Jak kupić Cardano (ADA) w 2021 r. [Przewodnik krok po kroku dla kupujących]

Jeśli kiedykolwiek przeglądasz rynki kryptowalut i być może myślisz o zatopieniu zębów w czymś nowym, być może słyszałeś o tej małej rzeczy o nazwie Cardano. Prawdopodobnie myślisz o tym, jak kupić Cardano, biorąc pod uwagę, jak wiele osób ostatnio o tym mówiło.

Już szósta co do wielkości kryptowaluta, Cardano i jej natywne tokeny ADA przyciągnęły ogromną uwagę. Może to nie dziwić, biorąc pod uwagę wielkie obietnice i ambicje. Cardano oferuje publiczny, zdecentralizowany łańcuch bloków, który może obsługiwać procesy i infrastrukturę na dużą skalę.

Co więcej, blockchain Cardano może być łatwo dostosowany tak samo łatwo przez technologów i hobbystów, którzy chcą bezpieczeństwa, decentralizacji, szybkości i skali. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak szybko i łatwo kupić Cardano.

Jak kupić kryptowalutę Cardano Logo Blockchain ADA

SZYBKI PRZEWODNIK: Jak kupić Cardano

1. Utwórz konto na Binance.

2. Ukończ konfigurację konta, weryfikację i ustaw uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA).

3. Wpłać walutę fiducjarną lub inne kryptowaluty do swojego portfela Binance.

4. Jeśli dokonujesz wpłaty za pomocą fiat, kliknij zakładkę „Kup kryptowalutę”, wybierz swoją walutę fiducjarną i zobacz dostępne opcje wpłaty, aby kupić kryptowaluty.

5. Jeśli dokonujesz wpłaty za pomocą kryptowalut, przejdź do zakładki „Handel” i wybierz „Konwertuj”.

6. Teraz przekonwertuj z kryptowaluty, którą posiadasz (w tym te zakupione za pomocą fiat) na Cardano (ADA).

7. Lub kliknij „Handel”, a następnie „Klasyczny”, aby uzyskać bardziej wszechstronną konfigurację handlu, w której możesz zobaczyć ceny, pary handlowe i ustawić własne szczegóły rynkowe.

Idź do Binance

Gdzie kupić Cardano ADA – 5 najlepszych giełd

Chociaż Cardano jest kryptowalutą o najwyższej kapitalizacji rynkowej, jest stosunkowo nowa na rynku i jako taka nie ma jeszcze ekspozycji niektórych swoich rówieśników, takich jak Ethereum. W związku z tym jego aukcji brakuje na niektórych czołowych giełdach, takich jak Coinbase, ale są one łatwo dostępne na innych głównych rynkach, takich jak Binance, Kraken, Huobi i gdzie indziej.

Wymieniliśmy tutaj 5 najlepszych giełd kryptowalut, które wymieniają ADA, aby ci pomóc, wraz z naszym przewodnikiem, jak kupić Cardano. Zawsze możesz korzystać z witryn takich jak CoinMarketCap lub CoinGecko aby znaleźć bardziej wyczerpującą listę wszystkich giełd obsługujących ADA Cardano lub dowolny inny token kryptowaluty.

NameDeposit MethodBuy
Binance

wymiana binance

 • Przelew bankowy (ACH)
 • przelew bankowy
 • Kryptowaluta
 • Karta debetowa
 • Przelew
Ocena: 5

Idź do Kup

Kraken

 • Crypto
 • Karta kredytowa
 • Przelew bankowy
Ocena: 5

Idź do Kup

Huobi

 • Karta kredytowa
 • PayPal
 • TransferWise
 • Crypto
Ocena: 5

Idź do Kup

KuCoin

 • Crypto
 • Karta kredytowa
 • Karta debetowa
 • Paypal
Ocena: 5

Idź do Kup

OKEX

 • Crypto
 • Karta kredytowa
 • Przelew bankowy
 • Karta debetowa
Ocena: 5

Idź do Kup

Przewodnik krok po kroku, jak kupić Cardano

Istnieje wiele sposobów zakupu Cardano i jego kryptowalut ADA. Te metody krok po kroku zależą całkowicie od wybranej giełdy, używanych metod wpłat i tak dalej. Na razie weźmiemy Binance jako przykład i przeprowadzimy Cię przez krok po kroku, jak kupić tam ADA Cardano.

Krok 1: Utwórz konto na Binance

Oczywiście będzie to pierwszy krok do zakupu jakiejkolwiek kryptowaluty, na Binance lub gdzie indziej. Zaczyna się po prostu od założenia konta na giełdzie Binance. Upewnij się, że jesteś zalogowany na poprawny adres URL Binance, ponieważ istnieje wiele złośliwych platform, które próbują emulować legalne witryny.

Na przykład, jeśli adres URL zawiera błąd pisowni, taki jak „binnance.com”, wiesz, że ta witryna nie jest prawdziwa. Możesz łatwo skorzystać z linków, które podaliśmy powyżej. Wystarczy kliknąć żółty przycisk „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, korzystając z adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego. Jest to dość łatwe i pamiętaj, aby użyć silnego hasła.

Możesz zarejestrować się i otworzyć konto na Binance na ich stronie internetowej tutaj lub za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na iOS lub Androida. W przeciwieństwie do zakładania konta bankowego, które wymaga najpierw wpłacenia niewielkiej sumy pieniędzy, Binance lub inne giełdy kryptowalut mogą założyć konto za darmo.

Jak kupić Cardano Binance Skonfiguruj Zarejestruj konto Crypto

Krok 2: Dokończ konfigurację konta na Binance

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, Binance będzie wymagać od Ciebie weryfikacji Twojej tożsamości poprzez przesłanie linku uwierzytelniającego na Twój adres e-mail. Powinno to zakończyć główną konfigurację konta. Zalecamy przejście do ustawień konta, włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego i taką konfigurację.

Możesz użyć aplikacji mobilnych, takich jak usługa Google Authenticator, aby szybko skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Chociaż jest to krok opcjonalny, jest to niezbędne do ochrony konta i zablokowania go, aby zapewnić, że złośliwym podmiotom trudniej będzie włamać się i ukraść Twoje fundusze. Będziesz musiał korzystać z 2FA do działań, takich jak logowanie na konto Binance, kupowanie, sprzedawanie lub wypłacanie środków.

Daje to pewność, że tylko Ty możesz zatwierdzić te działania. Opcjonalnie możesz również zweryfikować swoje konto, przesyłając dane osobowe, takie jak dowód osobisty lub prawo jazdy, do Binance. Jest to opcjonalny krok i jest wymagany tylko wtedy, gdy planujesz uzyskać większy dostęp do innych usług na giełdzie Binance lub jeśli planujesz handlować większymi wolumenami poza domyślny limit.

Krok 3: Wpłać środki na swoje konto Binance

Jest to tak proste, jak próba wpłaty pieniędzy na zwykłe konto bankowe. Binance oferuje szeroką gamę opcji wpłat, począwszy od przelewów bankowych, poprzez użycie karty kredytowej lub debetowej, PayPal, Western Union, a skończywszy na deponowaniu innych kryptowalut. Przyjrzymy się kilku przykładom poniżej.

Krok 4: Wpłata waluty fiducjarnej na Binance

W chwili, gdy to piszę, Binance nie obsługuje bezpośredniego zakupu tokenów kryptowaluty ADA firmy Cardano za pomocą walut fiducjarnych. Oznacza to więc, że najpierw musisz kupić inną kryptowalutę, korzystając z dostępnych opcji kompatybilnych z fiat. Następnie możesz handlować lub wymieniać te nowo kupione kryptowaluty na Cardano.

Po pierwsze, gdy już zalogujesz się na swoje konto Binance, najedź kursorem na zakładkę „Kup Crypto” w lewym górnym rogu. W opcji „Zapłać” możesz przełączać się między różnymi walutami fiducjarnymi, które są obsługiwane na Binance. Jest to ważne, ponieważ typ wybranej waluty określi następnie, jakie opcje są dostępne do jej zdeponowania. Możesz to również zrobić na stronie „Portfel” na Binance.

Na przykład, jeśli zdecydujesz się wpłacić dolary amerykańskie (USD), otrzymasz opcje, takie jak przelew bankowy za pomocą SWIFT. Możesz też użyć karty kredytowej lub debetowej zgodnej z VISA lub Mastercard. Jest mnóstwo innych opcji. Binance ułatwia również handel kryptowalutami peer-to-peer. Oznacza to, że będziesz handlować bezpośrednio z innymi osobami w sieci Binance.

Powyższe opcje umożliwiają korzystanie z walut fiducjarnych do bezpośredniego zakupu wybranej liczby tokenów kryptowalut. Obejmuje to dobrze znane tokeny, takie jak Bitcoin, Ethereum, Binance Coin lub stablecoiny, takie jak Tether. Jeśli zamierzasz natychmiast wymienić wszystkie te tokeny na ADA Cardano, bezpieczniej jest użyć nieulotnego stablecoina, takiego jak Tether (USDT).

Konto Binance Wymiana depozytu Fiat Kup kryptowaluty

Krok 5: Wpłać kryptowaluty na Binance

Zamiast używać walut fiducjarnych, może zamiast tego chciałbyś kupić tokeny ADA Cardano za pomocą innych kryptowalut. Ponieważ Binance nie pozwala na bezpośredni zakup ADA z fiat, jest to mniej złożone rozwiązanie. Po zalogowaniu się na swoje konto Binance przewiń do zakładki „Portfel” w prawym górnym rogu i kliknij „Przegląd”. To pokaże Ci ogólny wygląd Twojego portfela.

U góry może pojawić się żółta zakładka z napisem „Wpłata”. Kliknij to, a poprosi Cię o wybranie kryptowaluty, którą chcesz wpłacić do swojego portfela. Możesz również dokonać wpłaty za pośrednictwem opcji kompatybilnych z fiat tutaj. Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas dokonywania wpłaty; rodzaj kryptowaluty, adres i dodatkowe tagi. Powiedzmy, że za przykład weźmiemy Bitcoin.

Jeśli chcesz zdeponować Bitcoin w swoim portfelu Binance, będziesz musiał wybrać „Bitcoin” w opcjach walut. Sprawdź to dokładnie. Aby otrzymać depozyt Bitcoin na swoje konto Binance, będziesz musiał wypłacić Bitcoin z innego portfela w innym miejscu. Jeśli na przykład wypłacisz Ethereum i zdeponujesz je na adres Bitcoin, Ethereum może zostać utracone i nie można go odzyskać.

Następnie musisz podać właściwy adres. Możesz łatwo skopiować i wkleić adres wpłaty na Binance do swojego procesu wypłaty w innym miejscu. Adresy kryptowalut są zawsze długie i składają się z kombinacji liter, cyfr i symboli. Sprawdź ponownie po skopiowaniu adresu, ponieważ jeden brakujący znak może ryzykować utratę transferu.

Można powiedzieć, że aby zaoszczędzić na czasie, zdecyduj się na sprawdzenie tylko pierwszych i ostatnich 5 znaków. Lub, dla ułatwienia, możesz użyć kodu QR. Na przykład, jeśli próbujesz zdeponować Bitcoin za pomocą aplikacji portfela mobilnego na swoim telefonie, po prostu wybierz wypłatę za pomocą kodu QR i zeskanuj ten, który widzisz na Binance. Możesz także wybrać sieć, którą chcesz przenieść, i będzie się to różnić pod względem wysokości opłat, które musisz zapłacić, w zależności od przeciążenia w tych sieciach.

Jest też kilka innych informacji, które musisz uzyskać dobrze. W zależności od tokena kryptowaluty możesz potrzebować dodatkowych tagów, takich jak „MEMO” lub identyfikator płatności. Za każdym razem, gdy próbujesz wypłacić wspomnianą kryptowalutę z innego portfela, zostaniesz poproszony, podobnie jak Binance, o proces wpłaty. To samo dotyczy; po prostu skopiuj odpowiednie informacje i sprawdź ponownie. Teraz poczekaj, aż transakcja zostanie potwierdzona.

Przegląd portfela kryptowalut Binance Exchange Binance Exchange Przegląd portfela kryptowalut Depozyt

Krok 6: Kupowanie Cardano za pomocą kryptowalut

Tak, więc teraz masz już kilka kryptowalut na swoim koncie Binance i planujesz kupić trochę ADA. Ten proces jest dość prosty i można to zrobić na wiele sposobów. Po zalogowaniu się wróć do strony głównej Binance i najedź kursorem na zakładkę „Handel” w lewym górnym rogu. Możesz zobaczyć pięć różnych opcji; Convert, Classic, Advanced, Margin i P2P.

Najłatwiej jest „Konwertować” jedną kryptowalutę na następną za pośrednictwem usługi OTC. Jest to najprostszy sposób konwersji lub wymiany tokenów na Binance, chociaż jest dostępny tylko dla wybranej liczby par kryptowalut. Nie musisz martwić się o opłaty transakcyjne lub dopasowanie do ksiąg zamówień. Nie masz jednak żadnej kontroli, ponieważ cały proces odbywa się automatycznie.

Alternatywnie, „Klasyczny” przeniesie Cię na bardziej tradycyjny rynek, na którym możesz zobaczyć wykresy, aktywną książkę zamówień oraz listę opcji, które możesz wybrać i ustawić. Jeśli Twoja para walutowa nie jest dostępna za pośrednictwem opcji „Konwertuj” OTC lub jeśli chcesz uzyskać większą kontrolę, na przykład ustawić preferowaną cenę kupna w stosunku do rynku, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z „Klasycznego” rynku handlowego.

Najlepsze portfele do przechowywania Cardano ADA

Racja, więc do tej pory zastanawiałeś się, jak kupić Cardano. Prawdopodobnie szukasz sposobów na bezpieczniejsze przechowywanie ich zamiast trzymania ich w portfelu wymiany. Cardano oficjalnie wymienia na swojej stronie dwa polecane portfele, portfele Daedalus i Yoroi.

Daedelus to portfel Cardano z pełnym węzłem na komputery stacjonarne. Jest wyjątkowy, ponieważ pobiera pełną kopię łańcucha blokowego Cardano, dzięki czemu jest w stanie zweryfikować każdą transakcję, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo. Możesz też użyć portfela Yoroi, aby uzyskać lżejszy komputer i łatwiejszą instalację. W przeciwieństwie do Daedalus, Yoroi można szybko zainstalować jako rozszerzenie przeglądarki lub pobrać jako aplikację na iOS lub Androida.

Zachwalano, że korzystanie z aplikacji portfela jest znacznie bezpieczniejszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa kryptowalut zamiast przechowywania ich online na giełdzie. Oficjalne aplikacje Cardano Daedalus i Yoroi nie są jedynymi zewnętrznymi portfelami, które obsługują bezpieczne przechowywanie ADA, ponieważ możesz również korzystać z rozwiązań znanych dostawców portfeli, takich jak Exodus lub Ledger.

NameTypeGet
TREZOR One

trezor one

 • Sprzęt komputerowy
Ocena: 5

Kup Portfel

Ledger Nano S

 • Sprzęt komputerowy
Ocena: 5

Kup Portfel

Portfel Exodus

 • mobilny
Ocena: 5

Kup Portfel

Portfel Atomic

 • Klient Desktop
Ocena: 4

Kup Portfel

Daedalus

 • Klient Desktop
Ocena: 4

Kup Portfel

Więcej informacji o Cardano

Co to jest ADA?

ADA to natywny token kryptowaluty w łańcuchu blokowym Cardano. ADA może być wykorzystywana jako magazyn wartości, być umieszczana w szerokiej sieci puli obstawiania w Cardano, aby zdobywać nagrody za zabezpieczenie i zasilanie sieci, lub za udział w zorientowanym na społeczność „federacyjnym” zarządzaniu łańcuchem. Nazwa ADA pochodzi od XIX-wiecznej matematyki Ady Lovelace, która została również uznana za pierwszego na świecie programistę komputerowego.

W chwili pisania tego tekstu (4 lutego 2021 r.) ADA kosztuje 0,429130 USD. Dzięki rosnącej popularności Cardano jest to szósta co do wielkości kryptowaluta z kapitalizacją rynkową wynoszącą 13 351 291 465 USD. To jeszcze bardziej pobudziło apetyt inwestorów instytucjonalnych na tokeny ADA Cardano, potwierdzone przez Zbliżające się uruchomienie nowego zaufania dla ADA w skali szarości, wśród innych altcoinów.

Łączna podaż ADA w Cardano jest ograniczona do 45 miliardów ADA (45 000 000 000), przy czym około 31 miliardów ADA jest obecnie w obiegu, a pozostałe 14 miliardów ADA jest wykorzystywanych do zachęt sieciowych. Dzięki protokołowi konsensusu Ouroboros uczestnicy sieci są bardzo zachęcani do zdrowego wkładu w zasilanie Cardano. Zaplanowano, że ilość dystrybuowanych zachęt ADA będzie dalej rosła wraz ze wzrostem wykorzystania sieci.

Cardano ADA Logo Niebieska Oficjalna programistka komputerowa Ada Lovelace

Co to jest Cardano?

Cardano to zdecentralizowana, otwarta i publiczna sieć blockchain, której celem jest pomoc w opracowywaniu zdecentralizowanych aplikacji (dApps) za pośrednictwem księgi zawierającej wiele aktywów i weryfikowalnej funkcji inteligentnych kontraktów. Założona w 2015 roku Cardano jest zasilana przez wyspecjalizowaną „Ouroboros„Proof-of-Stake (PoS) blockchain, który zaadoptował pewne funkcje typu Proof-of-Work (PoW). Jest zbudowany na zmodyfikowanej wersji modelu UTXO (niewydane dane wyjściowe transakcji) używanego przez Bitcoin, zwanego „EUTXO”.

Cardano jest również uważane za pierwszy na świecie recenzowany blockchain. Zamiast białej księgi technologia Cardano została wsparta obszernymi badaniami naukowymi i akademickimi na uniwersytetach na całym świecie. W związku z tym łańcuch bloków Cardano został zbudowany w celu osiągnięcia skalowalności, interoperacyjności, szybkości, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju, które są potrzebne do obsługują rzeczywiste aplikacje w przedsiębiorstwach i na skalę przemysłową.

Cardano jest uważany za blockchain trzeciej generacji, ulepszenie zdecentralizowanych łańcuchów blokowych pierwszej generacji, takich jak Bitcoin, oraz łańcuchów blokowych obsługujących inteligentne kontrakty drugiej generacji, takich jak Ethereum. Zasadniczo oznacza to, że technologia blockchain firmy Cardano jest wysoce skalowalna, z szybkimi transakcjami i prędkościami przetwarzania, a jednocześnie jest bardziej energooszczędna i przyjazna dla środowiska.

Statystyki sieci Cardano ADA Blockchain

Czy Cardano to dobra inwestycja?

Widzimy, że blockchain Cardano jest niesamowicie modułowy i wszechstronny, dzięki czemu można go dostosować do szerokiej gamy różnych zastosowań. Jego szybkość, skalowalność i bezpieczeństwo pozwalają z łatwością obsługiwać rozwiązania dla dużych przedsiębiorstw. Może tworzyć potężne zdecentralizowane aplikacje (dApps), a jednocześnie (wkrótce, wraz z nadchodzącą aktualizacją Goguen zaplanowaną na marzec 2021 r.), Będzie w stanie zintegrować szereg funkcji inteligentnych kontraktów z jego rozległym ekosystemem.

Może już zarządzać 1000 transakcji na sekundę (TPS) w czasie bloku wynoszącym zaledwie 20 sekund. Jednak wraz z przyszłymi aktualizacjami może to wzrosnąć stratosferycznie, aby wspierać zdolność przetwarzania 1 000 000 TPS bez poświęcania decentralizacji lub bezpieczeństwa sieci. Co więcej, jest wysoce energooszczędny, dzięki czemu jest bardziej przyjazny do przyjęcia na dużą skalę, pomaga światu stać się bardziej zrównoważonym, a jednocześnie pomaga przedsiębiorstwom zmniejszyć ich ślad węglowy.

Mimo, że wciąż jest to stosunkowo początkujący projekt, możemy powiedzieć, że Cardano jest bardzo dobrą propozycją inwestycyjną. Podsumowując, Cardano tworzy niesamowicie wydajną sieć blockchain zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i dużych przedsiębiorstw. Możemy mieć nadzieję, że w miarę jak coraz więcej instytucji zacznie akceptować ideę blockchain i decentralizacji, Cardano stanie się kluczowym graczem w tej przestrzeni.

Cele sieci Cardano ADA Blockchain

Wniosek

Podsumowując, jak kupić przewodnik Cardano, mamy nadzieję, że nie tylko nauczyłeś się, jak kupić Cardano, ale także jak bezpiecznie go przechowywać i lepiej zrozumieć projekt Cardano jako całości. To niesamowicie ekscytujący czas na życie, widząc, jak świat w końcu zwraca uwagę na projekty blockchain i akceptuje wartości decentralizacji, wraz z niezliczonymi sprawiedliwymi korzyściami dla wszystkich.

Cardano to jak dotąd jeden z najbardziej wpływowych blockchainów, który miał również pozytywny wpływ na tokeny kryptowalut. Nigdy nie możemy prawdziwie scentralizować świata, jeśli większość światowych instytucji zarządzających i kontrolujących nie w pełni zaakceptuje ideę decentralizacji i przybliżenia jej masom. Wraz z rozwojem projektów takich jak Cardano, zrobiliśmy ogromny krok naprzód w toku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner