Najlepsze giełdy kryptowalut w 2020 roku

Wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut w 2020 roku może być skomplikowany. Jeśli chcesz handlować kryptowalutą, inwestować w altcoiny lub wymieniać kryptowalutę na walutę fiducjarną, będziesz potrzebować niezawodnej, godnej zaufania giełdy kryptowalut – ale jest kilka krytycznych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem.

Jeśli na przykład interesuje Cię handel kryptowalutami, prawdopodobnie będziesz zainteresowany solidnymi, zaawansowanymi funkcjami handlowymi. I odwrotnie, jeśli koncentrujesz się tylko na handlu kryptowalutą za walutę fiducjarną (taką jak USD), może się okazać, że prosta, usprawniona i przyjazna dla użytkownika giełda kryptowalut jest najlepszą opcją.

W tym artykule omówimy 5 najlepszych giełd kryptowalut, podając wskazówki dotyczące najlepszych, najbezpieczniejszych giełd dla różnych preferencji handlowych, lokalizacji geograficznych i struktur opłat.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze giełdy kryptowalut

Zanim zarejestrujesz się na giełdzie kryptowalut i zaczniesz, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Najlepsza giełda kryptowalut dla Twoich potrzeb będzie się różnić w zależności od Twojej lokalizacji geograficznej, ilości kryptowalut, którymi chcesz handlować i sposobu, w jaki chcesz handlować. 

Wszystkie giełdy kryptowalut są zasadniczo podobne pod względem finansowania i handlu. Użytkownicy giełd kryptowalut zakładają konto, dokonują weryfikacji tożsamości, zasilają swoje konto walutą fiducjarną lub kryptowalutą, a następnie przystępują do handlu i wypłacają.

Kluczowe różnice, które należy wziąć pod uwagę przy ocenie giełd kryptowalut, to:

Wymagania dotyczące identyfikacji

Renomowane giełdy kryptowalut są zobowiązane do przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i Poznaj swojego klienta (KYC). Tworząc konto, użytkownicy giełdy kryptowalut muszą przedstawić dokumentację tożsamości, taką jak dowód tożsamości ze zdjęciem lub dowód adresu.

Ograniczenia geograficzne

Niektóre giełdy są dostępne tylko w niektórych krajach. Na przykład handlowcy kryptowalut z siedzibą w USA mogą nie mieć dostępu do niektórych giełd ze względu na regulacje dotyczące kryptowalut w USA. Jeśli jesteś w USA i szukasz kompleksowego przewodnika po najlepszych giełdach kryptowalut dla inwestorów z siedzibą w USA, zobacz nasze Przewodnik po giełdach kryptowalut dla Stanów Zjednoczonych dostępny tutaj.

Limity handlowe

Niektóre giełdy mogą ustalać limity lub tworzyć poziomy kont w zależności od weryfikacji tożsamości. 

Opłaty handlowe

Giełdy kryptowalut pobierają opłaty za zarabianie pieniędzy. Niektóre giełdy pobierają stałą wartość procentową wszystkich transakcji, podczas gdy inne oferują model „wytwórca / przyjmujący”, który oferuje różne opłaty w zależności od rodzaju lub zlecenia transakcji składanego przez użytkowników.

Wsparcie walutowe Fiata

Niektóre giełdy kryptowalut nie obsługują waluty fiducjarnej, takiej jak USD, EUR lub GBP i zawierają transakcje tylko w kryptowalutach. Jeśli chcesz na przykład wymienić kryptowalutę na USD, będziesz potrzebować giełdy obsługującej walutę fiducjarną.

Kaucja & metody wypłaty

Giełdy obsługujące walutę fiducjarną będą oferować wiele opcji wpłat i wypłat, takich jak karta kredytowa, przelew bankowy lub przelew bankowy.

Pary handlowe

Jeśli chcesz handlować określoną kryptowalutą, ważne jest, aby sprawdzić, czy giełda, którą rozważasz, aktualnie ją zawiera.

Hacki i bezpieczeństwo

W ekosystemie kryptowalut często występują hacki. Ważne jest, aby wybrać giełdę z dobrymi wynikami w zakresie bezpieczeństwa. Niezawodne giełdy oferują funkcje bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Jakie są najlepsze giełdy kryptowalut ?

Poniższe 5 giełd kryptowalut to obecnie najlepsze opcje online, podzielone według łatwości użytkowania, struktury opłat, funkcjonalności handlu, bezpieczeństwa i par handlowych.

Najlepsza giełda kryptowalut Coinbase

1. Coinbase: Najlepsza giełda kryptowalut dla nowych handlowców kryptowalut

Coinbase jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut i jest idealnym punktem wejścia dla nowych handlowców lub inwestorów kryptowalutowych, którzy są nowi w ekosystemie kryptowalut. Coinbase oferuje handlowcom i inwestorom kryptowalut dwie opcje – Coinbase i Coinbase Pro.

Coinbase koncentruje się przede wszystkim na tym, aby zakupy kryptowalut były proste i łatwe do zrozumienia, i nie zasypuje użytkowników skomplikowanymi interfejsami handlowymi. Standardowa platforma Coinbase działa jako prosty dom maklerski i portfel, umożliwiając użytkownikom kupowanie lub sprzedawanie kryptowaluty za walutę fiducjarną lub natychmiastową wymianę między różnymi kryptowalutami.

Coinbase Pro to bardziej złożone narzędzie handlowe skierowane do użytkowników, którzy chcą uzyskać dostęp do bardziej niezawodnego doświadczenia handlowego i zapewnia bardziej skomplikowany interfejs handlowy, jakiego można oczekiwać od giełdy kryptowalut. 

 • Wymagania dotyczące identyfikatora: Coinbase wymaga ważnego oficjalnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem wraz ze zdjęciem selfie w celu weryfikacji identyfikatora Coinbase

 • Ograniczenia geograficzne: Coinbase jest dostępny w ponad 100 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Coinbase ogranicza dostępne określone pary walutowe, takie jak USDC, do niektórych krajów.  

 • Limity handlowe: Coinbase nie ogranicza ilości kryptowalut, którymi można handlować, ale na większości kont nakłada dzienny limit wypłat w wysokości 25 000 USD. Można to zwiększyć, podając dodatkowe dane identyfikacyjne.

 • Opłaty handlowe: Coinbase i Coinbase Pro ogólnie pobiera spread 0,5% w przypadku większości zakupów i sprzedaży kryptowalut. Obowiązują określone regiony dodatkowe opłaty – zakupy kartą debetową na przykład w Kanadzie i Australii wiążą się z dodatkową opłatą w wysokości 3,99 procent. 

 • Wsparcie walutowe Fiata: Waluty fiducjarne obsługiwane przez Coinbase to GBP, EUR, AUD, SG, CAD i USD.

 • Kaucja & metody wypłaty: Metody wpłat i wypłat Coinbase obejmują przelew bankowy (ACH), kartę debetową i kredytową, przelewy bankowe, przelewy SEPA i SWIFT oraz Payal.

 • Obsługiwane kryptowaluty: Coinbase obsługuje ponad 39 kryptowalut, w tym BTC, ETH, BSV, BCH, EOS i DASH, a także altcoiny, takie jak LINK, LOOM i XRP. Należy zauważyć, że Coinbase nie wymienia Tether (USDT) – zamiast tego Coinbase wymienia stablecoin powiązany z USDC USD.

 • Hacki i bezpieczeństwo: Coinbase nigdy nie ucierpiało z powodu udanego włamania. Platforma Coinbase jest wysoce bezpieczna i oferuje szereg solidnych opcji zabezpieczeń 2FA. Coinbase również aktywnie zapobiega użytkownikom z wysyłania kryptowaluty na zweryfikowane adresy kryptowalut oszustwa.

Najlepsza giełda bitcoinów na Binance

2. Binance: Najlepsza giełda kryptowalut dla Altcoinów & Pro Traders

Binance jest jedną z najczęściej używanych giełd kryptowalut online i jest prawdopodobnie jedną z najbardziej bogatych w funkcje dostępnych opcji. Binance, uruchomiony w 2017 roku, rozpoczął działalność jako giełda wyłącznie kryptowalutowa, skupiająca się na wystawianiu bardzo szerokiego spektrum kryptowalut, ale dodała obsługę walut fiducjarnych w latach 2019-2020..

Bogaty zestaw funkcji oferowany przez Binance sprawia, że ​​jest popularny wśród traderów poszukujących altcoinów o niskiej kapitalizacji, handlu z depozytem zabezpieczającym lub bardziej złożonych funkcji, takich jak ekspozycja na pule płynności lub pożyczki zabezpieczone kryptowalutami. Potężny, konfigurowalny interfejs handlowy oferowany przez Binance sprawia, że ​​jest idealny dla profesjonalnych traderów, a solidny dostęp do API pozwala traderom algorytmicznym na wykonywanie transakcji za pośrednictwem systemów stron trzecich.

Binance może być nieco zniechęcające dla nowych handlowców, ale zapewnia trzy oddzielne opcje interfejsu handlowego – podstawową, klasyczną i zaawansowaną, zapewniając, że wszystkie poziomy doświadczenia są zaspokojone. 

 • Wymagania dotyczące identyfikatora: Binance umożliwia użytkownikom tworzenie niezweryfikowanych kont bez identyfikatora, ale te konta są ograniczone do niewielkich kwot wypłat i mogą handlować, wpłacać i wypłacać tylko w kryptowalutach. Weryfikacja opiera się na systemie wielopoziomowym, z podstawową weryfikacją wymagającą dowodu tożsamości ze zdjęciem i selfie w celu odblokowania wyższych limitów i funkcji waluty fiducjarnej.

 • Ograniczenia geograficzne: Dostęp do niezweryfikowanych kont Binance można uzyskać z dowolnego kraju. Zweryfikowane konta Binance są dostępne w ponad 100 krajach, ale ważne jest, aby pamiętać, że Binance International nie jest dostępne dla handlowców z USA. Zamiast tego inwestorzy z siedzibą w USA muszą korzystać z amerykańskiej platformy handlowej Binance, Binance.us

 • Limity handlowe: Niezweryfikowane konta Binance są ograniczone do 2 BTC transakcji lub wypłat w ciągu 24 godzin. Zweryfikowane konta są ograniczone do 100 BTC w transakcjach lub wypłatach w ciągu 24 godzin.

 • Opłaty handlowe: Binance ma względnie skomplikowany harmonogram opłat na podstawie modelu wytwórcy / biorcy. Zwykli użytkownicy Binance podlegają opłacie w wysokości 0,075%, która może zostać zdyskontowana poprzez posiadanie BNB – natywnego tokena kryptowaluty Binance. 

 • Wsparcie walutowe Fiata: Binance obsługuje 15 głównych walut fiducjarnych, w tym USD, EUR, GBP, CAD, AUD.

 • Kaucja & metody wypłaty: Binance oferuje niezwykle szeroką gamę metod wpłat i wypłat, w tym SEPA, przelew bankowy, przelew bankowy, Simplex, Banxa oraz karta kredytowa lub debetowa.

 • Obsługiwane kryptowaluty: Binance wymienia ponad 180 różnych kryptowalut w prawie 600 parach handlowych, co czyni go jedną z najbardziej wszechstronnych giełd kryptowalut online pod względem notowań tokenów.

 • Hacki i bezpieczeństwo: Jako jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut online, Binance doświadczyło wielu włamań, w tym pliku Hack 2019 w wyniku którego z giełdy skradziono kryptowalutę o wartości 40 milionów dolarów. Binance zawiera teraz wiele funkcji bezpieczeństwa dla użytkowników, a także „SAFU”, Który działa jako awaryjny fundusz ubezpieczeniowy, który rekompensuje użytkownikom w przypadku włamania.

Crypto.com najlepsza giełda kryptowalut

3. Crypto.com: najlepsza wymiana kryptowalut pod względem łatwości użytkowania & Kryptowalutowe karty debetowe

Crypto.com koncentruje się przede wszystkim na przyspieszeniu adopcji kryptowalut, wypełniając lukę między walutą fiducjarną a kryptowalutą. Zamiast dostarczać „tradycyjną” wymianę kryptowalut, Crypto.com jest silnie ukierunkowana na użytkowników smartfonów i ma na celu uczynienie handlu kryptowalutami tak prostym, jak tradycyjna bankowość.

Największą zaletą oferowaną przez Crypto.com jest łatwość, z jaką platforma integruje kryptowaluty z codziennym życiem. Crypto.com oferuje użytkownikom karty debetowe zasilane kryptowalutą, które są dostępne na różnych poziomach.

Crypto.com udostępnia handlowcom giełdę spot, która oferuje imponującą płynność i konkurencyjne struktury opłat. Korzystając z Crypto.com, można kupować, inwestować lub handlować kryptowalutą, a następnie wydawać kryptowaluty bezpośrednio w życiu codziennym za pomocą karty debetowej Crypto.com – rzadka oferta w obecnym środowisku regulacyjnym. 

 • Wymagania dotyczące identyfikatora: Crypto.com przestrzega ścisłego procesu zgodności, co oznacza, że ​​weryfikacja Crypto.com wymaga wydanego przez rząd dokumentu tożsamości ze zdjęciem, selfie i potwierdzenia adresu. 

 • Ograniczenia geograficzne: Crypto.com jest dostępne dla handlowców w UE, USA, Australii, Wielkiej Brytanii i określonych krajach azjatyckich, ale udostępnia tylko karty Visa Crypto.com wybierz kraje.

 • Limity handlowe: Limity Crypto.com zaczynają się od 5000 USD w zakupach kryptowalut tygodniowo, które można zwiększyć, kupując i stawiając token MCO Crypto.com.

 • Opłaty handlowe: Crypto.com działa w oparciu o model prowizji producenta / takera, w którym prowizje producenta zaczynają się od 0,1%, a taker prowizje od 0,16%. Opłaty handlowe są stopniowo obniżane w zależności od wolumenu handlu. Zakupy kartą debetową lub kredytową wiążą się z opłatą w wysokości do 3%.

 • Wsparcie walutowe Fiata: Ścisła zgodność z przepisami Crypto.com pozwala na obsługę bardzo szerokiej gamy walut fiducjarnych, w tym: AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, NOK, NZD , PLN, RON, SEK, SGD, USD i ZAR.

 • Kaucja & metody wypłaty: Crypto.com oferuje wpłaty przelewem bankowym lub kartą kredytową / debetową, obok przelewów bankowych, SEPA lub wypłat przelewem na konta bankowe. 

 • Obsługiwane kryptowaluty: Crypto.com wymienia ponad 45 kryptowalut, ale określone kryptowaluty, takie jak STX, BNT, REN, SOL i WTC, nie są dostępne dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. 

 • Hacki i bezpieczeństwo: Crypto.com ma doskonałe osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa i nigdy nie doświadczył włamania. Zarówno aplikacja Crypto.com, jak i giełda spot oferują solidne funkcje bezpieczeństwa, 2FA i ubezpieczenie aktywów do 100 milionów USD w cyfrowych zasobach w chłodni.

Giełda kryptowalut Bittrex

4. Bittrex: Najlepsza wymiana kryptowalut dla bezpieczeństwa

Bittrex jest jedną z najdłużej działających giełd kryptowalut online i została założona w Seattle w 2013 roku przez trzech byłych pracowników Microsoft. Bittrex ma reputację najbezpieczniejszej giełdy kryptowalut online i od czasu jej uruchomienia nie doświadczył włamania ani utraty środków klientów.

Bittrex, podobnie jak Binance, został założony głównie jako giełda kryptowalutowa, ale oferuje obsługę walutową USD dla określonych stanów USA i kilku krajów międzynarodowych dla użytkowników ze zweryfikowaną tożsamością. Główną atrakcją Bittrex jest różnorodna gama kryptowalut wymienionych na platformie, z naciskiem na obiecujące nowe tokeny i projekty. 

 • Wymagania dotyczące identyfikatora: Wszystkie konta Bittrex muszą zostać zweryfikowane za pomocą oficjalnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem i zdjęcia selfie.

 • Ograniczenia geograficzne: Bittrex to jedna z najbardziej dostępnych giełd kryptowalut online i jest dostępna dla handlowców na całym świecie, oprócz handlowców zlokalizowanych w Korei Północnej, Iranie, Krymie, Syrii i na Kubie. Wysoki poziom dostępności w Stanach Zjednoczonych sprawia, że ​​Bittrex jest popularny wśród amerykańskich handlowców. 

 • Limity handlowe: Podstawowe zweryfikowane konta są ograniczone do 3000 USD dziennie, a konta ze zweryfikowanym identyfikatorem i włączoną funkcją 2FA mogą uzyskać dostęp do 100 BTC dziennie. Bittrex również egzekwuje kilka zasad handlu mające na celu zminimalizowanie manipulacji na rynku. 

 • Opłaty handlowe: Bittrex utrzymuje proste opłaty transakcyjne, oferując stałą opłatę transakcyjną w wysokości 0,20% zarówno dla makerów, jak i takersów. 30-dniowy wolumen obrotu przekraczający 50 000 USD i więcej odblokowuje obniżone opłaty.

 • Wsparcie walutowe Fiata: Bittrex obsługuje tylko walutę fiducjarną USD.

 • Kaucja & metody wypłaty: Wpłaty i wypłaty Bittrex są realizowane poprzez szerokie transfery lub transakcje kartą debetową w określonych stanach USA. Należy zauważyć, że usługi Bittrex USD nie są dostępne w USA dla użytkowników z NV, NE, NY, CT ani VT.

 • Obsługiwane kryptowaluty: Bittrex wymienia setki par handlowych, a także opcje lewarowane, które pozwalają inwestorom inwestować w 3x długie lub krótkie tokeny.

 • Hacki i bezpieczeństwo: Do tej pory Bittrex nigdy nie doświadczył włamania i sprawia, że ​​solidne funkcje bezpieczeństwa, takie jak 2FA, są obowiązkowe dla wszystkich użytkowników.

Najlepsza obsługa giełdy kryptowalut

5 Uphold: Najlepsza giełda kryptowalut dla różnorodnych inwestycji

Podtrzymywać przyjmuje inne podejście do handlu kryptowalutami w porównaniu do „tradycyjnej” giełdy kryptowalut, takiej jak Binance czy Coinbase. Zamiast skupiać się wyłącznie na kryptowalutach, Uphold zapewnia funkcjonalność wielu towarów, która pozwala użytkownikom inwestować i handlować kryptowalutami, metalami szlachetnymi i walutami fiducjarnymi.

Platforma Uphold jest skoncentrowana na aplikacji na smartfony Uphold i oferuje handel bez prowizji. Warto zauważyć, że Uphold oferuje 0% prowizji od wpłat na karty kredytowe i debetowe, co czyni go bardzo atrakcyjną opcją dla inwestorów, którzy chcą szybko kupić kryptowaluty kartą bez płacenia wygórowanych opłat.

Interfejs Uphold trade nie jest tak skomplikowany jak platformy skierowane do profesjonalnych traderów, ale prosty, usprawniony interfejs umożliwia szybką wymianę waluty fiducjarnej na 30 różnych kryptowalut i 4 metale szlachetne, co czyni go odpowiednim rozwiązaniem dla inwestorów detalicznych lub zwykłych.

 • Wymagania dotyczące identyfikatora: Uphold wymaga oficjalnego dowodu tożsamości ze zdjęciem, zdjęcia selfie i potwierdzenia adresu

 • Ograniczenia geograficzne: Uphold jest nieco ograniczony geograficznie i zapewnia finansowanie kart debetowych / kredytowych handlowcom z Wielkiej Brytanii, USA i UE. Osoby w w wielu innych krajach mogą tworzyć konta Uphold, ale mają ograniczone możliwości finansowania i wypłaty.

 • Limity handlowe: Uphold zazwyczaj ogranicza kwoty transakcji w zależności od rodzaju aktywów będących przedmiotem obrotu, przy czym wielu użytkowników ma początkowy limit w wysokości 500 USD dziennie, który można zwiększyć po złożeniu wniosku.

 • Opłaty handlowe: Uphold może pochwalić się usługą całkowicie wolną od prowizji, ale należy pamiętać, że wypłaty kryptowalut, wypłaty bankowe i transakcje SWIFT są płatne. Wypłaty z SEPA i banków w USA są jednak bezpłatne. 

 • Wsparcie walutowe Fiata: Uphold obsługuje 27 różnych walut fiducjarnych, w tym GBP, USD, AUD, CAD i EUR, z łącznością bankową w 35 krajach.

 • Kaucja & metody wypłaty: Uphold obsługuje karty kredytowe / debetowe, przelewy bankowe (ACH), przelewy bankowe, wpłaty i wypłaty SEPA, FPS i SWIFT.  

 • Obsługiwane kryptowaluty: Uphold wymienia 30 kryptowalut, w tym BTC, ETH, XRP, LINK, DAI, USDC, TUSD i BAT. 

 • Hacki i bezpieczeństwo: Firma Uphold nigdy nie doświadczyła włamania i może pochwalić się ciągłym skanowaniem luk w zabezpieczeniach. Monitorowanie 24/7 i audyty zewnętrzne. Uphold utrzymuje również strona przezroczystości który zapewnia szczegółowy wgląd w aktualny stan aktywów rezerwowych wraz z polisą ubezpieczeniową kapitału użytkownika. 

Kluczowe wnioski

Wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut do Twoich potrzeb zależy wyłącznie od Twoich osobistych wymagań. Jeśli jesteś profesjonalnym inwestorem i potrzebujesz solidnej funkcjonalności interfejsu handlu, Binance lub Bittrex dostarczy Ci narzędzi, których potrzebujesz. Nowi inwestorzy kryptowalut lub inwestorzy okazjonalni mogą jednak skorzystać z prostego i usprawnionego interfejsu handlowego oferowanego przez Coinbase lub Uphold.

Podczas handlu kryptowalutami na giełdzie kryptowalut należy pamiętać, że portfele giełdowe są portfelami „gorącymi” i dlatego nie są bezpieczną opcją do długoterminowego przechowywania kryptowalut. Jeśli handlujesz kryptowalutą, najlepiej przechowywać kryptowaluty w dedykowanym portfelu sprzętowym i przenosić je na giełdę tylko wtedy, gdy jest to wymagane do handlu. 

Giełdy kryptowalut i raportowanie podatkowe

Jednym z elementów, o których należy pamiętać podczas kupowania, sprzedawania i handlu różnymi aktywami kryptograficznymi, jest plik konsekwencje podatkowe kryptowalut. Większość rządów na całym świecie traktuje kryptowaluty jako inwestycję – co oznacza, że ​​zyski i straty kapitałowe związane z Twoją działalnością inwestycyjną muszą zostać uwzględnione w Twoich rocznych podatkach.

Ze względu na zbywalny charakter kryptowaluty giełdy kryptowalut często nie mają możliwości dostarczania użytkownikom formularzy podatkowych dotyczących zysków i strat. Stwarza to problem dla milionów inwestorów kryptowalutowych na całym świecie, ponieważ raportowanie dochodów związanych z kryptowalutami bez odpowiedniej dokumentacji jest niezwykle trudne.

O problemie z raportowaniem podatku na giełdzie kryptowalut obszernie pisaliśmy w naszym poście na blogu: Problem podatku związanego z wymianą kryptowalut.

Oprogramowanie Crypto Tax

Oprogramowanie do opodatkowania kryptowalut 

Aby rozwiązać problem raportowania podatku związanego z giełdą kryptowalut, platformy oprogramowania do obsługi podatku kryptowalutowego, takie jak CryptoTrader.Tax stały się powszechne.

Obecnie setki tysięcy inwestorów kryptowalutowych mogą po prostu zaimportować swoją historię handlową z dowolnej giełdy, z której korzystają, bezpośrednio na swoje konto CryptoTrader.Tax. Po zaimportowaniu transakcji historycznych oprogramowanie generuje wszystko niezbędne formularze podatkowe dotyczące kryptowalut na podstawie danych handlowych użytkowników za pomocą jednego kliknięcia.

Możesz zabrać swoje raporty podatkowe do księgowego lub po prostu zaimportować je do preferowanego oprogramowania do składania zeznań podatkowych, takiego jak TurboTax lub PodatekAct.

Możesz dowiedzieć się więcej o jak działa CryptoTrader.Tax.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner