Gemini VS Coinbase Pro 2021: Przewodnik porównawczy wymiany kryptowalut

Przestrzeń kryptowalut jest pełna giełd. Niektóre duże, niektóre małe, niektóre są dobrze znane, a z innych korzysta zaledwie kilkadziesiąt osób. Niektóre są legalne, a niektóre to oszustwa.

Sprawdziliśmy już niektóre z najlepszych giełd i daliśmy Ci znać, którym możesz zaufać. Ale przy tak wielu godnych zaufania giełdach musimy teraz zacząć je porównywać.

W tym artykule dokonamy pełnego porównania Gemini i Coinbase Pro. Czytaj dalej, aby uzyskać wszystkie informacje, które pomogą Ci zdecydować, który z nich jest dla Ciebie lepszy.

Tabela porównawcza Gemini i Coinbase Pro

KrakenCoinbase
Bliźnięta Coinbase Pro
Oparte na: Nowy Jork Oparte na: San Francisco
Lista kryptowalut: BTC, ETH Lista kryptowalut: ATOM, ALGO, BTC, BCH, COMP, DAI, DASH, EOS, ETH, ETC, KNC, LTC, LINK, MKR, OMG, OXT, REP, XLM, XRP, XTZ, ZRX
Przyjazny dla początkujących: tak Przyjazny dla początkujących: tak
Opcje dla zaawansowanych inwestorów: tak Opcje dla zaawansowanych inwestorów: tak
Aplikacja mobilna: tak Aplikacja mobilna: tak
Ubezpieczenie powiernicze: tak Ubezpieczenie powiernicze: tak
Opłaty: Wysoki; może wzrosnąć do 1,99% Opłaty: 0,04% -0,05% w zależności od wolumenu obrotu
Odwiedź Exchange Odwiedź Exchange

Główna różnica:

Porównując Gemini i Coinbase Pro, możemy zobaczyć główną różnicę między Gemini i Coinbase Pro to kryptowaluty, którymi handlują. Podczas gdy oba mają ograniczony wybór tokenów, Gemini handluje tylko Bitcoinem i Ethereum, podczas gdy Coinbase Pro ma dostępne tokenów 21.

Co to jest Gemini?

gemini vs coinbase pro

Bliźnięta to giełda kryptowalut z siedzibą w Nowym Jorku, która została uruchomiona w 2015 roku. Jest to zaufana firma regulowana przez Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYSDFS) i obecnie działa w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Hongkongu i Singapur.

Gemini dąży do tego, aby kupowanie kryptowalut było zarówno bezpieczne, jak i proste oraz oferowało narzędzia i funkcje zarówno dla nowicjuszy, jak i bardziej doświadczonych handlowców.

Funkcje Gemini:

 • Platformy handlowe dla początkujących i zaawansowanych: Użytkownicy mogą wybierać między giełdą Gemini ™, przeznaczoną dla początkujących handlowców kryptowalut, a Gemini Active Trader ™, dla bardziej doświadczonych użytkowników.
 • Aplikacja mobilna: dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Umożliwia użytkownikom przechowywanie kryptowalut, a także kupowanie i sprzedawanie tokenów w podróży. Użytkownicy smartfonów Samsung w USA i Kanadzie mogą podłączyć Gemini do portfela Samsung Blockchain.
 • Cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie: Gemini to brama, za pomocą której użytkownicy mogą kupować i sprzedawać cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie (zwane „Nifties”).
 • Usługa powiernicza: Gemini oferuje ubezpieczoną usługę przechowywania około 30 kryptowalut. Mają 200 milionów dolarów ubezpieczenia, więcej niż jakakolwiek inna usługa przechowywania kryptowalut.
 • Program poleceń: Użytkownicy mogą otrzymać Bitcoin o wartości 10 USD za polecenia, które dołączą do Gemini.
 • Sprzętowe klucze bezpieczeństwa: użytkownicy mogą chronić swoje konta za pomocą klucza sprzętowego za pośrednictwem usługi WebAuthn
 • Gemini Dollar (GUSD): Stablecoin Gemini, powiązany z dolarem amerykańskim.
 • Gemini Pay: Korzystając z aplikacji mobilnej, użytkownicy mogą dokonywać zakupów za pomocą kryptowalut w tysiącach sprzedawców detalicznych w USA.

Gemini Fees

Opłaty transakcyjne Gemini są nieco bardziej skomplikowane niż na innych giełdach. Po pierwsze, mają różne harmonogramy opłat za handel internetowy i mobilny. Ponadto użytkownicy płacą dwie opłaty, gdy dokonują transakcji: po pierwsze, obowiązuje „opłata manipulacyjna” w wysokości 0,5%.

Ta opłata działa podobnie do „opłaty transakcyjnej” na innych giełdach. Biorąc pod uwagę, że średnia opłata transakcyjna na większości giełd kryptowalut wynosi około 0,2%, Gemini jest po drogiej stronie. Użytkownicy płacą nie tylko opłatę manipulacyjną, ale także opłatę transakcyjną.

Do 200 USD opłata transakcyjna będzie wynosić od 0,99 do 2,99 USD. W przypadku transakcji powyżej 200 USD opłata transakcyjna wyniesie 1,49%.

Innymi słowy, jeśli chcesz kupić Bitcoin o wartości ponad 200 USD (lub jakikolwiek inny token wymieniony na Gemini), zapłacisz łączną opłatę w wysokości 1,99% (0,5 wygody + 1,49 transakcji). To jest wyjątkowo wysokie.

Gemini Security


Gemini zostało zbudowane z myślą o bezpieczeństwie, mając na celu zapewnienie wygodnego i bezpiecznego kupowania kryptowalut. Są zgodne z SOC1 Typ 1 i SOC2 Typ 1 i Typ 2.

Użytkownicy mogą również wybrać ochronę swoich kont sprzętowym kluczem bezpieczeństwa za pośrednictwem usługi WebAuthn. Z punktu widzenia bezpieczeństwa Gemini dorównuje czołowym giełdom kryptowalut.

Weryfikacja Gemini:

Gemini wymaga pełnej weryfikacji tożsamości, aby mieć pełny dostęp do handlu. Użytkownicy z USA będą musieli przedstawić dowód tożsamości za pomocą ważnego dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. Użytkownicy międzynarodowi będą zazwyczaj musieli przedstawić zarówno dowód tożsamości, jak i dowód zamieszkania (skan wyciągu bankowego, rachunku za usługi lub rachunek za media na adres domowy użytkownika).

Pojawiło się kilka skarg użytkowników dotyczących zbyt długiego procesu weryfikacji; w niektórych przypadkach ponad miesiąc.

Czy Gemini Legit?

Gemini jest regulowana jako firma powiernicza przez NYSDFS, więc jest tak legalna, jak to tylko możliwe.

Gemini Review

Giełda kryptowalut Gemini z siedzibą w Nowym Jorku została zbudowana z myślą o uczynieniu zakupów kryptowalut zarówno łatwymi, jak i bezpiecznymi. I na pewno się na tym wywiązali.

Nowicjusze mogą łatwo kupić swoje pierwsze tokeny na giełdzie Gemini ™, podczas gdy platforma Gemini Active Trader ™ jest dostępna dla tych, którzy chcą bardziej zaawansowanych funkcji. Mają także doskonałą aplikację mobilną i oferują ubezpieczoną opiekę nad 30 kryptowalutami.

Z drugiej strony, tokeny dostępne do kupowania i handlu są ograniczone do Bitcoin, a Ether i opłaty mogą być bardzo wysokie.

Gemini Pros

 • Łatwy w użyciu interfejs dla początkujących
 • Zaawansowane platformy dostępne dla ekspertów
 • Szybko i bezpiecznie
 • Dobra aplikacja mobilna
 • Gemini Pay znacznie ułatwia korzystanie z kryptowalut w prawdziwym świecie
 • Ubezpieczona usługa przechowywania kryptowalut
 • Program Polecający

Gemini Cons

 • Dostępne tylko w kilku krajach
 • Ograniczony wybór żetonów
 • Brak finansowania za pomocą kart kredytowych; tylko przelewy bankowe i depozyty kryptograficzne
 • Opłaty mogą być bardzo wysokie
 • Powolny proces weryfikacji
 • Powolna obsługa klienta

Odwiedź Exchange

Co to jest Coinbase Pro?

gemini vs coinbase pro

O ile nie jesteś zupełnie nowy w świecie kryptowalut, prawdopodobnie słyszałeś o Coinbase.

Możesz nie wiedzieć, że Coinbase ma dwie różne platformy: samą Coinbase (skierowaną do początkujących użytkowników i oferującą łatwy sposób na rozpoczęcie kupowania kryptowalut) oraz Coinbase Pro, przeznaczoną dla doświadczonych traderów, oferującą zaawansowane funkcje przy niższych opłatach.

Tak więc Coinbase to łatwa w użyciu platforma, która umożliwia kupowanie kryptowaluty. Ale handel kryptowalutami na Coinbase jest niewielki.

Zdając sobie sprawę, że w kryptowalutach był duży niewykorzystany potencjał, Coinbase uruchomił GDAX (Global Digital Asset Exchange) w 2015 roku, aby zaoferować bardziej zaawansowane opcje doświadczonym handlowcom.

Później, w maju 2018 roku, Coinbase ogłosił, że doda kilka nowych funkcji i zmieni nazwę GDAX na Coinbase Pro.

Funkcje Coinbase Pro:

 • Coinbase API: API zawiera zarówno gniazdo sieciowe, które może uzyskać dostęp do danych rynkowych w czasie rzeczywistym, jak i umożliwia programowanie botów handlowych do automatyzacji transakcji.
 • Aplikacja mobilna: dla wygodnego handlu w ruchu. Dostępne zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.
 • Ubezpieczona opieka: Wszystkie salda są objęte ubezpieczeniem FDIC do kwoty 250 000 USD na klienta.
 • Zaawansowane opcje handlu: Coinbase Pro umożliwia zarówno zatrzymanie, jak i zlecenie z limitem. Handel z depozytem zabezpieczającym jest również dostępny, chociaż nie dla wszystkich użytkowników.

Opłaty Coinbase Pro:

Coinbase Pro nie działa z jedną, stałą opłatą transakcyjną. Użytkownicy są umieszczani w „Warstwach cenowych” zgodnie z wolumenem obrotu w ciągu ostatnich 30 dni.

Pierwszy poziom jest przeznaczony dla użytkowników z 30-dniowym wolumenem obrotu do 10.000 USD, a opłata za producenta dla tego poziomu wynosi 0,5% (wyższa niż średnia). Dla następnego poziomu (10.000-50.000 USD) opłata za producenta wynosi 0,35%.

Opłaty mogą wynosić nawet 0,04%, ale aby je uzyskać, musisz mieć wolumen obrotu przekraczający 1 miliard USD.

Coinbase Pro Security:

Użytkownicy mogą wybrać jedną z trzech metod ochrony swoich kont. Pierwsza opcja to otrzymywanie kluczy jednorazowych za pośrednictwem wiadomości SMS. Drugi obejmuje klucze jednorazowego użytku generowane przez oprogramowanie 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe), takie jak Authy lub Google Authenticator.

Wreszcie, użytkownicy mogą wybrać sprzętowy klucz bezpieczeństwa, o ile obsługuje on standard U2F / WebAuthN. Bezpieczeństwo Coinbase Pro jest na równi ze wszystkimi najlepszymi giełdami kryptowalut.

Weryfikacja Coinbase Pro:

Weryfikacja kont Coinbase Pro różni się w zależności od kraju użytkownika, ale generalnie składa się z podwójnego procesu. Jeden z nich będzie dostarczał oficjalny dokument tożsamości, taki jak paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty.

Drugi może być drugim dowodem tożsamości lub wypełnieniem zestawu pytań weryfikujących tożsamość. Proces jest ogólnie szybki i można go wykonać za pomocą aplikacji mobilnej Coinbase.

Czy Coinbase Pro Legit?

Coinbase, firma macierzysta Coinbase Pro, jest jedną z najbardziej zaufanych giełd kryptowalut, istniejącą od 2012 roku.

Konta użytkowników są ubezpieczone do 250 000 USD przez ubezpieczenie FDIC i są zarejestrowane w FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network Departamentu Skarbu USA). Więc tak. Są legalne.

Recenzja Coinbase Pro

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze światem kryptowalut i chcesz tylko kupić trochę Bitcoinów lub Etherów, aby chronić wartość swoich pieniędzy lub mając nadzieję, że cena gwałtownie wzrośnie, to Coinbase Pro prawdopodobnie nie jest dla Ciebie najlepszą opcją.

W końcu docelowymi odbiorcami Coinbase Pro są eksperci, handlujący kryptowalutami o dużym wolumenie. Ten typ użytkowników korzysta z zaawansowanych opcji, ale wielu może uznać, że wybór monet jest bardzo ograniczony.

Chociaż 21 kryptowalut Coinbase Pro to o wiele więcej niż dwie Gemini, istnieją giełdy, które wymieniają setki kryptowalut.

Ponadto, jeśli jesteś inwestorem o niskim wolumenie, inne giełdy oferują opłaty niższe niż Coinbase Pros. Ale jeśli jesteś wśród ich zamierzonych użytkowników, to warto sprawdzić Coinbase Pro.

Coinbase Pro ‘Plusy

 • Szybko i bezpiecznie
 • Zaawansowane opcje dla doświadczonych handlowców
 • Solidne API
 • Dobra aplikacja mobilna
 • Opieka nad ubezpieczoną kryptowalutą

Wady Coinbasse Pro

 • Dostępna ograniczona liczba monet
 • Brak finansowania za pomocą karty kredytowej; tylko przelew bankowy
 • Opłaty dla traderów o długim wolumenie są wyższe niż średnia

Odwiedź Exchange

Gemini vs Coinbase Pro… Podsumowując

Przyjrzeliśmy się dwóm znakomitym giełdom kryptowalut: Gemini i Coinbase Pro. Jednak każda firma oferuje dwie oddzielne platformy: jedną dla początkujących inwestorów (Gemini ™ i Coinbase) i jedną z zaawansowanymi funkcjami dla doświadczonych inwestorów (Gemini Active Trader ™ i Coinbase Pro).

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem stawiającym pierwsze kroki w kryptowalutach, prawdopodobnie docenisz wiele funkcji oferowanych przez Gemini, a program Gemini Pay jest doskonałym przykładem firmy, która wykorzystuje kryptowaluty w prawdziwym świecie..

Coinbase może być prostsze w zakupie pierwszych tokenów, ale Gemini pozwala ci zrobić z nimi więcej. Coinbase ma również wysokie opłaty za wpłaty i wypłaty, co w dłuższej perspektywie może oznaczać dużo pieniędzy.

Tak więc dla nowicjuszy Gemini ma przewagę. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku aktywnych, doświadczonych traderów. Ci użytkownicy są nieco mniej zainteresowani codzienną użytecznością tokenów kryptograficznych w świecie rzeczywistym, a bardziej handlem nimi w celu zarabiania pieniędzy.

Dla nich Coinbase Pro może być lepszą opcją niż Gemini Active Trader ™ z dwóch głównych powodów: Coinbase Pro ma szerszy wybór tokenów i ogólnie niższe opłaty, zwłaszcza jeśli są inwestorami o dużym wolumenie.

A ty? Jakim typem handlowca kryptowalut jesteś teraz lub czy prawdopodobnie będziesz w przyszłości? Teraz, gdy przeczytałeś to porównanie Gemini vs Coinbase Pro, masz informacje, których potrzebujesz, aby wybrać, która platforma wymiany najbardziej Ci odpowiada.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map