Handel akcjami: jak handlować akcjami, jak przetrwać handel akcjami

Chcesz handlować akcjami, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie szukaj dalej, ponieważ mamy to wszystko dla Ciebie dzięki prostemu i łatwemu przewodnikowi po handlu akcjami oraz przewodnikowi krok po kroku, jak przetrwać handel akcjami.

Obrót akcjami przyciągnął miliony ludzi na całym świecie, którzy chcą być częścią tak szybkiej, dominującej, dynamicznej, wymagającej, ale jednocześnie satysfakcjonującej ścieżki, która może stworzyć nieskończone ilości możliwości.

Jednak nawet jeśli wejście do handlu akcjami może być w rzeczywistości łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, proces zrozumienia, jak handlować akcjami i przetrwać handel akcjami, jest o wiele bardziej dogłębny, niż mogłoby się wydawać..

To prawda, możesz sądzić, że większość inwestorów wie, jak handlować, wchodząc na rynek finansowy lub przynajmniej ma pewne zrozumienie, ale w rzeczywistości niektórzy inwestorzy tak naprawdę nie wiedzą, jak handlować akcjami i polegają na kilku czynnikach, czynniki, które obejmują szczęście (tego, co rynek robi z ich akcjami), gorące wskazówki przekazywane im lub jeśli naprawdę nie są pewni, wtedy mogą zacząć szukać porady, jeśli tak naprawdę nie rozumieją, co się dzieje, gdy zaczynają się liczby dostosować.

Dlatego poświęcenie czasu na poznanie i zbadanie jak największej ilości informacji dotyczących zapasów i handlu akcjami jest rozsądną drogą na początek..

Handel akcjami dla początkujących jest świetnym punktem wyjścia, ponieważ w tym artykule pomoże ci uczyć się i zagłębiać się w akcje i jak działa handel akcjami, co dodatkowo przygotuje cię do rozpoczęcia podróży

Aby być częścią handlu akcjami, musisz włożyć ciężką pracę, czas i trochę własnego uroku, aby mieć duże szanse na odniesienie finansowego sukcesu. Przypominamy jednak, że czasami podczas inwestowania kontrola wymyka się spod kontroli, ponieważ wszystko może przybrać zaskakujący obrót, którego się nie spodziewano, z pozytywnymi i negatywnymi skutkami.

Aby handlować akcjami, nie musisz być rzucany na ruchliwe pola giełdy nowojorskiej lub londyńskiej, możesz rozpocząć podróż w zaciszu własnego salonu, korzystając z wszelkiej pomocy i wskazówek, których potrzebujesz. do Ciebie za pośrednictwem internetowych platform transakcyjnych, na których możesz rozmawiać z brokerem, a także pomagać osobiście, mając również wszystkie materiały edukacyjne, których będziesz potrzebować przed rozpoczęciem podróży, do których mamy to wszystko dla Ciebie i nie tylko.

Gotowy, aby dowiedzieć się, jak handlować akcjami i przetrwać handel akcjami? Wskoczmy od razu.

Co to jest obrót akcjami?

Zanim przejdziemy od razu do nauki handlu akcjami, po pierwsze, najlepiej dobrze zrozumieć, czym jest handel akcjami.

Handel akcjami

Obrót akcjami, mówiąc prościej, to kupowanie i sprzedawanie akcji firmy, co jeszcze bardziej upraszczając, kupujesz część tej firmy.

Jeśli chodzi o handel akcjami, zauważysz, że istnieją dwa rodzaje osób: handlowcy i inwestorzy.

Jakie są różnice między traderami a inwestorami?

Handlowcy giełdowi to profesjonaliści, którzy inwestują na rynku finansowym dla siebie, w imieniu firmy lub osób fizycznych. Ale ważnym czynnikiem, który należy zrozumieć, co odróżnia te dwa typy osób, jest główny cel traderów. Celem traderów jest kupowanie i sprzedawanie udziałów w różnych spółkach, aby czerpać jak największy fizycznie możliwy zysk z krótkoterminowych zysków, jednocześnie korzystając ze zmian cen.

Z drugiej strony inwestorzy są na ogół w tym długoterminowi. Ich celem jest poszukiwanie większych zysków w dłuższym okresie dzięki wspólnej strategii znanej jako „kupowanie i trzymanie”.

Rodzaje obrotu akcjami

handel akcjami

Teraz następnym krokiem jest poznanie różnych rodzajów handlu akcjami, które mają miejsce.

ActiveTrading

Aktywny handel jest zwykle powiązany z traderami, ponieważ podobnie jak jego stany w nazwie, aktywni handlowcy lubią poruszać się szybko iw krótszych ramach czasowych, aby szukać zysków z wykorzystania ruchów cen.

Aktywni traderzy, ze względu na to, że ich celem jest osiągnięcie dużego zysku w szybszym czasie, zwykle są sprytni i mądrze wykorzystują swoją wiedzę, w które obszary inwestują, na przykład akcje, które są niestabilne (mogą ulec zmianie w dowolnym momencie ) lub w obcej walucie, ponieważ w tych dwóch kategoriach wszystko może się zmienić w krótkim czasie i jest to znacznie szybsza realizacja, że ​​tak powiem, niż w innych kategoriach.

Dzień sesyjny

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych stylów handlu jest Day Trading. Day Trading to kupno i sprzedaż papierów wartościowych w tym samym dniu.

Jestem pewien, że ten styl handlu może być dla Ciebie nieco obeznany lub nie, jak widać na różnych filmach. Celem day traderów jest poszukiwanie każdego centymetra zysku, który można osiągnąć przed końcem dnia, kupując, sprzedając i zamykając swoje pozycje zgodnie z ustaleniami tego samego dnia, a inwestorzy nie są w stanie utrzymać żadnych pozycji, z którymi mogliby ruszyć do przodu. wszystko musi być przeprowadzone w ramach sesji singlowej.

Handel pozycjami

Handel pozycyjny to handel, który prawdopodobnie podejmie inwestorzy, chociaż inwestorzy stosują tę strategię, ponieważ nawet jeśli uważa się ją za bardziej długoterminową, definicja długoterminowa może zaczynać się od tygodni, które trader mógłby potencjalnie utrzymać, jednak miesiące lub dłużej, co jest bardziej niż prawdopodobne, aby inwestorzy zamierzali i przeprowadzali je, ponieważ częściej stosują tę strategię.

Jak można się domyślić, handel pozycjami jest bardziej przeciwieństwem handlu dziennego, ponieważ inwestorzy są bardziej zaniepokojeni długoterminowymi wynikami inwestycji niż krótkoterminowymi.

Swing Trading

Handel wahadłowy to styl handlu, który jest utrzymywany dłużej niż jeden dzień, zazwyczaj przez tydzień lub potencjalnie dłużej, ponieważ jest to odpowiednia ilość czasu, aby ogólnie zobaczyć ruch cen.

Inwestor będzie szukał miejsca, w którym cena najprawdopodobniej pójdzie w następnej kolejności, a następnie stanie się częścią tego aktywa, a następnie zacznie szukać finansowego zysku, jeśli ma nastąpić ruch.

Handel wahadłowy jest zwykle opisywany jako strategia handlowa na średnim poziomie i znajduje się pomiędzy handlem dziennym a handlem trendami.

Podsumowując, inwestorzy swing będą siedzieć na swoich akcjach przez kilka lub trzy dni, co może prowadzić do tygodni, aż do momentu, w którym cena będzie odpowiednia, dlatego handel wahadłowy jest środkowym kontinuum między handlem dziennym a trendem..

Gotowy do zanurzenia się w Giełda Papierów Wartościowych?

Jak handlować akcjami

Więc teraz, gdy rozumiesz różnice między trendami handlowymi, teraz jest czas, aby przedstawić proste kroki, jak zacząć handlować akcjami.

Jako początkujący w handlu akcjami najlepiej postarać się, aby wszystko było tak proste, jak to tylko możliwe, gdy znajdziesz się na nogach.

Aby Twoja podróż była prosta od samego początku, wszystko, co musisz zrobić, to po prostu upewnić się, że jesteś o krok do przodu, przeprowadzić szeroko zakrojone badania, aby kształcić się we wszystkich obszarach rynków finansowych, a także w najważniejszej części procesu uczenia się. ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, jak to się mówi, praktyka czyni mistrza, a korzyści płynące z praktyki pozwolą ci uzyskać dalsze i głębsze zrozumienie rynku giełdowego, a także umożliwią ci testowanie teorii bez angażowania własnych fundusze od razu, a na koniec możesz znaleźć lub zobaczyć, którą strategię handlową najprawdopodobniej podążasz w kierunku.

Jak handlować akcjami: Przewodnik krok po kroku

Krok 1. – Otwórz konto maklerskie

Pierwszym krokiem w tym procesie jest otwarcie rachunku maklerskiego. Zaleca się i najlepiej jest trzymać profesjonalne transakcje inwestycyjne oddzielnie od kont osobistych, więc najlepszym sposobem na to jest znalezienie brokera online, który pomoże Ci w konfiguracji, a także będzie pod ręką, gdy będziesz gotowy do handlu.

Nie ma powodu do paniki, nie musisz od razu inwestować.Możesz otworzyć konto i kontynuować ćwiczenie, aż do zadowolenia z serca, jeśli chcesz, ale z łatwością wiedząc, że wszystko jest gotowe, gdy jesteś.

Otwarcie konta u brokera może zająć kilka minut, eToro, wiodąca internetowa firma brokerska ma wszystko pod ręką, gdy zaczynasz swoją podróż lub jeśli jesteś inwestorem szukającym wiodącej platformy transakcyjnej online, eToro jest jedną z najlepszych platform transakcyjnych, w których można być częścią.

Krok 2. – Badaj, ucz się i czytaj, czytaj, czytaj

Na początku swojej przygody z handlem akcjami ten kolejny krok nie jest zaskoczeniem, im więcej przeprowadzisz badań, tym szybciej i bardziej prawdopodobne jest, że odniesiesz sukces.

Poznanie sztuczek handlu na giełdzie jest Twoim największym celem, gdy chcesz być poza taką branżą, a nie tylko skupiać się na nauce handlu akcjami, ale rynku jako całości, ponieważ to, co zobaczysz, może skończyć w górę, jadąc trasą, której nie zamierzałeś celowo zejść na początku, więc zbyt wiele nauki nie jest złą rzeczą, prawda?

Na wyciągnięcie ręki znajdują się ogromne ilości informacji o edukacji handlowej, które możemy zapewnić i uwzględnić je na potrzeby Twojej podróży edukacyjnej, a artykuł, który musisz przeczytać, jak wspomniano powyżej, jest idealnym sposobem na rozpoczęcie.

Istnieją również fantastyczne lektury z przykładami porad napisanymi w The Wall Street Journal, gdzie można subskrybować online lub uzyskać dostęp do różnych witryn z wiadomościami finansowymi, w tym Yahoo! Finance i Google Finance, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami finansowymi, aby ułatwić zdobywanie wiedzy w obecnej rzeczywistości.

Jeśli chodzi o uczenie się, rozumienie i studiowanie technicznej strony inwestowania, warto również wspomnieć.

Aby nie panikować, nie musisz być ekspertem, ale dobrze jest wiedzieć i rozumieć, co się dzieje i jakie są podstawy, gdy patrzysz na wykres cenowy lub wiele wykresów. Ale tak jak w przypadku większości z nas, pełne zrozumienie przyjdzie z czasem i praktyką.

Uczyć się, obserwować i studiować, co dzieje się na rynku, kiedy tylko możesz iw wolnym czasie, ponieważ przyniesie to nie tylko ogromne korzyści, ale także przyspieszy proces stania się częścią środowiska handlu akcjami i osiągania sukcesów. więc.

Krok 3. – Ustaw swój osobisty budżet na handel akcjami

Gdy Twoja firma zrozumie, jak działa rynek finansowy, aw szczególności handel akcjami, warto teraz usiąść i stworzyć dla siebie budżet akcji przed rozpoczęciem podróży, aby mieć plan w działaniu.

Inwestowanie bez stwierdzenia oczywistego jest warte udziału tylko wtedy, gdy możesz sobie na to pozwolić. Posiadanie lub ustalenie budżetu na to, ile chcesz zainwestować, jest pierwszym punktem wyjścia i najlepiej, aby były to dostępne środki i środki, które nie są istotnymi wydatkami do pokrycia, ponieważ pamiętaj, że inwestując, nie masz nic gwarantowanego.

Gdy już dobrze zrozumiesz, jak działa handel akcjami, możesz nawet uwzględnić w swoim budżecie, które aktywa lub aktywa chcesz kupić, i możesz zechcieć umieścić przybliżoną liczbę obok każdej akcji, którą chcesz wprowadzić.

W końcu ustalanie budżetu to także organizacja.

Krok 4. – Czas na praktykę

Teraz Twoja podróż zaczyna wydawać się prawdziwa, czas wejść w świat handlu akcjami.

Istnieją różne platformy transakcyjne online, na których możesz ćwiczyć zrozumienie handlu akcjami, z dodatkową ulgą w korzystaniu z wirtualnych pieniędzy zamiast własnych pieniędzy, podczas gdy uczysz się podstaw..

Wirtualne platformy transakcyjne online lub handel papierowy, który jest inną terminologią, umożliwia jednostkom zobaczenie, odczucie i doświadczenie, jak działa handel oraz pokazuje, jak różnorodny i szybki rynek może się zmienić w czasie, co jest idealnym sposobem na zaangażowanie się bez ryzyka utraty własnych pieniędzy.

Ćwiczenia online pozwolą Ci również znaleźć preferowany styl, który Ci odpowiada, który możesz zabrać ze sobą, wchodząc do prawdziwego świata handlu akcjami.

Krok 5. – Zawsze staraj się zachować jasną, chłodną perspektywę

Inwestowanie dla niektórych może stać się frustrujące, jeśli nie osiągnęli sukcesu lub tego, co chcą osiągnąć, i jest to naturalne. Ale najlepszym sposobem, aby przejść przez podróż, jest zawsze zachować chłodną, ​​spokojną, skupioną, ale silną perspektywę na swój cel, który chcesz zarchiwizować..

Być może ciągle szukasz kolejnej dużej akcji, która przekroczy wszelkie oczekiwania, a nie byłbyś jedynym inwestorem, który chciałby tego dokonać, ale musisz uzbroić się w cierpliwość i być na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami finansowymi, a także własne badania i obserwowanie giełdy, aby być na szczycie gry, dlatego ważne jest zachowanie chłodnej perspektywy i nie popadanie w pasję, ponieważ pośpiech może spowodować, że wykonasz zły ruch i będzie to kosztowne.

Jak przetrwać na giełdzie

Gdy jesteś gotowy, aby wejść do świata handlu akcjami, zawsze znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci przetrwać i zapewnić tylko najlepsze doświadczenia podczas handlu akcjami. Oto zestawienie 5 przydatnych wskazówek na wynos, które zawsze należy mieć przy sobie.

5 wskazówek, jak handlować akcjami, może pomóc Ci przetrwać handel akcjami:

1. Wybierz odpowiedniego brokera dla siebie

Inteligentny wybór odpowiedniego brokera jest najmądrzejszym krokiem, jaki możesz wykonać, rozpoczynając swoją przygodę z handlem akcjami, ponieważ na całym świecie są tysiące lub więcej brokerów, którzy niestety mogą nie mieć na względzie twojego najlepszego interesu, dlatego ten kluczowy punkt przychodzi najpierw na najlepszych wskazówkach na wynos.

eToro

Światowy lider handlu społecznościowego, eToro to platforma handlowa online, która pozwoli Ci nie tylko znaleźć brokera odpowiedniego dla Twoich zainteresowań, ale może również zająć kilka minut, ale nie jest to jedyne korzyści, platforma handlowa online zapewnia również dostęp do wszystkich najlepszych akcji, w które możesz z łatwością zainwestować, dzięki czemu jest jedną z rosnących platform dla traderów i inwestorów na całym świecie, aby stworzyć bezpieczne, łatwe i dostępne na całym świecie podróż do handlu akcjami.

eToro – najlepszy makler giełdowy, kupuj akcje za pomocą 0% prowizji

broker etoro

eToro od lat dowiodło swojej wiarygodności na giełdzie – zalecamy wypróbowanie ich.

Twój kapitał jest zagrożony. Mogą obowiązywać inne opłaty

2. Unikaj potencjalnych awarii – „gorące wskazówki”

Od osób na forach po reklamy w witrynach, które reklamują kolejne „pewne” akcje, rozsądnie jest nie zastanawiać się zbytnio nad informacjami, które wyrażają i reklamują, ponieważ najczęściej większość z tych reklam jest wyświetlana. z firm typu „pump-and-dump”, które chcą, abyś wskoczył na pokład z akcjami, które reklamują, zgodnie z fałszywymi lub wprowadzającymi w błąd zaleceniami, w szerszej perspektywie patrzą tylko na numer jeden i niestety to oni.

Dlatego prosimy o ostrożność, gdy otrzymujesz poradę i albo trzymaj się własnej wiedzy, zaufanych porad osobistych i brokerów, jeśli to konieczne i udzielone.

3. Nie spiesz się

Nie ma potrzeby iść pełną parą, to nie jest wyścig i inwestujesz w swoje pieniądze, czy to krótkoterminowo, czy długoterminowo, nie ma potrzeby spieszyć się i zająć żadnej pozycji tylko dlatego, że jesteś albo martwisz się, że możesz przegapić, albo może twoje nerwy mogą się lekko wkradać.

Najlepszą radą jest usiąść, odetchnąć, zrelaksować się, a następnie wybrać mądrze, ponieważ ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest dokonanie racjonalnych wyborów, które potencjalnie, zgodnie z zaleceniami, mogą okazać się dla Ciebie kosztowne.

4. Nie skupiaj się tylko na pieniądzach

Ten kluczowy punkt może wydawać się nieco cofnięty, ale jest bardzo ważny i sprytny w inwestowaniu. Na przykład, jeśli spieszysz się z zakupem, mając na uwadze wyłącznie i mocno nastawione pieniądze, 9 razy na 10 możesz wystawić się na porażkę, wykonując bezmyślne posunięcia. Najlepszym wyjściem jest skupienie się na strategii i ciągłe uczenie się, ponieważ strategia i wiedza to dwa najważniejsze aktywa, które pozwolą Ci zarabiać pieniądze.

5. Ucz się na swoich błędach

Tak jak w życiu, wszyscy popełniamy błędy, a najważniejsze jest to, że uczymy się na nich, a podczas tradingu nie jest inaczej.

Popełnianie błędów i branie odpowiedzialności za własne czyny jest jednym z rzeczy na wynos, które zawsze należy mieć przy sobie, ponieważ pomoże ci to nauczyć się w trudny i konstruktywny sposób, jak zapobiegać lub unikać popełnienia takich błędów w przyszłości..

Nawet jeśli uważasz, że wynik był poza twoimi rękami, przyjrzyj się temu głębiej, aby zobaczyć, czy w grze pojawiły się jakieś znaki ostrzegawcze, które być może zostały przeoczone, ponieważ będzie to jedna z najlepszych krzywych uczenia się, z którymi warto się zapoznać. podczas całej podróży handlowej.

Kluczowe punkty na wynos

Jeśli pamiętasz cokolwiek z Handel akcjami: jak handlować, jak przetrwać, uczyń to tymi kluczowymi punktami.

  • Mądrze wybierz odpowiedniego brokera
  • Badaj i studiuj tak często i tak dużo, jak tylko możesz, aby zrozumieć rynek finansowy, sprawi, że będzie on dla Ciebie płynniejszy
  • Nie spiesz się na głęboką wodę, nie spiesz się, aby zrozumieć, w co się wybierasz, kupując akcje
  • Unikaj fałszywych porad lub potocznie zwanych „gorącymi wskazówkami”
  • Wyciągnij wnioski ze swoich wyborów, które mogły się nie udać, i zobacz, czy jest jakaś lekcja do nauczenia się
  • I wreszcie, zawsze inwestuj w ramach swoich środków finansowych, inwestując pieniądze, które możesz wykorzystać, bez wpływu finansowego na swoje życie osobiste.

FAQs

Ile trzeba mieć lat, aby inwestować w akcje?

Pełnoletni wiek uprawniający do inwestowania w akcje w Wielkiej Brytanii to 18 lat. Pełnoletność w USA wynosi jednak 18 lat, jednak w większości stanów wymagana jest pełnoletność w wieku 21 lat.

Czy mogę zacząć handlować w dowolnym momencie dnia?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi tak, jednak w godzinach otwarcia handlu. Typowe godziny handlu na giełdzie nowojorskiej (NYSE) to od 9:30 do 16:00, w tym również na giełdzie Nasdaq i innych giełdach w USA..

W Wielkiej Brytanii regularne godziny handlu na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE) to od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:30 czasu wschodniego.

Czy mogę handlować akcjami bez prowizji?

Tak, możesz, o ile mądrze wybierzesz swojego brokera. EToro to nie tylko platforma internetowa z dostępem do tego wszystkiego, ale oferuje również 0% prowizji przy zakupie Twoich ulubionych akcji, co oznacza, że ​​nie ma żadnych dodatkowych opłat aby zostać obciążonym, po prostu otwórz konto, dokonaj pierwszego depozytu minimum 200 $, a następnie możesz wybrać najlepsze akcje z najlepszych światowych giełd, a następnie wszystko.

Czy istnieje preferowana strategia handlu akcjami dla początkujących inwestorów giełdowych??

Prosta odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Każda strategia opiera się wyłącznie na Tobie jako osobie oraz w jaki sposób i która strategia lub strategia będzie dla Ciebie najlepsza, gdy zaczniesz handlować.

Dobrym sposobem na nauczenie się preferowanej strategii jest ćwiczenie szkolenia za pośrednictwem wirtualnej platformy internetowej. Tutaj znajdziesz swój styl handlu oraz zrozumienie sposobu działania giełdy.

Ile akcji powinienem kupić?

Nie ma właściwej odpowiedzi na to pytanie, jednak początkującym zaleca się rozpoczęcie od mniejszego portfolio.

Jeśli chcesz kupić wiele akcji, radzimy mieć zdywersyfikowany portfel, kupując wiele akcji z różnych branż. Dzieje się tak z różnych powodów, po pierwsze, aby nie wiązać wszystkich jajek w jednym koszyku w ramach tylko jednej akcji, ponieważ wiąże się to z większym ryzykiem w porównaniu z inwestowaniem w wiele akcji, a po drugie nie zaleca się inwestowania w więcej niż 8-10 akcje jako początkujący inwestor.

Czy będę opodatkowany od moich zapasów??

W Wielkiej Brytanii każda osoba fizyczna otrzymuje wolną od podatku ulgę osobistą, która została zwiększona do 12500 GBP na rok podatkowy 2020/21. Zasadniczo oznacza to, że wszelkie pieniądze zarobione z twoich inwestycji zarówno w akcje, jak i udziały są uwzględnione w tym zasiłku, ale także z tym dodatkiem będą uwzględnione wszelkie dodatkowe formy dochodu, takie jak wynagrodzenia pracowników, dochody z majątku i wszelkie inne formy dodatkowego dochodu..

Powyżej ulgi w wysokości 12 500 funtów każda osoba będzie opodatkowana stawką 20%, która jest podstawową stawką podatku dochodowego w Wielkiej Brytanii. Jeśli Twoje roczne wynagrodzenie przekracza 50 000 GBP, będziesz podlegał 40% podatkowi dochodowemu i 45% podatkowi dochodowemu, jeśli zarabiasz i przekroczysz 150 001 GBP rocznie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner