10 najlepszych trendów podążających za skutecznymi strategiami handlowymi i sposobami ich wykorzystania

Strategie handlowe oparte na trendach są często najbardziej skutecznymi strategiami handlowymi.

Dla początkujących są to najlepsze strategie do naśladowania, ponieważ często są łatwe do wdrożenia. Korzystając z nich możesz również dowiedzieć się, jak działa rynek, a także zarobić.

Wielu traderów, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów, polega na trendach. Niektórzy nawet twierdzą, że można zarabiać na życie tylko z jednego wzoru, to znaczy, jeśli wiesz, jak go używać.

Nie oznacza to jednak, że handel trendami jest zawsze łatwy.

Być może słyszałeś wyrażenie „trend jest twoim przyjacielem”.

Jednak jest jeszcze jedno zdanie, które jest również prawdziwe; „Trend jest twoim przyjacielem do końca, kiedy się ugina”. Mądre słowa od profesjonalnego handlowca Eda Seykoty.

Zanim zaczniemy, przyjrzyjmy się, jaki powinien mieć trend podążający za strategią handlową.

Co powinno mieć trend po strategiach handlowych?

Strategie handlu trendami powinny mieć wiele rzeczy. Oto kilka kluczowych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

 • Powinni być w stanie jasno zidentyfikować pojawiające się tendencja. Dostrzeżenie trendu jest jedną z pierwszych rzeczy, które powinna zrobić Twoja strategia handlowa.
 • Znajdź punkty wejścia i wyjścia. Każda strategia handlu trendami musi mieć już na myśli punkt wejścia i wyjścia! Jeśli ich nie masz, nie możesz nazwać tego strategią!
 • Znajdź, kiedy a tendencja Zmienia się. To może być ważny moment na zmianę strategii i wdrożenie innej.
 • Bądź dobrze poinformowany poprzez analizę techniczną i / lub fundamentalną. Analiza może pomóc w wykryciu, kiedy takie trendy mogą mieć miejsce.
 • Bądź łatwy do wdrożenia, naucz się i powtarzaj. Im więcej kroków i zmiennych jest w Twojej strategii, tym więcej rzeczy może pójść nie tak.

Kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać:

 • Zawsze czekaj na potwierdzenie pliku tendencja zanim zaczniesz działać. Handel trendami to nie tylko kupowanie, gdy rynek spada, lub sprzedaż, gdy rośnie. Kupuje, gdy rynek jest w dół, ale jest bliski wzrostu i sprzedaży, gdy rynek jest bliski upadku.
 • Nie po prostu miej strategia dla trendy wzrostowe. Miej strategię, której możesz użyć również w okresie spadkowego i zmieniającego się rynku.
 • Użyć handlowy dziennik, aby śledzić wszystkie Twoje pliki transakcje. W ten sposób możesz dowiedzieć się, które strategie są skuteczne, a które nie, a które wymagają drobnych poprawek.
 • Wziąć pod uwagę zarządzanie ryzykiem. Powinieneś dobrze znać swój stosunek ryzyka do zysku przed wdrożeniem strategii handlowej.
 • Zawsze używaj stop-loss. Uczyń je częścią dowolnej strategii handlu trendami, której używasz.

Chcesz dowiedzieć się, jak wdrożyć trend podążający za strategiami? Następnie weź nasze wolny forex handlowy kierunek!

Top 10 trendów podążających za strategiami handlowymi

Utknijmy w tym!

1. Wstęgi Bollingera

wstęgi Bollingera, trend podążający za strategiami handlowymi

Wstęgi Bollingera zostały wymyślone przez Johna Bollingera. Są bardzo przydatnym wskaźnikiem, który można umieścić na wykresach.

Zakładają to wstęgi Bollingera ceny odbiją się jak gumka.

Zasadniczo pokazują najwyższe i najniższe punkty, jakie osiąga cena instrumentu. Mogą być używane w trendach wzrostowych, spadkowych, a nawet na różnych rynkach.

Najbardziej użyteczną rzeczą, jaką robią wstęgi Bollingera, jest pomiar zmienności.

Jeśli wstęgi są bardzo oddalone od aktualnej ceny, może to wskazywać, że rynek jest bardzo zmienny. Jeśli są bardzo zbliżone do aktualnej ceny, oznacza to, że jest odwrotnie.

Wielu handlowcom, szczególnie początkującym, należy doradzić, aby trzymali się z daleka od któregokolwiek z tych dwóch.

Możesz używać wstęg Bollingera jako części swojej strategii handlu trendami, kupując, gdy cena osiągnie dolną granicę i sprzedając, gdy cena osiągnie górną granicę.

Możesz przeczytać więcej o pasmach Bollingera tutaj.

2. Średnie kroczące

średnie ruchome, trend podążający za strategiami handlowymi

Średnie kroczące to doskonały sposób, aby zobaczyć, co jest pod spodem tendencja za instrumentem i można je zobaczyć na większości wykresów.

Istnieje wiele różnych średnich kroczących, chociaż wielu traderów decyduje się na użycie powolnej średniej ruchomej.

Są świetnym sposobem na skupienie się na rzeczywistej cenie i kierunku trendu i mogą pomóc traderom uniknąć pomylenia tymczasowych zmian ceny z trendami.

Możesz użyć średnich ruchomych w swojej strategii handlu trendami, kupując, gdy aktualna cena spada poniżej średniej ruchomej, a następnie sprzedając, gdy aktualna cena osiąga średnią ruchomą lub osiąga szczyt powyżej niej.

Ważną rzeczą do zapamiętania w przypadku średnich kroczących jest to, że nie mogą one wskazać, czy trend się zakończy, czy nie. Mogą pokazać ci tylko przeszłe ruchy. Nie możesz więc polegać wyłącznie na nich.

3. Flagi byka i niedźwiedzia

flagi byka i niedźwiedzia, trend zgodny ze strategiami handlowymi

Flagi byka i niedźwiedzia są przeciwieństwami.

Można je wykonać po nałożeniu na nie wzoru kanału (więcej o wzorcach kanałów poniżej).

Dolna część ruchu przedstawia maszt flagowy, a linie kanału reprezentują samą flagę.

Kiedy się pojawiają, symbolizują, że trend został chwilowo przerwany.

Jak na flagę byka, rynek rośnie. W banderą niedźwiedzia rynek spada.

Możesz włączyć flagi byka i niedźwiedzia do swojej strategii handlu trendami, wchodząc na rynek i zdobywając trend.

4. Wzory trójkątów

wzory trójkątów, trend podążający za strategiami handlowymi

Wiele różnych typów wzorów trójkątów, a niektórzy ludzie nazywają je wzorami klinowymi.

Zazwyczaj w przypadku wzoru trójkąta cena staje się węższa i węższa, a następnie ostatecznie przechodzi w trend wzrostowy lub spadkowy.

Oto kilka typowych wzorów trójkątów, którym możesz się przyjrzeć:

 • Symetryczny. Jak można się domyślić, wzór ten charakteryzuje się symetrycznym kształtem. Może wywołać trend wzrostowy lub spadkowy. Potwierdza się to dopiero wtedy, gdy cena przełamie swój cykl zawężania.
 • Rosnąco. Podczas hossy formują się trójkąty wznoszące. Kiedy wybuchną, zwykle się podniosą.
 • Malejąco.

Aby wykorzystać trójkąty w swojej strategii handlu trendami, musisz kupować lub sprzedawać po osiągnięciu długości trójkąta.

Na przykład, jeśli długość trójkąta wynosi 50 pipsów, staraj się kupować lub sprzedawać, gdy cena osiągnie 50 pipsów po zerwaniu.

5. Względny wskaźnik siły

wskaźnik siły względnej, trend podążający za strategiami handlowymi

Względny wskaźnik siły lub RSI, jest wskaźnikiem oscylatora i istnieje od lat siedemdziesiątych XX wieku i jest bardzo popularny.

Służy do sprawdzania, czy instrument jest wykupiony lub niedokupiony.

Mówi się, że wszystko, co przekracza 70%, jest wykupione, a wszystko poniżej 30% jest niedokupione.

Zazwyczaj dzieje się, gdy cena instrumentu osiągnie poziom wykupienia, trend się odwróci i ceny zaczną spadać.

Odwrotna sytuacja ma miejsce, gdy cena osiąga poziom niedo wykupienia; cena zacznie rosnąć.

Aby prawidłowo używać tego wskaźnika, najlepiej trzymać się wykresów dziennych lub większych w przeciwnym razie możesz otrzymać zbyt wiele sygnałów, aby kupić lub sprzedać.

RSI może również pokazać, czy plik tendencja niedługo też się skończy.

Kiedy zbliża się trend spadkowy, widać to, gdy RSI spada, a cena nie. Może to stanowić sygnał do sprzedaży przed rozpoczęciem trendu spadkowego.

Podobnie jak wszystkie wskaźniki i wzorce w handlu, nie można na nim polegać. Jest to szczególnie ważne, gdy wybrzmiewa ważna wiadomość, a cena instrumentu spada lub rośnie.

6. Głowa i ramiona

głowa i ramiona, trend podążający za strategiami handlowymi

Wzór głowy i ramion jest bardzo powszechny i ​​symbolizuje koniec trendu i pojawił się nowy. Działają również do góry nogami.

Nazywa się je głową i ramionami ze względu na kształt, który tworzą wygląda jak głowa i ramiona osoby (jak można się domyślić!).

Ramiona reprezentują dwa wysokie lub dwa najniższe punkty, przy czym głowa jest najwyższą lub najniższą ceną osiągniętą przez instrument.

W pozycji pionowej, kiedy pojawia się ten wzór, oznacza to, że trend wzrostowy dobiegł końca i teraz rozpocznie się trend spadkowy. Jeśli masz otwartą pozycję, nadszedł czas, aby ją zamknąć.

Kiedy jest do góry nogami, trend spadkowy się skończył i pojawił się trend wzrostowy. To doskonała okazja do zakupu.

7. Wzorce kanałów

wzorce kanałów, trend podążający za strategiami handlowymi

Wzorce kanałów są bardzo przydatne i mogą być wykorzystywane w trendach wzrostowych i spadkowych oraz na różnych rynkach.

Są one tworzone za pomocą narzędzia do tworzenia wzorców kanałów w oprogramowaniu do tworzenia wykresów i używane do wskazywania wzlotów i upadków ceny rynkowej.

Możesz ich użyć w swojej strategii handlu trendami, sprzedając, gdy osiągną wyższe punkty i kupując, gdy osiągną niższe punkty, gdy trend jest w ruchu. Podobnie jak wspomniane wyżej zespoły Bollingera.

Ostrzegam jednak, że może być trudno zauważyć, kiedy plik tendencja kończy się. Kiedy tak się stanie, musisz odświeżyć swój wzorzec kanału. Upewnij się, że wypatrujesz momentów ucieczki, aby tego uniknąć.

Mogą być również trudne do zastosowania na bardzo niestabilnych rynkach.

8. Średni rzeczywisty zakres

średni prawdziwy zakres, trend zgodny ze strategiami handlowymi

Średni rzeczywisty zakres, często skracany do ATR, jest tego wskaźnikiem mierzy zmienność ceny rynkowej.

Zasadniczo im większe świece, tym większy ATR.

Pamiętaj jednak, że wskaźnik ATR nie podaje kierunku tendencja.

Jeśli cena zacznie się zbliżać lub nawet wahać, ATR spada. Jeśli pojawi się niedźwiedź lub hossa, ATR rośnie. Nie rozróżnia hossy i bessy.

Możesz użyć ATR w swojej strategii, postępując zgodnie z tą podstawową zasadą; wysoka zmienność zwykle następuje po niskiej zmienności i odwrotnie.

Mając to na uwadze, jeśli instrument rynkowy osiągnie historycznie niską zmienność, może to oznaczać, że jeśli ten trend się załamie, może nastąpić duże wybicie..

Jeśli tak się stanie, a cena pójdzie w górę, może to być znak do zakupu, ponieważ oznacza to, że cena prawdopodobnie wzrośnie.

9. Podwójne blaty i podwójne dna

podwójne szczyty i podwójne dna, trend zgodny ze strategiami handlowymi

Kolejny przykład strategii trendów, która działa w obie strony i symbolizuje koniec trendu i rozpoczęcie nowego.

Jeśli pojawi się podwójny wierzchołek, oznacza to trend wzrostowy dobiegł końca i trend spadkowy zaczął. Charakteryzuje się dwoma szczytami cenowymi. Zazwyczaj drugi pik będzie mniejszy.

Kiedy doszło do podwójnego szczytu, jest to znak, że powinieneś sprzedać, ponieważ cena tylko spadnie.

Odwrotna sytuacja dotyczy podwójnych spodów. Charakteryzują się dwoma spadkami ceny, przy czym drugi jest zwykle nieco wyższy niż pierwszy.

Kiedy ma miejsce podwójne dno, powinieneś postrzegać to jako znak do zakupu, ponieważ cena prawdopodobnie wzrośnie.

Warto o tym wspomnieć istnieje również zjawisko zwane potrójnymi szczytami i potrójnymi dnami zbyt. Są takie same jak to, o czym wspomnieliśmy powyżej, ale zamiast tego mają trzy góry lub trzy doły.

10. Objętość bilansowa

od salda wolumenu, trend zgodny ze strategiami handlowymi

Wolumen bilansowy, często skracany do OBV, jest wskaźnikiem opartym na teorii mierzącej wielkość instrumentu rynkowego.

Teoria mówi, że gdy cena rośnie, wzrasta wolumen. Odwrotna jest również prawda; kiedy cena instrumentu spada, wolumen maleje.

Złota zasada OBV brzmi: wolumen poprzedza cenę. Innymi słowy, wolumen wzrośnie lub spadnie, zanim ceny.

Ze wskaźnikiem OBV handlowcy mogą wyraźniej zobaczyć, w jakim kierunku może podążać cena.

Handlowcy obserwujący aktualną cenę mogą sądzić, że jest dobry moment na zakup, ale kiedy przeglądają OBV, widzą, że trend nie ma się pojawić i jest to tylko tymczasowy spadek.

Cena może kontynuować obecny trend, za którym już podąża. W pewnym sensie jest podobny do średnich kroczących, jeśli chodzi o sposób wykrywania podstawowych trendów.

Podobnie jak wiele innych wskaźników, Nie można polegać wyłącznie na OBV. Najlepiej byłoby, gdybyś użył go z innym wskaźnikiem i zaufał swojemu instynktowi.

Zobacz także: Jak przygotować się do handlu na rynku Forex: 7 nawyków, które Ci pomogą

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, upewnij się, że to te kluczowe punkty.

 • Wiele z najlepszych strategie handlu trendami polegać na pojawiających się wzorcach.
 • Wskaźniki mogą pomóc ci wykryć trendy.
 • Niektóre z najpopularniejszych tendencja wzorce działają w obie strony.
 • Każdy dobry strategia powinny uwzględniać ryzyko-zysk.

Naucz się korzystać z trendów podążających za strategiami handlowymi dzięki naszemu bezpłatnemu kursowi handlu na rynku Forex!

Podkreśliliśmy 10 najlepszych trendów podążających za strategiami handlowymi, ale bez odpowiedniej edukacji na rynku forex będziesz miał problemy z ich prawidłowym wdrożeniem.

To tam gdzie Handlowy Edukacja wchodzi.

Jesteśmy ekspertami w nauczaniu ludzi handlu i wierzymy, że każdy może się tego nauczyć.

Z naszego kursu handlowego dowiesz się:

 • Podstawa handlu na rynku Forex
 • Mechanika handlu na rynku Forex
 • Zaawansowana analiza na rynku Forex
 • Strategia na rynku Forex

Dlaczego nasz kurs jest bezpłatny?

Płacą za to nasi brokerzy partnerscy.

Płacą, ponieważ wiedzą, że wykształceni handlowcy rzadziej tracą pieniądze i rezygnują z handlu.

Jak to dostać?

Uzyskanie kursu jest łatwe, wszystko, co musisz zrobić, zarejestruj się u jednego z naszych partnerów, złóż depozyt, wyślij nam swój numer konta, a my wyślemy Ci bezpłatny kurs.

To Twoja najlepsza szansa na nauczenie się obsługi trend podążający za strategiami handlowymi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner