanie dApps nadal rośnie, może to spowodować wzrost zainteresowania bazową technologią Dash w ciągu najbliższych kilku lat.

Zwiększona akceptacja kryptowaluty

Dash wyróżnia się wśród kryptowalut, ponieważ ułatwia codzienne płatności. Fakt, że stała się rentownym aktywem w krajach, w których rodzima waluta zaczęła się załamać, jest mocnym świadectwem jej użyteczności – podobnie jak fakt, że w Londynie pojawiły się bankomaty DASH. Ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, a nasza zależność od płatności zbliżeniowych wzrasta w wyniku pandemii koronawirusa, możemy zauważyć, że na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania takie jak Dash.

Prognoza cen Dash – kluczowe punkty

 • Z kapitalizacją rynkową w wysokości 782438183 USD (w momencie pisania) Dash jest 28 największą kryptowalutą na świecie
 • Dash może przetwarzać transakcje bardzo szybko, oferując nawet funkcję InstaSend, która umożliwia użytkownikom wysyłanie waluty w zaledwie 1,5 sekundy
 • Dash został przyjęty jako alternatywna waluta zarówno w Zimbabwe, jak i Wenezueli, gdzie rodzime waluty są niestabilne
 • Algorytm Previsioni Bitcoin przewidział, że cena DASH osiągnie 100 USD przed końcem 2020 r., A stamtąd tylko wzrośnie, osiągając 120,6339 USD do stycznia 2021 r. I gwałtownie rosnąć przez resztę roku
 • LongForecast.com uważa, że ​​Dash może zamknąć 2021 rok po cenie niższej niż jego obecna wartość, która wynosi 79,6 USD
 • WalletInvestor przewiduje gwałtowny spadek w ciągu 2021 r., Kiedy cena spadnie z powrotem do około 100 USD do marca, a następnie spadnie dalej w ciągu następnych kilku miesięcy.
 • Długoterminowe prognozy są znacznie jaśniejsze, bez żadnych przewidywań, że DASH spadnie poniżej obecnej ceny
 • Najbardziej optymistyczna prognoza pochodzi z BTY News, która uważa, że ​​Dash może osiągnąć ceny 12733,88 USD w 2025 r.
 • ATH Dasha wyniosło 1141 USD w grudniu 2017 r
 • Kluczowymi czynnikami, które wpływają na cenę DASH, są podaż i popyt, popularność platformy Dash oraz akceptacja kryptowaluty w głównym nurcie

Niezależnie od tego, czy jesteś obecnym, czy potencjalnym inwestorem, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci odpowiedzieć na pytanie „czy DASH to dobra inwestycja?”. Chociaż prognozy cenowe Dasha na lata 2021-2025 są mieszane, długoterminowe perspektywy dla Dasha wydają się pozytywne i żaden analityk nie uważa, że ​​waluta będzie warta mniej w 2025 roku niż jest obecnie.

To powiedziawszy, notorycznie trudne może być sporządzenie wiarygodnych prognoz dotyczących kryptowalut, ponieważ branża jest niezwykle niestabilna. Zawsze przeprowadzaj własną analizę due diligence i upewnij się, że masz skuteczną strategię zarządzania ryzykiem, zanim dodasz nową kryptowalutę do swojego portfela. Jak widzieliśmy wcześniej, rynek może się szybko zmieniać – i na pewno zobaczymy, że to się powtórzy.

Jeśli twoje własne badania dały ci dodatkową pewność, której potrzebujesz, aby rozpocząć handel DASH, możesz być zadowolony, wiedząc, że eToro zapewnia możliwość handlu aktywami kryptograficznymi (w tym DASH) i kontraktami CFD do 90+ kryptowaluty.

eToro – Kup DASH z 0% prowizją

inwestowanie w myślnik

Zapisz się dla eToro i zacznij handlować DASH lub kopiować najlepszych inwestorów DASH bez dodatkowych opłat. Nie ma żadnych opłat za zarządzanie ani innych ukrytych kosztów.

broker etoro

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptograficznej – zalecamy wypróbowanie ich.

75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD

Prognozy cen Dash – często zadawane pytania

Czy Dash jest lepszy niż Bitcoin?

Jeśli chodzi o szybkość transakcji i opłaty, Dash jest z pewnością lepszy niż Bitcoin. Średni czas transakcji na platformie to zaledwie 2,5 sekundy, 4 razy szybciej niż w przypadku Bitcoin.

Czy Dash osiągnie 1000 $?

Według niektórych prognoz cena DASH osiągnie 1000 USD przed końcem 2025 r. BYT News uważa nawet, że jedna moneta DASH może być warta 12733,88 USD do 2025 r.!

Ile jest monet Dash?

Dostępnych jest łącznie 18 milionów monet DASH. Przy obecnych kursach oczekuje się, że kryptowaluta osiągnie całkowitą podaż około 2030 roku.

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł Prognoza ceny Dash: ile będzie warte dash w 2021 r. I później, prosimy o podzielenie się z innymi handlowcami.

Dalsza lektura:

Najpopularniejsze kryptowaluty w Wielkiej Brytanii

10 kryptowalut do rozważenia w 2021 roku

Ethereum VS. Ripple: Który z nich powinien znaleźć się w Twoim portfolio?

Najpopularniejsze kryptowaluty w USA

Jak zarabiać pieniądze na kryptowalutach – ostateczny przewodnik

Wskazówki dotyczące inwestowania w kryptowaluty i błędy, których należy unikać

Jak czerpać zyski ze wzrostów rynku kryptowalut

Zastrzeżenie: Dash dowolnego krypto jest bardzo niestabilny. Twój kapitał jest zagrożony, a wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Prognozy i analizy odzwierciedlają poglądy różnych analityków zewnętrznych i wewnętrznych w dowolnym czasie i mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Ponadto nie mogą stanowić zobowiązania ani gwarancji ze strony Trading Education.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner