Zapłaciłem za coś za pomocą Crypto – jak mam rozliczać podatki?

Ponieważ kryptowaluty, takie jak bitcoin, są traktowane jako własność do celów podatkowych, płacenie za towar lub usługę za pomocą kryptowaluty jest traktowane tak samo, jak gdybyś miał zapłacić za coś inną formą własności. Oznacza to, że płacenie za towar lub usługę za pomocą kryptowalut to plik zdarzenie podlegające opodatkowaniu i realizujesz zyski kapitałowe lub straty kapitałowe na transakcji płatniczej. Te zyski i straty należy zgłosić w podatkach.

Przegląd podatków od kryptowalut

Jak stwierdzono w oficjalne wytyczne IRS dotyczące kryptowalut wydany w 2014 r., gdy sprzedajesz, handlujesz lub w inny sposób pozbywasz się swojej kryptowaluty, ponosisz wymogi dotyczące sprawozdawczości podatkowej w zakresie zysków i strat kapitałowych – podobnie jak w przypadku innych form własności, takich jak akcje, obligacje lub nieruchomości. 

W tym sensie handel kryptowalutami wygląda podobnie do handlu akcjami dla celów podatkowych.

Na przykład, jeśli kupiłeś 0,2 Bitcoina za 2000 USD w kwietniu 2018 r., A następnie sprzedałeś go dwa miesiące później za 4000 USD, zyskujesz 2000 USD. Zgłaszasz ten zysk w zeznaniu podatkowym iw zależności od przedziału podatkowego, w którym się znajdujesz, zapłacisz określony procent podatku od zysku. Stawki zmieniają się w zależności od przedziału podatkowego, a także od tego, czy był to zysk krótkoterminowy, czy długoterminowy.  

Z drugiej strony, jeśli sprzedałeś swoją kryptowalutę za mniej, niż ją kupiłeś, możesz odpisać tę stratę kapitałową na zaoszczędź pieniądze na podatkach od kryptowalut

Możesz przeczytać nasz kompletny przewodnik, aby lepiej zrozumieć jak działają podatki od kryptowalut

Kupiłem coś za pomocą Bitcoin – jak zgłosić to na temat moich podatków?

OK, więc kupiłeś coś za pomocą bitcoin, a teraz zastanawiasz się, jak zgłosić to do swoich podatków. Przeanalizujmy przykład, aby zilustrować, jak to działa.

Przykład

Załóżmy, że kupiłeś 0,1 bitcoina za 1000 USD. Dwa miesiące później ta sama ilość bitcoinów zyskała na wartości i jest teraz warta 1200 $. W tym momencie wydajesz 0,05 BTC na nowy telewizor. Jak to jest opodatkowane i jak to zgłaszasz?

Pamiętaj, że kupowanie czegoś za pomocą kryptowalut jest technicznie „rozdysponowaniem” aktywów kryptograficznych. Innymi słowy, uruchamia plik zdarzenie podlegające opodatkowaniu, i realizujesz zyski kapitałowe lub straty kapitałowe na transakcji.

Aby obliczyć zysk / stratę, użyj następującego równania:

Wartość rynkowa – podstawa kosztów = zysk / strata kapitałowa

W tym przykładzie godziwą wartością rynkową będzie wartość zakupionego telewizora w USD. Ponieważ kupiłeś go za 0,05 BTC, co w tamtym czasie było warte 600 USD (0,1 to 1200 USD), godziwa wartość rynkowa telewizora wynosi 600 USD.

Podstawą kosztu jest to, za jaką kwotę pierwotnie nabyłeś składnik aktywów. W tym przypadku Twoja podstawa kosztowa za 0,05 BTC wynosiła 500 USD (pierwotnie kupiłeś 0,1 BTC za 1000 USD).

600 USD – 500 USD = 100 $ zysku kapitałowego

Tak więc w tym przykładzie wykorzystania bitcoinów do zakupu telewizora, zgłaszasz zysk kapitałowy w wysokości 100 USD – wartość Twojego bitcoina wzrosła w ciągu dwóch miesięcy, w których go trzymałeś. Zdajesz sobie sprawę z tego zysku, dysponując swoim BTC, którym w tym przypadku był zakup telewizora.

Zgłaszasz ten zysk kapitałowy dalej Formularz IRS 8949. Do zeznania podatkowego za rok dołączasz formularz 8949. Przeczytaj nasz wpis na blogu jak zgłosić kryptowalutę w podatkach aby uzyskać szczegółowe instrukcje wypełniania formularza 8949.

Wyzwanie z płatnościami kryptowalutowymi

Jak pewnie zauważyłeś, proces ten może stać się bardzo trudny dla każdego, kto nie prowadził ścisłych rejestrów wszystkich płatności dokonanych za pomocą kryptowaluty i wartości tych kryptowalut w USD w momencie płatności.

Oprogramowanie podatkowe Crypto jest zbudowany tak, aby automatycznie importować tego typu transakcje wraz ze wszystkimi innymi regularnymi zakupami, sprzedażami i transakcjami oraz historycznie pobierać ceny w USD, dzięki czemu można utworzyć 1 kliknięcie raporty podatkowe dotyczące kryptowalut.

Oprogramowanie podatkowe Crypto do płatności kryptograficznych

Oprogramowanie do opodatkowania kryptowalut

CryptoTrader.Tax to plik narzędzie do raportowania podatków używany przez dziesiątki tysięcy entuzjastów kryptowalut do automatyzacji całego procesu raportowania podatku od kryptowalut.

Po prostu zaimportuj wszystkie swoje płatności kryptowalutowe w kroku 3 aplikacji jako „transakcje wychodzące”. Jak widać na poniższym obrazku, dodaliśmy naszą wychodzącą płatność bitcoinową w wysokości 0,05 do kroku 3. Nie musisz uwzględniać wartości tych transakcji w USD (uff), ponieważ oprogramowanie automatycznie pobierze ceny historyczne.

Podatki od płatności kryptowalutowych

Ta transakcja zostanie teraz podzielona na kategorie ze wszystkimi Twoimi innymi transakcjami (kupna, sprzedaż, transakcje) i uwzględniona w raportach podatkowych. Możesz również zbiorczo przesyłać płatności w kryptowalutach za pomocą pliku Szablon importu CSV.

Czy chcesz zautomatyzować raportowanie podatkowe dotyczące kryptowaluty? Możesz Zaczynaj z CryptoTrader.Tax za darmo już dziś. Lub kliknij tutaj, aby dowiedz się więcej o tym, jak to działa.

Zastrzeżenie – ten post ma wyłącznie charakter informacyjny i nie powinien być interpretowany jako porada podatkowa lub inwestycyjna. Porozmawiaj ze swoim ekspertem podatkowym, doradcą podatkowym lub prawnikiem podatkowym, aby dowiedzieć się, jak należy traktować opodatkowanie walut cyfrowych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner