Jak robić swoje podatki Bittrex – tworzenie formularzy podatkowych kryptowalut

Bittrex stał się jedną z największych giełd kryptowalut z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Wielu handlowców kryptowalut korzysta z Bittrex, ponieważ działa i działa zgodnie ze ścisłym otoczeniem regulacyjnym obowiązującym w Stanach Zjednoczonych. Jednak jeśli chodzi o rozliczanie podatków Bittrex i tworzenie wymaganych formularzy podatkowych Bittrex, pojawia się szereg wyzwań. 

W tym artykule omówiono te problemy i wyjaśniono najłatwiejszy sposób zbudowania wymaganego oprogramowania Bittrex i formularze podatkowe dotyczące kryptowaluty.

Jak opodatkowane są kryptowaluty

Plik Traktuje IRS kryptowaluty jako własność do celów podatkowych, a nie jako waluta. Podobnie jak inne formy własności – akcje, obligacje, nieruchomości – ponosisz wymóg sprawozdawczości podatkowej, gdy sprzedajesz, handlujesz lub w inny sposób zbywasz swoją kryptowalutę za więcej lub mniej, niż ją nabyłeś. 

W tym sensie handel kryptowalutami wygląda podobnie do handlu akcjami dla celów podatkowych.

Na przykład, jeśli kupiłeś 0,1 Bitcoina za 1000 USD w kwietniu 2018 r., A następnie sprzedałeś go dwa miesiące później za 2000 USD, masz zysk kapitałowy w wysokości 1000 USD. Zgłaszasz ten zysk w zeznaniu podatkowym iw zależności od przedziału podatkowego, w którym się znajdujesz, zapłacisz określony procent podatku od zysku. Stawki zmieniają się w zależności od przedziału podatkowego, a także od tego, czy był to zysk krótkoterminowy, czy długoterminowy. Dotyczy to wszystkich kryptowalut.

Z drugiej strony, jeśli sprzedałeś swoją kryptowalutę za mniej, niż ją kupiłeś, możesz odpisać tę stratę kapitałową aby zaoszczędzić pieniądze na podatkach od kryptowalut. 

Możesz przeczytać nasz wpis na blogu, Kompletny przewodnik po podatkach od kryptowalut, do głębszej dyskusji na temat podatków kryptograficznych.

Podatki Bittrex – załamanie problemu

Bittrex w rzeczywistości nie może dostarczyć użytkownikom niezbędnych raportów podatkowych, które są powszechnie otrzymywane w świecie handlu akcjami z wielu powodów.

Pierwszą kwestią jest to, że wiele transakcji na Bittrex jest kwotowanych w kryptowalutach. Ponieważ musisz obliczyć godziwą wartość rynkową w lokalnej walucie FIAT w momencie zawierania transakcji, staje się to bardzo problematyczne, a Bittrex nie śledzi pierwotnej podstawy kosztów ani danych dotyczących godziwej wartości rynkowej w różnych transakcjach.

Drugi problem – i znacznie większy – wynika z podstawowej natury kryptowaluty. Ponieważ możesz wysyłać kryptowaluty do iz sieci Bittrex, na przykład wysyłając bitcoiny z portfela zewnętrznego do mojego portfela Bittrex, Bittrex nie ma możliwości dowiedzenia się, za jaki koszt (na podstawie kosztów) nabyłeś tę kryptowalutę. Podstawa kosztów to podstawowe dane, których potrzebujesz w obliczanie podatków od kryptowalut.

Omówiliśmy ten problem bardziej szczegółowo w naszym poście na blogu, Problem podatku od kryptowalut

Podatki Bittrex Z dokumentacji wsparcia Bittrex

Bittrex nie może dostarczyć dokładnych raportów podatkowych

Więc nawet jeśli Bittrex chciał dostarczyć dokładne raporty podatkowe, aby szczegółowo opisać zyski i straty kapitałowe oraz wszystko, czego potrzebujesz, aby zgłosić je w swoich podatkach, w rzeczywistości fizycznie nie mają takiej możliwości ze względu na problem podatkowy na kryptowaluty. Dotyczy to wszystkich głównych giełd kryptowalut i stanowi duży problem dla użytkowników kryptowalut.

Jeśli więc Bittrex nie może dać mi niezbędnych formularzy podatkowych, jak je zdobyć?

Aby poprawnie zbudować niezbędne pliki kryptograficzne formularze podatkowe, musisz zebrać wszystkie dane kryptowaluty, które składają się na twoje zakupy, sprzedaż, transakcje, zrzuty powietrza, widelce, wydobywane monety, wymiany i swapy na wszystkich giełdach, z których korzystasz.

Możesz to zrobić ręcznie, eksportując wszystkie pliki historii transakcji z giełd i wykonując transakcje zysków i strat kapitałowych dla każdej transakcji. Bittrex wyjaśnia, jak odzyskać plik historii transakcji tutaj. Po uzyskaniu historii transakcji każde zdarzenie podatkowe powinno zostać odnotowane na formularzu 8949, a zysk netto powinien zostać przeniesiony do harmonogramu 1040 D. W naszym artykule przedstawiamy proces ręcznego raportowania: jak zgłosić kryptowalutę w podatkach.

Podatki Bittrex

Oprogramowanie do opodatkowania kryptowalut – podejście alternatywne

Alternatywnie możesz użyć oprogramowania do obsługi kryptowalut, takiego jak CryptoTrader.Tax zautomatyzować cały proces sprawozdawczości podatkowej. 

Korzystając z oprogramowania do obsługi kryptowalut, po prostu importujesz całą historię handlu i transakcji ze wszystkich swoich giełd na platformę. Możesz to zrobić, upuszczając plik historii transakcji z giełdy lub łącząc swoje konto za pomocą klucza API. Oprogramowanie automatycznie posortuje i wyczyści te dane oraz utworzy wymagane formularze podatkowe za pomocą jednego kliknięcia. Poniższy krótki film przedstawia proces importu Bittrex.

Możesz przekazać te wygenerowane raporty podatkowe swojemu doradcy podatkowemu, złożyć je samodzielnie lub przesłać do swojego ulubionego oprogramowania do rozliczania podatków, takiego jak TurboTax dla kryptowaluty lub PodatekAct przy użyciu partnerstw CryptoTrader.Tax.

Możesz Ucz się więcej o tym, jak CryptoTrader.Tax automatyzuje proces raportowania podatku od kryptowalut tutaj!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner