Zdecentralizowane finanse – co to jest DeFi w kryptowalutach?

Zdecentralizowane finanse można zdefiniować w kategoriach przekształcenia konwencjonalnego i scentralizowanego systemu finansowego w wspólny system równorzędny obsługiwany przez zdecentralizowaną technologię blockchain, taką jak Bitcoin lub Ethereum. Zdecentralizowane finanse, znane również jako DeFi, praktycznie pełnią funkcje i platformy pożyczkowe dla kryptowalut. Zdecentralizowane finanse to zintegrowany układ konwencji i instrumentów pieniężnych, które ogólnie wspierają potrzeby finansowe kryptowaluty.

Znaczenie DeFi można zrozumieć dzięki temu, że całkowita wartość zablokowana w DeFi zgodnie z DefiPulse przekracza 25,15 miliarda dolarów. Technologia Blockchain to aktywny mózg zdecentralizowanych finansów. Z biegiem czasu tysiące nowych łańcuchów bloków utorowało drogę dla zdecentralizowanej branży.

Konwencjonalny system finansowy i bankowy oparty jest na scentralizowanych ramach pod bezpośrednią kontrolą scentralizowanych sieci zarządczych, scentralizowanych instytucji finansowych, pośredników i rządu. W przeciwieństwie do tego, DeFi lub zdecentralizowana infrastruktura finansowa opiera się na łańcuchach bloków, specjalnych programach wykonywanych przez zdecentralizowane platformy w celu utworzenia sieci, która może opt-in i opt-out zgodnie z wszelkimi zasadami rządowymi. Brzmi nieuczciwie? Cóż, stało się to również dla organów regulacyjnych, gdy przemysł się rozpoczął.

Źródło: mlsdev.com

Sama infrastruktura łańcucha bloków pozwala użytkownikom zarządzać swoim łańcuchem bloków za pomocą protokołów weryfikacyjnych. Główna kontrola pozwalająca na jakiekolwiek większe zmiany lub nawet włamywanie się do łańcucha bloków wymaga kontroli co najmniej 30% węzłów. Węzły to podstawowe filary wspierające łańcuch bloków.

DeFi opracowało systemy finansowe i protokoły wykorzystujące inteligentne prywatne kontrakty z wykorzystaniem łańcucha bloków. Protokoły finansowe DeFi są zaprogramowane do działania w oparciu o opracowany kod, który umożliwia udostępnienie go każdemu, kto umożliwia tworzenie sieci peer-to-peer. DeFi lub zdecentralizowane finanse były wcześniej znane jako "otwarte finanse."

Korzyści z DeFi w kryptowalutach

Zdecentralizowane finansowanie ma wiele zalet, dzięki którym jest lepsze niż konwencjonalne i scentralizowane systemy finansowania. Głównym celem wykorzystania DeFi w kryptowalutach jest bez wątpienia zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa w systemach finansowych.

Korzystając z zasad blockchain, DeFi tworzy dostosowania, aby zapewnić przejrzystość systemu, aby zwiększyć płynność i ustabilizować możliwości rozwoju. Celem wykorzystania DeFi w kryptowalutach jest ustanowienie zrównoważonego systemu gospodarczego, który jest bardziej dostępny i przyjazny dla wsparcia. Poza tym kluczowe korzyści płynące ze zdecentralizowanego finansowania i DeFi w kryptowalutach mogą być następujące:

1. Efektywne programowanie

Defi w kryptowalutach okaże się większą programowalnością. Wykonywanie gadżetów finansowych jest znacznie bardziej zautomatyzowane i wykorzystuje inteligentne kontrakty. Programowalne kody pomagają w tworzeniu nowych zasobów cyfrowych.

2. Bezpieczeństwo

Zdecentralizowane finanse stworzą system, który będzie nieco bardziej odporny na oszustwa i kradzieże. Bardziej prywatne integracje zapewniane przez DeFi w ramach blockchain zapewnią bezpieczne transakcje i inne aplikacje finansowe, które będą bardziej kontrolowalne.

3. Wygodna wymiana informacji


DeFi w kryptowalutach sprawia, że ​​wymiana informacji jest wygodniejsza. Synchronizacja interfejsów i aplikacji z DeFi umożliwia programistom uzyskanie większej elastyczności i interoperacyjności. DeFi jest również znane jako "pieniądze legos" za oprogramowanie do komponowania.

4. Wskaźniki przejrzystości

Wysokie wskaźniki przejrzystości zapewniane przez DeFi Finanse zapewniają transmisję, która dzieli czynności transakcyjne z innymi użytkownikami interfejsu. W ten sposób protokoły DeFi zapewniają wbudowane kody, które są dostępne dla każdego. Bardzo dokładną analizę można przeprowadzić przy użyciu folii dostarczanych przez te platformy.

5. Open Access

DeFi Finance nie wymaga zezwoleń. Podczas gdy konwencjonalne scentralizowane systemy finansowe wymagają zezwoleń, DeFi w kryptowalutach jest wolne od tych zarzutów. Każdy na całym świecie z portfelem kryptowalut i zasobem internetowym może mieć dostęp do platform DeFi opartych na technologii blockchain.

Gotowy do nurkowania w Crypto Rynek?

Zdecentralizowane aplikacje – aplikacje Ethereum

Większość zdecentralizowanych aplikacji nazywanych DeFi Apps działa w rzeczywistości w protokole Ethereum. Ethereum pozycjonuje się jako drugi co do wielkości udziałowiec rynkowy kryptowaluty i zdecentralizowanych aplikacji (DApp). Ethereum różni się od Bitcoina, ponieważ interferencja, którą zapewnia Ethereum, polega na łatwiejszym opracowaniu zdecentralizowanej formy aplikacji innej niż wykonywanie prostszych transakcji. Najbardziej kontrastującą cechą Ethereum jest integracja inteligentne kontrakty.

Inteligentne kontrakty i DeFi

Inteligentna umowa zapewnia automatycznie wykonywaną transakcję dla niestandardowych potrzeb, tworząc w ten sposób bardziej elastyczną platformę. Blockchain umożliwia bezbłędne prowadzenie dokumentacji i bezpieczeństwo w celu tworzenia i wykorzystywania inteligentnych kontraktów z większą prywatnością niż kiedykolwiek wcześniej w konwencjonalnym świecie finansów.

Źródło: dzone.com

Inteligentne kontrakty są podstawą dużej liczby aplikacji DeFi, które zapewniają wszystkie oczekiwane cechy potrzeb finansowych zdecentralizowanych systemów. Ethereum, będący największym rynkiem aplikacji DeFi, wpływa na ogólny ruch na rynku. Wraz z aktualizacją Ethereum 2.0 można również zaktualizować aplikacje oparte na DeFi. Przewiduje się, że Ethereum 2.0 usprawni aplikacje DeFi, eliminując problemy ze skalowalnością dotyczące Ethereum.

Popularne aplikacje DeFi

Kluczowe atrybuty DeFi w kryptowalutach można przypisać samej technologii blockchain, mózgowi Decentralized Finance lub DeFi. Aplikacja DeFi zawiera następujące nazwy polarne.

Zdecentralizowane giełdy lub DEX

Zdecentralizowane giełdy lub DEX są odpowiednikiem DeFi konwencjonalnych giełd. DEX to aplikacje internetowe specjalizujące się w zamianie kryptowalut w celu wymiany dowolnego rodzaju waluty.

Zdecentralizowane giełdy to tego typu platformy z większą liczbą funkcji premium. DEX umożliwia swoim użytkownikom bezpośrednie łączenie się ze sobą i handel kryptowalutami i aktywami bez udziału pośredników. Eliminacja pośredników sprawia, że ​​wymiany są bardziej prywatne, bezpieczne i godne zaufania, co eliminuje również oszustwa i kradzieże.

Stablecoins

Stablecoin można opisać jako kryptowalutę, która jest zabezpieczona konwencjonalną walutą jako zabezpieczenie. Technicznie nie jest kryptowalutą; wartość jest mierzona na podstawie waluty bazowej, na przykład euro lub dolara. Zmienność kryptowalut doprowadziła do powstania stabilnych monet w celu zapewnienia stabilnych opcji w świecie DeFi, wykorzystując zalety zarówno tradycyjnego rynku, jak i protokołów blockchain.

Platformy pożyczkowe

Platformy pożyczkowe budowane są w taki sposób, że przy wykorzystaniu inteligentnych kontaktów mogą zastępować pośredników. Na przykład banki nie są już potrzebne w związku z ewolucją takich platform pożyczkowych.

Wrapped Bitcoin lub WTBC

Bardzo korzystnym zastosowaniem DeFi mogą być opakowane bitcoiny. Opakowane bitcoiny to metoda wykorzystania Bitcoinów w aplikacji Ethereum, dzięki czemu można je wdrożyć bezpośrednio w systemie Defi Ethereum. WBTC może zapewnić użytkownikom korzyści z zarabiania na bitcoinach.

Rynki prognostyczne

Rynki prognostyczne to praktyczne platformy do składania ofert. Są to sieci prognostyczne, które interpretują możliwe skutki oczywistych wydarzeń w świecie rzeczywistym jako wybory i wykorzystują te informacje do podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych. Zintegrowane DeFi na tych rynkach prognoz ma na celu wyeliminowanie pośredników, jednocześnie oferując te same funkcje.

Czytaj więcej: 7 prognoz dotyczących kryptowalut na 2021 r., Z którymi wszyscy by się zgodzili

Zastosowania zdecentralizowanych finansów i DeFi w kryptowalutach:

1. Zarządzanie majątkiem

DeFi w kryptowalutach sprawia, że ​​jesteś menedżerem swoich kryptowalut, a nie bankiem państwowym w Twoim kraju. Portfele kryptograficzne, takie jak MetaMask, Gnosis Safe i Argent, pomagają skutecznie i bezpiecznie dzięki zdecentralizowanym aplikacjom, aby robić wszystko, od zakupu, sprzedaży i przenoszenia kryptowalut w celu uzyskania zainteresowania komputerowymi zasobami.

W przestrzeni DeFi jesteś właścicielem swoich informacji: na przykład MetaMask przechowuje Twoje hasła i klucze prywatne w zaszyfrowanych formach lokalnie na Twoim gadżecie, więc po prostu podchodzisz do swoich rekordów i informacji.

2. DAO

DAO oznacza zdecentralizowaną autonomiczną organizację. Jest to sieć, która współpracuje zgodnie z wytycznymi zakodowanymi w łańcuchu bloków, eliminując wymóg stosowania skoncentrowanego elementu regulacyjnego. Kilka głównych konwencji w przestrzeni DeFi, takich jak Maker i Compound, wysłało DAO do zbierania zobowiązań, nadzorowania działań pieniężnych i zdecentralizowanej administracji do lokalnego obszaru.

3. Analiza danych

W wyniku fenomenalnych wskaźników przejrzystości informacji o transakcjach i działań organizacyjnych, DeFi oferuje specjalne punkty kontaktowe do ujawniania informacji, sprawdzania i rozwiązywania problemów. Rozwój nowych aplikacji DeFi spowodował ulepszenie różnych aplikacji i pulpitów nawigacyjnych, na przykład DeFi Pulse i Codefi Data, które pomagają klientom śledzić aktywa w konwencjach DeFi, obliczać ryzyko i przegląd zysków i płynności.

4. Narzędzia programistyczne i programistyczne

Jednym z celów protokołów DeFi jest komponowalność, co oznacza, że ​​różne segmenty frameworka mogą niewątpliwie kojarzyć się i współdziałać. Jak widać z szerokiego asortymentu skoordynowanych aplikacji DeFi, kod komponowalny wywarł przełomowy wpływ na sieć, w której lokalny obszar stale się rozwija na podstawie tego, co zgromadzili inni. Wielu porównuje cykl doskonalenia DeFi do pracy z klockami Legos – później nieubłaganie znanej jako "pieniądze legos." Od genialnych bibliotek umów Truffle, przez pakiet API Infura, po aparaty bezpieczeństwa Diligence, większość popularnych projektantów blockchain, w tym Ethereum, jest obecnie gotowych do wytwarzania i wysyłania aplikacji DeFi z pełnym zestawem narzędzi i kombinacji zabezpieczeń.

5. Gry

Kompozycja DeFi stworzyła programistom szansę na skonstruowanie protokołów DeFi zintegrowanych z wieloma wymiarami. Gry oparte na technologii Blockchain stały się popularnym przykładem wykorzystania zdecentralizowanych finansów ze względu na ich ekonomię funkcjonalną i modele kreatywne.

Na przykład Pool Together to loteria z funduszami inwestycyjnymi sprawdzona bez nieszczęść, która umożliwia klientom kupowanie biletów z wyprzedzeniem poprzez przechowywanie stablecoinów DAI, które są następnie łączone i wypożyczane zgodnie z konwencją rynku walutowego Compound w celu uzyskania przychodów..

6. Tożsamość

DeFi Finance może zmniejszyć wymagania dotyczące zabezpieczenia w przypadku osób, które nie mają dodatkowych aktywów i pomóc w ocenie wiarygodności klientów. Każdy, kto ma połączenie z Internetem, może podejść do aplikacji DeFi, zachowując opiekę i kontrolę nad swoimi informacjami i zasobami.

7. Tokenizacja

Tokenizacja jest jednym z fundamentów zdecentralizowanych finansów i korzyścią płynącą z technologii blockchain, mózgu stojącego za DeFi. Tokeny napędzają organizację, a także otwierają szereg perspektyw finansowych. Zasadniczo token to skomputeryzowany zasób, który jest wytwarzany, przekazywany i nadzorowany w łańcuchu bloków. Tokeny mają być bezpieczne i możliwe do natychmiastowej adaptacji i można je dostosować za pomocą kodu. Tokeny oparte na łańcuchu blokowym są uważane za bezpieczną i zaawansowaną opcję dla klientów na całym świecie umożliwiającą dostęp, wymianę i przechowywanie kryptowaluty.

8. Rynki kryptowalut

Aplikacje DeFi obsługują różne internetowe centra handlowe, które pozwalają klientom na uniwersalny handel artykułami i administracjami. Na tych rynkach sprzedawane jest wszystko, od niezależnych koncertów programistycznych po zaawansowane przedmioty kolekcjonerskie i certyfikowane klejnoty i stroje.

Zarabianie i inwestycje w DeFi

Korzystając z aplikacji pożyczkowych opartych na łańcuchu bloków, jak wspomniano powyżej, klienci mogą tworzyć "automatyczne przychody" poprzez wypłacanie gotówki i generowanie dochodów z zaliczek. Na przykład uprawa plonów może potencjalnie przynieść zwrot z inwestycji na dużą skalę, jednak przy wyższych wskaźnikach ryzyka. Uważa, że ​​klienci korzystają z pożyczkowej części DeFi, aby dać swoim zasobom kryptograficznym coś do zrobienia, tworząc idealne zwroty.

Jednak wraz z rozwojem DeFi w akcji i sławą do 2020 r., Liczne aplikacje DeFi, na przykład YAM coin, zawiodły spektakularnie, wysyłając kapitalizację rynkową z Wkrótce 60 milionów do 0 dolarów. Inne projekty DeFi, w tym Hotdog i Pizza, stanęły w obliczu podobnego losu, a wielu spekulantów straciło dużo gotówki.

Przyszłość DeFi

Chociaż aplikacje DeFi przyciągają coraz większą liczbę osób, trudno jest określić, jaka jest możliwa przyszłość tych sieci. Przyszłość DeFi zależy od ludzi, dla których są wartościowi i dlaczego. Wielu uważa, że ​​różne protokoły DeFi mogą przyciągnąć masy nowych klientów, czyniąc aplikacje pieniężne bardziej wszechstronnymi i otwartymi dla osób, które zwykle nie podchodzą do takich etapów.

Ta monetarna innowacja jest nowa, odkrywcza i wygodna, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo lub zdolność adaptacji. Ethereum 2.0 może poradzić sobie z problemami związanymi z wszechstronnością dzięki pomysłowi znanemu jako sharding, metoda dzielenia ukrytego zbioru danych na skromniejsze części, które są bardziej rozsądne do pracy z pojedynczymi klientami.

Zacznij inwestować w kryptowaluty z eToro

eToro to najlepsza platforma handlu społecznościowego na świecie. Dzięki dobrze rozwiniętym funkcjom eToro jest właściwym miejscem, w którym możesz inwestować w kryptowaluty. Wypróbuj eToro, aby uzyskać jak najwięcej funkcji premium dla swoich potrzeb kryptograficznych.

eToro – Najlepsza platforma kryptowalutowa

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy ich wypróbowanie.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Czytaj więcej:

Jakie są najlepsze kryptowaluty do handlu w 2021 roku?

10 odważnych prognoz cen bitcoinów na 2021 r

Prognozy cen Ethereum w latach 2021-2025

W jakie 9 altcoinów najlepiej zainwestować w 2021 r?

Kluczowe punkty

  • Nowoczesną metodą wymiany kryptowalut, która umożliwia wygodniejsze systemy finansowe, jest teraz DeFi lub zdecentralizowane finanse.
  • Znaczenie DeFi można zrozumieć, biorąc pod uwagę fakt, że całkowita wartość zablokowana w DeFi według DefiPulse wynosi ponad 25,15 miliarda dolarów.
  • Blockchain pozostaje mózgiem świata DeFi, od kryptowalut po DEX.
  • DeFi ma funkcje, takie jak inteligentne kontrakty, które zapewniają bardziej prywatne i spersonalizowane wrażenia użytkownika.
  • Funkcje zdecentralizowanych finansów obejmują DAO, DEX, tokenizację, handel, gry i zarządzanie aktywami.
  • Niektóre kluczowe zalety DeFi obejmują skuteczne kody programów, bezpieczne i prywatne transakcje. Zapewnia również wyższe wskaźniki przejrzystości.
  • DeFi ma potencjał, by krok po kroku przejmować globalny rynek finansowy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map