Satoshi Nakamoto: Co o nim wiemy?

10 lat później tożsamość Satoshi Nakamoto wciąż pozostaje całkowitą tajemnicą i nadal nie jesteśmy w stanie stworzyć pełnego obrazu tego, kim mógłby być.

Wszystko, co o nim wiemy, pochodzi z Bitcoina biały papier, fora i e-maile, z których wiele nadal można przeglądać online. Nikt, z którym pracował, nie spotkał go osobiście.

Nakamoto zniknął w 2011 roku i przestał publikować posty na forach i pisać e-maile i nic więcej o nim nie słyszano.

Ale czy tożsamość Satoshi Nakamoto ma znaczenie?

tak, Nakamoto jest szacuje się, że ma 1 milion bitcoinów, To całkiem sporo, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że w obiegu będzie tylko 21 milionów.

W chwili pisania tego tekstu byłoby to możliwe Wartość netto Satoshi Nakamoto w 2019 roku około 10,5 miliarda dolarów.

Co więcej, gdyby Nakamoto nagle sprzedał całą swoją dostawę, wartość Bitcoina mogłaby spaść do niewiarygodnie niskiego poziomu.

Dlatego Bitcoin został oskarżony o bycie schematem Ponzi, ponieważ twórca i założyciel posiada tak znaczną część.

Należy jednak wspomnieć, że do tej pory ten Bitcoin nie ruszył się od zniknięcia Nakamoto.

Więc co wiemy o tożsamości Satoshi Nakamoto?

Satoshi Nakamoto nigdy nie ukończył Bitcoina

satoshi nakamoto i bitcoin

Niektórzy eksperci uważają, że Bitcoin nigdy tak naprawdę nie był skończony i mogły zostać wydane zbyt wcześnie.

Twierdzą, że biała księga Bitcoin i znaczna część tekstów Nakamoto w Internecie sprawia takie wrażenie Bitcoin był eksperymentem lub prototypem do lepszej wersji.

Potwierdza to również fakt, że Nakamoto wciąż wprowadzał wiele zmian w Bitcoinie i zasugerował wiele innych po uruchomieniu Bitcoina.

Nakamoto sam wprowadził wiele zmian w kodzie źródłowym i rzadko podawał powód, według źródeł, które ściśle z nim współpracowały, co nie pomaga w jego zdemaskowaniu.

Być może ostatnim dowodem na to, że Nakamoto nigdy nie ukończył Bitcoina, jest to, że nigdy nie miał być używany przez tak wiele osób i że ma problemy ze skalowaniem.

Bardzo możliwe, że jako prototyp miał być testowany tylko na niewielkiej grupie ludzi.

Podział Bitcoina

Po zniknięciu Nakamoto zaczęły pojawiać się pęknięcia w społeczności Bitcoin, gdy społeczność próbowała przezwyciężyć problemy z siecią związane z szybkością, bezpieczeństwem i przerażającym problemem skalowania.

Dwa główne czynniki, które doprowadziły do ​​nieporozumień co do tego, jak Bitcoin powinien działać bez Nakamoto, to SegWitx2 (Oddzielny świadek) i Lightning Network.

Gdy Bitcoin się zmienił, ludzie argumentowali, czy to naprawdę nadal był Bitcoin, ponieważ zmienił się tak bardzo w porównaniu z oryginalną wizją Nakamoto.

Doprowadziło to do podziału Bitcoin na Bitcoin i Bitcoin Cash, który miał bloki osiem razy większe. W ten sposób Bitcoin Cash może przetwarzać więcej transakcji w jednym bloku, przyspieszając czas transakcji.

To było coś, o czym Nakamoto wspominał już wiele razy jako realny sposób na dalsze skalowanie Bitcoina.

Sukces Bitcoin Cash był na tyle wielki, że nawet Roger Ver, zwany powszechnie Bitcoin Jesusem, przekonał się do zaangażowania i jest on teraz jedną z głównych twarzy w promocji Bitcoin Cash.

Jak dotąd zmiana zadziałała. Bitcoin Cash jest teraz w stanie przetwarzać 61 transakcji na sekundę, co jest znacznie szybsze niż Bitcoiny 7. Jednak ludzie powołują się na obawy dotyczące bezpieczeństwa Bitcoin Cash.

Na tym zmiany się nie skończyły. Bitcoin Cash, podobnie jak wcześniej Bitcoin, nadal się zmieniał i wdrażał funkcje, takie jak inteligentne kontrakty.

Krytycy byli z tego niezadowoleni, ponownie mówiąc, że Bitcoin Cash za bardzo się zmienił. Doprowadziło to następnie do dalszego podziału i powstania Bitcoin SV (Satoshi Vision).

Co wiemy o tożsamości Nakamoto?

tożsamość satoshi nalamoto

Nakamoto twierdził, że pochodzi z Japonii i urodził się 5 kwietnia 1975 roku, co go uczyniło 44 lata, stan na 2019 r.

Pomimo japońskiego nazwiska wielu uważa, że ​​miał inne pochodzenie ze względu na doskonały angielski i że żaden z jego dokumentów, w tym biała księga, nie został napisany po japońsku.

Inna teoria głosi, że był prawdopodobnie japoński Amerykanin jak przypuszczalnie przypuszczał Hal Finney, jedna z pierwszych osób zaangażowanych w Bitcoin.

Niektórzy to zauważyli Nakamoto czasami używany brytyjski angielski a to może oznaczać, że pochodził z kraju należącego do wspólnoty.

Użył nawet brytyjskich zwrotów, takich jak „cholernie twardy”, co wielu uważało za wskazówkę, że nie jest Amerykaninem.

Powszechnie uważa się również, że jego przeszłość musiała pochodzić z cypherpunk ruch który był bardzo zaangażowany w koncepcje związane z prywatnością.

Poza tym, większość ludzi w to wierzy Satoshi Nakamoto był pseudonimem, co pasowałoby do idei, że wywodzi się z ruchu szyfrówek.

Niektórzy sugerowali, że nazwa Satoshi Nakamoto pochodzi od firm Samsung, Toshiba, Nakamichi i Motorola.

Korzystanie z pierwszych części Samsung i Toshiba możesz zrobić Satoshi i pierwsze części Nakamichi i Motorola, możesz zrobić Nakamoto.

Nakamoto korzystał również z anonimowych usług e-mail i korzystał z Tora do rejestracji domeny Bitcoin.org, dodatkowo podkreślając fakt, że prywatność była dla niego bardzo ważna.

Dlaczego Satoshi Nakamoto zniknął?

Może to mieć coś wspólnego z naturą Nakamoto, prawdopodobnie pochodzącą z ruchu szyfrówek, którzy byli bardzo zainteresowani prywatnością w Internecie i może po prostu być tak, że Nakamoto chciał żyć prywatnym życiem.

jednak, niektórzy w to wierzą Nakamoto zniknął celowo, aby uczynić Bitcoin bardziej zdecentralizowanym.

Usuwając siebie, usunął centralną jednostkę, z którą większość ludzi odnosiła się do problemów, którymi trzeba było się zająć. Mógłby pozwolić, by Bitcoin stał się jego własną rzeczą opracowane przez ludzi.

Jednak mniej pochlebna hipoteza jest taka, że ​​chciał zachować swoją prywatność i widział, jak Bitcoin startuje, skutecznie uciekając ze swoim 1 milionem Bitcoinów.

Zobacz też: 5 osób, które stały się milionerami dzięki Bitcoin

Kim jest Satoshi Nakamoto? Cztery najlepsze możliwe tożsamości

Istnieje kilka możliwych tożsamości Satoshi Nakamoto. Jednak żadnego z nich nie można udowodnić.

Dorian Prentice Satoshi Nakamoto

Dorian Prentice Satoshi Nakamoto

Dorian jest Amerykanin pochodzenia japońskiego, którego nazwisko rodowe to Satoshi Nakamoto i który pracował z rządem USA jako inżynier systemowy przy tajnych projektach obronnych, a także był fizykiem.

Jednak Dorian agresywnie zaprzecza, że ​​tak jest Nakamoto i twierdzi, że nigdy nie słyszał o Bitcoinie, dopóki nie zapytano go o to, że jest wynalazcą.

Ciekawe jednak, dorycki mieszkał około 1,6 mil od Hala Finneya który był mocno zaangażowany w tworzenie Bitcoin.

To powiedziawszy, jest powszechnie w to wierzył doryckiNazwa to czysty przypadek albo że był może patsy, używanym do odwracania uwagi od prawdziwego Nakamoto.

Dorian nie ma również doświadczenia w ruchu cypherpunkowym.

Hal Finney

hal finney

Hal Finney był kryptografem, który pracował nad wczesnym prototypem kryptowaluty. On był zaangażowany w ruch cypherpunk i od początku był bardzo zainteresowany Bitcoinem.

Był mocno zaangażowany w Nakamoto w tworzenie Bitcoin i był być może, poza tym, jednym z największych współtwórców Nakamoto samego siebie.

Finney był nawet pierwszym odbiorcą pierwszego Bitcoina w transakcji z Nakamoto po uruchomieniu sieci.

W 2009 roku u Finneya zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne, powszechnie określane jako ALS lub choroba Lou Gehriga.

Następnie w 2014 roku Finney zmarł. Niektórzy uważają, że może to mieć związek ze śmiercią Finneya i pogorszeniem się stanu zdrowia NakamotoZniknięcie.

Istnieje również teoria, że ​​Nakamoto był Nickiem Szabo, ale Finney wykonał całą pracę związaną z kodowaniem. Należy jednak o tym wspomnieć Finney napisał w C, a Bitcoin został zakodowany w C.++.

Możliwe też, że wybrano imię Satoshi Nakamoto, ponieważ w pobliżu mieszkał Dorian Nakamoto i gdyby ktoś go szukał, znalazłby Doriana, a nie Finneya.

Craig Steven Wright twierdzi, że jest Satoshi Nakamoto

Craig Steven Wright

Pierwotnie Wired i Gizmodo pokonali Craiga Stevena Wrighta jako Nakamoto, a on początkowo temu zaprzeczył. Jednak w ciągu kilku miesięcy stwierdził, że to on.

Wiara jest taka Wright stworzył Bitcoin wraz z analitykiem informatyki śledczej Davidem Kleimanem, ale krytycy zwracają uwagę, że ta dziedzina nie ma nic wspólnego z kryptowalutą.

Co ciekawe, tak się uważa Wright posiada około 1,1 miliona Bitcoinów iw pewnym momencie uważa się, że stanowiło aż 10% całkowitej podaży.

Liczba jest podobna do tego, co przypuszczalnie należało do Nakamoto. Uważa się jednak, że kwota należąca do Wrighta pochodzi od firmy górniczej, której był współwłaścicielem z Kleimanem.

Wright jest również Australijczykiem i jak wspomniano powyżej, Nakamoto był znany z tego, że czasami pisał brytyjski angielski. Australijski angielski zawiera elementy brytyjskie i amerykańskie, co może to wyjaśniać.

W wywiad z BBC Wright powiedział, że może jednak udowodnić, że jest Nakamoto, nie był w stanie przedstawić żadnych dowodów na poparcie tego od.

Wcześniej uważano, że Wright jest Nakamoto oszustwo ale od 2019 r, Wright próbował opatentować Bitcoin w jego imieniu w USA i jest pozywa osoby w Wielkiej Brytanii o zniesławienie, które twierdzą, że nie jest Nakamoto.

Wright jest teraz również zaangażowany w projekt Bitcoin SV.

Nick Szabo

Nick Szabo

Szabo jest informatykiem, prawnikiem, kryptografem, znanym z tworzenia koncepcji inteligentnych kontraktów.

Mniej więcej w tym czasie powstawał Bitcoin, Szabo pracował nad bardzo podobnym projektem o nazwie BitGold a nawet opublikował artykuł na temat BitGold na tydzień przed uruchomieniem Bitcoina w 2009 roku.

BitGold to bardzo podobny projekt do Bitcoin. Oto tylko kilka podobieństw:

 • Użyj algorytmu Proof of Work;
 • System elektroniczny peer to peer;
 • Nie wymaga strony trzeciej;
 • Konsensus jest wymagany, zanim będzie można rozpocząć następny blok;
 • Aby otrzymać monety, należy rozwiązać zagadki kryptograficzne;
 • Nowe monety mają stempel czasu.

Bardzo interesujące jest również to, że ze wszystkich projektów, które zostały wymienione w białej księdze Nakamoto, BitGold nie został wymieniony, pomimo wszystkich ogromnych podobieństw.

Szabo jest również znanym użytkownikiem pseudonimów a jego inicjały N S są takie same. Możliwe, że chciał wybrać pseudonim podobny do swojego.

jednak, Nick Szabo nie jest w stanie pisać w C++, Język kodowania Bitcoina.

Pomimo tego, niektórzy w to wierzą Szabo mógł być mózgiem tego pomysłu i pracował z kimś innym, potencjalnie Hal Finney, który to zakodował.

Używając stylometrii, która jest nauką o tym, jak ludzie formułują język pisany, podobieństwa w tym, jak Nakamoto i Szabo pisać i używaj angielskiego.

Niektóre z podobieństw obejmują:

 • Umieszczenie dwóch spacji na początku zdania;
 • Rozpoczynaj zdania od „Należy zauważyć”;
 • „Poziom”, po którym następuje rzeczownik;
 • Użyj wyrażenia „oczywiście” bez oddzielania przecinków;
 • Wyrażenie „można scharakteryzować”;
 • „Timestamp” używany jako czasownik.

Trzeba jednak powiedzieć, że ktoś mógł naśladować jego styl pisania.

Być może nawet jest możliwe, że Satoshi Nakamoto zdarł większość prac Nicka Szabo, stąd dlaczego styl pisania jest podobny i dlaczego o podobnym projekcie nie wspomniano w białej księdze.

Szabo jest również jedną z nielicznych osób, z którymi się komunikuje Nakamoto nie ujawniać swoich e-maili a niektórzy zauważyli, że jego obecność w Internecie praktycznie zniknęła, gdy pojawił się Bitcoin.

John McAfee twierdzi, że zna tożsamość Nakamoto

John McAfee jest kontrowersyjną postacią stojącą za firmą McAfee zajmującą się bezpieczeństwem oprogramowania.

On był bardzo głośny Świergot twierdząc, że zna prawdziwą tożsamość Nakamoto, skutecznie mówiąc, że jeśli Nakamoto nie ujawni swojej tożsamości, McAfee to zrobi.

McAfee wierzy Satoshi Nakamoto to zbiór ludzi, jednak, autor białej księgi Bitcoin został napisany przez jednego człowieka mieszkającego w USA.

Mówi też, że ważne jest, aby wiedzieć, kim jest Nakamoto, ponieważ ludzie tacy jak Craig Wright mogą fałszywie twierdzić, że to on, a to może być niebezpieczne.

W jego tweetach, Wydaje się również, że McAfee sugeruje, że zespół ludzi stojących za Bitcoinem był Hindusami w e-mailu, który przesłał, komunikując się z kimś, kto twierdzi, że jest Nakamoto.

Jednak wielu ludzi nie wierzy, że McAfee wie, kim jest Nakamoto i że po prostu lubi jego uwagę.

Grupa ludzi

satoshi nakamoto to grupa ludzi

Bardzo możliwe, że Satoshi Nakamoto nie był tylko jedną osobą, ale grupą ludzi. W rzeczywistości niektórzy twierdzili, że praca nad kodowaniem Bitcoin była tak dobra, że ​​prawdopodobnie nie wykonała go tylko jedna osoba.

Może to również wyjaśniać, dlaczego jego używanie angielskiego czasami zmienia się z USA na Wielką Brytanię.

Czy Satoshi Nakamoto mógł zginąć?

Jest bardzo możliwe, że Nakamoto po prostu umarł i dlatego zniknął.

Jest to możliwe w dwóch okolicznościach; po pierwsze w odniesieniu do Hal Finney i potencjalnie w odniesieniu do Dave Kleiman który pracował razem z Craigiem Wrightem i zmarł w 2013 roku.

Czy naprawdę musimy znać tożsamość Nakamoto??

Ludzie, tacy jak John McAfee, uważają, że świat powinien wiedzieć, kim on jest, i może on mieć dobry punkt widzenia, jeśli chodzi o ludzi udających Nakamoto.

Może być również ważne, aby dowiedzieć się, kim jest Nakamoto, aby uniemożliwić im rozładowanie 1 miliona bitcoinów, które posiadają, i obniżenie cen bitcoinów.

Może się zdarzyć, że jeśli dojdzie do takiego zdarzenia, bardziej istotne będzie tylko ustalenie, kim oni są.

Gdyby jednak tożsamość Nakamoto została ujawniona, mogą istnieć groźby na jego życie lub może grozić mu aresztowanie przez organy podatkowe lub inne organizacje z powodu przestępstw, które miały miejsce, takich jak zakup nielegalnych przedmiotów w Internecie za pomocą Bitcoin.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

 • Satoshi Nakamoto posiada około 1 miliona Bitcoinów. Gdyby ten bitcoin został sprzedany, zrujnowałby cenę.
 • Może być kilka osób Nakamoto. Żadnego z nich nie można dotychczas udowodnić.
 • Bitcoin Cash i Bitcoin SV oddzieliły się od Bitcoina, aby pozostać w zgodzie NakamotoPomysły. Znaczenie tego jest dyskusyjne.
 • Jest wysoce prawdopodobne, że Satoshi Nakamoto była grupą ludzi. To mogłoby wyjaśnić kilka rzeczy na temat jego osobowości.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z witryny Edukacja handlowa, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner