Czy Coinbase zgłasza się do IRS?

W 2019 roku IRS wyjaśnił, że priorytetowo traktują egzekwowanie podatków od kryptowalut. Agencja pobierająca podatki wysłała 10000 listów ostrzegawczych i nakazowych do wczesnych klientów Coinbase, którzy mogli, ale nie muszą, dokładnie rozliczać swoje zyski i straty kryptowalut z podatków. Te działania organów regulacyjnych sprawiają, że wiele osób w USA zastanawia się, w jaki sposób IRS jest świadomy ich transakcji kryptowalutowych i ostatecznie zadaje pytanie: Czy Coinbase zgłasza do IRS?

Implikacje podatkowe kryptowaluty

Jak omówiliśmy szczegółowo w naszym Kompletny przewodnik po podatkach od kryptowalut, kryptowaluta jest traktowana jako własność dla celów podatkowych. Oznacza to, że zasady raportowania zysków i strat kapitałowych mają zastosowanie do kryptowaluty podobnie jak w przypadku akcji (inna forma własności).

Na przykład, jeśli kupiłeś 0,1 BTC za 1000 USD, a następnie sprzedałeś go dwa miesiące później za 2000 USD, masz zysk kapitałowy w wysokości 1000 USD. Ten zysk jest formą dochodu. Zgłaszasz ten zysk w zeznaniu podatkowym iw zależności od przedziału podatkowego, w którym się znajdujesz, płacisz określony procent podatku od zysku. Stawki zmieniają się w zależności od przedziału podatkowego, a także od tego, czy był to zysk krótkoterminowy, czy długoterminowy. Dotyczy to wszystkich kryptowalut.

Czy Coinbase zgłasza się do IRS?

Krótko mówiąc, to zależy.

Coinbase wysyła 1099 zarówno do Ciebie (właściciela konta), jak i do IRS, jeśli spełniasz określone kryteria kwalifikacyjne.

1099-K

Jak szczegółowo opisano w ich strona z zasobami podatkowymi, będziesz uprawniony do otrzymania 1099-K, jeśli:

  1. Jesteś klientem Coinbase Pro lub Coinbase Prime
  2. Zrealizowałeś 200 lub więcej transakcji, których łączna wartość jest równa lub większa niż 20000 USD * (LUB osiągnąłeś progi raportowania 1099-K w Twoim stanie)
  3. Podlegasz podatkom amerykańskim

Jeśli spełnisz wszystkie te trzy wymagania, Coinbase prześle Tobie ORAZ urzędowi podatkowemu kopię 1099-K. 

UWAGA – 1099-K zgłasza przychody z transakcji brutto z Coinbase. NIE zgłasza zysków i strat. 1099-K nie jest dokumentem, którego używasz do zgłaszania podatków od kryptowalut. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o swoim 1099-K z Coinbase tutaj.

1099-MISC

Otrzymasz formularz 1099-MISC, jeśli:

  1. Jesteś klientem Coinbase.com
  2. Otrzymał 600 USD lub więcej w kryptowalutach z Coinbase Earn, USDC Rewards i / lub Staking w 2019
  3. Podlegają podatkom amerykańskim

Jeśli spełniasz każde z tych trzech kryteriów, zarówno Ty, jak i IRS otrzymacie kopię Twojego 1099-MISC.

1099-MISC podaje kwotę dochodu uzyskanego z Coinbase. Dochód ten należy zgłosić w podatkach.

Czy Coinbase raportuje do IRS

Jaki jest cel tych 1099?

Raportowanie informacji 1099 istnieje od dawna i nie jest zaskoczeniem, że coraz więcej giełd kryptowalut zaczyna uwzględniać raportowanie informacji 1099. Obecnie istnieje dokładnie 20 różnych typów 1099 (1099-K, 1099-MISC, 1099-B, 1099-DIV itd.). Każdy z nich służy temu samemu ogólnemu celowi: przekazywaniu informacji do Urzędu Skarbowego (IRS) o niektórych rodzajach dochodów ze źródeł niezwiązanych z zatrudnieniem.

Innymi słowy, 1099 są wysyłane, aby zgłosić dochód, który otrzymałeś, a nie pochodził od pracodawcy. 

W USA dochód podlega opodatkowaniu. Niestety, nie da się tego obejść…

Dochód, który uzyskujesz z inwestowania w kryptowaluty, nie jest inny, a te 1099 daje zarówno Tobie, jak i IRS zapisy tego dochodu. Jeśli IRS otrzyma 1099 z wyszczególnieniem dochodów, których nie zgłosiłeś do swoich podatków, zostanie to automatycznie oznaczone.

Ale powiedziałeś, że 1099-K jest bezużyteczne do sprawozdawczości podatkowej, prawda?

Zgadza się. 

I nie martw się, jesteśmy tak samo sfrustrowani jak Ty.

1099-K to wyjątkowo myląca forma, którą giełdy kryptowalut wysyłają w celu pokrycia swoich baz z prawnego punktu widzenia i odpowiedzialności. Niefortunne jest to, że 1099-K nie dostarcza żadnych informacji o twoich zyskach i stratach (co w rzeczywistości należy zgłosić z perspektywy podatnika).

Aby prawidłowo zgłosić swoje podatki od kryptowalut, musisz wypełnić Formularz 8949. Możesz przeczytać nasz szczegółowy post na blogu jak zgłosić krypto w podatkach aby zapoznać się z opisem tego procesu krok po kroku.

Wciąż jesteś zdezorientowany? Nie ma problemu. Nasz zespół tutaj w CryptoTrader.Tax od dawna zajmuje się tym całym podatkiem od kryptowalut. Za długo… Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące podatku od kryptowalut! Po prostu wyślij nam czat na naszym widżecie czatu na żywo w prawym dolnym rogu.

Coinbase IRS

Oprogramowanie do opodatkowania kryptowalut

Oprogramowanie do opodatkowania kryptowalut, takie jak CryptoTrader.Tax jest zbudowany od podstaw, aby zautomatyzować cały proces raportowania podatku od kryptowaluty. Jest łatwy w użyciu i można go podłączyć bezpośrednio do TurboTax konto.

Zarejestruj się bezpłatnie, importuj wszystkie swoje historyczne transakcje i transakcje oraz generuj wypełnione formularze podatkowe, takie jak 8949, jednym kliknięciem przycisku. Cały proces zajmie Ci około 15 minut. Dowiedz się, jak to działa prawidłowo tutaj.

Na zakończenie

Tak, Coinbase zgłasza Twoją aktywność kryptograficzną do IRS, jeśli spełniasz określone kryteria. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli nie otrzymasz 1099, nadal musisz zgłaszać cały swój dochód z kryptowaluty w podatkach. Niezrobienie tego byłoby uznane za oszustwo podatkowe w oczach IRS.

Jeśli są jakieś pytania, na które nasz zespół może pomóc odpowiedzieć, nie wahaj się skontaktować!

‍Ten post ma wyłącznie charakter informacyjny i nie powinien być interpretowany jako porada podatkowa lub inwestycyjna. Porozmawiaj ze swoim ekspert podatkowy od kryptowalut, Doradca podatkowy lub doradca podatkowy o tym, jak należy traktować opodatkowanie walut cyfrowych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner