13 najlepszych portfeli Bitcoin do bezpiecznego przechowywania BTC [edycja 2020]

Zanim zaczniemy, pomożemy Ci wybrać najlepszy dla Ciebie portfel bitcoin lub portfel kryptowalut.

Pozwólcie, że opowiem wam krótką historię!

Mój przyjaciel stracił 3 BTC, które kupił ze swoich oszczędności !!

Nazywa się Rahul i spotkaliśmy się kilka miesięcy wcześniej, gdzie powiedziałem mu o bitcoinach. Wkrótce potem uzależnił się…

Zaczął zbierać informacje, a gdy był usatysfakcjonowany, kupił trochę bitcoinów. (oczywiście, bez konsultacji ze mną, cena BTC wynosiła w tamtym czasie około 5000 USD)

Pewnie się zastanawiasz, co poszło nie tak?

Cóż, ja też byłem, do niedawna, kiedy zadzwonił do mnie i próbowałem dotrzeć do źródła problemu.

Krótko mówiąc:

Po prostu losowo wybiera portfel Bitcoin, przeszukując sklep z zabawkami. Portfel, który wybrał, był stosunkowo nieznany i był portfelem powierniczym. (Pamiętaj, nasz artykuł o kluczach prywatnych: to nie twoje klucze, nie twoje monety były promowane miliony razy w TheMoneyMongers)

To, co wydarzyło się później, jest oczywiste, aby pomyśleć…

Bitcoiny zniknęły teraz na zawsze, a on jest w głębokim gównie.

Ale po co ci to wszystko opowiadać?

Mówię ci to, abyś mógł uniknąć tej pułapki. Jest to kosztowna edukacja (obecnie warta 3 BTC), którą otrzymujesz za darmo !!

I dalej,

Wiem, że szukasz najlepszego możliwego portfela BTC do długoterminowego przechowywania swoich monet. I muszę powiedzieć, że jesteś mądrym facetem, w przeciwieństwie do mojego przyjaciela, który nie mógł się ze mną skonsultować.

Ale wcześniej opowiem wam o najlepszych portfelach BTC; Chcę, abyś zapamiętał te kryteria, które powinny być podstawowym powodem wyboru dowolnego portfela Bitcoin lub kryptowalut.

Oto te kryteria:

 • Zespół: Powinien mieć dobry rozwój & zespół ds. marketingu.
 • Łatwość użycia: Portfel powinien mieć łatwy w użyciu interfejs użytkownika & UX.
 • Zgodność: Powinien być zgodny z różnymi systemami operacyjnymi.
 • Bezpieczeństwo: Powinien być bezkompromisowy w stosunku do standardów bezpieczeństwa.
 • Społeczność: Powinien mieć aktywną społeczność użytkowników.
 • Powierniczy: Powinien dać ci dostęp do kluczy prywatnych lub seed

Na podstawie tych kryteriów mamy dla Ciebie następujące zalecenia, aby wybrać najlepszy portfel BTC i kryptowalut. Większość z tych portfeli, które tutaj wymieniliśmy, była przez nas używana raz lub więcej, a niektóre z tych portfeli nadal używamy.

Zacznijmy więc oglądać je pojedynczo:

Najlepszy Bitcoin & Portfel kryptowalut 2020 Szybkie linki do portfela
Portfel sprzętowy Bitcoin (BTC) Ledger Nano X [Zalecana]
Ledger Nano S
CoolWallet S
Trezor Model T
Bitcoin (BTC) iOS & Portfel Android Freewallet
Blockstream Green
Portfel Bitcoin Blockchain
Zaufaj portfelowi
Portfele stacjonarne Bitcoin (BTC) Elektron
Exodus
Portfele internetowe Bitcoin (BTC) Portfel Coinbase
Rahakott

Najlepszy portfel kryptowalut 2020 [w tym Bitcoin (BTC)]

Portfele sprzętowe

# 1. Ledger Nano X

Ledger Nano X to kolejny popularny portfel Bitcoin, który został niedawno uruchomiony przez Ledger HQ.

Siedziba Ledger z siedzibą w Paryżu we Francji jest kolejną pionierską firmą, jeśli chodzi o produkcję portfeli sprzętowych do kryptowalut, i zaczęła wprowadzać portfele kryptograficzne od 2014 r..

Ledger Nano X to urządzenie przypominające pendrive z cyfrowym ekranem i dwoma przyciskami z boku. Połączony z jego aplikacją komputerową i mobilną, możesz łatwo poruszać się po kryptowalutach przechowywanych na tym urządzeniu.

Ponadto urządzenie nigdy nie wycieka kluczy prywatnych, nawet po podłączeniu go do zainfekowanych telefonów komórkowych lub komputerów stacjonarnych.

Nigdy też nie zapominaj o wykonaniu kopii zapasowej słów zarodkowych w momencie inicjalizacji Ledger Nano S, ponieważ utrata tego ziarna oznaczałaby utratę kryptowalut.

PS: Zawsze kupuj Ledger Nano X z tej oficjalnej strony internetowej, zakupy dokonane za pośrednictwem innych źródeł, takich jak Amazon, były zgłaszane jako wadliwe, co skutkowało naruszeniem funduszy użytkowników.

Wreszcie, ten portfel Bitcoin obsługuje technologię Bluetooth i umożliwia szyfrowanie typu end-to-end dla dodatkowego bezpieczeństwa podczas transakcji za pośrednictwem telefonu komórkowego lub komputera stacjonarnego.

Kup Ledger Nano X teraz

# 2. Ledger Nano S

Ledger Nano S nie trzeba przedstawiać.

Jest to z pewnością najsłynniejszy portfel Bitcoin i kryptowalut wyprodukowany przez Ledger HQ.

Oczywiście Ledger Nano S jest prekursorem Ledger Nano X, ale w żadnym wypadku nie zagraża Twojemu bezpieczeństwu.

Jeśli brakuje Ci budżetu na zakup portfela kryptowalut, powinieneś sprawdzić Ledger Nano S, ponieważ jest on obecnie dość tani. A najlepsze jest to, że płacisz mniej za ten sam stopień bezpieczeństwa.

Podobnie jak inne portfele, Ledger Nano S umożliwia wykonanie kopii zapasowej materiału siewnego, ustawienie kodu PIN i ustawienie hasła, jeśli potrzebujesz. Oprócz tego możesz z łatwością przechowywać na nim ponad 700 kryptowalut i tokenów oraz przekraczać granice państw. Sprawdź tutaj bardziej szczegółowo o monetach obsługiwanych przez Ledger Nano S..

PS: Zawsze kupuj Ledger Nano S z tej oficjalnej strony internetowej, zakupy dokonane za pośrednictwem innych źródeł, takich jak Amazon, były zgłaszane jako wadliwe, co skutkowało naruszeniem funduszy użytkowników.

Kup Ledger Nano S No

# 3. CoolWallet S

Nie jestem pewien, czy słyszałeś już o CoolWallet S, czy nie !!

Więc pozwól, że ci go przedstawię. (Lubię używać tego portfela)

CoolWallet S to najlepszy portfel kryptowalut, jaki możesz teraz kupić na rynku i jest bardzo fajny w obsłudze.

Jest to portfel sprzętowy, który wygląda jak karta kredytowa lub debetowa i jest wyposażony w wbudowaną baterię, której ładowanie trwa około 2 godzin. Piękno tego smukłego portfela polega na tym, że można go wygodnie dopasować do fizycznego portfela fiat lub wszędzie tam, gdzie trzymasz swoje karty kredytowe.

Od teraz możesz przechowywać tokeny Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP, Bitcoin Cash i ERC20 itp. Na CoolWallet S, co czyni go najlepszym portfelem Bitcoin do użytku w podróży !!

Posiada również aplikację mobilnego portfela, a CoolWallet S może komunikować się z nim za pomocą Bluetooth. W ten sposób Twoje klucze prywatne również nigdy nie opuszczają sprzętu i dają Ci swobodę korzystania z kryptowalut na urządzeniu mobilnym bez narażania bezpieczeństwa.

Wreszcie, podobnie jak inne portfele kryptograficzne, CoolWallet S umożliwia tworzenie kopii zapasowych nasion odzyskiwania i jest godnym zaufania produktem używanym przez ponad 150000 klientów na całym świecie.

Kup CoolWallet S teraz

# 4. Trezor Model T

SatoshisLab – pionierska firma, która wynalazła pierwszy portfel sprzętowy Bitcoin w 2013 roku, wyprodukowała kolejny portfel kryptowalut, czyli Trezor Model T

Trezor Model T to portfel kryptowalut nowej generacji dla tych, którzy wierzą w długoterminowe HODLowanie swoich funduszy.

Kiedy korzystasz z portfela Tezor Model T, Twoje klucze prywatne nigdy nie opuszczają tego urządzenia, a mimo to możesz uzyskać dostęp do swoich kryptowalut za pośrednictwem ich interaktywnej aplikacji internetowej.

Model T umożliwia również bezpieczne przechowywanie materiału siewnego do odzyskiwania. Musisz dbać o to, aby to ziarno było wyjątkowo bezpieczne, ponieważ utrata tego byłaby równoznaczna z utratą wszystkich środków.

Obecnie Model T może przechowywać ponad 650 kryptowalut i tokenów ERC20. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, zalecamy zapoznanie się z naszym artykułem na temat monet obsługiwanych przez Trezor lub możesz sprawdzić naszą recenzję Trezor vs Ledger.

PS: Zawsze kupuj Trezor Model T z tej oficjalnej strony internetowej, zakupy dokonane za pośrednictwem innych źródeł, takich jak Amazon, zostały zgłoszone jako wadliwe, co skutkuje naruszeniem środków użytkownika.

Kup teraz Trezor Model T

Najlepsze mobilne portfele / aplikacje Bitcoin (BTC) (aplikacje na Androida / iOS)

#. Freewallet

Freewallet to jeden z najpopularniejszych portfeli mobilnych w kryptosferze, który obsługuje użytkowników od 2016 roku.

Freewallet, jeden z najlepszych powierniczych wielowalutowych portfeli kryptograficznych o łącznej liczbie odbiorców ponad 3 mln użytkowników na całym świecie, który obsługuje ponad 150 aktywów kryptograficznych, w tym popularne, takie jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin itp.

Wszystkie te zasoby są bezpiecznie przechowywane na Twoim urządzeniu i tylko Ty masz nad nimi kontrolę, ponieważ są one przechowywane w bezpiecznej chłodni Freewallet.

Freewallet ma również wbudowaną wymianę ponad 100 kryptowalut i jest dostępny w ponad 13 językach, aby służyć globalnej publiczności. Nie martw się, że nie istnieją żadne normy KYC jako takie i możesz rozpocząć korzystanie z Freewallet za pomocą prostej rejestracji i konfiguracji 2FA, kodu PIN i obsługi odcisków palców, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Rodzina Freewallet obejmuje Multiwallet dostępny w wersjach iOS, Android i internetowych, więc sprawdź Freewallet, aby raz zabezpieczyć swoje kryptowaluty.

Sprawdź teraz Freewallet

# 5. Elektron

Szukasz darmowego lekkiego portfela Bitcoin na swoje urządzenie mobilne?

Nie powinieneś szukać dalej niż portfel Electrum.

Electrum to portfel wyłącznie Bitcoin opracowany i zarejestrowany na licencji MIT iz pewnością jest najbardziej zaufanym portfelem mobilnym Bitcoin o otwartym kodzie źródłowym.

To staje się lepsze:

Electrum pozwala również na dostosowanie opłat za transakcje Bitcoin i jest bardzo możliwe wysyłanie starszych, a także segwitowych transakcji za pośrednictwem tego portfela.

Wreszcie, Electrum osiąga nieco niskie wyniki w porównaniu do swoich rówieśników pod względem interfejsu użytkownika, ale nie martwisz się o to, nie martw się, że twoje monety są w bezpiecznym portfelu.

Obecnie Electrum jest dostępne tylko na urządzenia mobilne z systemem Android.

Pobierz portfel Electrum

# 6. Blockstream Green (aka GreenAddress Wallet Review)

Blockstream Green to z pewnością najbardziej zaawansowany i przyjazny dla użytkownika portfel Bitcoin na urządzenia mobilne.

Blockstream Green jest następcą portfela GreenAddress i jest zbudowany od podstaw dla użytkowników Bitcoin, którzy chcą cieszyć się pełną prywatnością, bezpieczeństwem i użytecznością oferowaną przez łańcuch bloków Bitcoin.

Jest to portfel z wieloma podpisami, w którym trzymasz jeden klucz prywatny, a serwery portfela Green posiadają inny. Służy to jako uwierzytelnianie 2-FA, w którym użytkownicy zachowują kontrolę nad swoimi funduszami.

Otrzymujesz również funkcję dostosowywalnych opłat i transakcji segwitowych, które są w pełni obsługiwane przez Green Wallet, a także funkcję Zastąp według opłat za zatłoczone czasy.

Wreszcie, na początek nie ma KYC, a jest to portfel z obsługą Tor dostępny w wielu językach, w tym brazylijskim portugalskim, chińskim, holenderskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, koreańskim, rosyjskim, hiszpańskim, ukraińskim. I więcej w przyszłości!

Od teraz portfel Blockstream Green jest dostępny na iOS & Urządzenia z systemem Android.

Pobierz Blockstream Green Wallet

# 7. Portfel Bitcoin Blockchain

Portfel Blockchain znajduje się w tej przestrzeni od 2012 roku i jest jednym z najbardziej niezawodnych portfeli kryptowalut nieprzechowalnych w kryptosferze z ponad 30 milionami klientów.

Najlepsze jest to, że zaczynał jako portfel Bitcoin, który teraz rozszerzył się na wiele innych walut, ale jego interfejs użytkownika portfela Bitcoin jest nadal solidny.

Jest to portfel bez zabezpieczenia, w którym otrzymujesz ziarno składające się z 12 słów, które możesz zachować jako kopię zapasową, a także możesz także uwierzytelnić 4-cyfrowy kod PIN lub uwierzytelnić biometrycznie za pomocą rozpoznawania odcisków palców.

Jest to portfel HD, który od teraz obsługuje BTC, ETH, BCH i XLM w 18 językach.

Portfel Blockchain obsługuje obecnie urządzenia z systemem iOS i Android !!

Pobierz portfel Blockchain

# 8. Trust Wallet (portfel kryptowalut) [Sponsered]

Portfel Trust jest stosunkowo nowym graczem w kryptosferze, ponieważ został uruchomiony dopiero w 2017 roku.

Ale w tym krótkim okresie był w stanie przyciągnąć uwagę Binance, podobnie jak inwestorzy, którzy uznali, że ich technologia portfela jest lepsza od innych, i w ten sposób je nabyli.

Oczywiście portfel Trust zaczynał jako niezawodny portfel Ethereum, ale teraz rozszerzył się, aby obsługiwać również inne kryptowaluty, takie jak BTC, LTC itp..

Portfel zaufania daje Ci pełną kontrolę nad swoimi kryptowalutami, ponieważ w każdej chwili możesz zapisać swoje seedy z tego portfela hostowanego przez klienta. Co więcej, jest to wielojęzyczny portfel, który można zintegrować z portfelami Trezor, Ledger, KeepKey itp.

Obecnie portfel Trust jest dostępny zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android.

Pobierz Trust Wallet

Najlepsze portfele stacjonarne Bitcoin (BTC)

# 9. Electrum (portfel tylko dla bitcoinów)

Electrum to jeden z najbardziej zaufanych portfeli Bitcoin typu open source, zarejestrowanych i opracowanych na licencji MIT.

Interfejs użytkownika portfela Electrum nie jest tak dobry, jak w przypadku innych rówieśników, ale z pewnością jest najbardziej zaawansowany pod względem funkcji. Dzieje się tak, ponieważ korzystając z aplikacji komputerowej Electrum, która jest lekką aplikacją, możesz dostosować opłaty transakcyjne, a także wysyłać transakcje segwit.

Ponadto, gdy jest zbyt duże opóźnienie w łańcuchu bloków Bitcoin, możesz użyć zastąpienia opłatami, a dziecko płaci za funkcję rodzica portfela Electrum, aby odblokować transakcję.

W tej chwili portfel Electrum jest dostępny dla systemów Linux i Mac, & Windows.

Pobierz portfel Electrum

# 10. Exodus

Exodus to jeden z pierwszych portfeli, z których zacząłem korzystać w pierwszych dniach kryptowaluty.

Prostym powodem wyboru Exodus było to, że jest bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu. A głównym powodem, dla którego nawet oni opracowali ten portfel, jest uczynienie go tak prostym, że nawet twoja babcia może go używać.

Exodus to portfel kryptowalut oparty na komputerach stacjonarnych, który obsługuje ponad 90 kryptowalut, w tym BTC, ETH, LTC itp. Ponadto, oprócz interfejsu użytkownika i UX, nie zagraża bezpieczeństwu i jest wykonany ręcznie z wystarczającymi środkami bezpieczeństwa.

Korzystając z tego portfela, zachowujesz pełną kontrolę nad swoimi kryptowalutami, ponieważ zapewnia on 12-wyrazowy widok, którego potrzebujesz, aby to zrobić !!

Portfel Exodus jest dostępny dla systemów Windows, macOS i Linux

Pobierz portfel Exodus

Najlepsze internetowe portfele Bitcoin (BTC) (portfele internetowe)

# 11. Portfel Coinbase

Wiele osób po raz pierwszy zaczyna od Coinbase, kupując Bitcoin.

Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale Coinbase to portfel online, który jest zawsze połączony z Internetem.

To nie jest portfel powierniczy, w którym kontrolujesz swoje klucze prywatne. Zamiast tego jest to zarządzany portfel kryptograficzny, w którym serwery Coinbase przechowują klucze do Twoich środków.

Ale jeśli jesteś kimś, kto nie jest tak obeznany z technologią i nie chce wchodzić w sedno zrozumienia kwestii prywatnych & klucze publiczne, możesz użyć portfela Coinbase do przechowywania swoich kryptowalut.

Ale to jest bardzo ryzykowne !!

Co więcej, Coinbase ma wersję portfela mobilnego, który jest hostowany samodzielnie, co oznacza, że ​​używając tego portfela będziesz kontrolować własne klucze prywatne, a tym samym swoje aktywa.

Sprawdź Coinbase

# 12. Rahakott

Rahakott to najlepszy portfel BTC, jeśli mówisz o portfelach internetowych lub internetowych.

Dzieje się tak, ponieważ jest to samodzielnie hostowany portfel internetowy, w którym kontrolujesz klucze prywatne. To sprawia, że ​​jest to najbardziej niezawodny portfel internetowy do przechowywania bitcoinów.

Co więcej, jest to również najlepszy portfel kryptowalut online, jeśli chcesz mieć rozwiązanie powiernicze, ponieważ obsługuje łącznie siedem kryptowalut (BTC, ETH, LTC, ZEC, DASH, BCH, XMR).

To staje się lepsze:

Rejestracja na Rahakott zajmuje dosłownie 15 sekund i nie wymaga adresu e-mail, numeru telefonu ani nawet logowania i hasła.

Ale tak jak w przypadku uczciwego portfela z własnym hostingiem:

Rahakott automatycznie generuje dla ciebie mnemoniczną frazę. Fraza mnemoniczna jest kluczem do twoich funduszy; najważniejsze jest, aby go odpowiednio zabezpieczyć i nie zgubić.

Wypróbuj portfel Rahakott za darmo

Wniosek: Jaki jest najlepszy darmowy portfel Bitcoin / Crypto dla początkujących?

Ummm, nadal wyglądasz na zdezorientowanego?

Nie bądź.

Wymieniliśmy tylko te portfele Bitcoin i kryptowalut, które są najlepsze w branży ochrony Twoich kryptowalut. Możesz więc dowolnie wybrać dowolny z nich.

Ale jeśli jesteś kimś, kto ma znaczną ilość bitcoinów lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty, powinieneś rozważyć zakup portfela takiego jak Ledger Nano X lub Ledger Nano S, aby chronić swoje kryptowaluty na dłuższą metę.

Z drugiej strony, jeśli posiadasz kryptowaluty lub BTC o wartości mniejszej niż 500 USD, możesz wybrać dowolny z wymienionych powyżej portfeli mobilnych lub stacjonarnych, które zasugerowaliśmy !!

Jest też kilka często zadawanych pytań, na które chciałbym się odnieść w tym przewodniku:

 • Który portfel Bitcoin jest dobry, legalny, najbezpieczniejszy, & najbezpieczniejszy?

Ledger Nano X & Trezor Model T to najbezpieczniejsze i najbezpieczniejsze portfele Bitcoin na rynku. Oprócz tego wymieniliśmy powyżej wiele innych portfeli do wglądu.

 • Które portfele bitcoin obsługują segwit?

Ledger Nano S, Ledger Nano X, Trezor Model T, i wiele innych programów i portfeli mobilnych, takich jak Coinomi, Green Wallet itp. obsługuje segwit.

 • Który portfel Bitcoin jest najlepszy bez opłat lub bez opłat?

Nie ma portfela Bitcoin bez opłat. Opłata jest obowiązkowa, jeśli chcesz, aby transakcja Bitcoin zakończyła się sukcesem. Opłata ta trafia do górników Bitcoin za świadczenie tej usługi. Nie ma więc czegoś takiego jak portfel Bitcoin bez opłat transakcyjnych. Możesz jednak ustawić swój portfel Bitcoin w taki sposób, aby wysyłał Bitcoin z niskimi opłatami transakcyjnymi lub najniższymi możliwymi opłatami. W tym celu musisz używać portfeli Bitcoin, które mają niestandardową funkcję opłat. Niektóre takie portfele to Ledger Nano X, Electrum, Green Wallet, Trust wallet itp.

 • Jaki jest najlepszy portfel bitcoin dla początkujących & nowi użytkownicy?

Portfel Bitcoin Ledger Nano X i portfel Exodus są najlepsze dla początkujących.

 • Czy istnieje portfel bitcoin, taki jak MyEtherWallet?

Portfel Rahakotta to portfel Bitcoin, który trochę przypomina MyEtherWallet.

To wszystko z naszej strony w tym ogromnym przewodniku po portfelach kryptowalut. Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten przewodnik, który obejmuje również recenzje Bitcoinów i portfeli kryptograficznych…

Nie zapomnij podzielić się tym ze znajomymi & członkowie rodziny, którzy szukają najlepszy portfele kryptowalut do przechowywania kryptowalut !!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner