EOS vs NEO 2021: Najlepsze porównanie monet Smart Contract

Bitwa o dominację platformy inteligentnych kontraktów trwa nadal Ethereum ma trudności z wprowadzeniem ulepszeń protokołu skalowalności. W rezultacie wiele niezadowolonych projektów o wysokim potencjale jest gotowych do uruchomienia bardziej skalowalnej platformy inteligentnych kontraktów. EOSIO i NEO to dwaj najgroźniejsi pretendenci do zajęcia pozycji Ethereum. Za każdym razem, gdy twierdzi, że oferuje lepsze implementacje inteligentnych kontraktów. Spójrzmy w pełni na dwóch wiodących pretendentów Poradnik porównawczy EOS vs NEO i ustal, kto między nimi jest rywalem nr 1.

EOS vs NEO

EOS vs NEO: Tale of the Tape

Co to jest EOS?

W jednym rogu jest EOS. Stosunkowo nowa platforma inteligentnych kontraktów, która rozpoczęła się od 4,1 miliarda dolarów ICO w 2017 roku.   Jego unikalny projekt architektoniczny na to pozwala skalować w pionie i poziomo. Rzekomo osiągając miliony transakcji na sekundę.

Dodatkowo posiada transakcje bez opłat za pośrednictwem zdecentralizowane środowisko zasobów przypominające system operacyjny. Posiadacze monet EOS otrzymują proporcjonalną część zasobów EOSIO. Ta kombinacja jeden-dwa umożliwia to uruchamiaj zdecentralizowane aplikacje przedsiębiorstwa. 

Co to są monety EOS?

Monety EOS zasilać łańcuch bloków EOSIO. Ten zasób cyfrowy jest jedną z dziesięciu najlepszych kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Moneta pozycja kapitalizacji rynkowej to # 7. Oprócz tego, 9 na 10 większość wpływowe giełdy kryptowalut na świecie wymieniają to na swoich giełdach. Dostępne w ponad 637 rynków kryptowalut na całym świecie.

Obstawianie monet EOS generuje zasoby obliczeniowe, takie jak procesor, SIEĆ, i Baran. Stawianie kilku monet EOS zapewnia nam regenerację zasobów procesora i sieci. Tworzenie kont EOS za pomocą monet EOS zapewnia nieodnawialny zasób pamięci RAM. 

Ponadto możemy pomyśleć o procesor i Sieć tak jak siła i wytrzymałość. To stopniowo maleje z większą liczbą działań (transakcji). Jednak z czasem uzupełniają się. Umożliwiają transakcje bez opłat w łańcuchu blokowym EOSIO.

Z drugiej strony możesz myśleć o pamięci RAM jako jedzenie lub woda. one nie regenerują się a użytkownicy muszą je od czasu do czasu kupować.

Gdzie możesz kupić kryptowaluty EOS?

Monety EOS można zdobyć na kilka sposobów. Plik najtańsze i najszybsza droga to kupować je od swojego ulubiona giełda kryptowalut. Większość giełd umożliwia zakup EOS za pomocą Bitcoin (BTC) lub (ETH). Oprócz tego umożliwiają przelewy bankowe fiducjarne i zakupy kartą kredytową / debetową.


Scentralizowane wymiany EOS

Najwyżej oceniane giełdy obsługujące monety EOS to: Binance, Coinbase Pro, Huobi Global, Kraken, OK, Ex, Kucoin, Bitfinex, Bittrex, i Poloniex.  Oprócz tego tutaj giełdy o największych obrotach to Fcoin, Biki, CBX, Duży, i Catex. Wymienione giełdy są najbardziej płynne dla EOS i mogą oferować najlepsze możliwości odkrywania cen.

EOS Instant Exchange

janstant giełdy kryptowalut, takie jak janstant giełdy kryptowalut, takie jak Changelly, Coinswitch, i ChangeHero, oferują łatwy i wygodny sposób zakupu monet EOS. Ponadto błyskawiczne giełdy kryptowalut nie mają zamówić książki a platforma ustala dokładne kursy wymiany.

Zdecentralizowana wymiana EOS (DEX)

DEX wymaga „P.roper”Portfele kryptograficzne. Inteligentne kontrakty zarządzają wszystkimi transakcjami DEX i są realizowane w łańcuchu. Cyfrowe aktywa będące przedmiotem obrotu na DEX nigdy nie pozostawiają pod opieką właściciela portfela. Dopiero po wykonaniu zamówienia.

Newdex, WhaleEX, i Bancor to jedne z najbardziej znanych zdecentralizowanych giełd opartych na EOS lub obsługujących EOS. Ci, którzy planują zakup EOS za pomocą Newdex można to zrobić za pomocą Wariant Tether (USDT) i wymieniając go z EOS na giełdzie. Podstawa EOS USDT jest dostępna w formacie Bitfinex a wkrótce na innych głównych giełdach.

Alternatywnie ci, którzy chcą kupić EOS za pomocą Bitcoin (BTC) lub nawet Eter (ETH), mogą korzystać Whaleex. Połączenie posiadania portfela BTC online i portfela EOS bez zabezpieczenia sprawia, że ​​Whaleex jest wymiana hybrydowa. Możesz zainstalować Whaleex mobile tylko za pomocą pakietu APK dostarczonego przez witrynę.

Wreszcie jest Bancor, Możemy rozważyć Bancor to zdecentralizowana wymiana „natychmiastowa” ponieważ ma cechy natychmiastowej wymiany w połączeniu z pewnymi cechami decentralizacyjnymi, takimi jak zdecentralizowana pula płynności.

Jakich portfeli EOS używać?

Właściwe portfele

A „właściwy„Portfel” to portfel, w którym właściciel zna wyłącznie „Klucze prywatne.„To są portfele, które proszą cię o zapamiętanie tajnej grupy słów składa się z 12 lub więcej słów. ZA mnemoniczny wyrażenie, mnemoniczne ziarno lub fraza nasion to jego nazwy zwyczajowe. Zwykle są dostarczane z innym tajnym ciągiem alfanumerycznym zwanym „Prywatny klucz.”

Klucz prywatny staje się nieprzydatny kiedy ktoś je zna. To jest powód, dla którego scentralizowane portfele giełdowe EOS nie są odpowiednie portfele EOS. Pierwszy, użytkownicy nie mają dostępu do kluczy prywatnych tych portfeli. druga, nie będzie można przenosić tokenów opartych na systemie EOS otrzymane za pomocą tych portfeli, chyba że giełda obsługuje wypłaty tych tokenów.

 Airgrabs to nowy model masowej dystrybucji w ekosystemie EOS, który umożliwia użytkownikom udział w darmowych rozdawanych tokenach opartych na EOS. Bez odpowiedniego portfela nie możesz brać udziału w takich czynnościach.

Właściwy Portfele lub konta EOS generalnie NIE SĄ DARMOWE. Użyteczny portfel EOS wymaga obstawienia niektórych EOS, aby uzyskać procesor i SIEĆ zasoby. Co więcej, tworzenie konta EOS jest ściśle powiązane Baran koszt. Nowe konto EOS kosztuje 1 monetę EOS.

Istnieje wiele rodzajów portfeli EOS, możesz je sklasyfikować jako zimne portfele, gorące portfele, portfele sprzętowe, portfele mobilne, portfele internetowe, przeglądarka internetowa portfele przedłużające, portfele na biurko, portfele papierowe, i wymienić portfele. Wszystkie mają tę samą podstawową funkcję sklep, otrzymać, i wysłać Monety EOS i inne tokeny oparte na EOS. W następnych akapitach zebraliśmy niektóre z najlepszych dostępnych obecnie portfeli EOS.

Zimny ​​portfel

Portfele Cold EOS to portfele kryptowalut EOS, które nie wymagają połączenia internetowego do przeglądania, dopiero w momencie, gdy pojawi się potrzeba interakcji z blockchainem EOS. Wszystkie portfele, do których posiadasz klucze prywatne, to portfele typu cold wallet, w tym portfele sprzętowe i portfele papierowe

Gorący portfel

Gorące portfele to portfele online i zwykle zarządzają nimi dostawcy usług portfelowych. Coinbase.com to gorący portfel. Portfele scentralizowane są również gorącymi portfelami, ponieważ musisz połączyć się z Internetem, aby mieć do nich dostęp. Gorące portfele nie pozwalają na dostęp do twoich kluczy prywatnych. Większość Portfele internetowe które wymagają połączenia z Internetem to portfele Hot.

Portfel mobilny EOS

Portfele mobilne EOS to portfele instalowane na smartfonie. Może to być portfel gorący lub zimny, w zależności od lokalizacji klucza prywatnego. W Internecie dostępnych jest wiele portfeli mobilnych EOS, a później przedstawimy jedne z najlepszych dostępnych opcji. 

Portfel internetowy EOS

Portfele internetowe EOS to po prostu te, do których uzyskujemy dostęp za pośrednictwem strony internetowej. Wymóg połączenia z Internetem sprawia, że ​​portfele internetowe są głównie gorącymi portfelami. Niektóre z nich są jednak interfejsami skierowanymi do użytkownika do interakcji z łańcuchem bloków EOS i wykonywania poleceń.

Portfele rozszerzeń przeglądarki internetowej są podobne do portfeli internetowych, ponieważ oba wymagają do działania przeglądarki internetowej. Jednak ePortfele xtension działa w tle przeglądarki. Współdziałają automatycznie z aplikacjami dApps, do których uzyskuje dostęp przeglądarka. Większość z tych portfeli jest kompatybilna z wiodącymi przeglądarkami internetowymi, takimi jak Chrom, Firefox, i Odważny

Portfel biurkowy EOS

Portfele Desktop EOS to samodzielne oprogramowanie używane w systemach komputerowych. Zwykle oferują bardziej zaawansowane funkcje, których nie ma w innych typach portfeli, takie jak obsługa pełnego węzła. Podobnie jak portfele rozszerzeń internetowych, mogą działać w tle i współpracować z aplikacjami dApps opartymi na systemie EOS. Oprócz transakcji tokenowych niektóre z jego funkcji obejmują logowanie, podpisywanie, uwierzytelnianie i autoryzację czynności. 

Portfel papierowy EOS

Portfel papierowy EOS to najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie w zakresie portfela wśród typów portfeli. Jednak jest to najbezpieczniejszy. Zapewnia mechanizm offline do przechowywania zasobów cyfrowych opartych na EOS i EOS. Utworzenie konta wymaga generatorów portfeli papierowych online. Ten portfel wymaga tylko nośnika, na którym możemy zapisywać i przechowywać klucze prywatne lub seedy mnemoniczne. Klucze prywatne i nasiona możemy stemplować na blachach aluminiowych, tworzywie akrylowym lub innym trwalszym materiale.

Portfel wymiany

Wreszcie są mixchange portfele to najłatwiejszy sposób na natychmiastowe i darmowe portfele EOS. Po prostu zarejestruj się na giełdzie, która zawiera listę EOS i utworzy tam Twój portfel. Zwykle składa się z ogólna nazwa konta EOS i a niepowtarzalny numer identyfikacyjny nazywano go Kaucja NOTATKA.

Poniższa tabela przedstawia naszą wyselekcjonowaną listę portfeli EOS.

Spośród wymienionych powyżej portfeli szczególnie nam się spodobały Rozpraszać i Lumi. Rozpraszać jest jednym z najczęściej obsługiwanych portfeli EOS w przestrzeni EOS dApps. jednak, Rozpraszać nie ma wsparcia mobilnego. Z drugiej strony,  Lumi zapewnia czysty i prosty projekt portfela. Niestety, Lumi nie ma stacjonarnej wersji swojego portfela. Obecnie Lumi prowadzi promocję, udostępniając bezpłatne konta EOS nowym rejestrującym.

Konieczność płacenia za konta w portfelu EOS jest główną barierą wejścia dla nowych użytkowników. Dlaczego mieliby płacić za coś, co właśnie wypróbowują. Możesz to porównać prosząc kogoś o zapłatę za zwiastun filmu. Inicjatywa wdrożeniowa Lumi to świetny sposób na przyciągnięcie nowych użytkowników do usługi portfela i platformy EOS.

Dla tych, którzy chcą uzyskać szybkie konto w portfelu EOS, po prostu zarejestruj się w wielu internetowych dostawcach portfeli EOS, takich jak Coinbase. Giełdy kryptowalut oferują również darmowe portfele, które użytkownicy mogą otrzymać, sklep i wycofać Monety EOS. 

Teraz zwróćmy głowę do innego kandydata na inteligentny kontrakt NEO.

Co to jest NEO?

EOS vs NEO

Walka z drugiego rogu jest NEO. Tak jest obecnie pozycja # 22 pod względem kapitalizacji rynkowej i założona w 2014 jako AntShares autorzy: Da Hongfei i Erik Zhang. Następnie zmiana marki na NEO w 2017 roku i jest pierwszy publiczny blockchain pochodzący z Chin. Celem NEO jest stworzenie „inteligentna gospodarka”, Który może zaspokoić potrzeby zastosowań przemysłowych, handlowych i korporacyjnych. 

Zebrał 4,5 miliona dolarów z jego 2016 ICO, uważany za jeden z najbardziej udane ICO w historii pod względem zwrotu z inwestycji (ROI). Jego początkowa cena oferująca token wynosi 0,032 USD  sprawiło, że inwestorzy więcej niż 28 000% zwrotów po cenach bieżących.

Używa Delegowana tolerancja błędów bizantyjskich (DBFT) to może osiągnąć 10–100 tys. TPS po optymalizacji. Integracja technologii tożsamości cyfrowej z protokołem konsensusu umożliwia identyfikację uczestników konsensusu. Służy to jako środek odstraszający przed złym zachowaniem i ułatwiający przestrzeganie przepisów. 

Jego NeoVM jest przenośny do dowolnego systemu blockchain lub innego niż blockchain, umożliwiając interoperacyjność międzyłańcuchową. Ma również rozproszony protokół przechowywania porównywalny z Filecoin i Storj i Mechanizm antykwantowy. Został nazwany jako Chiński Ethereum

Czym są NEO i NeoGas?

Ekosystem NEO ma system podwójnych tokenów, NEO, i NEOGAS (GAZ). Pierwszy token, NEO, działa jako tokeny zarządzania style = ”font-weight: 400;”> służy do wybierania uczestników węzła. Służy również jako prawa wyborcze zatwierdzać lub odrzucać proponowane zmiany w sieci. Token również służy jako mechanizm do obstawiania który umożliwia posiadaczom zarabianie NEOGAS lub GAZ.

NeoGas jest drugi token w ekosystemie NEO. Służy jako żeton paliwa dla sieci NEO. Opłaty sieciowe Gaz dla zasobów potrzebnych do realizacji inteligentnych transakcji kontraktowych. Tam jest próg zwolnienia określonej liczby transakcji, co sprawia, że ​​znaczna większość transakcji jest odczuwalna.

Gdzie kupić NEO i Gas Crypto?

Teraz patrzymy, gdzie możemy się dostać NEO i NeoGas. Podobnie jak w EOS, istnieje kilka sposobów zakupu tych dwóch tokenów. 

Centralne Giełdy NEO

NEO jest dostępny na różnych obsługujących go giełdach kryptowalut. Plik 5 najlepszych giełd kryptowalutowych pod względem wolumenu obrotu NEO są CoinEgg, Coinbene, EXX, Vindax, i IDCM. Są to najbardziej płynne rynki NEO i może stwarzać duże możliwości odkrycia ceny. To jest NEO znajduje się również na 6 z 10 najpopularniejszych i renomowanych giełd na świecie.  Oni są Binance, Huobi Global, OK, Ex, Kucoin, Ciekły, i Bittrex.

EOS vs NEO

Z drugiej strony, NeoGas jest dostępny w następujących giełdach P2PB2B, CoinEx, BitMax, Exrates, i Bkex. Mają najwyższe wolumeny obrotu dla NeoGas. NeoGas jest również wymieniony w 5 z 10 najwyżej ocenianych giełd kryptograficznych na świecie- Binance, Huobi Global, OK, Ex, Kucoin, i Poloniex

Zdecentralizowana wymiana NEO (DEX)

Te tokeny są również dostępne w Nash i Switcheo, oba DEX wymagają do handlu portfela bez zabezpieczenia. Oznacza to, że masz pełną kontrolę i odpowiedzialność za swój portfel. Nash wymaga, abyśmy utworzyli nowy portfel bez zabezpieczenia za pomocą ich narzędzia. Możemy to również zrobić w Switcheo ale oferuje kilka innych opcji logowania. 

Natychmiastowa wymiana NEO

NEO i GAS są również dostępne w następujących natychmiastowych giełdach— O3Swap, Changelly, Stealthex, Zmień teraz, Coinswitch, i Simpleswap. Większość z nich pozwala na zakupy za pomocą kart kredytowych i debetowych.  

Jakich portfeli NEO używać?

Tam różne rodzaje portfeli dla NEO i NeoGas. Portfele zawarte w poniższej tabeli należą do najlepszych z nich. 

Na początek szczególnie podoba nam się O3 i Guardia portfele dla ich prosty jeszcze funkcjonalne projekty. Oba mają wszystkie istotne funkcje, które tworzą świetny portfel z różnymi typami interfejsów.

Teemo to portfel rozszerzeń przeglądarki, z którym współpracuje O3 opracowanie standardów dokowania dApp i portfela dla platformy NEO. Z drugiej strony, NeoWallet jest nasz prosty portfel, który umożliwia użytkownikom korzystanie z podstawowych funkcji, takich jak tworzenie konta, przywrócenie konta, i import konta

Portfel matematyczny i Atomowy Portfel są tym, co nazywamy portfele uniwersalne obsługujące wiele różnych łańcuchów bloków. Portfele matematyczne może mieć więcej funkcji niż Portfel Atomic ale ten ostatni ma Funkcjonalność Atomic Swaps. 

Najprostszy sposób na uzyskanie pliku Neo i NeoGas portfel to po prostu użyć portfela giełdowego. Chociaż nie zalecamy tego, jest to najłatwiejszy sposób, aby go zdobyć. 

Binance niedawno rozpoczął program obstawiania to pozwala NEO posiadacze do zarabiać NeoGas (Gas) pasywnie. Wszystkie depozyty NEO otrzymają nagrody gazowe. Nadal możesz handlować przy użyciu tych samych środków. Inne najwyżej oceniane giełdy Huobi Światowy, OK, Ex, i Kucoin masz ten sam program, który możesz chcieć wyewidencjonować.

EOS vs NEO: główne wydarzenie

EOS vs NEO

Przygotujmy się na walkę! Zabierzemy Cię teraz do 10 rund epickiej bitwy między tymi dwoma potworami blockchain, aby określić, kto będzie rządził. Zwycięzcą zostanie Najlepszy zawodnik na platformę Smart Contract. 10 rund reprezentuje 10 atrybutów dwóch projektów, które uznaliśmy za kluczowe dla ich sukcesu. 

Runda 1: Drużyna

Mecz rozpoczyna się od porównania każdej drużyny. Historia udanych przedsięwzięć jest dobrym wskaźnikiem prawdopodobieństwa sukcesu w obecnym projekcie.  

Daniel Larimer i Brendan Blumer są współzałożycielami EOSIO. Dan jest twórcą Delegowany dowód stawki (DPoS). Jest także współzałożyciel z Bitshares i Steem. Brendan, z drugiej strony od 2001 roku buduje odnoszące sukcesy przełomowe firmy technologiczne.

Natomiast, Da Hongfei i Erik Zhang są współzałożycielami NEO. Da jest seryjny przedsiębiorca blockchain który założył odnoszącą sukcesy firmę technologiczną blockchain w Chinach, Onchain. Erik jest certyfikowany audytor systemów informatycznych który jest autorem dBFT (Delegowana tolerancja błędów bizantyjskich)

W tej rundzie nie ma wyraźnego zwycięzcy. Oba zespoły uczestniczące w projekcie mają talent, know-how i historię osiągnięć. W ten sposób im dajemy obie po 10 punktów.

Runda 2: Technologia 

Oba zespoły przedstawiają swoje projekty jako lepsze wdrożenie platformy inteligentnego kontraktowania niż Ethereum. Oferują tę samą propozycję wartości – Szybsza przepustowość transakcji to są czucie, Podstawowe słabości Ethereum.

EOSIO łuski w pionie i poziomie umożliwiające obróbkę miliony transakcji na sekundę (teoretycznie). Transakcja bez opłat poprzez wprowadzenie pliku zasób podobny do systemu operacyjnego 

NEO, z drugiej strony oferuje innowacyjne rozwiązania umożliwiające skalowanie 10000 transakcji na sekundę. Usuwane są również opłaty transakcyjne o ile mieści się we wskazanych próg to zostało ustalone przez społeczność.

Tak czy inaczej, TPS twierdzenia obu projektów są dyskusyjne, ale możemy śmiało powiedzieć, że oba z nich skalują się znacznie lepiej niż Ethereum. Oba nie mają również żadnych opłat transakcyjnych. Jednak stwierdziliśmy, że wdrożenie EOSIO jest problematyczne. Wprowadza pośrednie koszty transakcyjne w postaci zużywalna pamięć RAM.

Dzięki temu daliśmy EOS 7 punktów i podczas dawania NEO 8 punktów.  

Z każdego odejmowaliśmy 1 punkt projekt dla centralizacja zagadnienia. doilość pamięci RAM do wykorzystania i konieczność płacenia za nowe konta EOS skutkowało odjęciem kolejnych 2 punktów dla EOS. Kolejny 1 punkt odliczenia za brak czytelny dla człowieka adres portfela.

Runda 3: Cele

NEO i EOS pochodzą z dwóch przeciwległych stron świata. Różnice kulturowe i różne wartości wprowadziły interesującą dynamikę w ich projektach. EOS skłoni się ku zachodnim rynkom podczas NEO na rynkach wschodnich. Mają większe szanse na uzyskanie wsparcia od programistów i społeczności, które mają tę samą kulturę i wartości. Nic dziwnego, że początkowa trakcja i dynamika zaczną się od ich dominujących rynków.

Deweloperzy i inwestorzy z Zachodu, np. w USA, prawdopodobnie będzie obsługiwać EOS. Uważany za tygiel dla talentów technologii blockchain i najbardziej płynnej gospodarki na świecie. Jednak rząd USA nie osiągnął jeszcze jasności regulacyjnej w przestrzeni kryptowalut. 

Z drugiej strony NEO najprawdopodobniej skłaniają się ku rynkom wschodnim, zwłaszcza w Chinach, druga co do wielkości gospodarka na świecie. Ma największe poparcie chińskiego rządu ze względu na bardziej scentralizowane podejście. Jednak chiński rząd nie jest fanem kryptowalut.

Daliśmy wynik 10 dla EOS i 8 dla NEO. 2 punkty potrącenia dla NEO z następujących powodów.

Po pierwsze, dzięki Wrogie stanowisko Chin wobec kryptowalut, który jest istotną częścią ekosystemu NEO. druga, EOS bije NEO pod względem użytkowników i programistów dApps, nawet w Chinach.

Runda 4: Tokenomika

Token każdego projektu ma wyraźną i określoną użyteczność w ramach swojego ekosystemu. Monety EOS reprezentują własność zasobów systemu operacyjnego, takiego jak środowisko komputerowe. Umożliwia także tworzenie kont i zatwierdzanie zmian w protokołach.

Tokeny NEO reprezentują własność łańcucha blokowego NEO. Reprezentuje część sieci NEO i służy do tworzenia bloków i zarządzania zasobami sieciowymi. Reprezentuje również udział w dystrybucji gazu.

Daliśmy EOS – 9 punktów i NEO 10 punktów. Zależność pamięci RAM od ceny monety EOS skutkowała odjęciem 1 punktu. Nagłe skoki cen EOS drastycznie wpływają na pamięć RAM. Implementacja NEO z podwójnym tokenem jest znacznie lepsza. 

Runda 5: Zagrożenia

Wszystkie projekty w przestrzeni kryptowalut mają swoje unikalne wyzwania i zagrożenia, które służą jako bariery do pokonania. Zagrożenia mogą wynikać z wad projektowych, otoczenia regulacyjnego lub zmieniających się priorytetów organizacji

Poleganie na tworzeniu kont i pozyskiwaniu pamięci RAM na monetach EOS to główną barierą wejścia zarówno dla nowych użytkowników, jak i programistów. Trwający niepewność co do stanowiska regulacyjnego USA. stwarza również nadmierne ryzyko dla firmy EOS, która przeprowadziła ICO 4,1 miliarda dolarów w 2017 roku. 

Centralizacja jest głównym problemem dla NEO. Fundacja NEO zarządza 5 z 7 węzłów. Bliskie relacje między rządem chińskim a NEO również budzą niepokój. 

Mając to na uwadze oba projekty otrzymały 8 punktów w tej rundzie. Potrącenie 2 punktów z wyżej wymienionych powodów.

Runda 6: Wyzwalacze

Wyzwalacze to zdarzenia, które mogą skutkować znacznymi ruchami cen. Może to wynikać z nowe przepisy, główne partnerstwa, aktualizacje, wersje produktów, lub generał cykle rynkowe

Trzy główne wydarzenia mogą wywołać poważny ruch cenowy dla EOS. Pierwszy, wydanie aktualizacji protokołu EOSIO 2.0. druga, jego Rozliczenie w wysokości 24 mln USD z US SEC za rzekomą niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych. Wreszcie, wydanie jego zabójczej aplikacji Głos, który może rozpocznie się wkrótce po zawarciu umowy z SEC przez USA.

W przeciwieństwie do NEO dwa ważne wydarzenia na horyzoncie. Pierwszy jest poważna modernizacja swojej sieci nazwany jako NEO 3.0druga jego partnerstwo z Ontology do opracowania wydajnego i obejmującego wszystkie łańcuchy protokołu interoperacyjności.

Daliśmy EOS wyższy wynik 10 ponieważ ma więcej pozytywnych wyzwalaczy. NEO uzyskałem wynik 9 w tej rundzie

Runda 7: Trakcja

Trakcja zależy od projektu obecność w mediach społecznościowych, wielkość społeczności, partnerstwa biznesowe, i użytkownika liczyć. Te wskaźniki powinny dać nam rzetelną ocenę, która z tych dwóch ma większą przyczepność.

EOS ma więcej Youtube subskrybentów i Członkowie społeczności Telegram niż NEO. Z drugiej strony NEO ma więcej zwolenników na obu Reddit i Konta na Twitterze.  

Wierzymy, że oba projekty mają ten sam potencjał jeśli chodzi o partnerstwa, ponieważ obaj aktywnie współpracują z innymi projektami blockchain, pokrewnymi branżami i odpowiednimi partnerami. 

Wreszcie, EOS ma więcej aplikacji dApps i bardziej aktywnych użytkowników prowadząc nas do dawania EOS za wynik 10 i NEO za wynik 9. 

Runda 8: Wyniki i prognozy dotyczące cen tokenów

Cała przestrzeń kryptowalut zmieniła się w niedźwiedzie. Pomimo wejścia na rynek tradycyjnych instytucji finansowych, nie wpłynęło to pozytywnie na cenę Bitcoina (BTC). EOS i NEO doświadczają podobnych ruchów cen. 

Ogłoszenie EOSIO 2.0 i NEO 3.0 aktualizacje miały niewielki lub żaden wpływ na wydajność każdego tokena. Potwierdza to od dawna przekonanie, że ceny altcoinów pozostają zależne od wyników cenowych bitcoinów.

Dzięki temu daliśmy jedno i drugie EOS i NEO z wynikiem 9. Oba notowały stabilny obrót w porównaniu z innymi Altcoinami, które odnotowały dwucyfrowy spadek w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Runda 9: Trilemma

Niewątpliwie, „warstwa zaufania” to główna propozycja wartości blockchain. Mogłaby istnieć warstwa zaufania bez decentralizacji. Jednak osiągnięcie skalowalne, bezpieczne a zdecentralizowany blockchain jest trudny. To jest Blockchain Trilemma. Żaden projekt blockchain nigdy tego nie osiągnął. EOS i NEO są takie same.

W rzeczywistości obecna iteracja obu EOS i NEO koncentrują się bardziej na skalowalności, a nie na decentralizacji. Jednak te kwestie centralizacji pozostały w umysłach szerszej społeczności kryptowalut. To główny powód, dla którego nie mogą dogonić Ethereum. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku NEO, który wyraził zamiar poświęcenia mniejszego nacisku na decentralizację podczas następnej iteracji.

Z powodu tych obserwacji, przyznaliśmy 8 punktów EOS i 7 NEO. Pozorne brak mniej scentralizowanych rozwiązań i brak inicjatyw spowodowało Odliczenie 2 punktów za każdy projekt.  Plik dotkliwość centralizacji NEO spowodowało dodatkowe odliczenie 1 punktu

Runda 10: Myśli i sentymenty

Uważamy, że najlepszym sposobem podejścia do tej rundy jest porównanie obu projektów z Ethereum. Może nie jest skalowalny, ale jest lepszy pod względem decentralizacji i bezpieczeństwa. Istnieje powód, dla którego przed nazwą dApps znajduje się litera „d”. Usunięcie litery d zasadniczo zmniejsza propozycję wartości aplikacji opartej na łańcuchu bloków.

Dzięki temu wierzymy, że EOS jest “mniejsze zło”Między dwoma, którzy go podają 8 punktów i NEO 7 punktów.

1 punkt odliczenia za oba projekty za pozostawanie beztroskim w wysiłkach decentralizacyjnych. Kolejny 1 punkt za brak przyciągania bardziej odpowiednich projektów do swoich platform. Zwrot NEO w kierunku jeszcze bardziej scentralizowanej formy skutkował kolejnym odjęciem punktów.

EOS vs NEO: Zestawienie kart wyników

EOS vs NEO: Wniosek

Bez wątpienia Ethereum pozostaje królem na platformie inteligentnych kontraktów. Mimo swoich słabości jest to nadal najczęściej używana platforma inteligentnych kontraktów. Może się to jednak zmienić, gdy w końcu przejdzie do mechanizmu konsensusu Proof of Stake (PoS) i włączy technologię Sharding. 

NEO szybko staje się bardziej scentralizowany dzięki intensywnej koncentracji na skalowanie i spełnienie. Brak wysiłków w zakresie decentralizacji zmniejsza jego wartość jako projektu opartego na łańcuchu bloków, który naszym zdaniem powinien być „warstwa zaufania”A nie„warstwa skalowalności.” 

EOS ma więcej programistów i użytkowników dApps w Chinach. Gdzie NEO ma rzekomo wielu zwolenników. Wielu czołowych producentów bloków w ekosystemie EOS pochodzi z tego kraju. Wskazanie na zaufanie chińskich inwestorów do EOS. Co więcej, to też w rankingu nr. 1 we wszystkich projektach blockchain w Chinach według chińskiego instytutu badawczego blockchain.  NEO, przy całym wsparciu rządu chińskiego, nie dotarł nawet do pierwszej piątki rankingów.

Biorąc wszystko pod uwagę, możemy łatwo powiedzieć, że EOS wychodzi z tego meczu jako lepszy pretendent do rzucenia wyzwania Ethereum. Mamy nadzieję, że to porównanie EOS i NEO było pomocne. Zostaw komentarz poniżej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map