12 najlepszych portfeli Ethereum 2021 – recenzje i przewodnik dla kupujących

1. Ledger Nano S 2. Trezor 3. Exodus
księga nano trezor portfel exodus
ZACZYNAJ! ZACZYNAJ! ZACZYNAJ!

Obecnie Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą z kapitalizacją rynkową przekraczającą 70 miliardów dolarów. Mimo że Bitcoin jest największym z 43% udziału w rynku, według CoinMarketCap.com, zainteresowanie Ethereum gwałtownie wzrosło dzięki zdumiewającemu wzrostowi ceny o 5700% w 2018 r. W tym samouczku omówimy najlepsze portfele Ethereum, aby łatwo znaleźć bezpieczny sposób na przechowywanie ETH, który wkrótce zostanie kupiony.

Jaki doskonały portfel Ethereum musi mieć:

  • System kopii zapasowych, który umożliwia wykonanie kopii zapasowej portfela w przypadku błędu.
  • Klucze prywatne, które sam kontrolujesz. Sugerujemy posiadanie portfela sprzętowego, ponieważ złośliwe oprogramowanie może naruszać oprogramowanie i portfele przechowywane online.
  • Łatwość użytkowania: w dzisiejszych czasach standardem jest dołączanie ekranu do portfela Ethereum, aby można było łatwo skonfigurować portfel i uzyskać do niego dostęp.
  • Zgodność z różnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Macintosh OS X, Windows, Linux, Ubuntu, Android i każdym innym systemem operacyjnym, który możesz mieć.
  • Aktualizacje i aktywne wsparcie zapewniane przez zespół za portfelem.

Jeśli portfel ETH, którego obecnie przeglądasz, lub może już go masz, nie spełnia niektórych z tych wymagań, zdecydowanie zalecamy ponowne przemyślenie swojej decyzji. Sprawdź, czy któryś z portfeli w tym przewodniku pasuje do Twojego budżetu.

PROSZĘ ZANOTOWAĆ : Większość portfeli Ethereum nie kosztuje więcej niż 100 USD i może potencjalnie uchronić Cię przed utratą tysięcy, jeśli nie więcej. Kupowanie portfela Ethereum za mniej niż 100 USD w celu zabezpieczenia kapitału w Ethereum jest tanie jak barszcz.

Sprzętowy portfel Ethereum kontra portfel komputerowy / mobilny / internetowy

Istnieją pewne kontrowersje, gdy mówimy o zaletach i wadach sprzętu w porównaniu z portfelem stacjonarnym lub mobilnym (portfele online Ethereum). Jedna część twierdzi, że portfel sprzętowy jest najbezpieczniejszy, ponieważ jest portfelem przechowywanym w trybie offline; w związku z tym żadne złośliwe oprogramowanie ani hakerzy nie mogą go złamać. Z drugiej strony jednak wielu twierdzi, że przechowywanie go w domu jest równie łatwe do uzyskania (kradzież portfela).

Na TheEasyBitcoin.com zawsze radzimy naszym czytelnikom, aby kupili portfel sprzętowy, ale nadal jesteśmy otwarci na przeglądanie i ocenianie usług, które działają online, takich jak portfele mobilne, internetowe lub stacjonarne. Dlatego w tym samouczku, w którym pomożemy Ci znaleźć najlepszy portfel Ethereum, zobaczysz mieszankę usług / produktów – zarówno do chłodni, jak i usług online. Uważamy, że jesteś jedyną osobą, która wie, jaki rodzaj portfela najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

W każdym razie, teraz, gdy już wiesz, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie portfela Ethereum, przejdźmy od razu do listy najlepszych portfeli Ethereum w 2020 r..

Top 12 najlepszych portfeli Ethereum 2021 roku

1. Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

Ledger Nano S jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych portfeli sprzętowych Ethereum, ponieważ doskonale wykonuje swoją pracę, pozostając jednocześnie jednym z najtańszych portfeli na rynku (69,60 €). Portfel ma ekran OLED, który ułatwia konfigurację i użytkowanie. Najlepsze jest to, że możesz przechowywać szeroką gamę kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin – żeby wymienić tylko kilka. Możesz nawet przechowywać różne altcoiny w tym samym portfelu. Dlatego nie będziesz potrzebować nowego portfela dla każdej kryptowaluty, którą chcesz przechowywać – idealny dla tych, którzy chcą zminimalizować ryzyko inwestycyjne, dzieląc go na różne aktywa cyfrowe.

Oto samouczek wideo dotyczący konfiguracji i korzystania z Ledger Nano S:

Możesz używać Ledger Nano S nawet na zhakowanym komputerze bez narażania swoich kryptowalut – ich bezpieczeństwo jest tak solidne, że nikt oprócz Ciebie nie będzie w stanie z niego korzystać. Zdecydowanie jeden z najlepszych portfeli wszechczasów dla Ethereum.

ROZPOCZNIJ Z PORTFELEM LEDGER

2. Trezor (portfel sprzętowy)

Trezor jest pierwszym w historii Portfel Bitcoin, a teraz można go używać z Ethereum za pośrednictwem interfejsu internetowego MyEtherWallet. Przechowuj portfel offline, a gdy zechcesz użyć Bitcoinów, po prostu podłącz portfel do komputera, wprowadź hasło i voilá, masz dostęp do swojego portfela.

Oto film pokazujący, jak skonfigurować i używać Trezora:

Ten portfel, podobnie jak Ledger Nano S, wykorzystuje uwierzytelnianie dwuetapowe, aby zweryfikować, czy to rzeczywiście Ty próbujesz uzyskać dostęp do portfela. Możesz również użyć Trezora jako klucza głównego do wszystkich swoich kont online za pomocą Trezora Password Manager. Mimo że nie jest to coś, co jest wymagane do posiadania doskonałego portfela, to tylko pokazuje, jak kreatywny i pełen pasji jest zespół, jeśli chodzi o sposoby korzystania z TREZOR.

ZACZNIJ Z TREZOREM

3. Exodus (portfel biurkowy)

Exodus to łatwy w użyciu portfel biurkowy z wieloma kryptowalutami. Dzięki Exodus otrzymujesz przegląd swojego portfela kryptowalut wraz z wykresem kołowym i ich łączną wartością bezpośrednio po zalogowaniu się do portfela. Obsługuje Bitcoin, Augur, Dash, Dogecoin, Ethereum, Factom, Golem i Litecoin, co czyni go doskonałym portfelem dla tych z Was, którzy mają szerokie portfolio monet.

Aby uzyskać dostęp do swojego portfela, musisz mieć dostęp do internetu, ale ponieważ klucze prywatne są dostępne tylko na komputerze, nadal jest to jedna z najbezpieczniejszych metod przechowywania Ethereum. Jest to również pierwszy portfel, który zawiera ShapeShift, który umożliwia wymianę bezpośrednio w portfelu na komputerze – jest to bardzo wygodne, jeśli chcesz zachować swój ETH w jednym miejscu, jednocześnie będąc w stanie nim handlować.

Odzyskiwanie poczty e-mail i zapasowe klucze wstępne jednym kliknięciem ułatwiają tworzenie kopii zapasowych i przywracanie utraconych kluczy prywatnych, mając pewność, że nie trafią one w niepowołane ręce. Mac, Linux i Windows to jedyne systemy operacyjne obsługujące tę aplikację, więc jeśli masz inny system operacyjny, będziesz musiał szukać gdzie indziej.

Jaka jest najlepsza część portfela Ethereum, o którą możesz zapytać? Cóż, to ZA DARMO! Nie musisz inwestować swoich ciężko zarobionych pieniędzy w portfel sprzętowy (nawet jeśli bardzo to zalecamy). Exodus jest z pewnością najlepszym oprogramowaniem / aplikacją portfela Ethereum, biorąc pod uwagę wszystko, co oferuje, i robi to za darmo.

ROZPOCZNIJ Z EXODUSEM

4. Jaxx (portfel mobilny)

aplikacja mobilna jaxxJaxx to portfel mobilny z wieloma aktywami stworzony przez kanadyjską firmę Decentral. Do tej pory obsługuje przechowywanie 16 kryptowalut, a zespół stojący za Jaxxem zawsze rozwija swój portfel. Dzięki przejrzystemu interfejsowi, który ułatwia nawigację początkującym, a jednocześnie pozostaje bezpieczny, stał się jednym z najpopularniejszych portfeli mobilnych z ponad 400 000 użytkowników.

Twoje klucze prywatne nigdy nie opuszczają Twojego urządzenia. Masz klucze początkowe, które w razie potrzeby pomogą Ci przywrócić środki. Portfel mobilny jest obsługiwany w systemach Android, iOS, Mac OS, Windows, Linux, Chrome & Rozszerzenie Firefox, a dla tych, którzy preferują portfele sprzętowe, zespół Jaxx uruchomi jedno w nadchodzących miesiącach.

Ich zespół jest niesamowity, zapewnia rozwój i stara się być najlepszym. Jaxx, w przeciwieństwie do Exodus, obsługuje Smart Contracts (przeczytaj więcej o Smart Contracts tutaj). Jaxx jest darmowy i dlatego jest doskonałym wyborem dla tych, którzy raczej nie wydają pieniędzy na portfel Ethereum.

Gorąco polecamy Jaxx!

ROZPOCZNIJ Z JAXX

5. Mist (portfel biurkowy)

Mist to oficjalna aplikacja portfela Ethereum. Pobierasz portfel i zaczyna się on synchronizować ze wszystkimi węzłami Ethereum. Następnie proszą Cię o ustawienie hasła do portfela. Zapisz to na kartce papieru i przechowuj bezpiecznie w domu, ponieważ jeśli zgubisz hasło, nie będzie możliwości odzyskania portfela.

Po prawidłowym skonfigurowaniu portfela korzystanie z niego jest dość prostym procesem. Otrzymujesz zestaw kluczy publicznych i zestaw kluczy prywatnych, aby móc wysyłać i odbierać Ethereum w swoim portfelu.

Klucze prywatne są przechowywane na samym urządzeniu i nie są hostowane na serwerze, co zapewnia jego bezpieczeństwo. Jedynym minusem, jaki możemy znaleźć, jest to, że interfejs użytkownika nie jest optymalny dla początkującego. Niektóre z innych, które sprawdziliśmy, pokazują łatwe do zrozumienia wykresy kołowe i wyglądają bardziej „nowocześnie”.

ShapeShift jest dostępny w portfelu Mist, który ułatwia wymianę monet na inne waluty. Mist jest obsługiwany przez systemy Mac, Linux i Windows, a jako Jaxx obsługuje inteligentne kontrakty.

ROZPOCZNIJ Z MIST PORTFEL

6. Atomic Wallet 

Atomic Wallet to portfel kryptowaluty z wieloma aktywami, który nie jest zabezpieczony przez powiernictwo, który obsługuje Ethereum oraz ponad 500 monet i tokenów. Atomic zyskuje coraz większe zainteresowanie społecznością kryptowalut. 

Oprócz Ethereum i 30 najlepszych monet, Atomic obsługuje każdy token ERC20: funkcja tokenów niestandardowych pozwala dodać dowolny token Ethereum w kilka sekund.

W Atomic możesz wymieniać szeroką gamę kryptowalut bezpośrednio w aplikacji. Dostępne są również opcje kupowania Ripple, Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin i Ethereum za pomocą karty bankowej.

Ważna uwaga: w Atomic nie musisz przechodzić KYC ani żadnych innych weryfikacji swojej tożsamości. Po prostu zainstaluj aplikację i korzystaj z niej w dowolny sposób. Wersje Atomic są dostępne dla systemów MacOS, Windows, Ubuntu, Fedora, Debian, iOS i Android.

Aby zapewnić bezpieczeństwo kryptowalut, bardzo ważne jest, aby po zainstalowaniu aplikacji zapisać mnemoniczną frazę początkową. Dopóki Twój mnemonik będzie znany tylko Tobie – Twoje fundusze są bezpieczne.

Kolejną funkcją jest obsługa importu kluczy prywatnych, która umożliwia łatwe przenoszenie środków z dowolnego innego portfela kryptowalutowego.

ROZPOCZNIJ Z ATOMIC WALLET

7. MetaMask (portfel na komputery stacjonarne)

logo metamaskiMetaMask to jedyny w swoim rodzaju portfel Ethereum, ponieważ nie tylko umożliwia wysyłanie i przechowywanie ETH, ale także zapewnia dostęp do zdecentralizowanych aplikacji Ethereum. Klucze prywatne są zaszyfrowane na Twoim komputerze, który możesz wyodrębnić w dowolnym momencie, aby uzyskać dostęp do kluczy prywatnych.

Oto wprowadzenie do platformy:

Jak każdy inny portfel biurkowy Ethereum, ten jest bezpłatny. Ich portfel działa przy użyciu rozszerzenia Chrome i Firefox, aby mieć dostęp do portfela, więc jeśli na komputerze można uruchomić przeglądarkę Chrome lub Firefox, możesz z niego korzystać. Nie obsługują jednak inteligentnych kontraktów. A ShapeShift nie jest dostępny na platformie. Jest to jednak bezpieczny portfel, więc zasługuje na wzmiankę w tym przewodniku po najlepszych portfelach Ethereum.

ROZPOCZNIJ Z PORTFELEM META MASK

8. MyEtherWallet (portfel internetowy)

logo myetherwalletJest to nietypowy rodzaj portfela internetowego, ponieważ nie używa on żadnych serwerów do hostowania kluczy prywatnych. Zamiast tego przechowuje klucze prywatne na twoim komputerze, co sprawia, że ​​portfel jest bezpieczny. Jest to portfel typu open source, dzięki któremu możesz pisać i uzyskiwać dostęp do inteligentnych kontraktów. Pozwala również na zamianę między ETH na BTC, co jest idealne dla tych, którzy handlują BTC / ETH i odwrotnie, którzy nie chcą, aby ich Ethereum leżało na giełdzie.

Możesz także użyć portfela sprzętowego, takiego jak Ledger Nano S lub Trezor z MyEtherWallet, aby uzyskać do niego dostęp na komputerze. To portfel internetowy, więc możesz uzyskać dostęp do swojego portfela przez internet (na dowolnej platformie, nawet PS4) i ma rozszerzenie Chrome, jeśli wolisz.

Niektórzy twierdzą, że początkującym może być trochę trudny w użyciu, z czym się zgadzamy. Jednak gdy już przyzwyczaisz się do portfela, to bułka z masłem. Gorąco polecamy ze względu na doskonałe wsparcie, prywatność i bezpieczne przechowywanie kryptowaluty, jakie zapewnia MEW.

ROZPOCZNIJ Z MOIM PORTFELEM ETHER

9. Coinbase (portfel internetowy)

Recenzja CoinbaseCoinbase to zdecydowanie najczęściej używany portfel. Coinbase, kiedy Bitcoin jest w wiadomościach, ma ponad 100 000 użytkowników rejestrujących się – na DZIEŃ. Początkowo pozwalali tylko na kupowanie i przechowywanie Bitcoinów, ale obecnie pozwala na przechowywanie Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

Jest to tani i szybki sposób na przechowywanie Ethereum i innych kryptowalut, biorąc pod uwagę, że obsługują one Twój kraj (oto lista wszystkich krajów, w których obsługują.)

Jeśli obsługują Twój kraj, wykonaj następujące kroki:

  • Zarejestruj się w Coinbase
  • Uzyskaj swój adres publiczny
  • Przenieś swój ETH do klucza publicznego Coinbase
  • Przechowuj ETH w Coinbase

Główną wadą przechowywania Ethereum na Coinbase jest to, że to oni są odpowiedzialni za Twoje klucze publiczne, ponieważ są one przechowywane na ich serwerach. Nie masz nad nimi kontroli, a ponieważ Coinbase jest używane przez miliony ludzi, hakerzy lubią atakować ich platformę. Chociaż nie ma zbyt wielu udanych przypadków włamań do użytkowników Coinbase, zalecamy zakup portfela sprzętowego, jeśli trzymasz Ethereum przez dłuższy czas.

ZACZNIJ Z BAZĄ MONET

10. ETHAddress (portfel papierowy)

przegląd etadresuETHAddress to najtańsza opcja dla tych, którzy chcą przechowywać Ethereum w chłodni. Ten portfel papierowy to projekt typu open source, który drukujesz samodzielnie w domu, który obejmuje klucze prywatne i publiczne, dzięki czemu możesz szybko wysyłać i przechowywać Ethereum.

Możesz wyrazić zgodę na dodatkowo zaszyfrowane klucze, jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo kluczy. Inteligentne kontrakty nie są obsługiwane, ale ponieważ ten portfel jest na kartce papieru, nie można się tego spodziewać. Żadne dane osobowe nie są potrzebne, więc nie ma możliwości prześledzenia adresu do Ciebie.

ZACZNIJ Z ETADRESSĄ

11. KeepKey (portfel sprzętowy)

KeepKey-Bitcoin-Wallet-ReviewKeepKey to najdroższy portfel sprzętowy Ethereum w cenie 120 dolarów za sztukę. Umożliwia przechowywanie Ethereum offline na sprzęcie, tak jak Trezor lub Ledger Nano S. Główną różnicą między KeepKey, Ledger Nano S i Trezorem, poza ceną, jest rozmiar ekranu. Jest trochę bardziej masywny i trudniejszy do noszenia.

Plastikowy korpus portfela jest nieco podatny na uszkodzenia, jeśli go upuścisz lub jeśli nie zajmiesz się nim odpowiednio. Zalecamy rozważenie Ledger Nano S lub Trezor przed zakupem KeepKey. Ale jeśli podoba Ci się interfejs portfela i chcesz wydać trochę dodatkowych pieniędzy na portfel (aby pokazać, jak wielkim jesteś baletem), to jest portfel dla Ciebie.

ZACZNIJ Z KEEPKEY

12. Parzystość

logo parzystościParity to portfel, który jednocześnie umożliwia połączenie z siecią Ethereum i komputerem. Podobnie jak MyEtherWallet, Parity to bardziej przeglądarka niż tylko portfel. Uzyskujesz dostęp do wszystkich zdecentralizowanych aplikacji Ethereum i możesz faktycznie rozebrać platformę zamiast „tylko” kupować i sprzedawać Ethereum dla zysku.

Parity to nowy portfel i ma solidne środki bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz bezpiecznie wchodzić w interakcje z łańcuchem blokowym Ethereum. Obecnie parzystość jest obsługiwana w systemach Linux, Windows i Mac. Parity ma kilka hacków i błędów, ostatni w listopadzie 2018 roku, w którym musieli zamrozić całą swoją sieć, szacowaną na ponad 150 milionów dolarów Ethereum.

Nie zalecamy teraz wypróbowywania Parity, ale w przypadku każdej platformy i portfela mogą wystąpić błędy. Zobaczymy, czy uda im się naprawić swoją reputację w 2020 roku i wspiąć się po drabinach na liście najlepszych portfeli ETH.

ROZPOCZNIJ PARYTET

Wniosek

Chociaż zalecamy zakup portfela sprzętowego, większość najlepszych portfeli jest w rzeczywistości oparta na Internecie / komputerze / telefonie komórkowym. Dlaczego mówimy, że te portfele sprzętowe są najlepsze, podczas gdy na liście dominują portfele programowe / internetowe? Po prostu nie ma tylu portfeli sprzętowych, co portfeli internetowych / stacjonarnych.

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy wystarczających informacji o każdym portfelu, abyś mógł podjąć świadomą decyzję przy zakupie portfela Ethereum. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner