Implikacje podatkowe związane z atakiem PayPal na kryptowalutę

PayPal oficjalnie ogłosił, że zamierza wkroczyć w świat kryptowalut, umożliwiając swoim klientom kupowanie, sprzedawanie i wydawanie kryptowalut w aplikacji PayPal (również w Venmo w pierwszej połowie 2021 r.).

Bez względu na to, jak postrzegasz ogłoszenie, jest to dodatni wynik netto dla kryptowalut – PayPal i jego 346 milionów aktywnych kont z pewnością przyniesie dalsze przyjęcie i świadomość tej klasie aktywów.

Jednym z elementów, których nie należy przeoczyć w tym ogłoszeniu, są konsekwencje podatkowe centrum kryptowalut PayPal. Miliony potencjalnych użytkowników, którzy zdecydują się skorzystać z usługi do kupowania i sprzedawania kryptowalut, będą musieli zmierzyć się z tymi konsekwencjami podatkowymi. W tym artykule przyjrzymy się bliżej skutkom podatkowym centrum kryptograficznego PayPal.

Przegląd podatków od kryptowalut

Plik IRS traktuje kryptowaluty jako własność do celów podatkowych, a nie jako waluta. Podobnie jak inne formy własności – akcje, obligacje, nieruchomości – ponosisz obowiązek sprawozdawczości podatkowej, gdy sprzedajesz, handlujesz lub w inny sposób pozbywasz się swojej kryptowaluty. 

Na przykład, jeśli kupiłeś 0,2 Bitcoina za 2000 USD w styczniu 2019 r., A następnie sprzedałeś go dwa miesiące później za 3000 USD, masz zysk kapitałowy w wysokości 1000 USD. Musisz zgłosić ten zysk w zeznaniu podatkowym iw zależności od przedziału podatkowego, w którym się znajdujesz, zapłacisz określony procent podatku od zysku. Stawki zmieniają się w zależności od przedziału podatkowego, a także od tego, czy był to zysk krótkoterminowy, czy długoterminowy. Dotyczy to wszystkich kryptowalut.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat podstaw podatków kryptograficznych, zapoznaj się z naszym Kompletny przewodnik podatkowy dotyczący kryptowalut.

Co to oznacza dla przyszłych użytkowników kryptowalut PayPal?

Podobnie jak w przypadku każdej wymiany kryptowalut, użytkownicy PayPal, którzy sprzedają, wydają lub w inny sposób pozbywają się swojej kryptowaluty w centrum kryptowalut PayPal, będą podlegać obowiązkowi sprawozdawczości podatkowej.

Na przykład, jeśli użyjesz 0,1 bitcoina do zakupu nowego telewizora od jednego z 26 milionów sprzedawców PayPal, poniesiesz zysk lub stratę kapitałową w zależności od zmiany wartości tego 0,1 bitcoina od czasu jego pierwszego zakupu lub nabycia.. 

To samo dotyczy sprzedaży kryptowalut na platformie PayPal.

Ostatecznie należy zgłosić swoje zyski i straty Formularz IRS 8949 i składane co roku wraz z zeznaniem podatkowym. 

W wyniku tych wymagań tysiące użytkowników kryptowalut zwraca się do wyspecjalizowanych oprogramowanie podatkowe od kryptowalut aby zautomatyzować proces sprawozdawczości podatkowej. Jest prawdopodobne, że ten trend będzie kontynuowany wraz z wejściem PayPals na scenę.

Catch – PayPal nie zezwala obecnie na wpłaty lub wypłaty kryptowalut

Podobnie jak inni giganci fintechu, którzy już dodali możliwości kryptowalut do swoich aplikacji (tj. Robinhood, Revolut), wyjaśnia PayPal w swoim dokumentacja kryptograficzna że tak będzie nie umożliwia użytkownikom dokonywanie wpłat i wypłat w kryptowalutach na swojej platformie. 

Zasadniczo twoje krypto utknęło w PayPal i możesz je trzymać tylko na platformie.

Chociaż jest to niezwykle „anty-kryptograficzne” i jest sprzeczne z podstawowymi zasadami kryptowaluty, takimi jak samodzielna opieka i transfer peer-to-peer, oznacza to, że śledzenie kosztów będzie w rzeczywistości łatwiejsze dla użytkowników kryptowalut PayPal – co z kolei sprawia, że łatwiejsze raportowanie podatkowe.

Śledzenie kosztów i raportowanie problemów występujących w tradycyjnym świecie kryptowalut wynika z zbywalnego charakteru aktywów. W przypadku PayPal, jeśli nie możesz przenieść krypto na platformę lub z niej, dość łatwo będzie śledzić podstawę kosztów i zgłaszać podatki.

Zagłębiamy się w problem śledzenia podstawy kosztów, który występuje na tradycyjnych rynkach kryptograficznych w tym wpisie na blogu: Problem podatku od kryptowalut.

1099 Raportowanie informacji

PayPal wyjaśnia również w swojej dokumentacji kryptograficznej, że będzie uczestniczyć w odpowiednim raportowaniu 1099 informacji dla użytkowników, którzy kupują, sprzedają i dokonują transakcji w kryptowalutach na swojej platformie.

1099 raportowania informacji istnieje już od dłuższego czasu. Obecnie istnieje dokładnie 20 różnych typów 1099 (1099-B, 1099-K, 1099-DIV itd.), A każdy z nich służy do tego samego ogólnego celu: istnieją po to, aby dostarczać informacje do Urzędu Skarbowego (IRS). ) o niektórych rodzajach dochodów ze źródeł niezwiązanych z zatrudnieniem.

Nie jest jeszcze jasne, czy PayPal będzie podążał za tym, co robią Coinbase i inne znaczące giełdy 1099-K, aby zgłosić aktywność kryptograficzną dla użytkowników spełniających określone kryteria kwalifikacyjne. 

Ponieważ obsługują centrum kryptograficzne jako „zamkniętą platformę” i ograniczają transfery portfela, możliwe jest, że zgłoszą 1099-B, który jest bardziej przydatny do celów sprawozdawczości podatkowej. 

Chociaż nie można powiedzieć na pewno, jest prawdopodobne, że raportowanie informacji 1099 przez PayPal będzie wyglądać bardzo podobnie do raportów Robinhood, do których szczegółowo omawiamy w tym poście na blogu: Raportowanie podatkowe Robinhood Crypto.

Wniosek

Bez względu na to, jak go pokroisz, wejście PayPal do kryptowaluty jest ogromnym pozytywem dla branży kryptowalut. 

Użytkownicy PayPal będą podlegać tym samym zasadom sprawozdawczości podatkowej, co użytkownicy tradycyjnych giełd. Cały zespół w CryptoTrader.Tax jest tutaj, aby uczynić ten proces płynnym procesem dla każdego użytkownika kryptowalut, i będziemy nadal monitorować wejście PayPal do tej przestrzeni, a także konsekwencje podatkowe, o których musisz wiedzieć. 

Czy masz jakieś pytania dotyczące podatku kryptograficznego? Nasz zespół obsługi klienta na czacie na żywo z przyjemnością pomoże! Porozmawiaj z nami bezpośrednio przez widżet czatu w naszym strona główna.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner