Przewodnik po portfelu kryptowalutowym: prosty samouczek krok po kroku

Przewodnik po portfelu kryptowalutowym

Co to jest portfel kryptowalut? Jak to działa? W jaki sposób portfel kryptowalut chroni moje zasoby cyfrowe? Jeśli są to niektóre z pytań, które nie pozwalają Ci zrozumieć, gdy próbujesz zrozumieć zawiłości handlu kryptowalutami, to ten prosty samouczek krok po kroku jest właśnie dla Ciebie.

W Trading Education jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię przez Twoją podróż do nauki handlu kryptowalutami dostarczanie różnych materiałów edukacyjnych, kursy handlowe, i gwiezdne wskazówki.

Co to jest portfel kryptowalut i jak to działa?

Czym więc jest portfel kryptowalut? Mówiąc prościej, portfel kryptowalut to najlepszy sposób na zabezpieczenie Twojej kryptowaluty.

W jaki sposób? Cóż, bez zagłębiania się w szczegóły techniczne, Portfele kryptowalut to innowacyjne oprogramowaniee, które zapewniają bezpieczeństwo kluczy szyfrujących i potwierdzają własność zasobów cyfrowych.

Jak wiemy, klucze szyfrujące są obowiązkowe w świecie handlu kryptowalutami. Tutaj powinniśmy wyjaśnić nieco więcej na temat różnicy między kluczami publicznymi i prywatnymi. Twój klucz publiczny to ten, który udostępniasz, aby ludzie mogli wysyłać Ci pieniądze, podczas gdy klucz prywatny jest tym, czego potrzebujesz do wysyłania kryptowaluty.

Musisz zabezpieczyć swój klucz prywatny. Dlaczego? Po prostu dlatego, że jeśli ludzie to zdobędą, mogą ukraść twoją kryptowalutę!

Dlaczego potrzebuję portfela kryptowalut?

Nie musisz być królem kryptowalut, aby zrozumieć, jak ważne jest posiadanie portfela kryptowalut. Zanim nawet pomyślisz o zakupie kryptowaluty, zdobądź portfel kryptowalut!

Chociaż w rzeczywistości nie przechowujesz swojej kryptowaluty w portfelu kryptowalut, ale na zdecentralizowanym łańcuchu bloków, portfel kryptowalut jest obowiązkowy, aby Twoje pieniądze były bezpieczne. Ponownie, jest to miejsce, w którym przechowujesz klucze publiczne i prywatne, co daje Ci dostęp do Twojej kryptowaluty.

Każdy handlowiec kryptowalutowy, który chce posiadać kryptowalutę, powinien mieć portfel kryptowalutowy, chyba że handluje kryptowalutą jako CFD. Jeśli nie korzystasz z portfela kryptowalut i zostawisz swoją kryptowalutę na giełdzie, ryzykujesz, żegoxxed”.

W końcu są brak ślusarzy, którzy pomogą Ci odzyskać klucze i uzyskać dostęp do wirtualnej skarbonki. Portfel kryptograficzny to jedyny sposób na zabezpieczenie danych i aktywów!

Jak otworzyć portfel kryptowalut?

Teraz, kiedy wiesz, że posiadanie portfela kryptowalut jest niezbędne do ochrony Twojej kryptowaluty, nadszedł czas, aby go otworzyć.


Ale poczekaj! Przed zakupem portfela kryptowalut należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Oto niektóre z najważniejszych pytań, które należy sobie zadać:

 • Jak często korzystasz z kryptowaluty? Szukasz bezpiecznej przestrzeni tylko do przechowywania swojej kryptowaluty? Czy regularnie używasz kryptowaluty do płacenia za rzeczy??
 • Jak chcesz uzyskać dostęp do swojego portfela? Chcesz mieć dostęp do swojego portfela za pośrednictwem komputera lub telefonu komórkowego? Wolisz drukowaną wersję swoich kluczy?
 • Ile kryptowalut chcesz przechowywać w portfelu kryptowalut? Czy chcesz mieć tylko jeden (na przykład Bitcoin), czy wiele?
 • Jakim usługom ufasz? Jakie oferują funkcje bezpieczeństwa i prywatności?

Gdy już zdecydujesz się na portfel, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i celom handlu kryptowalutami, z łatwością znajdziesz instrukcje krok po kroku, jak uzyskać i używać portfela kryptowalutowego od wybranego dostawcy.

Jak prywatne są portfele kryptowalut?

Chociaż zdobycie portfela kryptowalutowego jest łatwe, powinniśmy o tym wspomnieć wielu początkujących traderów pyta, jakie są prywatne portfele kryptowalut. W końcu prywatność, bezpieczeństwo i wolność finansowa to tylko niektóre z fundamentów świata kryptowalut!

Nie martw się! Większość portfeli kryptowalut jest pseudonimowych, co oznacza, że ​​niekoniecznie są one powiązane z tożsamością użytkownika.

Twoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz adres, nie będą wyświetlane. W większości przypadków inni użytkownicy kryptowalut będą mogli wyświetlać Twój adres publiczny i śledzić transakcje (mogą być w stanie dowiedzieć się, co wysyłasz).

Jeśli jednak szukasz 100% anonimowości, najlepiej przyjrzeć się kryptowalutom, takim jak Monero, Dash lub Zcash. w rzeczywistości, Zcash to jedna z najlepszych kryptowalut, które warto zainwestować w 2021 roku.

To powiedziawszy, niektóre portfele kryptowalut mogą Cię poprosić Dokumenty KYC (poznaj swojego klienta). W zależności od tego, czy czujesz się komfortowo, ujawniając takie informacje, ta funkcja może Ci się spodobać lub nie. Zaletą przesłania dokumentów KYC jest to, że jeśli coś się stanie i stracisz dostęp do swojego portfela, możesz go odzyskać.

Warto zauważyć, że można też tworzyć portfele z wieloma podpisami. W tym przypadku do podpisania transakcji potrzeba wielu osób; może to dodać kolejną warstwę bezpieczeństwa do Twojego portfela kryptowalut i jest świetną opcją dla firm.

Różne rodzaje portfeli kryptowalut

Przed otwarciem portfela kryptowalutowego należy wziąć pod uwagę nie tylko prywatność, ale także podstawowe cechy, w tym bezpieczeństwo. Ma to kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa Twojej kryptowaluty. Nie chcesz stracić swoich zasobów cyfrowych po tym, jak dużo wydałeś na edukację handlową, strategie kryptograficzne i samokontrolę, prawda??

Przede wszystkim należy wspomnieć, że portfele kryptowalut istnieją w wielu różnych formach. Niektóre portfele są tworzone do przechowywania określonych kryptowalut – nie każdego rodzaju.

Wiele portfeli kryptowalut może przechowywać najpopularniejsze tokeny kryptowalut. Portfele kryptowalut, które mogą na przykład przechowywać Ethereum, mogą również akceptować inne tokeny ERC20. Podobnie kryptowaluty, które są rozwidleniem Bitcoin, mogą być akceptowane przez portfele akceptujące Bitcoin, ponieważ są one technologicznie podobne.

Niektóre mniej znane kryptowaluty mogą być obsługiwane tylko przez portfele utworzone przez ich twórców.

Aha, i nie zapominajmy o niektórych portfele kryptowalut mogą być w stanie przechowywać waluty fiducjarne, co może być atrakcyjną opcją inwestycyjną dla niektórych handlowców.

Sprzęt i oprogramowanie Portfele kryptograficzne: zalety i wady

Chociaż istnieją różne rodzaje portfeli kryptowalutowych, dobrze znany jest fakt, że dwa główne typy portfeli kryptowalut to portfele sprzętowe i programowe (odpowiednio zimne i gorące portfele).

Zimne portfele są zwykle pobierane na urządzenie sprzętowe (na przykład USB), podczas gdy gorące portfele są zwykle dostępne przez Internet (online lub zarządzany za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego).

Możesz być zaskoczony, wiedząc, że tak jest generatory portfeli papierowych, które można wydrukować na papierze.

1. Portfel kryptowalut online

portfel online

Portfele kryptowalut online są bardzo popularne w świecie kryptowalut. Te portfele kryptowalut działają online za pośrednictwem przeglądarki.

Jak można się domyślić, portfele internetowe to gorące portfele, co oznacza, że ​​są połączone z Internetem. Za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do swojej kryptowaluty, musisz być online.

Chociaż sprawia to, że są łatwiejsze w użyciu, oznacza to, że portfele kryptograficzne online są mniej bezpieczne. Połączenie z Internetem ułatwia hakerom kradzież części Twojej kryptowaluty.

2. Portfel biurkowy

Portfele stacjonarne to portfele kryptowalut, które możesz zainstalować na swoim komputerze lub laptopie. W rezultacie portfel na komputery stacjonarne może działać zarówno jako gorący portfel, gdy jest podłączony do internetu, jak i zimny portfel, gdy nie jest..

Podobnie jak portfele online, portfele stacjonarne są odpowiednie dla handlowców dokonujących transakcji online. Jednak zanim zarejestrujesz się w jakimkolwiek portfelu kryptowalut na komputery stacjonarne, musisz upewnić się, że Twój portfel kryptograficzny jest zgodny z Twoim systemem operacyjnym.

Należy również wziąć pod uwagę kilka kwestii związanych z bezpieczeństwem; jeśli masz klucze w niezaszyfrowanej formie lub jeśli padniesz ofiarą fałszywych powiadomień o aktualizacji i oszustw, Twoje pieniądze mogą zostać skradzione.

3. Portfel mobilny

Jak się zapewne domyślasz, mobilne portfele kryptowalut to w zasadzie aplikacje, które można pobrać na swój telefon. Podobnie jak portfele stacjonarne, mogą działać zarówno jako gorący portfel, jak i zimny portfel. Portfele mobilne mogą mieć możliwość skanowania kodów QR w celu dokonywania płatności.

W związku z tym portfele mobilne są bardziej praktyczne niż inne rodzaje portfeli kryptowalut. W końcu możesz je zabrać ze sobą wszędzie, co oznacza, że ​​łatwiej jest wyjść i kupować przedmioty na ulicy za pomocą kryptowaluty.

Niemniej jednak, jeśli zdecydujesz się użyć mobilnego portfela kryptowalut, musisz zachować szczególną ostrożność z telefonem. Jeśli zgubisz telefon, stracisz portfel i dostęp do całej kryptowaluty. Dotyczy to również sytuacji, gdy zepsujesz telefon. Świetnym sposobem na zabezpieczenie portfela mobilnego, zwłaszcza w przypadku kradzieży, jest posiadanie skanera linii papilarnych.

4. Papierowy portfel kryptowalut

portfel papierowy

Papierowy portfel kryptowalut to forma przechowywania w chłodni. Chodzi o to, że dane są przechowywane w trybie offline i idealnie nie można ich ukraść.

Te portfele mogą generować klucze wydrukowane na papierze lub jako kody QR. Mówiąc dokładniej, większość portfeli papierowych zawiera dwa kody QR, jeden dla kluczy prywatnych, a drugi dla kluczy publicznych (które można wydrukować na kartce papieru).

Po przejściu portfela do trybu offline powinieneś znaleźć odpowiednie miejsce do jego przechowywania. Zamiast trzymać go pod materacem, pomyśl o skrytce depozytowej w banku. Może to być jednak niewygodne dla kogoś, kto regularnie korzysta z kryptowaluty. Portfele papierowe są o wiele bardziej odpowiednie dla inwestorów, którzy chcą trzymać kryptowalutę przez długi czas.

5. Sprzętowy portfel kryptowalut

Na koniec przyjrzyjmy się portfelom sprzętowym lub zimnym portfelom kryptograficznym. Portfele sprzętowe do kryptowalut stały się ostatnio bardzo popularne, a kilka z nich zostało wydanych w ciągu ostatnich kilku lat. W prostych słowach, sprzętowe portfele kryptograficzne to portfele, które zwykle przybierają postać USB lub innego urządzenia sprzętowego, które można podłączyć do komputera. W większości przypadków wystarczy podłączyć je do komputera, wprowadzić kod PIN, a następnie wysłać kryptowalutę.

Ta opcja jest przydatna dla tych, którzy nie mają nic przeciwko noszeniu ze sobą portfela kryptowalut i mają dostęp do komputera. To powiedziawszy, możesz również przechowywać swoje urządzenie w sejfie, tak jak w przypadku papierowego portfela kryptowalutowego.

Chociaż portfele zimne są uważane za bezpieczniejsze niż portfele gorące, portfele sprzętowe nie są idealne. Mogą zostać zainfekowane złośliwym oprogramowaniem lub wirusami po podłączeniu do urządzenia komputerowego. Ponadto, w przeciwieństwie do gorących portfeli, jeśli zgubisz urządzenie i nie masz zapisanej papierowej kopii swoich danych, trudno jest je odzyskać i możesz stracić swoje aktywa.

Jak zadbać o bezpieczeństwo portfela kryptowalut?

chroń portfel kryptowalut

Biorąc pod uwagę różne opcje, jakie mają handlowcy kryptowalut, wybór portfela kryptowalut może być trudny. Jak wspomniano powyżej, każdy portfel kryptograficzny wiąże się z innymi względami bezpieczeństwa. Więc jak zabezpieczyć portfel kryptowalut?

Być może najbezpieczniejszą opcją jest przechowywanie portfela kryptowalut w trybie offline w chłodni. To powiedziawszy, ta opcja sprawia, że ​​zarządzanie kryptowalutą jest nieco bardziej skomplikowane.

W ten sposób, aby zwiększyć zarówno bezpieczeństwo, jak i użyteczność, najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa i wydajności kryptowaluty jest użycie zarówno chłodni, jak i innego portfela. Umieść większość swojej kryptowaluty w chłodni, zachowując mniejszą ilość (kwotę, którą zamierzasz wykorzystać) w portfelu online.

Zgodnie z ogólną praktyką, nie zostawiaj otwartego portfela na żadnym urządzeniu – mobilny lub stacjonarny – zawsze zamykaj go, gdy go nie potrzebujesz.

ty może również dodać więcej warstw zabezpieczeń do Twojego portfela, takie jak długie i złożone hasła z dużą różnorodnością znaków alfanumerycznych i niealfanumerycznych. Weź pod uwagę portfele, które wymagają lub dają opcję uwierzytelniania dwuskładnikowego, lub portfele, które wymagają podania hasła za każdym razem, gdy dokonujesz transakcji.

Zawsze powinieneś szukać autentyczności aktualizacje dla Twojego portfela. Ponieważ hakerzy zwykle wyprzedzają grę, musisz również być na bieżąco.

Inną niezwykle ważną rzeczą jest przestań chwalić się swoimi zasobami w kryptowalutach. Jest to bardzo ryzykowne. Nie zapominajmy, że nadmierna pewność siebie nie jest dobrą cechą w handlu.

W rzeczywistości zdarzały się przypadki ataków na ludzi ze względu na ich kryptowalutę. We wrześniu 2019 roku inwestor Bitcoin z Oslo w Norwegii, uniknął napadu na swoje aktywa kryptowalutowe – co przypomina o tym, jak ostrożny musisz być, mówiąc innym o posiadanej ilości kryptowaluty.

Na koniec powinniśmy wspomnieć, że niektórzy eksperci finansowi zalecają zamianę kryptowaluty na pieniądz fiducjarny dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Najlepszy portfel kryptowalut 2021

Chociaż przed wyborem portfela kryptowalut należy również przeprowadzić badania, w oparciu o różne cechy i opinie użytkowników, przedstawiamy jedne z najlepszych portfeli kryptowalut w 2021 r..

 • eToro: eToro Wallet jest łatwym w użyciu, bezpiecznym portfelem cyfrowym obsługującym wiele kryptowalut. Portfel można łatwo kupić, przechowywać, otrzymywać i przesyłać ponad 120 kryptowalut oraz zmieniać dowolną z ponad 500 par
 • Coinbase: Coinbase jest ogólnie najlepszy portfel kryptowalut, z dostępnym oprogramowaniem i portfelami online.
 • Trezor: Trezor jest najlepszy portfel sprzętowy jak dotąd. Obsługuje systemy Windows, Linux, Max, a nawet oferuje aplikacje portfela na Androida do przechowywania w chłodni.
 • SoFi: SoFi jest najlepsza opcja dla początkujących w świecie kryptowalut, którzy często potrzebują więcej wskazówek podczas przechowywania swoich aktywów kryptograficznych.
 • Edge: Krawędź jest brana pod uwagę najlepszy portfel mobilny do przechowywania wielu walut.
 • Exodus: Exodus jest uważany za najlepszy portfel na komputery stacjonarne obsługujący wymianę wielu monet.
 • Bitaddress.org: To świetna platforma open source i jedna z najlepsze i najłatwiejsze w użyciu generatory portfeli papierowych.

Jak kupować kryptowaluty bezpośrednio z portfela eToro?

portfel etoro

Nasz poradnik jest oparty na globalnym brokerze i giełdzie eToro, ponieważ platforma umożliwia inwestowanie i handel kryptowalutami bez płacenia prowizji. W tej sekcji naszego przewodnika po portfelu kryptowalutowym przeprowadzimy Cię przez proces otwierania konta handlowego kryptowalut, dokonywania wpłaty i kupowania kryptowalut.

Krok 1: Otwórz konto transakcyjne kryptowalut

Klienci eToro mogą kupować kryptowaluty bezpośrednio z portfela eToro za pomocą karty kredytowej i przelewu bankowego.

Odwiedzić Witryna eToro, kliknij otwórz konto i wprowadź swoje dane osobowe. Musisz również potwierdzić swój adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

broker etoro

eToro od lat dowiodło swojej wiarygodności w branży – zalecamy wypróbowanie ich.

Krok 2: Wpłać środki

Jeśli chodzi o metody wpłat, eToro obsługuje: Karta debetowa Karta kredytowa Przelew bankowy Skrill Paypal Neteller Wybierz kryptowalutę do kupienia Jeśli wiesz, którą parę kryptowalut chcesz kupić, wprowadź ją w polu wyszukiwania u góry strony.

Krok 3: Wybierz kryptowaluty do kupienia

kryptowaluty do kupienia

Jeśli wiesz, którą parę kryptowalut chcesz kupić, wpisz ją w polu wyszukiwania u góry strony.

Inne zastosowania portfeli kryptograficznych

Portfele kryptowalut to podstawowe elementy środowiska handlu kryptowalutami. Mają jednak imponujące zastosowania daleko wykraczające poza sektor finansowy.

Co ciekawe, portfele kryptowalut mogą przechowywać nie tylko Bitcoin, Ethereum i innych głównych graczy kryptowalutowych, ale różne tokeny dla towarów i usług z wartościami cyfrowymi, takie jak bilety, surowce i dzieła sztuki.

Eksperci uważają, że w przyszłości, portfele kryptograficzne mogą być nawet używane do przechowywania tożsamości, danych medycznych, informacji podatkowych i zapisów głosowania, aby dać użytkownikom kontrolę nad swoimi danymi.

W końcu branża kryptowalut szturmem podbiła świat, a portfele kryptowalut są prawdziwymi przełomami w grze!

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób z tego następujące kluczowe punkty:

 • Portfel kryptowalut to miejsce, w którym przechowujesz klucze publiczne i prywatne.
 • Istnieje wiele sposobów przechowywania kryptowaluty z gorące i zimne portfele to dwa główne typy portfeli kryptograficznych.
 • Chociaż zarówno portfele na ciepło, jak i na zimno mają swoje wady i zalety, portfele sprzętowe stają się coraz bardziej popularne. W ostatnich latach pojawiło się wiele marek.
 • Rozsądnie jest przechowywać większość kryptowalut offline w chłodni, a część online w gorącym portfelu. W ten sposób możesz wydawać tylko to, czego potrzebujesz, nie martwiąc się o swoje aktywa.
 • Portfele kryptowalut mają różne zastosowania, które wykraczają poza sektor finansowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o niesamowitym świecie kryptowalut i technologii blockchain? Chcesz dowiedzieć się, jak handlować zasobami cyfrowymi i zostać odnoszącym sukcesy handlarzem kryptowalut? Następnie zarejestruj się w naszym kurs handlu kryptowalutami i sprawdź nasz partner kryptograficzny eToro gdzie możesz kupować, przechowywać i sprzedawać lub handlować kontraktami CFD, ponad 90 kryptowalut.

Wolisz posiadać kryptowalutę czy handlować kontraktami CFD? Który portfel kryptowalut byś wybrał?

Jeśli lubisz czytać Przewodnik po portfelu kryptowalutowym: prosty samouczek krok po kroku. Czym są portfele kryptograficzne & Jak oni pracują? z Trading Education, polub to i podziel się nim z kimkolwiek, kogo uważasz, że może być również interesujący.

FAQs

Czy portfele bitcoin mogą zostać zhakowane?

Podobnie jak w przypadku pieniędzy fiducjarnych, Twoje bitcoiny mogą zostać zgubione lub skradzione. Chociaż portfele na zimno są uważane za bezpieczniejsze niż portfele gorące, nie są idealne. Hakerzy mogą uzyskać dostęp do Twojej kryptowaluty przy użyciu różnych metod, takich jak hakowanie urządzenia, instalowanie keyloggerów lub trojanów oraz używanie rozszerzeń przeglądarki do wyodrębniania danych. Niektórzy hakerzy mogą również omijać uwierzytelnianie dwuskładnikowe, publikować fałszywe reklamy lub usługi portfela i wysyłać Ci e-maile phishingowe. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego, chroń swoje urządzenia i kody PIN oraz zachowaj czujność w przypadku oszustw i oszustw.

Czy istnieje portfel, który może obsługiwać wszystkie kryptowaluty??

Chociaż istnieje wiele portfeli wielowalutowych, a technologia stale się rozwija, nie ma jednego portfela kryptowalutowego, który mógłby obsługiwać wszystkie kryptowaluty. W przypadku niektórych kryptowalut musisz nawet zdobyć ich odpowiedni portfel.

Czy portfele innych firm mogą ukraść moją kryptowalutę?

Każda firma, której powierzyłeś swoje dane i fundusze, może zacząć działać w złośliwy sposób lub upaść. Dlatego zawsze szukaj sprawdzonych portfeli, dowiedz się więcej o technologii, którą zapewniają i czytaj recenzje, aby wybrać najlepszy portfel kryptowalutowy..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map