Problem podatku od kryptowalut – dlaczego giełdy nie mogą zapewnić użytkownikom dokładnej dokumentacji podatkowej

Giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase z siedzibą w San Francisco, ułatwiają codziennym konsumentom kupowanie i sprzedawanie kryptowalut.

Zamiast bezpośrednio wchodzić w interakcje z łańcuchami bloków, na których przechowywane są te zasoby cyfrowe, użytkownicy mogą po prostu zalogować się na preferowaną giełdę kryptowalut, kliknąć kilka przycisków i voila! zakup własnej kryptowaluty. To bez wątpienia dobra rzecz – technologia ułatwiająca ludziom życie.

Jednak ze względu na technologię, na której działają te giełdy (blockchain), użytkownicy mogą również wysyłać bitcoiny i inne kryptowaluty na swoje konta giełdowe z lokalizacji poza własną siecią giełdy.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni ze światem handlu kryptowalutami, przykład może wyglądać tak, jakbym kupił jedną kryptowalutę na oddzielnej giełdzie, powiedzmy Kraken, a następnie przelał ją do Coinbase, abym mógł wypłacić pieniądze na dolary amerykańskie. Takie rzeczy zdarzają się cały czas iz różnych powodów.

Możliwość wysyłania kryptowalut do innych lokalizacji i innych adresów portfeli jest w rzeczywistości podstawą całej przesłanki kryptowalut. To właśnie ten łatwy mechanizm transferu wartości, który nie wymaga weryfikacji przez stronę trzecią, sprawia, że ​​idea kryptowaluty jest tak ekscytująca. Jednak ta podstawowa zasada jest również winowajcą ogromnego problemu podatkowego w kryptowalutach.

Zróbmy kopię zapasową… W jaki sposób IRS traktuje kryptowalutę do celów podatkowych?

Plik Traktuje IRS kryptowaluty jako własność do celów podatkowych, a nie jako waluta. Podobnie jak w przypadku innych form własności – akcji, obligacji, nieruchomości – ponosisz zobowiązanie podatkowe, gdy sprzedajesz lub handlujesz kryptowalutą za więcej lub mniej niż ją nabyłeś.

Na przykład, jeśli kupiłeś 0,1 Bitcoina za 1000 USD w kwietniu 2018 r., A następnie sprzedałeś go dwa miesiące później za 2000 USD, masz zysk kapitałowy w wysokości 1000 USD. Zgłaszasz ten zysk w zeznaniu podatkowym iw zależności od przedziału podatkowego, w którym się znajdujesz, zapłacisz określony procent podatku od zysku. Stawki zmieniają się w zależności od przedziału podatkowego, a także od tego, czy był to zysk krótkoterminowy, czy długoterminowy.


Aby zgłosić te zyski i straty z tytułu podatków, musisz mieć zapisy dotyczące podstawy kosztu i godziwej wartości rynkowej dla każdej sprzedaży lub handlu twoimi kryptowalutami w momencie sprzedaży. Podstawa kosztowa to po prostu kwota pieniędzy, jaką zainwestowałeś w zakup danego składnika aktywów. Wartość rynkowa to po prostu wartość w dolarach, którą otrzymałeś w momencie sprzedaży lub zbycia składnika aktywów.

Trzymając się powyższego przykładu, podstawa kosztu wynosi 1000 USD, a uczciwa wartość rynkowa to 2000 USD. Zgłaszasz każdą z tych liczb wraz z zyskiem w wysokości 1000 USD z transakcji na swoich dokumentach podatkowych.

Ten proces powinien brzmieć znajomo, jeśli inwestujesz w akcje lub handlujesz akcjami, ponieważ jest to ten sam proces raportowania, przez który przechodzą inwestorzy giełdowi.

Przeczytaj nasze Przewodnik 2019 po podatkach od kryptowalut aby uzyskać bardziej szczegółowy przegląd.

Dlaczego więc moja giełda kryptowalut nie może dostarczyć mi raportów podatkowych, tak jak robi to mój makler giełdowy?

Tutaj istnieje duży problem.

Ponieważ użytkownicy stale przesyłają kryptowaluty do i z giełd, giełda nie ma możliwości dowiedzenia się, jak, kiedy, gdzie i po jakim koszcie (na podstawie kosztów) pierwotnie nabyłeś te kryptowaluty. Widzi tylko, że pojawiają się one na Twoim koncie.

W momencie, gdy przesyłasz krypto do lub z giełdy, giełda ta traci możliwość dostarczenia dokładnego raportu opisującego podstawę kosztów i godziwą wartość rynkową twoich kryptowalut, z których oba są obowiązkowymi składnikami sprawozdawczości podatkowej.

Jak widać na poniższym obrazku, Coinbase sami wyjaśniają swoim użytkownikom, w jaki sposób wygenerowane przez nich raporty podatkowe nie będą dokładne, jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych scenariuszy. Prawdopodobnie dotyczy to ponad dwóch trzecich użytkowników Coinbase, czyli milionów ludzi.

Nieprawidłowe podatki związane z wymianą kryptowalut

Pod wieloma względami handel kryptowalutami może bardzo przypominać handel akcjami. Jednak w przypadku sprawozdawczości podatkowej brokerzy internetowi, tacy jak Etrade lub Fidelity, są zobowiązani do przyznania Ci pliku 1099-B na koniec roku, który zawiera szczegółowe dane niezbędne do sprawozdawczości podatkowej. Te dane obejmują, tak, zgadłeś, podstawę kosztów i uczciwą wartość rynkową we wszystkich twoich transakcjach, coś, czego giełdy kryptowalut z natury nie mogą zrobić.

Kluczową różnicą między brokerem a giełdą kryptowalut w tym sensie jest fakt, że nie można wysłać akcji Apple do portfela offline, aby następnie kupić towary i usługi w lokalnym centrum handlowym. Krypto różni się z natury tym, że można go łatwo przenieść – ostatecznie to właśnie ta jakość powoduje ogromny ból głowy związany z raportowaniem podatkowym dla konsumentów.

Rozwiązanie

Z każdym problemem pojawia się okazja do rozwiązania.

W tym przypadku rozwiązanie problemu podatku kryptowalutowego zależy od agregacji wszystkich danych kryptowalut składających się na Twoje zakupy, sprzedaże, transakcje, zrzuty lotnicze, widelce, wydobywane monety, giełdy, swapy i otrzymane kryptowaluty w jedną platformę, abyś mógł stworzyć dokładny profil podatkowy zawierający wszystkie niezbędne dane.

Zbudowaliśmy dokładnie to w CryptoTrader.Tax.

Kryptowaluta nieprawidłowo wymienia podatki

CryptoTrader.Tax to narzędzie dla handlowców kryptowalut zbudowane w celu rozwiązania problemu podatkowego. Umożliwia użytkownikom kryptowalut agregowanie wszystkich ich historycznych danych handlowych poprzez integrację z ich giełdami i ułatwianie użytkownikom przeniesienia wszystkiego na jedną platformę. Gdy dane historyczne znajdą się w systemie, silnik podatkowy automatycznie wygeneruje wszystkie niezbędne raporty podatkowe dla handlowców kryptowalut, aby złożyć takie jak 8949.

Obecnie tysiące użytkowników korzysta z CryptoTrader.Tax, aby bezpiecznie i automatycznie budować swoje wymagania raporty podatkowe dotyczące kryptowaluty. Użytkownicy mogą przekazać te wygenerowane raporty swoim własnym specjalistom podatkowym lub po prostu przesłać je do oprogramowania podatkowego, takiego jak TurboTax lub PodatekAct.

Od stycznia 2018 zespół CryptoTrader.Tax nawiązali współpracę z TurboTax firmy Intuit, aby proces dokonywania zgłoszeń był płynny i szybki dla inwestorów.

Podsumowując

Zawsze, gdy pojawiają się nowe branże i rynki, obok nich pojawiają się problemy infrastrukturalne. Te fundamentalne problemy muszą zostać rozwiązane, zanim rynek masowy będzie mógł skorzystać z pewnych usprawnień, jakie przynoszą nowe technologie. Świat kryptowalut i blockchain nie jest inny. Jeśli fundamentalne problemy będą nadal rozwiązywane jeden po drugim, gospodarka kryptograficzna rozkwitnie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map