20 najlepszych porad finansowych dla milenialsów

20 najlepszych wskazówek finansowych dla millenialsów

Jest mniej lepszych prezentów niż dar spojrzenia po fakcie. Gdybyś był w stanie zebrać lekcje, których nauczyłeś się w ciągu swojej kariery i przenieść je z powrotem do swojego 20-letniego siebie, to bez wątpienia zostałbyś milionerem w mgnieniu oka. Jednak świat tak nie działa. Zamiast tego musimy spojrzeć na tych, którzy przeżyli większą liczbę doświadczeń, aby znaleźć finansowe słowa mądrości, które pomogą ci poprowadzić cię we właściwym kierunku.

Cóż, na szczęście dla Ciebie, ten artykuł dotyczący edukacji handlowej właśnie to robi. Tutaj podsumowujemy ważne lekcje finansowe, których Robert Pagliarini, właściciel firmy doradczej ds. Majątku, nauczył się przez całe swoje życie. Najlepiej nadają się dla młodych ludzi, którzy chcą odcisnąć swoje piętno na świecie i zbudować swoje bogactwo finansowe w ciągu najbliższych kilku dziesięcioleci. Aby uczynić go łatwym do przyswojenia, oto 20 najlepszych wskazówek finansowych dla pokolenia Milenialsów.

1. Czas podjąć ryzyko

porady finansowe, podejmuj ryzyko

Bycie młodym i dwudziestokilkuletnim nie jest dobrym momentem, aby grać bezpiecznie i zabezpieczać swoje zakłady. Zamiast tego jesteś w doskonałej pozycji, aby podjąć duże ryzyko, którego starsze ja nigdy by nie brało pod uwagę. Nie oznacza to głupoty ze swoimi pieniędzmi, ale oznacza założenie firmy lub dokonanie inwestycji, która może przynieść niewiarygodnie dobre wyniki.

Nawet jeśli się nie powiedzie, nauczyłeś się cennych lekcji i nadal masz dziesięciolecia czasu, aby następnym razem zrobić to dobrze. O wiele łatwiej jest to zrobić teraz, gdy nie masz kredytu hipotecznego do spłaty i trojga dzieci do wykarmienia.

Może ci się spodobać także: Zacznij myśleć i wzbogacić się już dziś!

2. Ważne jest, aby inwestować w siebie

Jeśli chcesz odnieść prawdziwy sukces w swoim życiu i zgromadzić dużą ilość bogactwa, musisz przede wszystkim zainwestować w siebie. W ten sam sposób, w jaki nie możesz zbudować od podstaw firmy wartej miliardy dolarów, nie możesz też zrobić tego samego bez solidnych podstaw wiedzy.

Skoncentruj się na co najmniej pierwszych 10-15 latach swojej kariery zawodowej jako okazji do nauki. Jasne, jest szansa, że ​​możesz trafić w wielki sukces z następnym Facebookiem lub Snapchatem, ale to nie jest to, co jest ważne. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby nauczyć się różnych rzeczy po drodze i zbudować swoją bazę wiedzy, aby odnieść sukces w przyszłości.

3. Rozsądnie dysponuj pieniędzmi

Mimo że uniwersytety głoszą zalety zdobycia dyplomu i spędzenia lat na nauce, zaskakujące jest, jak niewielu młodych ludzi ma dobrą wiedzę finansową. To prawdziwy wstyd, ponieważ może to prowadzić do obciążania się dużymi ilościami niepotrzebnych długów już od najmłodszych lat.

Zamiast tego powinieneś być proaktywny ze swoją świadomością finansową, poświęcając czas na naukę podstaw rachunkowości. Umiejętności te pomogą Ci w dokonywaniu mądrzejszych inwestycji osobistych i biznesowych wraz z wiekiem. Co więcej, nie musisz płacić tysięcy, aby nauczyć się tych umiejętności, po prostu zacznij od przeczytania książki, takiej jak ta – Get Money Smart autorstwa Roberta Pagliariniego.

Zobacz też: Jak zacząć inwestować bez pieniędzy?

4. Przenieś się tam, gdzie są możliwości

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie są często zbyt ostrożni lub zbyt przestraszeni, aby zrobić duży krok w wieku 20 lat. Zamiast przeprowadzać się do nowego miasta, aby znaleźć świetną pracę i skorzystać z okazji, zdecydują się pozostać w domu, starzejąc się, gdy świat ich mija..

Jest mało prawdopodobne, że znajdziesz nowe ekscytujące możliwości, gdy utkniesz w tym samym środowisku od urodzenia. Zamiast tego bądź odważny i przenieś się do miejsca, w którym są możliwości, nawet jeśli nie masz pojęcia, co cię czeka. Po prostu przebywając w takim środowisku, będziesz narażony na nowe, ekscytujące pomysły i będziesz w stanie znacznie lepiej znaleźć tę wspaniałą pracę lub lukę na rynku.

5. Wyznacz sobie cele życiowe już teraz

ustalanie celów życiowych

Mnóstwo ludzi mówi takie rzeczy, jak nie mogę się doczekać, kiedy pewnego dnia zostanę bogaty? albo wezmę urlop, kiedy moje finanse będą uporządkowane ??. Te stwierdzenia są bardzo zblazowane i wcale nie są realistyczne. W rzeczywistości, mówiąc to, jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek dotrzesz do nich i zdobędziesz niezależność finansową, jakiej pragniesz.

Zamiast tego powinieneś być aktywny w planowaniu finansowym, wyznaczając cele i zadania, które chcesz osiągnąć przez całe życie. Nie wstydź się tutaj, zamiast tego bądź odważny i ambitny. Czy chcesz mieć wyspę przed czterdziestką? Świetnie, więc zapisz to! Możesz wtedy zorientować się, ile musisz zarobić i być wartym w określonych odstępach czasu, aby osiągnąć te cele.

Ludzie czytają też: 5 odnoszących sukcesy przedsiębiorców, którzy rozpoczęli od niczego i czego się uczysz z ich historii

6. Zawsze skupiaj się na rozwoju

Ludzie, którzy nigdzie w życiu nie osiągają, to ci, którzy utknęli w tu i teraz i nie wykorzystują szansy, by się naciskać. Zamiast tego, aby odnieść sukces ze swoimi finansami, musisz zawsze dążyć do tego, aby dążyć do rozwoju. Oznacza to uczenie się nowych rzeczy i wypróbowywanie nowych pomysłów.

Jak wspomniano wcześniej, nawet jeśli plany zawiodą lub zostaniesz odrzucony, nadal nauczysz się cennych lekcji życia. Są to nieocenione doświadczenia rozwojowe i są to rzeczy, na których zawsze powinieneś się skupiać. To właśnie pomoże odróżnić twoje wspaniałe życie od przeciętnego.

7. Uczyń inwestowanie i oszczędzanie nawyku

rosną pieniądze, porady finansowe

W ten sam sposób, w jaki od najmłodszych lat powinieneś inwestować we własną wiedzę, powinieneś także zacząć inwestować i oszczędzać pieniądze. Nawet jeśli nie masz wiele do stracenia. To nie ma znaczenia. W rzeczywistości, odkładając około 5 funtów na tydzień, przekonasz się, że za kilka lat będziesz mieć przyzwoitą pulę pieniędzy gotową do użycia.

Ta prosta praktyka inwestowania i oszczędzania tam, gdzie to możliwe, zacznie zaszczepiać w tobie dobre nawyki finansowe, które przydadzą ci się, gdy będziesz miał więcej pieniędzy do zabawy. Inteligentni milenialsi będą chcieli zaoszczędzić co najmniej 10% swoich miesięcznych zarobków, gotowi zainwestować w okazje, gdy nadejdą.

Przeczytaj ten artykuł: Dlaczego inwestowanie jest o wiele lepsze niż oszczędzanie?

8. Nigdy nie zaciągaj długów za swoją edukację

Zaciąganie długów w celu pójścia do szkoły to niezwykle kontrowersyjny temat. Istnieje jednak wiele solidnych argumentów, które głoszą, że zaciąganie ogromnych sum długów tylko po to, aby uzyskać dyplom, nie jest właściwą drogą. W ten sposób będziesz musiał spłacać duże pożyczki nad głową przez dziesięciolecia.

Zamiast tego powinieneś rozważyć poświęcenie trochę czasu na naukę w college’u i w międzyczasie wzmocnić swoje finanse. Możesz też poświęcić godziny na podjęcie pracy podczas nauki. Jasne, nie będzie to tak zabawne i na pewno będzie trudniejsze, ale zaszczepi w Tobie rodzaj wytrwałości i determinacji potrzebnych do odniesienia sukcesu w życiu.

9. Podejmij wszystko, co robisz

Typowa droga, którą ludzie podążają z zadaniami w swoim życiu, polega na podzieleniu ich na małe kawałki, a następnie odhaczeniu niewielkiej liczby zadań każdego dnia. Jeśli jednak naprawdę chcesz się w czymś wyróżnić i iść do przodu, musisz postawić wszystko na to, co uważasz za najważniejsze w tym momencie. Oto przykład. Załóżmy, że pracujesz 40 godzin tygodniowo w standardowej pracy, a pewnego dnia zdecydujesz, że chcesz założyć firmę.

Wiele osób może utrzymać pracę i poświęcić kilka godzin każdej nocy tu i tam na rozwijanie swojej działalności. Chociaż to powolne i stabilne podejście może czasami się opłacać, jest o wiele mniej prawdopodobne. Zamiast tego, jeśli naprawdę wierzysz w ten pomysł, powinieneś poświęcić mu 110% i zignorować wszystko inne, dopóki nie przejrzysz tego. W rezultacie Twoje szanse na sukces drastycznie wzrosną.

10. Skoncentruj się na utrzymaniu niskich kosztów podstawowych

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie młody człowiek może obecnie zrobić, jest rozpoczęcie od samego początku ponoszenia dużych miesięcznych wydatków. Jasne, niektórych twoich znajomych stać na mieszkanie w krzykliwym domu lub prowadzenie nowego samochodu, ale nie próbuj naśladować tych ludzi. Zamiast tego dbaj o oszczędność finansów, aby w jakikolwiek sposób nie obciążać siebie.

Może być kuszące podpisanie drogiej miesięcznej umowy pożyczki na zupełnie nową Teslę, ale to po prostu nie jest rozsądne finansowo. Robiąc to, grzęźniesz w dużych płatnościach, na które ledwo cię stać i które zmniejszają twoje szanse na podjęcie ekscytujących nowych ryzyk i szans.

11. Pomyśl, kim są twoi przyjaciele

otaczaj się ludźmi sukcesu

Istnieje powszechne powiedzenie, że stajemy się średnią z pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu ??. Kiedy o tym myślisz, ma to duży sens. Powiedzmy, że otaczasz się przyjaciółmi, którzy mają bardzo niskie oczekiwania i niewielkie ambicje finansowe. Większość twoich rozmów będzie opierać się na przeciętnych rzeczach, które nigdzie nie pozwolą ci dojść do skutku.

Jeśli jednak poświęcisz czas na regularne spotkania z podobnymi, podobnie myślącymi ludźmi, którzy są zmotywowani i mają dobre wyczucie finansowe, twoje szanse na sukces dramatycznie wzrosną. Bycie młodym i dwudziestoletnim to czas na wielkie marzenia i nowe pomysły. Znajdź ludzi, którzy podzielają tę pasję i motywację.

Nie przegap: Czy chciałbyś napiwek od kogoś wartego 88 miliardów dolarów?

12. Twoje zdrowie jest ważne

Ciężka praca i popychanie się, gdy jesteś młody, jest ważne, ale nigdy nie powinno to oznaczać poświęcenia własnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zamiast tego ćwiczenia i zdrowe odżywianie powinny stanowić stały element Twojego stylu życia. Pomoże to utrzymać ciało i umysł w doskonałej formie, zapewniając gotowość na wyzwania, które pojawią się na Twojej drodze.

Potrzebujesz dowodu na to, jak ważne jest to? Po prostu porozmawiaj z osobami, które znasz, które cierpią na przewlekłe choroby lub samookaleczenia. Przekonasz się, że ich życie zmieniło się dramatycznie, gdy te problemy zdrowotne staną się przeszkodą. Pozwala ci to znacznie mniej czasu na skupienie się na innych rzeczach i zaczyna pochłaniać twój najcenniejszy zasób: czas.

13. Twórz, twórz, twórz!

tworzenie i budowanie wspaniałych rzeczy

Ludzie, którzy odnoszą sukcesy w swoich przyszłych finansach, to ci, którzy spędzili swoje życie na tworzeniu i budowaniu wielkich rzeczy. Nie ma nawet znaczenia, co to jest. Czy to firma, organizacja charytatywna, produkt czy coś w rodzaju naśladowców. Niezależnie od tego, co to jest, to, co zbudowali, przyniosło im ogromną wolność finansową.

W związku z tym powinieneś poświęcać dużo uwagi i energii na budowanie wspaniałych rzeczy przez cały czas. Nigdy nie wiesz, który pomysł będzie wielkim hitem, ale tracisz 100% zdjęć, których nie wykonujesz. Wszystko sprowadza się do otwartości na podejmowanie ryzyka i sięganie po nowe możliwości, gdy tylko staną się dostępne.

Zobacz też: Ten przewodnik po inwestowaniu pomoże Ci podejmować lepsze decyzje finansowe

14. Skoncentruj się na pozostałych ośmiu godzinach?

W typowym dniu spędzasz osiem godzin na pracy, osiem godzin na spaniu i osiem godzin na innych zajęciach. Liczby nie zawsze są trafne dla wszystkich, ale zwykle są dość bliskie. W związku z tym, jeśli chcesz zmaksymalizować swój czas i zbudować wielkie bogactwo, musisz zwracać szczególną uwagę na to, co robisz, gdy nie śpisz lub nie pracujesz..

Jeśli masz pomysł na biznes, który chcesz popchnąć, osiem z tych ośmiu godzin należy poświęcić na ten pomysł. Nawet jeśli poświęcisz na to cztery lub pięć godzin dziennie, ktoś inny poświęci więcej czasu na ten sam pomysł. Więc wykorzystaj jak najwięcej czasu, który masz i zrób wszystko, aby odnieść sukces w przyszłości.

15. W pracy wyjdź ponad wszystko

idź powyżej

Ten punkt jest prawie sprzeczny z niektórymi innymi punktami poruszonymi w tym artykule, ponieważ w dużej mierze próbowano wspierać niezależność i ciężko pracować nad własnymi pomysłami. Jednak wiele można powiedzieć o wychodzeniu poza ramy swojej codziennej pracy. Zamiast wtapiać się w życie i spędzać czas w ciągu dnia, powinieneś dawać z siebie 100% każdego dnia i starać się się wyróżniać.

Przyjmując takie podejście, nauczysz się o wiele więcej i będziesz czerpać znacznie więcej z roli. Ważne jest również, aby pomóc Ci rozwinąć mentalność właścicielską, dzięki której kontrolujesz skuteczność każdej części dnia. Zauważysz również, że zaczynasz się bardziej cieszyć sobą i jesteś w stanie lepiej wpływać na otaczających Cię ludzi poprzez swoją energię i entuzjazm.

16. Nie daj się złapać na to, ile masz lat

Jest zbyt wielu ludzi, którzy winią swój wiek za to, że nie spróbują nowej okazji. Są tacy, którzy twierdzą, że są zbyt młodzi lub zbyt niedoświadczeni, aby czegoś spróbować. To jest źle. W drugim obozie są tacy, którzy twierdzą, że są zbyt starzy i zbyt utknęli na swoich drogach, aby zacząć coś nowego lub spróbować zbudować coś od podstaw. To również jest fałszywe.

W rzeczywistości nie ma znaczenia, ile masz lat, aby odnieść sukces w czymś. Jeśli masz 15 lat i chcesz zacząć produkować i sprzedawać rzeczy, zrób to! Jeśli masz 50 lub 60 lat i zdecydujesz, że chcesz wrócić do szkoły i rozwinąć nową umiejętność, zrób to! Zawsze jest czas na zmianę okoliczności, wystarczy uciszyć wątpliwości. Najlepszy czas na rozpoczęcie to dzisiaj.

Przeczytaj ten artykuł: 7 kroków do osiągnięcia swoich celów finansowych

17. Podwój swoje mocne strony

umiejętności skutecznego inwestora

Jednym z najszybszych sposobów na odniesienie sukcesu w jakimś zadaniu w życiu, takim jak założenie firmy, jest poświęcenie jak największej ilości energii na zrobienie czegoś, w czym jesteś świetny. Nie oznacza to zaniedbania wszystkiego innego, ponieważ nadal możesz zainwestować czas w rozwój tych umiejętności. Lub, jeszcze lepiej, poproś o pomoc z zewnątrz innych, którzy mają te umiejętności.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma odniosła sukces, musisz zrobić coś wyjątkowo dobrze, więc powinieneś być osobą, która angażuje się w swoje mocne strony i maksymalizuje swoje talenty i energię. Nie martw się o całą resztę, ponieważ te rzeczy same się uporządkują i zostaną przeniesione przez to, co osiągniesz, koncentrując się na tym, w czym jesteś świetny.

18. Zrozum, co motywuje Cię do odniesienia sukcesu

Sama natura budowania czegoś wielkiego oznacza, że ​​po drodze będziesz musiał stawić czoła wyzwaniom. Jeśli porozmawiasz z jakimkolwiek odnoszącym sukcesy właścicielem firmy, powiedzą ci, że 1001 rzeczy stanęło im na drodze, gdy walczyli o dotarcie do miejsca, w którym są dzisiaj, ale to ich nie powstrzymało. Aby przejść przez te trudne czasy, musisz mieć powód, by robić to, co robisz.

Jeśli pracujesz 16 godzin dziennie, aby nauczyć się nowej umiejętności lub zbudować swoją markę, musisz mieć coś, co Cię zmotywuje i przypomni, dlaczego się karzysz. Zrozumienie tego, co cię motywuje, jest bardzo osobistą sprawą, więc poświęć trochę czasu, aby spojrzeć w głąb siebie i dowiedzieć się, czym one są. Następnie tynkuj te rzeczy, gdzie tylko możesz, aby były tam, aby ci przypomnieć i popchnąć do przodu.

Nie przegap: Tony Robbins, człowiek, który tworzy i inspiruje sukces

19. Zawsze bierz na siebie odpowiedzialność

wziąć odpowiedzialność, cele finansowe

Kontynuując poprzedni punkt, ważne jest, aby mieć świadomość, że życie nie jest idealne i czasami zdarzają się błędy i coś idzie nie tak. Może się zdarzyć, że przegapisz termin uruchomienia lub inwestycja nie przebiega tak, jak byś chciał. Cóż, kiedy to się stanie, nie obwiniaj innych.

Zamiast tego weź odpowiedzialność za porażkę i zaakceptuj ją jako własną. To bardzo dojrzała rzecz i zdecydowanie najlepszy sposób na indywidualny rozwój. Nic w życiu nie osiągniesz, jeśli będziesz winić innych za swoje błędy. Zamiast tego bądź osobą, która bierze na siebie odpowiedzialność i uczy się lekcji na następny raz.

20. Skoncentruj się na aktywach budowlanych

Budowanie prawdziwego bogactwa oznacza uświadomienie sobie, że musisz przestać pracować dla pieniędzy i mieć pieniądze, które pracują dla Ciebie. Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy poświęciłeś trochę czasu na zbudowanie swoich aktywów. Aktywa to takie rzeczy, jak inwestycje, firmy i nieruchomości. Rzeczy, które dają zwrot gotówki co miesiąc, zamiast odbierać pieniądze od Ciebie.

Jeśli możesz zgromadzić w swoim życiu pokaźną ilość aktywów, to ostatecznie pieniądze nigdy nie będą problemem. Masz wystarczająco dużo czasu, aby zaspokoić swoje potrzeby i nie musisz się martwić, że spędzasz tyle czasu na pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, dobrym miejscem na stary jest lektura Bogaty ojciec, biedny ojciec.

Może ci się spodobać również: Przeczytaj tę książkę i zacznij koncentrować się na zasobach!

Wskazówka bonusowa

przejmij kontrolę nad swoimi finansami

Na koniec musisz zdać sobie sprawę, że przejęcie kontroli nad swoimi finansami nie powinno być postrzegane jako obowiązek. Zamiast tego baw się dobrze we wszystkim, co robisz i żyj pełnią życia. Nie ma powodu, dla którego nie możesz tego zrobić, jeśli tylko skupiasz się na robieniu tego, co kochasz.

Nie przegap: Kompletny przewodnik po handlu na rynku Forex

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z Trading Education, polub go i podziel się nim z kimkolwiek, kogo uważasz, że może być również interesujący.

Źródło: www.forbes.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner