Czy akcje Apple to dobra inwestycja?

Firma Apple została założona w 1976 roku przez jej założycieli Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Ronalda Wayne’a. Jego nazwa wybrana przez Jobsa ze względu na miłe wspomnienia po wizycie na farmie jabłek należącej do przyjaciół, Apple Computers została zarejestrowana w następnym roku, w 1977 roku..

Tworząc i sprzedając elektronikę komputerową, oprogramowanie, komputery i urządzenia przenośne, firma Apple szybko stała się znana z komputerów Macintosh. Jednak dopiero po wypuszczeniu na rynek iPhone’a, iPoda touch i iPada w 2007 r., Czyli w tym samym roku, w którym „Komputer” został usunięty z nazwy firmy, Apple ostatecznie osiągnął międzynarodowy sukces..

Dzięki bogatej historii, w tym zróżnicowanym wynikom finansowym w ciągu trzydziestu lat, firma Apple jest znana na całym świecie ze swoich produktów, a od niedawna również z usług. Jednak jest jabłko Zbiory godna inwestycja? Czy powinieneś kupić Apple Akcje? Jakie są zalety (wady) i wady (wady) takiego postępowania? Badamy wykonalność Akcje jabłkowe odpowiadając na te pytania w tym artykule. Na początek przyjrzymy się krótkiej historii Apple.

Przegląd Apple

Zanim komputer osobisty Macintosh został zaprezentowany konsumentom, firma Apple wyprodukowała Apple I, II i III wraz z lokalnie zintegrowaną architekturą oprogramowania (LISA) dla reakcji mieszanych. Apple Użyłem ekranu telewizora jako monitora, co było unikalne w latach 70., ponieważ wiele komputerów nie posiadało żadnego typu ekranu. Apple I szybko się uruchomił, ponieważ jego kod rozruchowy znajdował się na chipie pamięci tylko do odczytu (ROM). Cena i złożoność Apple I została dodatkowo zmniejszona przez minimalną liczbę używanych chipów w porównaniu z innymi komputerami.

Apple II wkrótce pojawił się w połowie lat siedemdziesiątych. Wyposażony w ulepszony ekran telewizyjny, pozwalał na wyświetlanie kolorów i grafiki. Dzięki lepszej obudowie i wbudowanej klawiaturze Apple II został zaprojektowany do natychmiastowego użytku po zakupie. Jednak w przypadku wątpliwości co do zbywalności komputera osobistego pojawiły się trudności zabezpieczenie inwestycji. Ale kiedy to zostało osiągnięte, Apple II stał się sukcesem z dnia na dzień.

12 grudnia 1980 roku Apple uruchomił międzynarodowa oferta publiczna (IPO) jego akcji po 22 USD za akcję, przy użyciu rozszerzenia serce AAPL na NASDAQ. Na zamknięciu tego dnia akcje Apple wzrosły o prawie 32%, po 29 funtów za akcję. Wartość rynkowa Apple wynosiła 1778 miliardów dolarów. Przy sprzedaży 4,6 miliona akcji oszacowano, że około 300 milionerów powstało z dnia na dzień, z czego około czterdziestu to pracownicy i inwestorzy Apple’a.

Po sukcesie Apple II jako komputera osobistego zdecydowano, że Apple III będzie skierowany do firm, które będą konkurować z firmami takimi jak IBM i Commodore. Firma Apple była już postrzegana przez nich jako zagrożenie ze względu na oprogramowanie do obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Jednak Apple III był komercyjną katastrofą z różnych powodów, w tym z powodu wysokiej ceny, ograniczonego oprogramowania i niekompatybilności z Apple II.

Co więcej, pod naciskiem Jobsa, który chciał, aby Apple III działał cicho, w obudowie nie było wbudowanego wentylatora ani otworów wentylacyjnych. Spowodowało to przegrzanie i odłączenie niektórych układów scalonych od płyty głównej, powodując awarię Apple III. W rezultacie wszystkie komputery Apple III zostały bezpłatnie wycofane i wymienione. Apple III Plus powstał wkrótce potem, ale szkoda została już wyrządzona marce Apple. Teraz znani ze swojej zawodności użytkownicy biznesowi ponownie kupowali produkty od IBM, który w tym okresie uruchomił własną wersję komputera osobistego.

W tym samym czasie, gdy opracowywano Apple III, rozwijał się LISA, który był projektem, na czele którego stał Jobs. W przeciwieństwie do systemu tekstowego używanego w Apple III, LISA wykorzystywała graficzny interfejs użytkownika (GUI). Jobs twierdził, że to przyszłość informatyki, która ostatecznie zaznajomiłaby się z takimi terminami, jak mysz, ikona i pulpit. Jednak kosztem prawie 10 000 dolarów za sztukę Apple wycofał się z rynku konsumenckiego. Jednak LISA dostarczyła podstawy dla komputera Mackintosh.

Po dwóch ostatnich katastrofach firmy Apple wizja Macintosha lub Maca miała być przystępna cenowo, a jednocześnie z łatwością zaspokajać wszystkie potrzeby użytkowników i bez konieczności ciągłego odwoływania się do podręcznika w celu uzyskania wskazówek. W 1984 roku, dzięki innowacyjnej myszy, łatwemu w użyciu GUI, lepszym specyfikacjom i opcji rozszerzenia pamięci, Mac odniósł sukces. Jednak za kulisami Jobs ścierał się z Johnem Sculleyem, nowym dyrektorem generalnym Apple. Jobs został usunięty z procesu decyzyjnego i wkrótce potem zrezygnował w 1985 roku. Następnie Apple przeszedł przez kilku dyrektorów generalnych. Jego Akcje AAPL zmniejszyła się wartość w latach dziewięćdziesiątych, prawdopodobnie w wyniku tej niestabilności zarządzania i przywództwa. Kiedy Jobs zrezygnował, akcje nadal spadały.

Mimo że Mac był sukcesem, nie mógł konkurować z przystępną ceną PC IBM. Sculley podniósł koszt zakupu komputera Mac, aby zwiększyć zyski i reklamy. Jednak szeroki wachlarz konfiguracji, które wprowadził, nie pasował do reputacji Apple’a w zakresie prostoty, co kosztowało Apple sprzedaż. W rezultacie w 1994 r. Sculley został zastąpiony przez Michaela Spindlera, który po dwóch latach objęcia stanowiska dyrektora generalnego został zastąpiony przez Gil Amelio w 1996 r..

Amelio określił niepowodzenia Apple jako brak gotówki, ukierunkowania i skupienia, złej jakości sprzętu i oprogramowania oraz kulturę wymykania się spod kontroli. Pomimo kilku inicjatyw Amelio, takich jak dostarczenie Mac OS 8, zmniejszenie liczby pracowników Apple i zakup nowej firmy Job, NeXT, Apple nadal nie posiadało kierunku. W połączeniu z tym nadal problemem była jakość produktu. Doprowadziło to do tego, że akcje Apple osiągnęły najniższy punkt w historii Apple. Z Stracono 740 milionów dolarów w drugim kwartale 1997 roku Amelio został zastąpiony przez Jobsa, który został ponownie mianowany tymczasowym dyrektorem generalnym jeszcze w tym samym roku.

Pomimo Akcje jabłkowe będąc na rekordowo niskim poziomie dla firmy, w tym samym roku Jobs ogłosił 150 milionów dolarów inwestycji Microsoft w Apple. Miało to na celu kontynuację rozwoju i wydawania pakietu Microsoft Office dla komputerów Mac. Zaufanie konsumentów do Apple zaczęło się ponownie umacniać. Zachęcał również firmy do coraz częstszego kupowania komputerów Mac. Ponadto Jobs cofnął licencje na Apple ROM i Mac OS innym firmom. Oznaczało to, że potencjalna sprzedaż firmy nie była już tracona na rzecz konkurentów Apple. Następnie Jobs stworzył barwnie udany iMac, który również pomógł umocnić udany powrót Apple.

Stopniowo rozwijając się w dziedzinie elektroniki użytkowej, w 2001 roku Apple wprowadził na rynek iPoda, który zrewolucjonizował sposób słuchania muzyki i dostępność do niej. W ciągu sześciu lat sprzedano około 100 milionów sztuk. Apple przejął kontrolę 70% rynku przenośnej muzyki cyfrowej.

Apple otworzył też kilka sklepów, które mimo wstępnej rezerwacji odniosły sukces. Do 2004 roku sprzedaż Apple osiągnęła 1 miliard dolarów na kwartał i osiągnęła tę samą wartość rocznej sprzedaży, czyli szybciej niż jakikolwiek inny amerykański detalista. Akcje Apple również zyskały na wartości. W 2007 r. Słowo „komputer” zostało usunięte z oficjalnej nazwy Apple, co wskazuje na jego ekspansję na rynku elektroniki użytkowej. IPhone i Apple TV pojawiły się w tym samym roku. Akcje Apple nadal rosły do ​​roku 2008, kiedy to Apple osiągnął roczną sprzedaż w wysokości 32,48 miliardów dolarów.

Jednak od września 2008 r. Do początku 2009 r. Ponura gospodarka w połączeniu z obawami dotyczącymi zdrowia Steve’a Jobsa, Wartość akcji Apple spadła. Jego zysk netto, jednak wzrósł w latach 2005-2011 z 5 miliardów dolarów do ponad 25 miliardów dolarów. W 2012, Akcje jabłkowe po raz kolejny wzrósł do 648,11 dolara amerykańskiego (USD) na zamknięciu sesji, co było nowy szczyt dla firmy. Było to częściowo spowodowane premierą iPhone’a 5 i plotkami o możliwej premierze mniejszego iPada i Apple TV.

Akcje Apple nadal rosły z roku na rok i pod koniec 2018 roku akcje Apple były sprzedawane za około 170 USD za sztukę. Jej światowe roczne przychody w roku podatkowym 2018 wyniosły ponad 265 milionów dolarów. Ponadto w sierpniu br, Forbes poinformował, że Apple był pierwszą amerykańską firmą handlową, która miała wartość jednego biliona USD, podwoiwszy swoją wycenę tylko w ciągu ostatnich dwóch lat.

Niewątpliwie losy Apple zmieniały się przez prawie cztery dekady od momentu jego powstania. Po omówieniu najistotniejszych punktów dotyczących historii Apple oraz zalet i wad kupowanie zapasów jabłek zostaną teraz zbadane.

Czy rozważyłbyś zainwestowanie w jabłko Zbiory?

Zalety zakupu akcji Apple

✅ Znaczna zaleta inwestowanie w akcje Apple to lojalność klientów wobec marki.

Ponieważ wiele produktów Apple dominuje na rynkach elektronicznych, na których się znajdują, takich jak laptopy, smartfony i smartwatche, a także ich kompatybilność ze sobą dzięki iOS, jest to zrozumiałe. Dlatego pomimo spadku sprzedaży, który mógł się przyczynić do pandemii i spowodowanego tym powszechnego bezrobocia, produkty takie jak ich smartwatche nie znikną z dnia na dzień. IPhone będzie również przez jakiś czas przyczyniał się do przychodów Apple’a jako największe źródło dochodu.

✅ Konsumenci, którzy używają przestarzałych telefonów, iPhone’ów lub innych urządzeń, mogli wykorzystać wersję iPhone’a 12 jako okazję do uaktualnienia do niego.

Ponieważ iPhone 12 jest mniejszy i tańszy niż inne iPhone’y, może to doprowadzić do tego, że Apple po raz kolejny zdobędzie udział w rynku smartfonów z ich obecnego pozycja czwarta. Jak wspomniano wcześniej, produkty Apple są zaprojektowane tak, aby ze sobą współpracowały, dlatego istnieje potencjalny popyt na iPhone’a 12 ze względu na łatwość przenoszenia z jednego produktu na inny..

✅ Rośnie popyt na usługi oprogramowania Apple.

Wynika to częściowo z ekspansji Apple na ten obszar dzięki wielu subskrypcyjnym usługom oprogramowania dostępnym dla konsumentów za pośrednictwem Apple One. Apple One to połączenie sześciu usług subskrypcyjnych Apple; Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, iCloud, Apple News + i Apple Fitness +. Uruchomiony w październiku tego roku, po premierze iPhone’a 12, Apple One jest dostępny w ponad stu krajach i regionach. Z trzema różnymi miesięcznymi planami cenowymi; indywidualni, rodzinni i premium, konsumenci powinni mieć możliwość znalezienia opłacalnego planu dostosowanego do ich potrzeb. Mimo że Apple One otrzymuje mieszane recenzje, jest uważany za plik dobry interes dla konsumentów, którzy korzystają z kilku usług subskrypcyjnych Apple. Coraz większa liczba konsumentów kupujących usługi Apple i system iOS firmy Apple prawdopodobnie utrzymają ten trend.

✅ Dzięki wsparciu 5G przez globalne firmy telekomunikacyjne, może to przynieść korzyści w sprzedaży iPhone’a 12 i zwiększyć przychody Apple.

Wady zakupu akcji Apple

❌ Historia firmy Apple budzi obawy przewartościowanie jest zbyt wysoko.

W swoim ostatnim raporcie o zyskach stosunek ceny do zysku Apple był około 35, 14,4 wyższy niż w ciągu ostatnich trzynastu lat. Biorąc pod uwagę tę wycenę, która miała miejsce podczas pandemii, w czasie, gdy konsumenci niechętnie kupują produkty z różnych powodów, istnieje potencjalne ryzyko, że liczba konsumentów aktualizujących swoje telefony może się zmniejszyć, jeśli ich zapotrzebowanie na nowy telefon jest nieuzasadnione..

❌ Sprzedaż iPhone’a była maleje przed pandemią a także w ostatnim kwartale, co może oznaczać, że Apple musi szybko zdywersyfikować swoją działalność w innych obszarach, aby zwiększyć swoje przychody.

Prawo antymonopolowe w Apple może zniechęcić inwestorów inwestować w akcjach Apple, tylko z powodu niepewności, jaką wywołuje prawo antymonopolowe. Wraz ze wzrostem liczby skarg prawnych przeciwko Apple i potencjalnymi konsekwencjami bycia zmuszonym do zezwalania na instalacje aplikacji stron trzecich w systemie iOS, spadek ich wartości rynkowej może nagle stać się prawdziwym problemem.

❌ Skutki prawne mogą dodatkowo wywołać ryzyko regulacyjne dotyczące produktów lub usług Apple. Może to wpłynąć na wartość akcji Apple.

Wartość rynkowa akcji Apple: 2020-2025.

Pomimo niepewności spowodowanej pandemią koronawirusa, w ostatnim kwartale kończącym się we wrześniu (III kwartał) Apple odnotowało wzrost sprzedaży Maca i iPada – odpowiednio 29% i 46%. W rzeczy samej, Raporty Apple że w trzecim kwartale (III kw.) roku fiskalnego 2020 odnotowano wzrost przychodów o 11% w porównaniu do tego samego kwartału rok temu, przy czym 60% stanowiła sprzedaż międzynarodowa. Chociaż sprzedaż iPhone’a spadła rok do roku o 20%, Luca Maestri, dyrektor finansowy Apple, oczekuje, że sytuacja ulegnie odwróceniu w grudniu i wzrośnie przychody wraz ze sprzedażą innych produktów Apple.

W chwili pisania tego artykułu, Akcje jabłkowe (AAPL) wyceniana jest na 123,40 USD. Według NASDAQ, ostatnie pięć dni pokazało stabilny wzrost cen zamknięcia, odpowiednio od 116,59 USD na zamknięciu sesji 27 listopada do 123,08 USD na zamknięciu 2 grudnia 2020 roku. Oczekuje się, że ten długoterminowy trend utrzyma się przez 2021 r. I do 2022 r., Jak pokazano na wykresie 1.

Wykres prognozy Apple Inc (AAPL), prognozy długoterminowe na następne miesiące i rok: 2020, 2021

Wykres forcast ceny akcji Apple

Wykres 1 z Inwestor portfelowy

Na tej podstawie przewiduje się, że plik pięcioletnia inwestycja w akcje Apple zapewni wzrost zwrotu o blisko 90%. Dlatego gdybyś miał inwestować w akcje Apple pod koniec 2021 r. możesz uzyskać potencjalny wzrost zwrotu o 80% w tym samym czasie w 2025 r., jak przedstawiono na wykresie 2.

Czytaj więcej: Prognozy cen akcji Apple na 2021 rok i później

Jabłko (AAPL) Prognozowany wzrost zysków

Wykres wzrostu zysków Apple Forcast

Wykres 2 z Inwestor portfelowy.

Rynek elektroniki użytkowej, na którym notowane są akcje Apple, był popularny w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i dlatego jest uważany za hossa. Nie wskazuje to na zanikanie w 2021 r. Lub późniejsze dokonywanie tego w pięcioletnich prognozach wartości akcji Apple. Jeśli jednak nadal nie zdecydowałeś, czy kupić akcje Apple, oto nasza opinia oparta na informacjach przedstawionych w tym artykule.

Gotowy do zainwestowania jabłko Zbiory?

Czy akcje Apple to dobra inwestycja?

Apple to firma o bogatej i barwnej historii. Niewątpliwie przez lata zdarzały się sytuacje, w których Apple walczył o znalezienie kierunku i popełniało kilka błędów w zakresie rozwoju produktu i marketingu. Jednakże, skupiając się już nie na elektronicznych produktach konsumenckich, takich jak komputery, ale teraz także na usługach, wydaje się, że Apple ponownie znalazło się.

Jest to oczywiste po wprowadzeniu kilku usług subskrypcyjnych pod parasolem Apple One, oprócz iPhone’a, iPada i iPoda. Apple ma lojalną i rozległą bazę klientów, która nie wykazuje oznak zmniejszania się. Tak jest, mimo że znajduje się w środku pandemii, Apple nadal zarabia.

Czytaj więcej: Jak wybierać akcje: kompletny przewodnik dla nowych inwestorów

Czy powinienem kupić akcje Apple?

inwestować w akcje Apple

Tak, należy kupować akcje Apple (ticker AAPL), ale jako inwestycję długoterminową, ponieważ obecnie znajduje się na hossie, która nie wykazuje żadnych oznak zmiany. Dlatego akcje Apple mają dobry zwrot z oczekiwanym długoterminowym wzrostem. To sprawia, że ​​inwestowanie w Apple jest realną opcją. Obecny potencjał zarobkowy dla akcji Apple w ciągu jednego roku wynosi + 13,21%. Dlatego jeśli początkowo zainwestowałeś 150 USD na początku tego okresu, możesz spodziewać się, że na jego koniec otrzymasz 263,21 USD.

obecny prognozy dotyczące akcji Apple w przypadku inwestycji pięcioletniej to około + 86,35%, przy oczekiwanym zwrocie ceny akcji w wysokości 229,397 USD. Dlatego gdybyś zainwestował w nie 150 USD, na koniec tego pięcioletniego okresu mógłbyś uzyskać zwrot w wysokości 236,35 USD..

eToro – najlepszy makler giełdowy, kupuj akcje Apple z 0% prowizji

broker etoro

eToro od lat dowiodło swojej wiarygodności na giełdzie – zalecamy wypróbowanie ich.

Twój kapitał jest zagrożony. Mogą obowiązywać inne opłaty

I w końcu…

Jeśli przeczytanie tego artykułu wzbudziło Twoje zainteresowanie handlem lub jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat handlu ogólnie, zapoznaj się z naszymi kursami, quizami i artykułami.

Słowa kluczowe i wyrażenia

Hossa

Zwykle odnosi się do rynku akcji, aby opisać rynek finansowy, na którym ceny rosną lub oczekuje się, że wzrosną. Hossa może trwać miesiące lub lata.

Rok podatkowy

Okres jednego roku używany do sprawozdawczości finansowej i budżetowania przez firmy i rządy.

Inwestowanie

W odniesieniu do finansów czynność polegająca na umieszczeniu pieniędzy w planie finansowym na określony czas, czy to akcji, obligacji czy majątku, w celu osiągnięcia zysku, po czym.

Inwestycja

Aktywa lub pozycje, takie jak akcje, obligacje lub nieruchomości, w które inwestujesz z nadzieją na wygenerowanie dochodu lub docenienie pierwotnej zainwestowanej wartości, przez pewien okres czasu.

NASDAQ

Pierwotnie skrót od National Association of Securities Dealers Automated Quotations, NASDAQ powstał jako forma systemu notowań do 1971 roku, kiedy stał się pierwszą elektroniczną giełdą papierów wartościowych.

Przewartościowanie

Jest terminem określającym aktualną cenę akcji, która nie jest uzasadniona jej ceną zysku. Kiedy ten termin ma zastosowanie do akcji, zwykle oczekuje się, że ich cena ostatecznie odzwierciedli jej zyski z ceny.

Stosunek ceny do zysku

Znany również jako mnożnik ceny lub mnożnik zysków, ten współczynnik mierzy bieżącą cenę akcji spółki w stosunku do jej zysków na akcję.

Stosunek ceny do sprzedaży

Wskaźnik ten mierzy wartość akcji spółki, dzieląc jej kapitalizację rynkową (akcje pozostające w obrocie pomnożone przez cenę akcji) przez łączną sprzedaż / przychody z ostatnich 12 miesięcy. Im niższy współczynnik, tym lepsza inwestycja.

Ryzyko regulacyjne

Zwykle ma to miejsce, gdy na papier wartościowy, biznes, sektor lub rynek ma wpływ zmiana prawa lub przepisów. W przypadku Apple wartość ich zapasów może spaść, jeśli będą zmuszeni zezwolić na instalacje stron trzecich w systemie iOS,

Dochód

Dochód brutto ze sprzedaży, w tym wszelkie rabaty i odliczenia. W celu ustalenia dochodu netto odejmuje się od niej koszty.

Dzielić

Jednostki własności kapitału, za pomocą składnika aktywów finansowych, w przedsiębiorstwie, które są rozdzielane, gdy istnieją pozostałe zyski w postaci dywidend. Jeśli wartość firmy rośnie, rośnie również wartość akcji, zwiększając tym samym dywidendy, których może oczekiwać inwestor.

Zbiory

Papier wartościowy, który stanowi ułamek własności korporacji poprzez jej aktywa i zyski równe ilości posiadanych akcji. Jednostkami akcji są akcje.

Symbol paska / paska

Zwykle składający się z liter i częściej określany jako „ticker”, każdy symbol giełdowy jest unikalny dla każdego papieru wartościowego notowanego dla inwestorów i handlowców do wykorzystania podczas dokonywania transakcji na rynkach finansowych..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner