Zainwestuj w Litecoina: co wpłynie na cenę Litecoina w 2021 roku?

Analityczny przewodnik po inwestowaniu w Litecoin w 2021 roku

Gdzie pójdzie cena Litecoina w 2021 roku?

Co się stanie z ceną Litecoina w 2021 roku? Ponieważ aktywa kryptograficzne są zdecentralizowane, inwestorzy zawsze się zastanawiali: co wpływa na cenę Litecoina?

Kryptowaluta szturmem zdobyła świat, a świat inwestycji oszalał. W pewnym sensie świat inwestycji wciąż przeżywa burzę ze względu na wyjątkowość kryptowalut. W ogóle nie przypomina tradycyjnych inwestycji, akcji czy towarów.

Zadziwiający świat inwestycji w kryptowaluty nie jest dla osób o słabych nerwach. Litecoin, zwany także „lite wersją Bitcoina”, był dominującą kryptowalutą od jej powstania w 2011 roku przez założyciela Charliego Lee.

Jeśli chcesz szybko i łatwo kupić lub zainwestować w Litecoin LTC, za pomocą 0% prowizja, sprawdź eToro Exchange!

Ale co tak naprawdę wpływa na cenę Litecoina?

Istnieją cztery główne czynniki, które mają największy wpływ na cenę Litecoina:

 • Wydajność konkurujących monet
 • Zwiększona adopcja
 • Ryzykowny apetyt
 • Bezprecedensowe problemy towarzyszące COVID-19

Dlaczego Litecoin?

Litecoin, srebro na złoto Bitcoina, został zaprojektowany z myślą o zwiększonej wydajności pod względem czasu transakcji i jest bardziej przystępny cenowo niż Bitcoin. To tańsza, szybsza i wydajniejsza wersja Bitcoina.

Kryptowaluty były pierwotnie magazynem wartości ze względu na Bitcoin, ale Litecoin zmienia tę perspektywę, będąc środkiem wymiany. Niskie opłaty transakcyjne, łatwość transakcji i błyskawiczna prędkość Litecoina, dwie i pół minuty na wygenerowanie bloku, sprawiły, że Litecoin stał się popularnym wyborem jako „kryptowaluta transakcji”.

Litecoin jest jedną z najstarszych kryptowalut i przez większą część swojego życia znajdowała się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych kryptowalut, obecnie zajmuje 8. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, z kapitalizacją rynkową na poziomie 5,92 miliarda dolarów.

Na początku 2020 roku Litecoin był liderem na rynku i był jedną z najlepiej prosperujących kryptowalut, co było dość zastanawiające dla inwestorów, ponieważ rynek był w stanie niepewności z powodu COVID-19..

Od kwietnia do października Litecoin nie był tak dobry, ale w listopadzie szybko nabrał tempa i od tamtej pory odnotowuje wzrost. W listopadzie przesunął się również z 9.największej kryptowaluty na 8.największą.

Wykres ceny litecoin

Dane dzięki uprzejmości CoinDesk

Co wpływa na cenę Litecoina?

Teraz pojawia się pytanie, co wpływa na cenę Litcoina?

Litecoin do 2016 r. Wzrastał i osiągnął wartość około 330 USD. Ale to było krótkotrwałe i rynek dogonił Litecoina. Litecoin odnotował jedne z najgorszych bessy na najniższym poziomie 3 USD.

Jednak od tamtej pory stale rośnie. Niektóre przybliżenia jej przyszłości są obiecujące, podczas gdy inne nie tak bardzo. COVID-19 przyniósł ze sobą bezprecedensowe problemy, które wstrząsnęły tradycyjnymi inwestycjami, a także inwestycjami w kryptowaluty.

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: popyt na Litecoina determinuje jego cenę.

Ale to nie jest takie proste.

Ceny są ustalane na rynku, gdy popyt pokrywa się z podażą. Ale tak jest w przypadku towarów konwencjonalnych & Surowce. Nic w kryptowalutach nie jest konwencjonalne; nie jest też określeniem ceny.

Podczas gdy podaż jest zwykle cechą determinującą, popyt jest głównym czynnikiem, który odgrywa decydującą rolę w określaniu ceny Litecoina. W przeciwieństwie do innych walut podaż kryptowalut jest stała. Podaż Litecoina nie może wzrosnąć o 84 miliony monet. W związku z tym ekonomia rynku zawodzi nas, jeśli chodzi o ustalanie cen kryptowalut, ponieważ podaż nie może być zmieniana w celu dostosowania cen, a ceny są determinowane wyłącznie na żądanie.

Zasadniczo wielkość handlu determinuje popyt. Duży wolumen sprzedaży Litecoina powoduje spadki, a duży zakup powoduje skoki cen. Sam założyciel Charlie Lee wywołał bessę na rynku, gdy zdecydował się sprzedać swoje Litecoiny na najwyższym w historii.

Ceny kryptowalut są tylko odzwierciedleniem ich aktualnego popytu, ale w grę wchodzą różne czynniki po stronie popytu, które ostatecznie decydują o cenie.

Gotowy do inwestycji Litecoin?

Ale jakie czynniki wpływają na cenę Litecoin LTC?

4 czynniki wpłyną na cenę Litecoina w 2021 roku

1. Wydajność konkurujących monet

Innym ważnym czynnikiem determinującym cenę Litecoina jest liczba, jakość i ceny konkurencyjnych kryptowalut. Aby zagłębić się w ten temat, wynika to z faktu, że konkurencyjne kryptowaluty również wpływają na popyt na Litecoin. Jeśli konkurencyjna moneta nabiera tempa, inwestorzy zdecydują się na nią, co negatywnie wpłynie na popyt Litecoina. Ostatecznie wszystko sprowadza się do popytu na Litecoina.

Bitcoin to nazwa, która przychodzi na myśl, gdy myśli się o kryptowalutach. Będąc oryginalną, a także dominującą kryptowalutą, odgrywa istotną rolę w popycie na inne kryptowaluty. Litecoin jest również bardzo blisko powiązany z Bitcoinem ze względu na jego podobną markę, a zatem zyskuje dodatkową wartość dzięki temu powiązaniu.

Bitcoin i Litcoin mają bardzo silną dodatnią korelację 0.83, co w kategoriach laika oznacza, że ​​ceny LTC w dużym stopniu zależą od BTC. A ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z solidnej pozycji Bitcoina, jest bardzo mało prawdopodobne, aby ceny Litecoina wpłynęły na Bitcoin w takim samym stopniu, w jakim ceny Bitcoina wpłynęły na Litecoin.

Ceny bitcoinów i innych kryptowalut są zdecydowanie najważniejszym czynnikiem wpływającym na ceny Litecoina. Niektórzy analitycy oszacowali, że udział cen Bitcoinów w określaniu ceny Litecoina wynosi aż 68%, co pozostawia tylko 32% na inne czynniki.

Wykres prognozy ceny litecoin

Dane dzięki uprzejmości CoinPredictor.io

2. Zwiększona adopcja

Charlie Lee, założyciel Litecoin, stworzył Litecoina z wizją uczynienia go środkiem wymiany. Przetworzenie bloku Bitcoin może zająć do 10 minut, a obecnie wartość jednego Bitcoina wynosi 19 475 USD; w związku z tym Bitcoin nie zachęca do transakcji, ale służy raczej swojemu pierwotnemu celowi, jakim jest przechowywanie wartości.

Ponieważ jesteśmy świadkami, jak świat zmierza w kierunku cyfryzacji, przyjęcie Litecoina jako waluty cyfrowej stopniowo się zwiększa. Coraz więcej kupców wykorzystuje Litecoin do ogólnych transakcji.

Została nazwana przez kupców „kryptowalutą płatności” ze względu na jej wysoki poziom praktyczności. Łatwość, szybkość i ekonomika transakcji stały się popularnym wyborem wśród kupców. Opłaty transakcyjne są nie tylko niskie, ale także stopniowo spadały w 2019 r., Co jeszcze bardziej zachęciło kupców do wybrania Litecoina..

Ponieważ coraz więcej osób akceptuje Litecoin jako walutę cyfrową, jego wartość będzie rosła. Charlie Lee i Fundacja Litecoin odgrywają aktywną rolę w uczynieniu Litecoina coraz bardziej praktycznym.

3. Apetyt do podejmowania ryzyka

Generalnie inwestycje nie są dla nieśmiałych i nieśmiałych. Wymaga ostrego dowcipu i podniebienia do podejmowania ryzyka. Podejmowanie ryzyka i zmienność zwrotu z inwestycji drastycznie wzrosły, jeśli chodzi o kryptowaluty. Kryptowaluty są obecnie uważane za inwestycje o wysokim ryzyku i dużej zmienności.

W szczególności Litecoin został uznany za bardziej ryzykowną kryptowalutę w porównaniu do innych z listy 10 najlepszych, ponieważ widział w przeszłości niesamowite wzloty i upadki..

Wartość netto inwestorów, bieżący dochód i oczekiwania na przyszłość to tylko niektóre z czynników determinujących ich skłonność do podejmowania ryzyka.

W świetle COVID-19 apetyt na podejmowanie ryzyka mógł spaść na poziomie globalnym. Bezrobocie wzrosło do rekordowych poziomów, a ludzie z trudem zaspokajają swoje codzienne potrzeby. W związku z tym inwestorzy mogą nie być skłonni do podejmowania dużego ryzyka.

Te czynniki są co prawda poważne, ale nie przedstawiają pełnego obrazu. Mierzenie popytu na cokolwiek, nie mówiąc już o kryptowalutach, jest trudnym biznesem, ponieważ istnieje wiele czynników, które odgrywają decydującą rolę. Postrzeganie przyszłości przez inwestorów, nawet jeśli jest błędne, odgrywa kluczową rolę.

Szerokie wsparcie i dobre relacje w mediach wpływają na postrzeganie inwestorów, a co za tym idzie na ich decyzje. Duży wpływ na ceny mają również "hypes." Im więcej osób optymistycznie mówi o Litecoinie, tym bardziej będzie wzrastał popyt.

4. Bezprecedensowe problemy towarzyszące COVID-19

Większość z nas nauczyła się żyć z COVID-19 i wyjątkowymi wyzwaniami, jakie ze sobą wiązał, a ci z nas, którzy tego nie zrobili, wkrótce to zrobią. W końcu jesteśmy ludźmi i jesteśmy stworzeni do adaptacji.

Inwestowanie w kryptowaluty to system obarczony wysokim ryzykiem i dużym wynagrodzeniem. Rynek jest bardzo zmienny. Cue w COVID-19 i masz zmienność, która jest poza wykresami. Nie mamy miar, które mogą określać, a nawet przewidywać ceny kryptowalut. Te, które mamy, są wadliwe.

Światowe rynki są w recesji, a inwestorzy są zdezorientowani. W ciągu ostatnich kilku miesięcy byliśmy świadkami wielu niedźwiedzi i hossy. Przy takim poziomie niepewności inwestorzy mogą chcieć pozostać po bezpiecznej stronie zamiast podejmować wysokie ryzyko.

Czy Litecoin to dobra inwestycja?

Inwestowanie w Litecoina lub inne aktywa może być bardzo ryzykowne, jeśli nie wiesz, co robisz. Możesz zadawać sobie pytanie: „Czy powinienem teraz kupić Litecoina?” A więc ciekawostka – lokowanie kapitału nie musi być skomplikowane.

Będąc jedną z najstarszych kryptowalut, ugruntowała swoją pozycję. Inwestorzy są generalnie optymistycznie nastawieni do przyszłości Litecoina. Reputacja, którą Litecoin utrzymywał, pozostając w pierwszej dziesiątce kryptowalut od momentu powstania, nie pozostaje niezauważona przez inwestorów.

W 2019 roku Litecoin pokonał Bitcoin i znalazł się w pierwszej trójce najskuteczniejszych kryptowalut. Pokonanie Bitcoina jest wyczynem samym w sobie, co niewątpliwie przyniosło mu uwagę.

Prognozy i szacunki czołowych inwestorów są pełne nadziei. Crypto Research Report Group, firma zajmująca się badaniami kryptograficznymi o ugruntowanej pozycji, przedstawiła w swoim raporcie szczególnie obiecujące prognozy. Według grupy, Litecoin może osiągnąć 1200 dolarów w 2025 roku i aż 2250 dolarów w 2030 roku.

Dan Gambardello, założyciel Crypto Capital Venture, ogłosił inwestorom, że spodziewają się zwyżkowego trendu rynkowego dla wszystkich kryptowalut, podkreślając jednocześnie Bitcoin i Litecoin. Gambardello stwierdził: „Litecoin skonsolidował się na poziomie około 70 USD przed [a] ogromnym wzrostem do ponad 1000 USD”.

Poniższe prognozy przedstawiają niektóre z Potencjał wysokie i niskie prognozy cen Litecoin LTC na lata 2021, 2022, 2023 i 2025+ oferowane przez analityków technicznych i ekspertów branżowych.

Rok Wysoki Niska
2021 160 $ 35 $
2022 320 USD 170 $
2023 2500 $ 350 $
2025+ 8000 $ 650 $

W końcu możesz znaleźć wiele zapewnień o wzroście cen, ale wszystko zależy od Ciebie. Jakim inwestorem chcesz być? Znajdź odpowiedź na to pytanie, na pewno będziesz wiedzieć, czy Litecoin to dobra inwestycja!

Naucz się inwestować w Litecoin

Jeśli chcesz nauczyć się inwestować w Litecoin lub jakąkolwiek inną kryptowalutę, Trading Education przygotowało dla Ciebie najlepsze kursy, abyś mógł się jak najszybciej uczyć i uczynić z Ciebie mistrza w branży handlowej.

Dołącz do Trading Education i skorzystaj z szerokiej społeczności handlowej, którą mamy. Trading Education nie tylko prowadzi kursy, ale jest akademią handlową samą w sobie z bardzo szeroką społecznością uczących się i doświadczonych traderów, którzy dołożą wszelkich starań, aby uczyć Cię na Twojej drodze do sukcesu.

Kup Litecoin LTC na eToro Exchange

inwestowanie w litecoin

Na eToro użytkownicy mogą kopiować najlepszych handlowców Litecoin i inwestorów profesjonalnych, korzystając z pliku CopyTrader ™ funkcjonować.

Teraz wiesz, jakie czynniki mogą wpłynąć na cenę Litecoina w 2021 r. Jeśli czujesz się zainspirowany do zainwestowania w Litecoin lub ten artykuł dostarczył dodatkowych informacji na temat Twojej dotychczasowej wiedzy na temat handlu, możesz być zadowolony, wiedząc, że etoro umożliwia handluj aktywami Crypto i kontraktami CFD do Ponad 90 kryptowalut.

eToro – Kup LTC z 0% prowizją

eToro od wielu lat dowiodło swojej wiarygodności w branży kryptowalut – zalecamy wypróbowanie ich.

Kluczowe punkty

 • Litecoin, zwany także „lite wersją Bitcoina”, był dominującą kryptowalutą od jej powstania w 2011 roku przez założyciela Charliego Lee.
 • Litecoin przez większą część swojego życia znajdował się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych kryptowalut i obecnie zajmuje ósmą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej, z kapitalizacją rynkową w wysokości 5,92 miliarda dolarów.
 • Głównymi wyznacznikami ceny Litecoina są wyniki konkurujących monet, zwiększona akceptacja i skłonność do podejmowania ryzyka.
 • Bitcoin i Litcoin mają bardzo silną dodatnią korelację 0,83, co w kategoriach laika oznacza, że ​​ceny LTC są silnie zależne od BTC.
 • W miarę jak świat zmierza w kierunku cyfryzacji, przyjęcie Litecoina jako waluty cyfrowej stopniowo się zwiększa.
 • W szczególności Litecoin został uznany za bardziej ryzykowną kryptowalutę w porównaniu do innych z listy 10 najlepszych, ponieważ widział w przeszłości niesamowite wzloty i upadki..
 • Crypto Research Report Group, ugruntowana firma zajmująca się badaniami kryptograficznymi, przewidziała, że ​​cena Litecoina może osiągnąć 1200 USD w 2025 r. I aż 2250 USD w 2030 r..
 • Dan Gambardello, założyciel Crypto Capital Venture, stwierdził: „Litecoin skonsolidował się na poziomie około 70 USD przed [a] ogromnym wzrostem do ponad 1000 USD”.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny i zmotywował Cię do rozpoczęcia przygody z handlem LTC. Jeśli tak, podziel się nim na wypadek, gdyby ktoś inny chciał z tego skorzystać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner